frederyka
07.10.09,18:15
Prosím o radu, akú poistku a v ktorej poisťovacej spoločnosti mi odporučíte pre 18 - ročného študenta v čase hospodárskej krízy. Ak mi napíšete, prečítaj si podobné témy - odpoviem... Čítala som staršie príspevky o poistkách na tejto stránke. Neviem sa rozhodnúť. Zmenili ste názor na poistenie v dnešnej dobe? Dosť známych ruší životné poistky, Čo poradíte- poistiť, alebo nepoistiť?
Stanislav 1975
07.10.09,16:27
Prosím o radu, akú poistku a v ktorej poisťovacej spoločnosti mi odporučíte pre 18 - ročného študenta v čase hospodárskej krízy. Ak mi napíšete, prečítaj si podobné témy - odpoviem... Čítala som staršie príspevky o poistkách na tejto stránke. Neviem sa rozhodnúť. Zmenili ste názor na poistenie v dnešnej dobe? Dosť známych ruší životné poistky, Čo poradíte- poistiť, alebo nepoistiť?

Radšej sa nevyjadrím...
Inak o poistení je tu tém ako maku...a nemyslím si, že ďalšia téma by bola niečím nová...:confused::confused::confused:
frederyka
07.10.09,16:34
práve, mám v hlave chaos. Nie som v každodennom styku s poistkami ako ty. dik za tvoj názor.
alla66
08.10.09,16:32
Tiež hľadám novú poistku... Na nete je šalamúnsky popísané, tak isto mám guláš v hlave...idem osobne do poisťovne, dám Ti vedieť, snáď objavím niečo zaujímavé.
pepsikova
08.10.09,18:23
..práve v týchto dňoch riešime so synom úrazové poistenie..stará poistka skončila a keďže bola nanič, nepokračovali sme..prišla múdra osoba, znalá veci, s kopou papierov, vysvetlila, že synko pri svojej práci potrebuje úrazové, životné, protikrízové, pre prípad smrti, pre prípad dožitia a čo ja viem čo ešte..a najprv si musí zriadiť eurokonto, kde si bude každý mesiac pchať 165 €, no a potom sa spraví tá poistka...synko sa zdvihol, pozdravil a vypadol..my sme sa s poisťovacou agentkou dohodli, že ešte príde, ak si to rozmyslíme..no a ja asi tiež radšej obehnem poisťovne,lebo toto sa mi nepáči..kde sú normálni agenti s normálnymi ponukami na dobu kratšiu ako 38 rokov?..(to v prípade môjho syna by na takú dlhú dobu musel uzavrieť poistku-do 60.roku života)
misomiso
08.10.09,19:08
Prosím o radu, akú poistku a v ktorej poisťovacej spoločnosti mi odporučíte pre 18 - ročného študenta v čase hospodárskej krízy. Ak mi napíšete, prečítaj si podobné témy - odpoviem... Čítala som staršie príspevky o poistkách na tejto stránke. Neviem sa rozhodnúť. Zmenili ste názor na poistenie v dnešnej dobe? Dosť známych ruší životné poistky, Čo poradíte- poistiť, alebo nepoistiť?

Hlavne musis napisat, co si vlastne chce nechat poistit. Zivot? Ako mu (resp. komu) bude vyplatene plnenie, ak je slobodny student a zomrel by? Alebo to chapete ako sporenie na dochodok? Kde bude v case jeho dochodku pripadna poistovna, ked medzitym dnesne top financne domy smetu (do doby, ked pojde do dochodku) tri ci styri hospodarske krizy? A to zamerne neratam s moznostou ozbrojeneho konfliktu v case najblizsich 45 rokov, aby ste ma tu neoznacili za pesimistu. (Vsetky skody, aj umrtie z titulu ozbrojeneho konfliktu ci obcianskych nepokojov su vynate z plnenia poistovni). Co si teda chcete vlastne poistovat?
alla66
09.10.09,06:05
Radšej sa nevyjadrím...
Inak o poistení je tu tém ako maku...a nemyslím si, že ďalšia téma by bola niečím nová...:confused::confused::confused:
....zadala som do vyhľadávača "poistenie"....http://www.porada.sk/search.php?searchid=9209188&pp=25
okuliare mi padli na špičku nosa:confused:, nenašla som ani jednu tému, v ktorej si prečítam, aká poistka je výhodná...
Stanislav,ak máš linky, môžeš ich prilepiť?:)
Stanislav 1975
09.10.09,06:41
Hlavne musis napisat, co si vlastne chce nechat poistit. Zivot? Ako mu (resp. komu) bude vyplatene plnenie, ak je slobodny student a zomrel by? Alebo to chapete ako sporenie na dochodok? Kde bude v case jeho dochodku pripadna poistovna, ked medzitym dnesne top financne domy smetu (do doby, ked pojde do dochodku) tri ci styri hospodarske krizy? A to zamerne neratam s moznostou ozbrojeneho konfliktu v case najblizsich 45 rokov, aby ste ma tu neoznacili za pesimistu. (Vsetky skody, aj umrtie z titulu ozbrojeneho konfliktu ci obcianskych nepokojov su vynate z plnenia poistovni). Co si teda chcete vlastne poistovat?

Misko,nesuhlasím s tebou- niektoré poisťovne síce majú vo výlukach prakticky všetko( aj keď sa zabiješ napríklad na motorke a pod.) a niektoré napríklad nemajú skoro nič a dokonca( to zasa sa aj ja čudujem nad tým) po 2 rokoch poistenia sa plní v plnej výške aj samovražda(ja by som to neplnil)
A dokonca je v životkách aj poistenie,keď je niekto policajt a zomrie pri plnení služobných úloh...
Teraz dovoľ, ako je to s tou výlukou pri vojne vysvetlím ti to-to nieje tak,že by to bolo klasicky vylúčené,je tam ustanovenie,že plní sa do výšky majetku a aktív poisťovne-to máš tak-pri vojne sa predpokladajú veľké obete na zdraví,životoch a bolo by na slovensku napr. milion mrtvých,tak poisťovňa by nemala na to, vyplatiť napr.700 tisíc plnení zo životného poistenia naraz-preto je tam to ustanovenie, chápeš?
Občianske nepokoje niesú vylúčené, jedine vtedy by boli ak by si pri nich spáchal úmyselný trestný čin...
Takže tak...
Stanislav 1975
09.10.09,06:52
Hlavne musis napisat, co si vlastne chce nechat poistit. Zivot? Ako mu (resp. komu) bude vyplatene plnenie, ak je slobodny student a zomrel by? Alebo to chapete ako sporenie na dochodok? Kde bude v case jeho dochodku pripadna poistovna, ked medzitym dnesne top financne domy smetu (do doby, ked pojde do dochodku) tri ci styri hospodarske krizy? A to zamerne neratam s moznostou ozbrojeneho konfliktu v case najblizsich 45 rokov, aby ste ma tu neoznacili za pesimistu. (Vsetky skody, aj umrtie z titulu ozbrojeneho konfliktu ci obcianskych nepokojov su vynate z plnenia poistovni). Co si teda chcete vlastne poistovat?

Miso ešte to doplním-tam by veľmi záležalo aj aký je to konflikt,či len na územi slovenska alebo celoeuropsky,lebo keby to bolo len lokálne,tak by to bolo asi v pohode,lebo plnenie by zaisťovala zaisťovňa-totiž každá poisťovňa je poistená v zaisťovni( vačšinou v Nemecku,alebo švajčiarsku)
Majkas
09.10.09,06:55
Neexistuje všeobecná rada - táto poistka ja výhodná, to máte ako s topánkami, niekto veselo lieta celý den na 12cm opatkoch, a niekto musí mat jedine botasky, niekomu vyhovujú aj tie najlacnejšie a niekto musí mat kožené..., čiže - čo ten Váš chlapec robí?, je zdraví?, športuje?, kolko penazí moze dat do poistky?, má alebo bude mat v krátkej dobe úver?, ...Poistka má byt šitá na mieru (toho Vášho človíčka a nie poistovacieho agenta)a najlepsie je mat nezávislé informácie.
Stanislav 1975
09.10.09,06:58
Neexistuje všeobecná rada - táto poistka ja výhodná, to máte ako s topánkami, niekto veselo lieta celý den na 12cm opatkoch, a niekto musí mat jedine botasky, niekomu vyhovujú aj tie najlacnejšie a niekto musí mat kožené..., čiže - čo ten Váš chlapec robí?, je zdraví?, športuje?, kolko penazí moze dat do poistky?, má alebo bude mat v krátkej dobe úver?, ...Poistka má byt šitá na mieru (toho Vášho človíčka a nie poistovacieho agenta)a najlepsie je mat nezávislé informácie.

čistý súhlas- a len doplním- je napr. iné poistenie vhodné pre slobodného človeka a iné pre živiteľa rodiny a taktiež aj výška poistného je doležitá ako písal Majkas-iný produkt je vhodný pre toho kto chce dávať mesačne 20 eur a iný produkt ten kto dáva 150eur...:)
alla66
09.10.09,07:05
čistý súhlas- a len doplním- je napr. iné poistenie vhodné pre slobodného človeka a iné pre živiteľa rodiny a taktiež aj výška poistného je doležitá ako písal Majkas-iný produkt je vhodný pre toho kto chce dávať mesačne 20 eur a iný produkt ten kto dáva 150eur...:)
Píše sa tu o mladých chalanoch, iste nie sú živiteľmi rodiny.mimotemy..k veci: môžeš prilepiť linky o poistkách na preštudovanie, aby som bola v obraze pred stretkom s agentom?
Stanislav 1975
09.10.09,07:09
Píše sa tu o mladých chalanoch, iste nie sú živiteľmi rodiny.mimotemy..k veci: môžeš prilepiť linky o poistkách na preštudovanie, aby som bola v obraze pred stretkom s agentom?

Alla,nehnevaj sa,ale už minule som ti povedal,že s tebou niesom ochotný diskutovať...Tak to prosím ťa akceptuj...,ďakujem...
Proste my dvaja sme tak rozdielní,že ja si s tebou neviem predstaviť nejakú spoluprácu,takže to nechaj tak,nech je kľud...:):):)
frederyka
09.10.09,08:19
Každá rada sa ocení. Skopčíš témy pre moju maličkosť?
norikas
09.10.09,08:26
Dobry den, moja skusenost so zivotkami je rozna,velmi zalezi na momentalnej situacii zaujemcu a na jeho planoch do buducna - a prave v tom je hacik,ked ludia nevedia planovat svoju buducnost,nakupia si produkty a neskor maju dilemu-platit,ci neplatit.Mat jedneho cloveka na uzatvorenie,servis a pristup k zmenam.Uzatvaram financne produkty na zaklade potrieb,momentalnej situacie.Dnes je mnozstvo subjektov,ktore v danej oblasti ponukaju prave takuto sluzbu.Doporucujem vybrat si jedneho- hlavne- cloveka, ktory Ti "sadne" a budes sa vediet s nim rozpravat o vsetkom,co je k takemu kroku potrebne.Je to o dovere a profesionalite.S pozdravom N
misomiso
09.10.09,09:13
Misko,nesuhlasím s tebou- niektoré poisťovne síce majú vo výlukach prakticky všetko( aj keď sa zabiješ napríklad na motorke a pod.) a niektoré napríklad nemajú skoro nič a dokonca( to zasa sa aj ja čudujem nad tým) po 2 rokoch poistenia sa plní v plnej výške aj samovražda(ja by som to neplnil)
A dokonca je v životkách aj poistenie,keď je niekto policajt a zomrie pri plnení služobných úloh...
Teraz dovoľ, ako je to s tou výlukou pri vojne vysvetlím ti to-to nieje tak,že by to bolo klasicky vylúčené,je tam ustanovenie,že plní sa do výšky majetku a aktív poisťovne-to máš tak-pri vojne sa predpokladajú veľké obete na zdraví,životoch a bolo by na slovensku napr. milion mrtvých,tak poisťovňa by nemala na to, vyplatiť napr.700 tisíc plnení zo životného poistenia naraz-preto je tam to ustanovenie, chápeš?
Občianske nepokoje niesú vylúčené, jedine vtedy by boli ak by si pri nich spáchal úmyselný trestný čin...
Takže tak...

No nebudem sa hadat, kedze ty si poistovak, ja len co som cital v podmienkach ZP ktoru som mal v Amslico a uz som ju zrusil. Ked sa dobre pamatam, bola tam vyluka na taketo situacie. Ja chapem, ze ak si poistovak, mas k tomu diametralne odlisny postoj, ale ja teraz vseobecne k teme napisem, ako si ja predstavujem zivotne poistenie.

Pre mladeho cloveka:

- Zabezpecit si co najlepsie vzdelanie
- Naucit sa co najviac cudzich jazykov, aby sa clovek v pripade nepredvidatelnych pruserov mohol slobodne premiestnovat po celej zemeguli a aby aj inde mohol najst uplatnenie.
- Trenovat sa v urcitej skromnosti, aby clovek nemusel hned pomyslat na samovrazdu, ak sa mu prechodne znizi zivotny standard a komfort.
- Zodpovedne si vybrat zivotneho partnera.

Pre ludi stredneho veku:

Pokusit sa zriadit vlastny biznis, aby clovek mohol ovplyvnovat svoju karieru a buducnost. Zabezpecit si byvanie nenarocne na energie.

Do dochodku:

Aspon na starobu si zabezpecit kus pody, nejaku zahradu, kde sa da nieco dopestovat, pripadne chovat. Zbavit sa vsetkych nehnutelnosti narocnych na energie a zostat v mensom, najlepsie nizkoenergetickom byte/dome.


Toto je moj projekt zivotneho poistenia. Tiez som sa nechal v minulosti ukecat na nejake poistky, ale postupne ich rusim. Svet sa prilis rychlo a intenzivne meni. Nechcem sa dozit toho, ze ja budem cely zivot odkladat ako taky blbec, a oni potom pokrcia plecami, ze sorry, nadelia si tucne odmeny a firmu rozpustia.
frederyka
09.10.09,09:44
Aku poistku ste zalozili detom, keď mali 18 rokov? Musím mať poistku?
pepsikova
09.10.09,10:02
...veľmi pekný plán..aj mne sa páčilo, keď mal synko stabilnú robotu, dobrý zárobok,krásne sny do budúcnosti..to áno..a v jeden krásny deň prišla pani kríza, firma odrazu nepotrebovala zamestnancov- a bolo po sne..nemusím tu opisovať celú tortúru a vôbec nie finančný nedostatok, lebo ako dva roky po vyučení,síce zamestnaný ale s málo rokmi nemá nárok na nič,čo mal v pančuške sa pomaly míňalo a ...a..šťastie nesedí len na vyvolených, presne tak isto ako smola,stane sa úraz a potom si poviem, však som mu tú poistku mohla platiť..aj by som,len keď (a to som dosť múdra a sčítaná vo všeličom) nejak neviem vybrať, čo by bolo účelné,lebo poisťovák ti nepovie,že v tvojej terajšej práci ti hrozia také a také riziká a proti tomu je dobrá takáto alternatíva poistenia..písala som, že poisťovacia agentka začala tým, že si musí zriadiť eurokonto a keď tam bude mať eurky, tak sa spraví poistka...buď som teda blbá a neviem, načo by mu boli dva účty,(jeden má, tak sa sem tam niečo uloží),alebo poistka sa spraví podľa ušetrenej sumy?..to je to, že ti nepodajú presné informácie, aby si ich vedel spracovať a vybral si pre seba to, čo je pre teba dobré, začne sa zvysoka-musíte šetriť..a musíte!!!...jasné, aj poistka je produkt a ako taká sa predáva,kto nerozumie návodu, kúpi hocijaký šunt..a to by som ja nerada..
..rozpísala som sa, ale myslím si, že toto nie je iba môj problém,ale všeobecný ...
Stanislav 1975
09.10.09,13:53
No nebudem sa hadat, kedze ty si poistovak, ja len co som cital v podmienkach ZP ktoru som mal v Amslico a uz som ju zrusil. Ked sa dobre pamatam, bola tam vyluka na taketo situacie. Ja chapem, ze ak si poistovak, mas k tomu diametralne odlisny postoj, ale ja teraz vseobecne k teme napisem, ako si ja predstavujem zivotne poistenie.

Pre mladeho cloveka:

- Zabezpecit si co najlepsie vzdelanie
- Naucit sa co najviac cudzich jazykov, aby sa clovek v pripade nepredvidatelnych pruserov mohol slobodne premiestnovat po celej zemeguli a aby aj inde mohol najst uplatnenie.
- Trenovat sa v urcitej skromnosti, aby clovek nemusel hned pomyslat na samovrazdu, ak sa mu prechodne znizi zivotny standard a komfort.
- Zodpovedne si vybrat zivotneho partnera.

Pre ludi stredneho veku:

Pokusit sa zriadit vlastny biznis, aby clovek mohol ovplyvnovat svoju karieru a buducnost. Zabezpecit si byvanie nenarocne na energie.

Do dochodku:

Aspon na starobu si zabezpecit kus pody, nejaku zahradu, kde sa da nieco dopestovat, pripadne chovat. Zbavit sa vsetkych nehnutelnosti narocnych na energie a zostat v mensom, najlepsie nizkoenergetickom byte/dome.


Toto je moj projekt zivotneho poistenia. Tiez som sa nechal v minulosti ukecat na nejake poistky, ale postupne ich rusim. Svet sa prilis rychlo a intenzivne meni. Nechcem sa dozit toho, ze ja budem cely zivot odkladat ako taky blbec, a oni potom pokrcia plecami, ze sorry, nadelia si tucne odmeny a firmu rozpustia.
Miso ,pohľad na život máš pekný a vieš,že ja tvoje názory na Porade mám rád a rád ťa čítam, ALE- poistenie životné je na úplne inom princípe ako si myslíš- v prvom rade by mal byť poistený OTEC-ŽIVITEĽ rodiny a to preto aby keď sa nedajbože niečo stane nezostala manželka s deťmi bez prostriedkov- napr.ja osobne mám poistku aby zhruba 2 roky mala bezproblémovy život,aby mali čo jesť aby mali zaplatiť ako bývanie,aby ma slušne pochovali-aspoň na tie 2 roky, kým si nenajde prípadne nového partnera-ja viem,že ešte sme mladý a hovoríme čo sa može stať, no ja mám skúsenosti z dnešného sveta,že už aj 40-tnici odchádzajú z tohto sveta na všelijaké rakoviny,infarkty a pod. a takisto veľa jazdíš autom, a ty si neuvedomuješ(ja si to uvedomujem,lebo som s tým v kontakte),že ako nasadáš do toho auta,tak už z neho nemusíš vystúpiť v celistvom a neporušenom stave...
Tak od tohto sú životné poistky, aby deti mali čo jesť a pod.Samozrejme,že sú aj výnimky(a tam asi patríš aj ty-podľa mojho pohladu na teba,lebo vidím,že si zabezpečený-však si šikovný chalanisko)-že sú ľudia,živitelia síce rodín,ale nepotrebujú životnú poistku lebo keď sa pominú,tak žena predá jeden z 3 bytov a 2 autá a žije si v pohode aj bez životnej poistky-takže fakt každý človek potrebuje niečo iné...
A neboj sa-ja to neberiem ako poisťovák, to ma už dávno prešlo byť ako poisťovák...
Stanislav 1975
09.10.09,14:00
A ešte miso, niektorí ľudia akože nepotrebujú nič a potom keď sa niečo stane tak nariekajú-napríklad poistenie auta-chalaniskovi bolo ľúto dať 500eur na havar.poistku a mal škodu a teraz na aute nemože jazdiť lebo nemá 6.000 eur na opravu a teraz už mu nieje veľa ani tých 600eur ale ani 1000 eur na úplatok, čo to chce spatne nejako poistiť-to sme taký ľudia-najprv vymýšľame a potom plačeme...-ale takých mi vobec ale vobec nieje ľúto...
bepo
09.10.09,14:08
V prvom rade sa netreba nechať vyplašiť katastrofickými scenármi- ak by všetko bola pravda o úmrtiach a zraneniach tak by si žiadnu poistku pod 5000 eur nezohnala a po druhé treba si to vypočuť ale NIKDY NIČ nepodpisovať okamžite, nechaj si vypracovať viac návrhov a sama si to porovnaj, takých lumenov čo vedia najlepšie ako a na čo mám použiť svoje peniaze priateľsky potľapkám po pleci a pošlem nech to skúsia inde.
Katy a R
09.10.09,14:25
pre pepsikova
.. ja si myslím, že dobrý poisťovák by ti určite poradil nejaký vhodný produkt – samozrejme podľa tvojich želaní (a určite nie je podmienkou sporenie). Vo svojom okolí ich nájdeš viac ... ak nie (alebo im neveríš), tak si jednoducho vyber viac produktov z viacerých poisťovní .. a preštuduj zmluvné podmienky (aby si nekúpila hocijaký „šunt“). Samozrejme, že je to náročné na čas .. ale sú to tvoje peniažky, tak si to treba premyslieť a zrátať ... veď aj keď kupuješ gauč, tak nekúpiš hneď v prvom obchode.. alebo keď sa ti nepáči chovanie predávajúceho, tiež sa porúčaš, či nie:confused:
Inak každý, kto ti ponúka poistenie – je registrovaný v NBS a má svoje číslo, alebo je zamestnancom poisťovne. Je povinný ťa správne informovať .. nezamlčať skutočnosti.
Pri neserióznom jednaní máš možnosť podať sťažnosť buď priamo do poisťovne, alebo NBS.
Tým samozrejme nemyslím to, že sama si neprečítaš čo podpisuješ (veľmi častý jav, že ľudia ani nevedia, čo majú poistené:mee:)

Dodám: ..tiež sa mi páči poistenie od misomiso..
frederyka
09.10.09,17:57
Poradíte aspoň do ktorej poisťovne sa oplatí ísť?
pepsikova
11.10.09,06:32
Poradíte aspoň do ktorej poisťovne sa oplatí ísť?..

..písala som, že poisťovacia agentka ešte ku nám príde...aj prišla a doniesla vypracované návrhy na poistnú zmluvu..a vysvetlila, že poistku si môžeme upraviť podľa seba..dať do nej to, čo potrebujeme,pre riziká, ktoré číhajú v zamestnaní i bežnom živote, šetrenie,dĺžku času poistenia,sumu na výplatu i pre krytie v prípade brania si úveru...a to vypracovala v predbežnom návrhu pre dve poisťovne..ak to preštudujeme so synom,vyberieme a potom sem napíšem..čo sme vyriešili..a už nebolo treba ani eurokonto!!...
ecompka
18.11.09,12:43
Ja mam tiez prave pred sebou investicne zivotne poistenie Partner Invest pre 19-rocneho chalana-este studenta. Tiez by som potrebovala niekoho nezavisleho,kto sa do toho trochu vyzna. Vobec neviem,ci sa mám rozhodnut pre túto spolocnost Partner group,Axa,alebo klasika Alianz.Co je dolezite si vsimat pri takychto poistkach???
Chobot
18.11.09,14:47
Ja mam tiez prave pred sebou investicne zivotne poistenie Partner Invest pre 19-rocneho chalana-este studenta. Tiez by som potrebovala niekoho nezavisleho,kto sa do toho trochu vyzna. Vobec neviem,ci sa mám rozhodnut pre túto spolocnost Partner group,Axa,alebo klasika Alianz.Co je dolezite si vsimat pri takychto poistkach???

Partner group nie je poisťovňa, je to sprostredkovateľ. Takže si pozri v zmluve, s akou poisťovňou ti poistenie sprostredkúva.

Skôr, než ti napíšem, čo je dôležité si všímať pri poistkách, by som ti poradil, aby si si ujasnila, čo chceš poistkou dosiahnuť alebo čo zabezpečiť. Najprv treba mať cieľ a potom hľadať prostriedky na jeho dosiahnutie. Je zbytočné zakladať investičné poistenie s vysokou poistnou sumou na dlhé obdobie synovi, keď vieš, že za 5 rokov bude potrebovať peniaze na založenie rodiny. Potom nebude mať na splácanie poistného.

Takže určiť si cieľ (napr. sporenie na dôchodok, nasporenie určitej sumy peňazí v priebehu 5, 10 rokov, zabezpečiť úver, ak nejaký má od banky, zabezpečiť rodinu pre prípad jeho smrti, ak nejakú rodinu už má) a potom môžeme debatovať o poistke.

Na poistke si treba všímať najmä dobu poistenia, potom výšku mesačnýh (ročných) platieb - či ich bude stíhať platiť, ďalej výšku poistnej sumy pre prípad smrti a ešte vybrať správne pripoistenia - napr. lacné, ale dobré je pripoistiť si oslobodenie od platenia poistného v prípade trvalej invalidity, či pripoistiť si trvalé následky úrazu.

Dilema: kapitálové či investičné?
Ak chceš mať garantovanú istotu poistnej sumy pri dožití, treba voliť kapitálové poistenie. Ak chceš trochu zariskovať a nebude ti vadiť, ak pri dožití náhodou bude kríza a dostane syn o niečo menej, ako je poistná sumy, tak môžeš aj investičné. Máš tam možnosť v prípade priaznivého vývoja fondov získať viac, ako na kapitálovom.

Takže skús sa najprv nad týmto zamyslieť a zodpovedať tieto otázky. Výber poisťovne je len posledný krok. Nenechaj si nahovoriť nejaký produkt od sprostredkovateľa, ak s tebou neanalyzoval tieto veci (najmä tvoju finančnú situáciu a potreby syna - teda cieľ poistenia resp. čo chcete poistkou dosiahnuť), tak ti neponúka to, čo ty potrebuješ, ale to, z čoho má on najväčšie provízie. On by sa mal zaujímať najmä o teba (a syna) a potom navrhnúť nejaký produkt.
peter977
07.12.09,06:32
Určite sa obráťte na odborníka. Nemyslím tým predavača poistiek z konkrétnej poisťovne!

Synovy spravte zmluvu s týmito minimálnymi parametrami :

Smrť úraz aj choroba - 8000 € a viac
Trvalá invalidita následkom úrazu s 500 % progresiou - 20 000 € a viac
Hospitalizácia úraz aj choroba - 10 €/ deň a viac
Chirurgický zákrok úraz aj choroba - 1000 € a viac,
namiesto chirurgického zákroku môže byť denné odškodné následkom úrazu 10 €/deň a viac a ešte čo by mal mať každý človek v zmluve je oslobodenie od platenia v prípade invalidity!!!

Čo sa týka spoločnosti vyberal by som medzi Uniqua, Amslico a Generali.

Vyberte si len také zmluvy na ktoré Vám prispeje štát!
Bližšie info na peter.kral...post.sk
Stanislav 1975
07.12.09,06:35
Určite sa obráťte na odborníka. Nemyslím tým predavača poistiek z konkrétnej poisťovne!

Synovy spravte zmluvu s týmito minimálnymi parametrami :

Smrť úraz aj choroba - 8000 € a viac
Trvalá invalidita následkom úrazu s 500 % progresiou - 20 000 € a viac
Hospitalizácia úraz aj choroba - 10 €/ deň a viac
Chirurgický zákrok úraz aj choroba - 1000 € a viac,
namiesto chirurgického zákroku môže byť denné odškodné následkom úrazu 10 €/deň a viac a ešte čo by mal mať každý človek v zmluve je oslobodenie od platenia v prípade invalidity!!!

Čo sa týka spoločnosti vyberal by som medzi Uniqua, Amslico a Generali.

Vyberte si len také zmluvy na ktoré Vám prispeje štát!
Bližšie info na peter.kral...post.sk

Peter,Peter, naháňame produkciu?:):cool:;)
peter977
07.12.09,06:53
Peter,Peter, naháňame produkciu?:):cool:;)
Milý Stanislav,

nie som poisťovák a je mi jedno, či to tá pani vyrieši.

Dal som jej dosť údajov na to aby si spravila zmluvu sama.

Takže už moje rady nepotrebuje.

Nemôžem za to,že ľudia vždy na takéto rady reagujú pesimisticky ako ty!
Chobot
07.12.09,07:48
Určite sa obráťte na odborníka. Nemyslím tým predavača poistiek z konkrétnej poisťovne!

Synovy spravte zmluvu s týmito minimálnymi parametrami :

Smrť úraz aj choroba - 8000 € a viac
Trvalá invalidita následkom úrazu s 500 % progresiou - 20 000 € a viac
Hospitalizácia úraz aj choroba - 10 €/ deň a viac
Chirurgický zákrok úraz aj choroba - 1000 € a viac,
namiesto chirurgického zákroku môže byť denné odškodné následkom úrazu 10 €/deň a viac a ešte čo by mal mať každý človek v zmluve je oslobodenie od platenia v prípade invalidity!!!

Čo sa týka spoločnosti vyberal by som medzi Uniqua, Amslico a Generali.

Vyberte si len také zmluvy na ktoré Vám prispeje štát!
Bližšie info na....

Mohol by si mi prosím ťa bližšie ozrejmiť, čo tým myslíš, že niekomu prispeje štát?

A ako vieš, že toto sú pre neho najvýhodnejšie parametre poistky? Poznáš toho klienta, že si vedel takto od stola určiť najlepšiu poistku?
biaaa
08.12.09,12:03
No, to asi Peter myslel dotaciu na stavebne sporenie, pripadne moznost znizenia DZ o 12000Sk.

Tiez suhlasim s chobot ze jednoducho u kazdeho klienta to treba brat individualne. Nemozete niekoho nabalamutit na nejake eurokonto (ako sa vyssie spominalo) kde sa ma mesacne ma odkladat 130 eur. Clovek ich tam odlozi 1, 2 krat a potom zisti ze nema z coho platit vysoke poistne-co na druhej strane opat nema zmysel, lebo platenie je vhodne v kazdom pripade dodrziavat (koly sankciam atd.).
Clovek by mal aspon ako tak poznat svoje financne moznosti, a povedat si ze tak ked mi teraz ostava z vyplaty 100 eur bokom, som ochotny povedzme platit 50 (50 necham ako pevnu rezervu).
Zaroven vsak treba aj mysliet na to, co ked nebudem mat zamestnanie, nebudem moct dalej platit? Co za to odo mna poistovna chce? Kolko tymto stratim na svojej poistke? atd...

Osobne odporucam (prave v tejto dobe) investicnu poistku, s moznostou samostatneho vyberu fondov (pre tych aspon mierne sledujucich dianie). A ku nej samozrejme poistenie drobnych urazov, zakrokov atd. (takato kombinacia existuje vzdy !!!).

V pripade ze mate moznost odlozit vacsiui sumu, pripadne narabate od zaciatku s vacsou sumou, odporucam kombinaciu investicne+klasicke+pripoistenie = mate nejake peniaze na burze, realne vsak aj nieco sporite, a mate poistenie aj na drobne nehody, pripadne necakane choroby atd.

PS taktiez niesom makler a vyjadrujem tu len svoj osobny nazor. (ja som si zhodouokolnosti prave jednu takuto poistku po dlhom dlhom vahani nakombinoval - tak uvidime;-)
peter977
08.12.09,13:41
nepoznám ho a preto som určil štandardné poistné sumy ak by som ho poznal tak napíšem konkrétny produkt a spoločnosť a výšku poistných súm!!!!

Takže milý poraďák nehraj sa na odborníka keď sa do toho nerozumieš!
Chobot
08.12.09,14:48
Takže milý poraďák nehraj sa na odborníka keď sa do toho nerozumieš!

:D:D:D:D
Chobot
08.12.09,14:59
Vyberte si len také zmluvy na ktoré Vám prispeje štát!


A stále si nám nevysvetlil, ako je to s tým príspevkom štátu na živ. poistenie.
biaaa
08.12.09,23:24
nepoznám ho a preto som určil štandardné poistné sumy ak by som ho poznal tak napíšem konkrétny produkt a spoločnosť a výšku poistných súm!!!!

Takže milý poraďák nehraj sa na odborníka keď sa do toho nerozumieš!

Dobre,

Peter a co su standardne poistne sumy? Kto ich urcuje?? Co je vyska poistnych sum?

Ako je to s tym prispevkom?

Dufam ze som sa neojekabatil, ked mi staat este moze aj nieco dat, na moju poistku.
Xanti
09.12.09,05:45
nepoznám ho a preto som určil štandardné poistné sumy ak by som ho poznal tak napíšem konkrétny produkt a spoločnosť a výšku poistných súm!!!!

Takže milý poraďák nehraj sa na odborníka keď sa do toho nerozumieš!
mimotemy Silné slová, niekto si tu hned od začiatku robí nepriateľov. Bez toho aby čo i len trošku a čosi vedel o tom druhom tak posudzuje a súdi.

Milý "poraďák" ( to poraďák myslím ironicky ) Peter977 nehraj sa ty na odborníka, keď sa tomu nerozumieš. Keď je Ti položená otázka tak neodpovieš resp. odpovieš vyhýbavo.
ludo_centrum
09.12.09,06:00
Určite sa obráťte na odborníka. Nemyslím tým predavača poistiek z konkrétnej poisťovne!

Synovy spravte zmluvu s týmito minimálnymi parametrami :

Smrť úraz aj choroba - 8000 € a viac
Trvalá invalidita následkom úrazu s 500 % progresiou - 20 000 € a viac
Hospitalizácia úraz aj choroba - 10 €/ deň a viac
Chirurgický zákrok úraz aj choroba - 1000 € a viac,
namiesto chirurgického zákroku môže byť denné odškodné následkom úrazu 10 €/deň a viac a ešte čo by mal mať každý človek v zmluve je oslobodenie od platenia v prípade invalidity!!!

Čo sa týka spoločnosti vyberal by som medzi Uniqua, Amslico a Generali.

Vyberte si len také zmluvy na ktoré Vám prispeje štát!
Bližšie info na peter.kral...post.sk

Fíha, ty máš nejaký patent na rozum? Ako si vôbec môžeš dovoliť streliť takú vec, že píšeš kokrétne čísla keď ani nevieš kto tá/ten človek je a čo potrebuje? Alebo teba natiahli na podobnú hovadinu a nechceš byť sám? :D
Skutočne žasnem nad týmito odborníkmi.

Teraz niečo z inej strany mince. Čo ak je to takto? (čítaj ďalej)

Už to, že je človek v nejakej poisťovni znamená, že sa nechá dobrovoľne okrádať. Poisťovne sú inštitúcie určené na výber posledných zostatkov peňazí od ľudí formou vnucovania strachu.
A čo je lepšie ako človek, ktorý sa bojí? Málo čo, lebo taký zvyčajne neskúma, ale platí. A o to ide. Poisťovne poisťujú len najnepravdepodobnejšie udalosti, ktoré sa môžu stať. Viď reklamu na poisťovňu čo beží v TV že ti dá 20 Eur myslím, ak dostaneš defekt čí to dôjde benzín a oni nebudú pri tebe do 20 min :-) VEĎ TO JE TAK DO NEBA VOLAJÚCA HOVADINA! Vypočítajme si štatistiku koľko krát za rok dostaneme defekt, alebo nám dôjde nádrž do sucha? Náklad spojené s odprataním vozidla sú niekoľko násobne vyššie než tých par šušňov ktoré navrhujú vyplatiť :D.

Sú tu v iných príspevkoch dobré poznámky o tom, že treba si nechať vypracovať viac návrhov a tie si nechať odobriť na viacerých miestach. Alebo som raz dokonca chcel urobit akoby burzu aby sa poisťovací stretli u mňa a každý nech si povie to svoje strašidelné bububu a prípadne si to medzi sebou vydiskutujú. Takto môže človek získať keď už nič iné, tak aspoň lepšiu cenu.

Samotné poisťovne sú už jeden veľký podvod. Poisťujú sa zvyčajne NAJMENEJ PRAVDEPODOBNÉ udalosti.
Vynásob si počet splátok x počet ľudí x počet mesiacov/rokov a počet nejakých udalostí. A spýtaj sa ľudí ako im plnila poisťovňa to o sľubovali?

Poisťovňa má svoje vnútorné pravidlá. V skratke asi takto:
Do istej sumy to človeku vyplatí prakticky bez meškania a zbytočných otázok.
Pri istej sume, začína skúmať. Nie však to, ako ti najlepšie vyplatiť, ale ako to oddialiť, prípadne vyplatiť menej, alebo nič.
Nad istú sumu ťa okamžite postaví do pozície mimo rámec a robí nekonečne dlhé prieťahy, nekonečne dlhé vyšetrovanie a prešetrovanie, nekonečne dlhé doplňovanie faktov atď... Vedia zo štatistík, že dosť ľudí rezignuje a súhlasí s tým minimom čo mu navrhnú, alebo dokonca ničím.

V každom prípade má každá poisťovňa vytvorený údaj niečo ako BONITA klienta. To znamená či si čerpala viac než uhradila (to je len hrubé prirovnane). Ďalší nepísaný faktor je, či v poisťovni je niekto, kto ti kryje chrbát, alebo či si niekto, kto by mohol spôsobiť rozruch atď... keby ti nevyplatili alebo robili prieťahy.
A ďalší faktor sú samotní úradníci v poisťovni. Už si dovolím ich prirovnať k štátnym úradníkom, ktorých si všetci platíme nato, aby sa k nám správali ako k somárom. Tým nehádžem všetkých do jedného vreca. Sú aj takí, ktorí sú naozaj v práci s ochotou pomôcť a vedia, že oni sú tam pre nás a nie my pre nich.

Poisťovňa by mohla fungovať úplne ináč a nemuselo by to stáť toľké peniaze ako to stojí.

A na záver toľko, že ak sa chceme nechať dobrovoľne okrádať, tak si urobte prieskum, nechajte si poradiť u špecialistov, nechajte hrať konkurenciu, pýtajte sa na obchodné podmienky ( tie často krát nepoznajú ani poisťovací agenti) a ak niečomu nerozumiete, tak si pýtajte písomné potvrdenie a nie len odpoveď nejakej tety, slečny, uja, chlapca, ktorý pred vami sedí, alebo dokonca len telefonicky Vám v telefóne povie áno.

Stačí že človek platí. O nič viac nejde. Veď za tie prachy, ktoré sa tam skrývajú to určite stojí za tých pár sporov ročne.

Obdivujem ľudí, ktorí sa živia ako poisťováci. Osobne poznám niekoľkých a mám aj šťastie v tom, že jeden z nich je skutočný profík. Hľadá vždy to naj pre potrebu človeka. Ak sa niečo zmení, už aj kontaktuje svojich klientov a podotkne im zmenu, prípadne im vylepší zmluvu.... atď... ale nebudem vypisovať všetko to, čím je výnimočný a preto vynikajúci. Želám každému, aby stretol takého ako som ja mal šťastie ho stretnúť.
peter977
09.12.09,07:48
No, to asi Peter myslel dotaciu na stavebne sporenie, pripadne moznost znizenia DZ o 12000Sk.

Tiez suhlasim s chobot ze jednoducho u kazdeho klienta to treba brat individualne. Nemozete niekoho nabalamutit na nejake eurokonto (ako sa vyssie spominalo) kde sa ma mesacne ma odkladat 130 eur. Clovek ich tam odlozi 1, 2 krat a potom zisti ze nema z coho platit vysoke poistne-co na druhej strane opat nema zmysel, lebo platenie je vhodne v kazdom pripade dodrziavat (koly sankciam atd.).
Clovek by mal aspon ako tak poznat svoje financne moznosti, a povedat si ze tak ked mi teraz ostava z vyplaty 100 eur bokom, som ochotny povedzme platit 50 (50 necham ako pevnu rezervu).
Zaroven vsak treba aj mysliet na to, co ked nebudem mat zamestnanie, nebudem moct dalej platit? Co za to odo mna poistovna chce? Kolko tymto stratim na svojej poistke? atd...

Osobne odporucam (prave v tejto dobe) investicnu poistku, s moznostou samostatneho vyberu fondov (pre tych aspon mierne sledujucich dianie). A ku nej samozrejme poistenie drobnych urazov, zakrokov atd. (takato kombinacia existuje vzdy !!!).

V pripade ze mate moznost odlozit vacsiui sumu, pripadne narabate od zaciatku s vacsou sumou, odporucam kombinaciu investicne+klasicke+pripoistenie = mate nejake peniaze na burze, realne vsak aj nieco sporite, a mate poistenie aj na drobne nehody, pripadne necakane choroby atd.

PS taktiez niesom makler a vyjadrujem tu len svoj osobny nazor. (ja som si zhodouokolnosti prave jednu takuto poistku po dlhom dlhom vahani nakombinoval - tak uvidime;-)
hovoríme o poistení nie o stavebnom sporení! takže pátrajte ďalej ale týka sa to len životného poistenia, čo sa týky dotácie!
peter977
09.12.09,07:50
Fíha, ty máš nejaký patent na rozum? Ako si vôbec môžeš dovoliť streliť takú vec, že píšeš kokrétne čísla keď ani nevieš kto tá/ten človek je a čo potrebuje? Alebo teba natiahli na podobnú hovadinu a nechceš byť sám? :D
Skutočne žasnem nad týmito odborníkmi.

Teraz niečo z inej strany mince. Čo ak je to takto? (čítaj ďalej)

Už to, že je človek v nejakej poisťovni znamená, že sa nechá dobrovoľne okrádať. Poisťovne sú inštitúcie určené na výber posledných zostatkov peňazí od ľudí formou vnucovania strachu.
A čo je lepšie ako človek, ktorý sa bojí? Málo čo, lebo taký zvyčajne neskúma, ale platí. A o to ide. Poisťovne poisťujú len najnepravdepodobnejšie udalosti, ktoré sa môžu stať. Viď reklamu na poisťovňu čo beží v TV že ti dá 20 Eur myslím, ak dostaneš defekt čí to dôjde benzín a oni nebudú pri tebe do 20 min :-) VEĎ TO JE TAK DO NEBA VOLAJÚCA HOVADINA! Vypočítajme si štatistiku koľko krát za rok dostaneme defekt, alebo nám dôjde nádrž do sucha? Náklad spojené s odprataním vozidla sú niekoľko násobne vyššie než tých par šušňov ktoré navrhujú vyplatiť :D.

Sú tu v iných príspevkoch dobré poznámky o tom, že treba si nechať vypracovať viac návrhov a tie si nechať odobriť na viacerých miestach. Alebo som raz dokonca chcel urobit akoby burzu aby sa poisťovací stretli u mňa a každý nech si povie to svoje strašidelné bububu a prípadne si to medzi sebou vydiskutujú. Takto môže človek získať keď už nič iné, tak aspoň lepšiu cenu.

Samotné poisťovne sú už jeden veľký podvod. Poisťujú sa zvyčajne NAJMENEJ PRAVDEPODOBNÉ udalosti.
Vynásob si počet splátok x počet ľudí x počet mesiacov/rokov a počet nejakých udalostí. A spýtaj sa ľudí ako im plnila poisťovňa to o sľubovali?

Poisťovňa má svoje vnútorné pravidlá. V skratke asi takto:
Do istej sumy to človeku vyplatí prakticky bez meškania a zbytočných otázok.
Pri istej sume, začína skúmať. Nie však to, ako ti najlepšie vyplatiť, ale ako to oddialiť, prípadne vyplatiť menej, alebo nič.
Nad istú sumu ťa okamžite postaví do pozície mimo rámec a robí nekonečne dlhé prieťahy, nekonečne dlhé vyšetrovanie a prešetrovanie, nekonečne dlhé doplňovanie faktov atď... Vedia zo štatistík, že dosť ľudí rezignuje a súhlasí s tým minimom čo mu navrhnú, alebo dokonca ničím.

V každom prípade má každá poisťovňa vytvorený údaj niečo ako BONITA klienta. To znamená či si čerpala viac než uhradila (to je len hrubé prirovnane). Ďalší nepísaný faktor je, či v poisťovni je niekto, kto ti kryje chrbát, alebo či si niekto, kto by mohol spôsobiť rozruch atď... keby ti nevyplatili alebo robili prieťahy.
A ďalší faktor sú samotní úradníci v poisťovni. Už si dovolím ich prirovnať k štátnym úradníkom, ktorých si všetci platíme nato, aby sa k nám správali ako k somárom. Tým nehádžem všetkých do jedného vreca. Sú aj takí, ktorí sú naozaj v práci s ochotou pomôcť a vedia, že oni sú tam pre nás a nie my pre nich.

Poisťovňa by mohla fungovať úplne ináč a nemuselo by to stáť toľké peniaze ako to stojí.

A na záver toľko, že ak sa chceme nechať dobrovoľne okrádať, tak si urobte prieskum, nechajte si poradiť u špecialistov, nechajte hrať konkurenciu, pýtajte sa na obchodné podmienky ( tie často krát nepoznajú ani poisťovací agenti) a ak niečomu nerozumiete, tak si pýtajte písomné potvrdenie a nie len odpoveď nejakej tety, slečny, uja, chlapca, ktorý pred vami sedí, alebo dokonca len telefonicky Vám v telefóne povie áno.

Stačí že človek platí. O nič viac nejde. Veď za tie prachy, ktoré sa tam skrývajú to určite stojí za tých pár sporov ročne.

Obdivujem ľudí, ktorí sa živia ako poisťováci. Osobne poznám niekoľkých a mám aj šťastie v tom, že jeden z nich je skutočný profík. Hľadá vždy to naj pre potrebu človeka. Ak sa niečo zmení, už aj kontaktuje svojich klientov a podotkne im zmenu, prípadne im vylepší zmluvu.... atď... ale nebudem vypisovať všetko to, čím je výnimočný a preto vynikajúci. Želám každému, aby stretol takého ako som ja mal šťastie ho stretnúť.
Už nevieš, čo mi máš na to napísať, tak píšeš takéto komunistické názory?
Chobot
09.12.09,08:44
hovoríme o poistení nie o stavebnom sporení! takže pátrajte ďalej ale týka sa to len životného poistenia, čo sa týky dotácie!

Toto nie je kvízové fórum, ale Porada, teda kto chce poradí. Ak nechceš radiť, tak nepíš somariny, že máme pátrať ďalej.

Ak tou dotáciou myslíš odpočítateľnú položku zo základu dane, tak tá nezávisí od typu poistky, ale od jej parametrov.
mizu24
01.05.11,15:08
V banke mi ponúkli porodukt generalli, jedná sa o investiční ŽP, mesačne by som platila 2O €, je to na sumu 10000,- a popritom by bol úrazovo poistený aj syn. Ale keď som si tam chcela ešte pripoistiť nejaké doplnkové poistenie, tak mi to výrazne znížilo poistnú sumu, až na 4200,-. Bolo by to na 25r. Čo ma tiež zarazilo v poisťovni mi tvrdilil, že v prípade smrti dostanú pozostalí dvojnásobok 1OOOO,-. Vraveli, že podmienka je, aby išlo na sporenie 65 %, čo sa mi zdá dosť veľa. Viete mi poradiť, či je tá poistka výhodná, momentálne som na materskej, ale tých 20 € nie je až taká vysoká suma. Čítala som aj príspevok od chobota, kde odporúčal poistiť trv. následky a oslobodenie od platenia pri invalidite. V iných poisťovniach som zatiaľ nebola.
mizu24
04.05.11,10:36
V banke mi ponúkli porodukt generalli, jedná sa o investiční ŽP, mesačne by som platila 2O €, je to na sumu 10000,- a popritom by bol úrazovo poistený aj syn. Ale keď som si tam chcela ešte pripoistiť nejaké doplnkové poistenie, tak mi to výrazne znížilo poistnú sumu, až na 4200,-. Bolo by to na 25r. Čo ma tiež zarazilo v poisťovni mi tvrdilil, že v prípade smrti dostanú pozostalí dvojnásobok 1OOOO,-. Vraveli, že podmienka je, aby išlo na sporenie 65 %, čo sa mi zdá dosť veľa. Viete mi poradiť, či je tá poistka výhodná, momentálne som na materskej, ale tých 20 € nie je až taká vysoká suma. Čítala som aj príspevok od chobota, kde odporúčal poistiť trv. následky a oslobodenie od platenia pri invalidite. V iných poisťovniach som zatiaľ nebola.

neporadí nikto? :confused:
Chobot
09.05.11,07:34
V banke mi ponúkli porodukt generalli, jedná sa o investiční ŽP, mesačne by som platila 2O €, je to na sumu 10000,- a popritom by bol úrazovo poistený aj syn. Ale keď som si tam chcela ešte pripoistiť nejaké doplnkové poistenie, tak mi to výrazne znížilo poistnú sumu, až na 4200,-. Bolo by to na 25r. Čo ma tiež zarazilo v poisťovni mi tvrdilil, že v prípade smrti dostanú pozostalí dvojnásobok 1OOOO,-. Vraveli, že podmienka je, aby išlo na sporenie 65 %, čo sa mi zdá dosť veľa. Viete mi poradiť, či je tá poistka výhodná, momentálne som na materskej, ale tých 20 € nie je až taká vysoká suma. Čítala som aj príspevok od chobota, kde odporúčal poistiť trv. následky a oslobodenie od platenia pri invalidite. V iných poisťovniach som zatiaľ nebola.

V prvom rade je dôležité si stanoviť, čo potrebuješ poistiť, prípadne čo má byť účelom poistenia. Potom si určiť výšku poistnej sumy, teda v prípade poistnej udalosti kto má koľko dostať.

Dávať si poistenie len preto, aby nejaké bolo je nerozumné. Rovnako nerozumné je nasekať si kopec pripoistení, ktoré vôbec nepotrebuješ a ktoré ti neúmerne navýšia poistné. Netvrdím, že investičné poistenie nedávať vôbec, ale treba to zvážiť. Investičné poistenie môže byť ako doplnkové, alebo ako druhé poistenie. Primárne by si si mala dať nejakú istejšiu formu poistenia. Pri investičnom poistení bude sporivá zložka dosť malá, teda v prípade dožitia sa ti vráti len malá časť poistného.

Takže otázne je, či skutočne potrebuješ poistiť život. Píšeš, že si na materskej, teda nemáš príjem. Preto momentálne životné poistenie nemá veľký zmysel. Ak by si ale chcela cez životné poistenie šetriť na dôchodok, tak potom áno. Ale išiel by som radšej do kapitálového živ. poistenia, kde máš garantované zhodnotenie. Výšku poistnej sumy si môžeš vybrať a tiež sú produkty za 20 EUR mesačne. Treba obehať pár poisťovní a nechať si spraviť ponuku na to mesačné poistné 20 EUR plus nejaké pripoistenie (ja doporučujem pripoistiť oslobodenie od platenia v prípade trvalej invalidity, a možno smrť následkom úrazu - ostatné by ti len zbytočne čerpali z poistného). Poistnú dobu by som dal tak, aby poistka končila niekedy pred dôchodkom (55. - 60. rok života). Uvidíš, kde ti ponúknu akú poistnú sumu. Zároveň by boli tvoje deti chránené touto sumou v prípade tvojej smrti. Pre deti daj radšej osobitné úrazové poistenie. Neskoč hneď na nablýskanú ponuku investičného poistenia s ozdobami.

Je to na dlhšiu debatu, nedajú sa popísať všetky klady a zápory každého poistenia a vybrať poistenie v jednom príspevku. Napíš, čo konkrétne chceš poistiť.
Chobot
09.05.11,07:40
V banke mi ponúkli porodukt generalli, jedná sa o investiční ŽP, mesačne by som platila 2O €, je to na sumu 10000,- a popritom by bol úrazovo poistený aj syn. Ale keď som si tam chcela ešte pripoistiť nejaké doplnkové poistenie, tak mi to výrazne znížilo poistnú sumu, až na 4200,-. Bolo by to na 25r. Čo ma tiež zarazilo v poisťovni mi tvrdilil, že v prípade smrti dostanú pozostalí dvojnásobok 1OOOO,-. Vraveli, že podmienka je, aby išlo na sporenie 65 %, čo sa mi zdá dosť veľa. Viete mi poradiť, či je tá poistka výhodná, momentálne som na materskej, ale tých 20 € nie je až taká vysoká suma. Čítala som aj príspevok od chobota, kde odporúčal poistiť trv. následky a oslobodenie od platenia pri invalidite. V iných poisťovniach som zatiaľ nebola.

Ešte k tej samotnej poistke - z tohto poistenia by si v prípade dožitia dostala sumu pravdepodobne medzi 2500 - 4000 EUR. Garantovaná nie je žiadna suma pri dožití, záleží od vývoja investícií. Takže treba zvážiť aj tento fakt, či ti postačí taká suma pri dožití. Z toho vyplýva, že toto poistenie nie je veľmi orientované na to, aby ti vytváralo finančnú rezervu na dôchodok. Ale niekomu stačí aj to. Preto treba zvážiť, či ti vyhovujú všetky podmienky poistky. Ak chceš, aby ti poistka vytvorila väčšiu sumu pre dožitie, tak táto nebude tá pravá.
mizu24
09.05.11,19:28
V prvom rade je dôležité si stanoviť, čo potrebuješ poistiť, prípadne čo má byť účelom poistenia. Potom si určiť výšku poistnej sumy, teda v prípade poistnej udalosti kto má koľko dostať.

Dávať si poistenie len preto, aby nejaké bolo je nerozumné. Rovnako nerozumné je nasekať si kopec pripoistení, ktoré vôbec nepotrebuješ a ktoré ti neúmerne navýšia poistné. Netvrdím, že investičné poistenie nedávať vôbec, ale treba to zvážiť. Investičné poistenie môže byť ako doplnkové, alebo ako druhé poistenie. Primárne by si si mala dať nejakú istejšiu formu poistenia. Pri investičnom poistení bude sporivá zložka dosť malá, teda v prípade dožitia sa ti vráti len malá časť poistného.

Takže otázne je, či skutočne potrebuješ poistiť život. Píšeš, že si na materskej, teda nemáš príjem. Preto momentálne životné poistenie nemá veľký zmysel. Ak by si ale chcela cez životné poistenie šetriť na dôchodok, tak potom áno. Ale išiel by som radšej do kapitálového živ. poistenia, kde máš garantované zhodnotenie. Výšku poistnej sumy si môžeš vybrať a tiež sú produkty za 20 EUR mesačne. Treba obehať pár poisťovní a nechať si spraviť ponuku na to mesačné poistné 20 EUR plus nejaké pripoistenie (ja doporučujem pripoistiť oslobodenie od platenia v prípade trvalej invalidity, a možno smrť následkom úrazu - ostatné by ti len zbytočne čerpali z poistného). Poistnú dobu by som dal tak, aby poistka končila niekedy pred dôchodkom (55. - 60. rok života). Uvidíš, kde ti ponúknu akú poistnú sumu. Zároveň by boli tvoje deti chránené touto sumou v prípade tvojej smrti. Pre deti daj radšej osobitné úrazové poistenie. Neskoč hneď na nablýskanú ponuku investičného poistenia s ozdobami.

Je to na dlhšiu debatu, nedajú sa popísať všetky klady a zápory každého poistenia a vybrať poistenie v jednom príspevku. Napíš, čo konkrétne chceš poistiť.

Ďakujem za vyčerpávajúcu odpoveď. Som síce na MD, ale keby ma náhodou zrazilo auto, alebo by ma klepla pepka, tak aby manžel dostal nejaké peniaze. Máme hypotéku na 30 r. a sám by ju nedokázal splácať. Už som si dala vypracovať nejaké ponuky, ale pod 30 eur sa nedostali, samozrejme aj s pripoisteniami, a tých mi tam dali neúrekom. Ako si písal, len mi to zbytočne navýšilo platbu. Chcela by som hlavne dožitie a smrť, aj úrazom, pripoistiť trv. následky úrazu - alebo sa to neoplatí? a oslobodenie od platenia v prípade invalidity. A maximálne do 60 r. Tak neviem, či sa zmestím do tej sumy 20 eur. A vypracovali mi aj úrazovku pre malého a tá vyšla na 15 eur :eek:, to som nevedela, že to môže byť až tak veľa. Veď čo mi ponúkli predtým k tej poistke, tak to by odchádzalo 1 euro z môjho poistenia na malého úrazovku.
Tak neviem, či by si mi mohol niečo poradiť :o, lebo som trošku mimo.
Ešte raz ďakujem za ochotu a čas....
mizu24
09.05.11,19:31
Ešte k tej samotnej poistke - z tohto poistenia by si v prípade dožitia dostala sumu pravdepodobne medzi 2500 - 4000 EUR. Garantovaná nie je žiadna suma pri dožití, záleží od vývoja investícií. Takže treba zvážiť aj tento fakt, či ti postačí taká suma pri dožití. Z toho vyplýva, že toto poistenie nie je veľmi orientované na to, aby ti vytváralo finančnú rezervu na dôchodok. Ale niekomu stačí aj to. Preto treba zvážiť, či ti vyhovujú všetky podmienky poistky. Ak chceš, aby ti poistka vytvorila väčšiu sumu pre dožitie, tak táto nebude tá pravá.

No a to mi nikto nepovedal, že nemám nič garantované, len ma ohurovali vysokou sumou pri dožití. Dostala by som až 10640 eur po 25r. , ale pri platení 25 eur mesačne. Je to rastová stratégia, takže asi bude dosť riziková. :confused:
Xanti
09.05.11,19:50
Mizu24,
ak teraz nemáš peniaze ( čo nemáš kedže píšeš, že si na RD ) tak si nezakladaj poistku kapitálovú alebo investičnú.
Urob si rizikovú poistku s úrazovým krytím.
Teda že budeš poistená pre prípad smrti, trvalých následkov úrazu a smrťou následkom úrazu.
Ročne taká poistka podľa veku a rizikovej skupiny výjde na bajočko 80-120 eur hrubý odhad. Síce tam nenašporíš nič, ale časom si môžeš ak budeš mať viac voľných prostriedkov urobiť aj klasickú poistku na dožitie aby sa ti nejaké euráče vrátili.

Touto poistkou si vykryješ hypo tak aby v prípade niečoho tvoj mng. nemusel predať byt či dom, aby splatil úver.

Každý kto berie úver by mal byť poistený v dostatočnej výške. Takže ak máš úver 50000 eur, tak to poistné krytie by malo byť minimálne 1/2 úveru najideálnejšie na výšku celého úveru.
220870
09.05.11,20:09
Ono je to asi tak že ak padne Grécko ,čo je viac ako isté padnú aj banky a poisťovne.Je to všetko jedna banda.Takže v šúčastnosti by som životné poistky všetkých druhov moc neodporúčal.Ak chce byť poistená proti insolventnosti v tej hypotéke tak si zjednajte neživotné poistenie,úrazové.Toto poisťováci neznášajú pretože na tom takmer nič nezarobia,tak sa pripravte na to ,že vás budú tlačiť do životnej poistky z ktorej majú riadny bakšiš..
mizu24
11.05.11,19:25
Ďakujem za super postrehy. Najlepšie na tom je, že toto mi nik v poisťovni neporadil. Ja som si vždy myslela, že musím mať riadnu ŽP, aby som si mohla pripoistiť aj úrazové. A pri tej neživotnej poistke je určite poistená každá smrť, lebo v ponukách poisťovní som našla len smrť následkom úrazu? A to dožitie je potom vlastne zbytočné, šetriť peniaze si môžem aj na nejakých terminovaných účtoch, alebo je to v poistke istejšie, čo sa mi moc nezdá ako píše 220870 :( Keby som si potom časom uzavrela životnú poistku bola by som vlastne poistená na dožitie aj smrť, takže keby sa mi niečo stalo dostala by som love z oboch poistiek, nie?
Xanti
12.05.11,04:40
Ďakujem za super postrehy. Najlepšie na tom je, že toto mi nik v poisťovni neporadil. Ja som si vždy myslela, že musím mať riadnu ŽP, aby som si mohla pripoistiť aj úrazové. A pri tej neživotnej poistke nie je to neživotná poistka. Je to normálna poistka pre ludí. Neživotné sú na majetok :D je určite poistená každá smrť,No treba vedieť sa pýtať. Kolegovi som poradila a uzavrel si poistku bez šporenia ale s úrazom a so smrťou. Čiste len poistku. V istej najväčšej poisťovni. lebo v ponukách poisťovní som našla len smrť následkom úrazu? A to dožitie je potom vlastne zbytočné, šetriť peniaze si môžem aj na nejakých terminovaných účtoch, alebo je to v poistke istejšie, čo sa mi moc nezdá ako píše 220870 :( Keby som si potom časom uzavrela životnú poistku bola by som vlastne poistená na dožitie aj smrť, takže keby sa mi niečo stalo dostala by som love z oboch poistiek, nie?Ano dostala by si love z oboch poistiek, ja osobne mám 3 poistky a z toho len jedna je so "šporením"
Koment v texte.
A poistka čo sa dá urobiť bez šporenia, tak si treba pýtať
- riziko smrti
- trvalé následky úrazu
- smrť následkom úrazu
a občas ked sa dá tak aj poistenie invalidity ( tj. ak budeš plne invalidná tak nemusíš platiť poistné a si stále poistená komerčne ).
Toto je taká základná poistka, ktorá ťa bude kryť. Jasne sú iné dalšie pripoistenia, ale tie zdražujú túto základnú poistku.
Chobot
12.05.11,06:35
Koment v texte.
A poistka čo sa dá urobiť bez šporenia, tak si treba pýtať
- riziko smrti
- trvalé následky úrazu
- smrť následkom úrazu
a občas ked sa dá tak aj poistenie invalidity ( tj. ak budeš plne invalidná tak nemusíš platiť poistné a si stále poistená komerčne ).
Toto je taká základná poistka, ktorá ťa bude kryť. Jasne sú iné dalšie pripoistenia, ale tie zdražujú túto základnú poistku.

Myslím, že trvalé následky úrazu nie sú nevyhnutné, zbytočne navyšujú cenu poistky. Ak sú trvané následky pripoistením k hlavnej poistke, tak bývajú dosť obmedzené - napr. plní sa len vtedy, ak celkové ohodnotenie tr. následkov presiahne napr. 20%. Alebo potom dohodnúť nejaké progresívne plnenie - sú poistky, kde napr. pri poškodení nad 50% sa plní dvojnásobok zo sumy. Ale to všetko je v cene poistky. Radšej by som to skombinoval s dobrou úrazovou poistkou.
Stanislav 1975
12.05.11,06:42
Myslím, že trvalé následky úrazu nie sú nevyhnutné, zbytočne navyšujú cenu poistky. Ak sú trvané následky pripoistením k hlavnej poistke, tak bývajú dosť obmedzené - napr. plní sa len vtedy, ak celkové ohodnotenie tr. následkov presiahne napr. 20%. Alebo potom dohodnúť nejaké progresívne plnenie - sú poistky, kde napr. pri poškodení nad 50% sa plní dvojnásobok zo sumy. Ale to všetko je v cene poistky. Radšej by som to skombinoval s dobrou úrazovou poistkou.

Tiborko, práveže ja mám opačný názor-a tak to aj radím klientom- podľa mňa sú trvalky jedno z najdoležitejších pripoistení- normálny úraz, ok, zlomíš si nohu tak dostaneš nejaké peniaze a máš na dovolenku, ale bez toho sa dá prežiť, ALE práveže doležité je mať trvalky- keď ostane niekto na vozíku, alebo príde o ruky alebo pod.- tieto riziká sú potrebné v prvom rade riešiť...
čo sa týka percent, v dnešnej dobe sa už plní od 1%( teda nie všade, ale treba si nájsť takú poisťovnu kde je to takto):), ja som napr. minule riešil trvalky s 1%:D:D:D-vyrazený zub...:cool:
Xanti
12.05.11,06:54
Tiež viem, že poniektoré poisťovne plnia od 1% a aj obyčajná jazva na tvári stačí aby boli peniaze vyplatené.
A ako som povedala, už vyššie kolega urobil poistku, patrí do II. rizikovej skupiny, poistná suma je na 17000 eur a ročne ho to výjde 120 eur čo nie je tak veľa na to aké vysoké krytie tam je.
Chobot
12.05.11,07:05
Tiborko, práveže ja mám opačný názor-a tak to aj radím klientom- podľa mňa sú trvalky jedno z najdoležitejších pripoistení- normálny úraz, ok, zlomíš si nohu tak dostaneš nejaké peniaze a máš na dovolenku, ale bez toho sa dá prežiť, ALE práveže doležité je mať trvalky- keď ostane niekto na vozíku, alebo príde o ruky alebo pod.- tieto riziká sú potrebné v prvom rade riešiť...
čo sa týka percent, v dnešnej dobe sa už plní od 1%( teda nie všade, ale treba si nájsť takú poisťovnu kde je to takto):), ja som napr. minule riešil trvalky s 1%:D:D:D-vyrazený zub...:cool:

Môže byť. Veľmi záleží, ako je nastavený ten produkt. Ja som nemal dobré skúsenosti s produktom, čo ponúkala naša poisťovňa. Bolo to síce lacné pripoistenie, ale potom sme riešili kopec reklamácií, keď poisťovňa odmietla vyplatiť trvalé následy napr. nehybný palec, lebo to bolo pod 20%.

Súhlasím s tým, že treba mať trvalky poistené. Ale treba dať pozor, aby to bolo dobre nastavené.
Stanislav 1975
12.05.11,07:10
Tiež viem, že poniektoré poisťovne plnia od 1% a aj obyčajná jazva na tvári stačí aby boli peniaze vyplatené.
A ako som povedala, už vyššie kolega urobil poistku, patrí do II. rizikovej skupiny, poistná suma je na 17000 eur a ročne ho to výjde 120 eur čo nie je tak veľa na to aké vysoké krytie tam je.

Inak jazva na tvári sa plní napr. o 20% viac ako jazva na bruchu a o 50% viac ako jazva na nohe...:D, aj to sa berie, kde tá jazva je...;)
Stanislav 1975
12.05.11,07:16
Môže byť. Veľmi záleží, ako je nastavený ten produkt. Ja som nemal dobré skúsenosti s produktom, čo ponúkala naša poisťovňa. Bolo to síce lacné pripoistenie, ale potom sme riešili kopec reklamácií, keď poisťovňa odmietla vyplatiť trvalé následy napr. nehybný palec, lebo to bolo pod 20%.

Súhlasím s tým, že treba mať trvalky poistené. Ale treba dať pozor, aby to bolo dobre nastavené.

Tibore, moja stratégia je jasná- keď mám pred sebou živiteľa rodiny- kapitálovka na cieľovú sumu na takú výšku aby prípadne pri smrti manžela mohla manželka prežiť bez problémov aspoň rok, k tomu 3 násobok úrazu, trvalky a oslobodenia od platenia...
skúšam aj kritické choroby, lebo to je dobrá vec, keď sa niečo napr. pri infarkte alebo rakovine vyplatí na liečbu, ale zasa je to pomerne drahé,takže si to dá asi 50% ľudí...
Ostatné zložky už niesú tak doležité...

Inak, som troška masochista v tom a preto som aj dosť kritizovaný, že skoro vobec nerobím investičné poistenia, neviem, ale nemám to ľuďom chuť ponúkať, i keď okrádam sám seba-lebo pri ižp mám 2 násobnú províziu-ale neviem, nejako tomu neviem prísť na chuť...
bubkoch
12.05.11,08:20
Tibore, moja stratégia je jasná- keď mám pred sebou živiteľa rodiny- kapitálovka na cieľovú sumu na takú výšku aby prípadne pri smrti manžela mohla manželka prežiť bez problémov aspoň rok, k tomu 3 násobok úrazu, trvalky a oslobodenia od platenia...
skúšam aj kritické choroby, lebo to je dobrá vec, keď sa niečo napr. pri infarkte alebo rakovine vyplatí na liečbu, ale zasa je to pomerne drahé,takže si to dá asi 50% ľudí...
Ostatné zložky už niesú tak doležité...

Inak, som troška masochista v tom a preto som aj dosť kritizovaný, že skoro vobec nerobím investičné poistenia, neviem, ale nemám to ľuďom chuť ponúkať, i keď okrádam sám seba-lebo pri ižp mám 2 násobnú províziu-ale neviem, nejako tomu neviem prísť na chuť...

na to nie je vobec potrebna kapitalovka, ale obycajne rizikove poistenie pre prípad smrti ...

moja strategia je jasna: chcem len take poistenie, z ktoreho nedostanem nikdy nic ak sa nic nestane ... teda chcem POISTENIE :)
mizu24
25.06.11,18:53
Takže už som sa dostala o krok dopredu. Mám poistné návrh od Axy a Wustenrotu. Po vašich radách som si stanovila poistnú sumu na polovicu hypotéky, čiže na 20000€, mali by sa tam ešte pripočítať pravdepodobne ročné náklady (alebo príjmy), ale to neriešim, lebo strop mám mesačne 20 €, dala som si tam trvalé následky, oslobodenie od platenia a v Axe sú ešte navyše kritické choroby na 7000 €. Vyšlo mi to na chlp 20 €. Doba poistenia je 34r. Vo Wustenrote je to to isté len bez kritických chorôb a ako bonus kozmetické oper. a rehabilitácie na 4000 € a postenie detí na trvalky na 6000 €. + kozmet.operácie na 1333 €. Tam by som platila 16 € a bolo by to na 30r. Potrebovala by som poradiť, pre ktorú poisťovňu sa mám rozhodnúť, v Axe je to IZP, čoho sa trochu bojím, ale sporí sa len na poistenie. A po prečítaní VPP mám plno otázok. Wustenrot má zase chabé VPP, nič som sa tam dokopy nedozvedela. Budem vďačná za všetky rady.
mizu24
28.06.11,10:10
Neporadí mi nikto?
Xanti
28.06.11,16:07
Takže už som sa dostala o krok dopredu. Mám poistné návrh od Axy a Wustenrotu. Po vašich radách som si stanovila poistnú sumu na polovicu hypotéky, čiže na 20000€, mali by sa tam ešte pripočítať pravdepodobne ročné náklady (alebo príjmy), ale to neriešim, lebo strop mám mesačne 20 €, dala som si tam trvalé následky, oslobodenie od platenia a v Axe sú ešte navyše kritické choroby na 7000 €. Máš poistenú aj smrť? Vyšlo mi to na chlp 20 €. Doba poistenia je 34r. Vo Wustenrote je to to isté len bez kritických chorôb a ako bonus kozmetické oper. a rehabilitácie na 4000 € a postenie detí na trvalky na 6000 €. + kozmet.operácie na 1333 €. Tam by som platila 16 € a bolo by to na 30r. Potrebovala by som poradiť, pre ktorú poisťovňu sa mám rozhodnúť, v Axe je to IZP, čoho sa trochu bojím, ale sporí sa len na poistenie. A po prečítaní VPP mám plno otázok. Wustenrot má zase chabé VPP, nič som sa tam dokopy nedozvedela. Budem vďačná za všetky rady.Osobne nemám veľké skúsenosti s danými poisťovňami, takže ja poradiť neviem. Ja mám poistku v tej najväčšej.
Musíš sama zvážiť, čo chceš mať kryté, a napríklad pri trvalých následkoch od akého percenta poškodenia je už plnenie. Z tej poisťovne čo mám ja je to plnenie už od 1%. Viem, že poniektoré plnia až za väčšie %% .
mizu24
28.06.11,18:58
Osobne nemám veľké skúsenosti s danými poisťovňami, takže ja poradiť neviem. Ja mám poistku v tej najväčšej.
Musíš sama zvážiť, čo chceš mať kryté, a napríklad pri trvalých následkoch od akého percenta poškodenia je už plnenie. Z tej poisťovne čo mám ja je to plnenie už od 1%. Viem, že poniektoré plnia až za väčšie %% .

A ako sa dozviem od koľkých percent plnia? Pri Axe mám VPP dosť rozsiahle a je tam aj rozpísané, koľko percent, za ktorú časť tela a pod. To si tým myslel? Mám tam aj poistenú smrť na 20000 €, pri Axe je to ale rozdelené na dve sumy, poisťovák povedal, že kvôli podmienkam.
Xanti
28.06.11,19:01
A ako sa dozviem od koľkých percent plnia? Pri Axe mám VPP dosť rozsiahle a je tam aj rozpísané, koľko percent, za ktorú časť tela a pod. To si tým myslel? Mám tam aj poistenú smrť na 20000 €, pri Axe je to ale rozdelené na dve sumy, poisťovák povedal, že kvôli podmienkam.
Ano to som tým myslela, vo VPP to býva uvedené . A smrť následkom úrazu, či akúkoľvek smrť? Lebo to je tiež dosť podstatné ....
ale hovorím s axou a wustenrotom nemám žiadne skúsenosti. Tak hádam Ti niekto poradí.
bubkoch
28.06.11,19:11
A ako sa dozviem od koľkých percent plnia? Pri Axe mám VPP dosť rozsiahle a je tam aj rozpísané, koľko percent, za ktorú časť tela a pod. To si tým myslel? Mám tam aj poistenú smrť na 20000 €, pri Axe je to ale rozdelené na dve sumy, poisťovák povedal, že kvôli podmienkam.

na ake dve sumy ? preco ? kvoli akym podmienkam ? kym nerozumies, nic nepodpisuj, nenechaj sa poistovakom ojekabatit odpovedou "lebo to tak musi byt" ... nic nie je len tak, vsetko ma svoj ucel a nic v zmluve nie je "len tak" ... vyhybavymi odpovedami sa poistovaci len snazia zakryt pre poisteneho neprijemne fakty
mizu24
28.06.11,19:19
Ano to som tým myslela, vo VPP to býva uvedené . A smrť následkom úrazu, či akúkoľvek smrť? Lebo to je tiež dosť podstatné ....
ale hovorím s axou a wustenrotom nemám žiadne skúsenosti. Tak hádam Ti niekto poradí.

Je tam akákoľvek smrť, ale osobitne smrť následkom úrazu tam nemám. Povedal mi, že akákoľvek smrť zahŕňa aj úraz. A pozrela som tú oceňovaciu tabuľku pre trvalky a napr. pri strate jedného zuba následkom úrazu mi dajú 1% z poistnej sumy. Toto si myslala tým plnením od jedného %? Lebo nič iné som tu nenašla. Ďakujem za info...
Xanti
28.06.11,19:21
Je tam akákoľvek smrť, ale osobitne smrť následkom úrazu tam nemám. Povedal mi, že akákoľvek smrť zahŕňa aj úraz. A pozrela som tú oceňovaciu tabuľku pre trvalky a napr. pri strate jedného zuba následkom úrazu mi dajú 1% z poistnej sumy. Toto si myslala tým plnením od jedného %? Lebo nič iné som tu nenašla. Ďakujem za info...
No to je dobre, ak je akákoľvek smrť . ... no áno to je to plnenie od % . Ale ešte pozri, či nemajú ne jaké podmienky, lebo zub môže byť ohodnotený na 1% a budú mať podmienku že vyplatia až bude tých %% napr. 5. Ešte na toto daj pozor.
mizu24
28.06.11,19:29
na ake dve sumy ? preco ? kvoli akym podmienkam ? kym nerozumies, nic nepodpisuj, nenechaj sa poistovakom ojekabatit odpovedou "lebo to tak musi byt" ... nic nie je len tak, vsetko ma svoj ucel a nic v zmluve nie je "len tak" ... vyhybavymi odpovedami sa poistovaci len snazia zakryt pre poisteneho neprijemne fakty

No poisťovák mi ohľadom tej Axy povedal, že smrť je rozdelená do dvoch políčok (ako základné poistenie = 5000 € a pripoistenie = 15 000 €), ktoré spolu dávajú sumu 20000 €. Že je to tak z dôvodu pravidiel, ktoré sú v produkte zakomponované, ale vo VPP som nič také nenašla. Možno niekto, čo robí s Axou by to vedel vysvetliť, len takého nájsť :confused:. Ešte som nič nepodpísala, mailovala som aj do Axy ohľadom nejakých otázok, ale milá pani ma odporučila na môjho poradcu, ktorý mi na ne nevie odpovedať. Tak uvidím, či sa po druhom maily umúdria. :o
mizu24
28.06.11,19:32
No to je dobre, ak je akákoľvek smrť . ... no áno to je to plnenie od % . Ale ešte pozri, či nemajú ne jaké podmienky, lebo zub môže byť ohodnotený na 1% a budú mať podmienku že vyplatia až bude tých %% napr. 5. Ešte na toto daj pozor.

Teraz som to našla, že pre poskytnutie plnenia musí byť celkový stupeň poškodenia najmenej 1 %. Takže plnia od 1 %. :D
bubkoch
28.06.11,19:44
No poisťovák mi ohľadom tej Axy povedal, že smrť je rozdelená do dvoch políčok (ako základné poistenie = 5000 € a pripoistenie = 15 000 €), ktoré spolu dávajú sumu 20000 €. Že je to tak z dôvodu pravidiel, ktoré sú v produkte zakomponované, ale vo VPP som nič také nenašla. Možno niekto, čo robí s Axou by to vedel vysvetliť, len takého nájsť :confused:. Ešte som nič nepodpísala, mailovala som aj do Axy ohľadom nejakých otázok, ale milá pani ma odporučila na môjho poradcu, ktorý mi na ne nevie odpovedať. Tak uvidím, či sa po druhom maily umúdria. :o

to mi pripada ako 5000€ plnenie v pripade akejkolvek smrti a 15000€ v pripade urazovej smrti ...
teda ak zomries inou ako urazovou smrtou (rozumej prirodzenou smrtou alebo nasledkom choroby), plnenie je len 5000€
ak zomries urazovou smrtou, plnenie je 20000€
mizu24
28.06.11,19:54
to mi pripada ako 5000€ plnenie v pripade akejkolvek smrti a 15000€ v pripade urazovej smrti ...
teda ak zomries inou ako urazovou smrtou (rozumej prirodzenou smrtou alebo nasledkom choroby), plnenie je len 5000€
ak zomries urazovou smrtou, plnenie je 20000€

No ono tá Axa je IŽP, tých 5000 € je akože smrť so sporením, ale to sporenie pôjde ku koncu poistenia na platenie poistky, takže žiadne dožitie tam nie je, aspoň tak mi to bolo vysvetlené. Je tam zhodnotenie nejakých 7 % p.a., čo sa mi nechce veriť, ale tvrdil, že aj keď to nebude tých 7 %, ale menej, tak sa poistná doba skráti z 34r. napr. na 32r. No a tých 15000€ je Pripoistenie pre prípad smrti s konštatnou poistnou sumou. Wustenrot je čisto len rizikové postenie, čo sa mi pozdáva viac, ale zase tam nie sú kritické choroby a je to len na 30r.
Xanti
28.06.11,20:03
A čo iné poisťovne? Ich produkty ťa neoslovili?
mizu24
29.06.11,11:06
No ten poisťovák mi dal návrhy len týchto dvoch poisťovní a robí so všetkými, ale do toho limitu, čo som dala sa zmestili len tieto dve. Nechcela som mesačne platiť viac ako 20 € a aby poistná suma bola 20 000 €, mali tam byť trvalky, osl. od platenia a akákoľvek smrť.
Xanti
30.06.11,05:02
No ten poisťovák mi dal návrhy len týchto dvoch poisťovní a robí so všetkými, ale do toho limitu, čo som dala sa zmestili len tieto dve. Nechcela som mesačne platiť viac ako 20 € a aby poistná suma bola 20 000 €, mali tam byť trvalky, osl. od platenia a akákoľvek smrť.
Zaujímavé,
lebo ja platím do 20 e za svoju poistku, síce je len úraz a investičko - ja kapitálovku mať nemôžem, ani poistenie invalidity kedže invalidná som, a na riziko smrti ma tiež poisťovňa nepoistí, kvôli vyššiemu riziku.

Ale kolega uzavrel poistku na tuším 17000e s rizikom smrti na tú sumu ( tj. akákoľvek smrť ) potom s trvalými násladkami úrazu na tú istú sumu, a smrťou následkom úrazu detto, a má poistenie invalidity - teda že ak by sa stal plne invalidným tak poisťovňa za neho platí poistku. A je v II.rizikovej skupine kvôli povolaniu, a platí ročne cca 150 e ak si dobre pamätám. A nie je to poistka ani v jednej z poisťovní.
Ako bolo spomínané tak z tejto poistky pri jej ukončení by si nedostala nič. Ona je len pre istotu na zabezpečenie.
A dalšia vec, poistky nad 17000 eur sú oveľa drahšie ako poistky do 17000 eur. Takže ja osobne mám poistky 3, z toho čisto úrazové 2. Výjde ma to lacnejšie ako keby som mala jednu veľkú poistku.
Takže si to rozdel, a skús sa poistiť 2x na 10000 e, či Ti ešte niečo aj nezvýši s tvojho limitu.
mizu24
30.06.11,05:37
Zaujímavé,
lebo ja platím do 20 e za svoju poistku, síce je len úraz a investičko - ja kapitálovku mať nemôžem, ani poistenie invalidity kedže invalidná som, a na riziko smrti ma tiež poisťovňa nepoistí, kvôli vyššiemu riziku.

Ale kolega uzavrel poistku na tuším 17000e s rizikom smrti na tú sumu ( tj. akákoľvek smrť ) potom s trvalými násladkami úrazu na tú istú sumu, a smrťou následkom úrazu detto, a má poistenie invalidity - teda že ak by sa stal plne invalidným tak poisťovňa za neho platí poistku. A je v II.rizikovej skupine kvôli povolaniu, a platí ročne cca 150 e ak si dobre pamätám. A nie je to poistka ani v jednej z poisťovní.
Ako bolo spomínané tak z tejto poistky pri jej ukončení by si nedostala nič. Ona je len pre istotu na zabezpečenie.
A dalšia vec, poistky nad 17000 eur sú oveľa drahšie ako poistky do 17000 eur. Takže ja osobne mám poistky 3, z toho čisto úrazové 2. Výjde ma to lacnejšie ako keby som mala jednu veľkú poistku.
Takže si to rozdel, a skús sa poistiť 2x na 10000 e, či Ti ešte niečo aj nezvýši s tvojho limitu.

Ďakujem krásne za radu, to mi nikto nepovedal, že poistky do 17000 € sú lacnejšie, veď nie je problém uzavrieť dve na nižšie sumy. :mee: Čo sa človek ešte nedozvie? A nemôžeš mi tu asi napísať, v ktorej poisťovni má ten kolega poistku?:confused: A keď oslovím priamo poisťovne, tak mi návrhy nechcú poslať mailom, len sa osobne stretnúť, a to ma budú nahovárať na poistné, ktoré nechcem, tak už neviem ako to mám riešiť. Poisťovákovi sa to vraj neoplatí, lebo mám veľa otázok ohľadom VPP a to je málo peňazí za veľa roboty. Ale ja nechcem uzavrieť niečo, v čom nemám jasno, budem platiť celý život a nakoniec, keď sa náhodou niečo stane, tak mi povedia, že to neplnia a mala som si riadne prečítať VPP.
Xanti
30.06.11,05:44
Ďakujem krásne za radu, to mi nikto nepovedal, že poistky do 17000 € sú lacnejšie, veď nie je problém uzavrieť dve na nižšie sumy. :mee: Čo sa človek ešte nedozvie? A nemôžeš mi tu asi napísať, v ktorej poisťovni má ten kolega poistku?:confused: A keď oslovím priamo poisťovne, tak mi návrhy nechcú poslať mailom, len sa osobne stretnúť, a to ma budú nahovárať na poistné, ktoré nechcem, tak už neviem ako to mám riešiť. Poisťovákovi sa to vraj neoplatí, lebo mám veľa otázok ohľadom VPP a to je málo peňazí za veľa roboty. Ale ja nechcem uzavrieť niečo, v čom nemám jasno, budem platiť celý život a nakoniec, keď sa náhodou niečo stane, tak mi povedia, že to neplnia a mala som si riadne prečítať VPP.
No to je len moje pozorovanie,
kedže som chvílku s poistkami robila. A po nasimulovaní rôznych súm som zistila, že nad 17000 rastú geometrickým radom.
I preto som potom poistku známym pri hypo 70000 eur riešila obom manželom po 2x17000.
A kolega čo má poistku, tak na moje doporučenie ( kedže s tým už nerobím )v tej najväčšej poisťovni tam kde Stanislav1975 robí. :D

Naozaj tie len na riziko a úraz, nie sú zaujímavé pre poradcov. Nezarobia na nich. :)
peter977
08.07.11,19:38
No ten poisťovák mi dal návrhy len týchto dvoch poisťovní a robí so všetkými, ale do toho limitu, čo som dala sa zmestili len tieto dve. Nechcela som mesačne platiť viac ako 20 € a aby poistná suma bola 20 000 €, mali tam byť trvalky, osl. od platenia a akákoľvek smrť.

Fúúú a reálný výnos?

Všetko niečo stojí a najviac stojí smrť! Teraz je hitom v poisťovniach platiť smrť s nasporených prostriedkov, takže mesačne je to za bagateľ, no nasporená suma je 0.

Oslobodenie od platenia - položím Vám otázku? Prečo chcete za to platiť?
Štatisticky to v SR využije okolo 3 % všetkých klientov. Nehovoriac o tom, že oslobodenie platí v prípade úplnej a trvalej invalidity.

Ak máte trvalky s progresiou a uznajú Vám úplnú invaliditu, tak môžete potom už celú zmluvu zrušiť... Hlavne ak bude zmluva stratová pri dožití
mizu24
08.07.11,20:05
Fúúú a reálný výnos?

Všetko niečo stojí a najviac stojí smrť! Teraz je hitom v poisťovniach platiť smrť s nasporených prostriedkov, takže mesačne je to za bagateľ, no nasporená suma je 0.

Oslobodenie od platenia - položím Vám otázku? Prečo chcete za to platiť?
Štatisticky to v SR využije okolo 3 % všetkých klientov. Nehovoriac o tom, že oslobodenie platí v prípade úplnej a trvalej invalidity.

Ak máte trvalky s progresiou a uznajú Vám úplnú invaliditu, tak môžete potom už celú zmluvu zrušiť... Hlavne ak bude zmluva stratová pri dožití

No reálny výnos tam nie je žiadny, lebo to mám v Axe presne to, čo si písal o tom hite, je to síce IZP, ale ku koncu idú nasporené peniaze na platenie poistky, takže tam bude 0, ale to mi nevadí :D, aspoň nemám vysokú mesačnú platbu. No to osl. od platenia mi viacerí poradili ako výhodný produkt, tak neviem, to si fakt dáva tak málo ľudí? Prečo môžem potom zrušiť zmluvu, keď mi uznajú plnú invaliditu? Je tam predsa poistená aj smrť, nie? Ďakujem za postrehy. :)
peter977
08.07.11,20:24
No reálny výnos tam nie je žiadny, lebo to mám v Axe presne to, čo si písal o tom hite, je to síce IZP, ale ku koncu idú nasporené peniaze na platenie poistky, takže tam bude 0, ale to mi nevadí :D, aspoň nemám vysokú mesačnú platbu. No to osl. od platenia mi viacerí poradili ako výhodný produkt, tak neviem, to si fakt dáva tak málo ľudí? Prečo môžem potom zrušiť zmluvu, keď mi uznajú plnú invaliditu? Je tam predsa poistená aj smrť, nie? Ďakujem za postrehy. :)

Tými 3 % som myslel to, že zo všetkých zmlúv na SR, ktoré to obsahujú len 3 % klientov to využijú.

Pre poisťovne je to čistá ryža podobne ako indexácia.

Keď Ti vyplatia plnú invaliditu a ty dostaneš trebárs 150 000 €, tak si z nich 20 000 € na smrť radšej niekde zainvestuješ nech, sa zhodnotia a zrušíš poistnú zmluvu. Na čo Ti je, keď si už dostal také peniaze....

Okrem toho dnes na to aby Ti komisia uznala plný invaliditný dôchodok, tak to nie je vôbec sranda. A práve oslobodenie sa vypláca práve na rozhodnutia komisie so sociálnej poisťovne. Áno, možno ťa to stojí 1 €, no ročne sa spraví v poisťovníctve viac ako 3 mil zmlúv. keby to mal mať každý.... a klienta 1 €, tak nebolí a nechá si to... a v tom je práve to ich čaro
mizu24
09.07.11,10:40
Tými 3 % som myslel to, že zo všetkých zmlúv na SR, ktoré to obsahujú len 3 % klientov to využijú.

Pre poisťovne je to čistá ryža podobne ako indexácia.

Keď Ti vyplatia plnú invaliditu a ty dostaneš trebárs 150 000 €, tak si z nich 20 000 € na smrť radšej niekde zainvestuješ nech, sa zhodnotia a zrušíš poistnú zmluvu. Na čo Ti je, keď si už dostal také peniaze....

Okrem toho dnes na to aby Ti komisia uznala plný invaliditný dôchodok, tak to nie je vôbec sranda. A práve oslobodenie sa vypláca práve na rozhodnutia komisie so sociálnej poisťovne. Áno, možno ťa to stojí 1 €, no ročne sa spraví v poisťovníctve viac ako 3 mil zmlúv. keby to mal mať každý.... a klienta 1 €, tak nebolí a nechá si to... a v tom je práve to ich čaro

... a čo by si odporúčal :D
riešim to už asi tri mesiace a mám hlavu ako balón...
daniela.petrova
23.07.11,04:03
Pokiaľ ide o 18 ročného (predpokladám slobodného)chlapca, odporučila by som iný spôsob poistenia ako je životné aj s úrazom spolu.
existuje poisťovňa, kde si nastavíš to čo potrebuješ.
Je zvlášť sporenie a zvlášť poistenie pre prípad úrazu.

Čo sa týka sporenia - je maximálne flexibilné
popíšem ti výhody

80% kapitálová garancia (toto máš vždy isté) zvyšné 20 % je v riziku ale s vysokým výnosom
cielená diverzifikácia (rozkladanie peňazí na rôzne akcie, dlhopisy,fondy a dôležité je povedať že peniaze nevložíš len do 1 fondu a tam ich budeš sušiť 25 rokov- to nie. Peniaze sa prekladajú podľa toho ako ktoré akcie, dlhopisy, fondy pracujú tak aby to bolo výhodné pre teba resp. pre syna.
Fixácia - každý mesiac prebieha fixácia najvyššej dosiahnutej hodnoty čo znamená, že peniažky sa zafixujú a už pod túto hranicu neklesnú. To znamená, že budeš stále v pluse a nepôjdeš do mínusu.
Peniaze máš kedykoľvek k dispozícii (aj počas sporenia môžeš kedykoľvek s tejto sumy čerpať - bez poplatku)
Sporenie si môžeš počas doby rôzne meniť tak ako sa vyvíja tvoja situácia. Môžeš ho - zvyšovať, znižovať, dokonca aj prerušiť a to všetko bez poplatku a čo sa týka prerušenia, tak peniaze pracujú aj počas prerušenia.
Keďže ide o banko-poistný produkt, tak musíme mať aj poistenie. Toto poistenie sa vzťahuje len na smrť(akúkoľvek) a % krytia smrti si vyberáš sama (min 5% krytie - max 200% krytie) podľa toho či chceš aby sa ti viac úročili peniažky, alebo chceš chrániť rodinu.
Ďalšou veľmi dôležitou výhodou tohto sporenia sú "neobmedzené výnosy" čo znamená, že koľko tvoje peniažky vynesú, tak toľko dostaneš.

Zvlášť by som dala úrazové poistenie, nakoľko sa to často mení a nie je výhodné dávať úraz spolu so sporením. Keď máš len úrazovku, môžeš ju kedykoľvek zmeniť, zrušiť. Pokiaľ máš sporenie s rôznymi úrazmi a TI a ... ako ponúkajú všetky rôzne poisťovne, a chceš na tom niečo zmeniť, prípadne zrušiť, tak prichádzať o veľké peniaze. Takto to máš zvlášť a môžeš meniť buď úraz počas života, alebo sporenie a neprichádzať o peniaze.

Myslím si, že je to ideálne sporenie pre malého človeka, ktorý bude potrebovať financie aby si založil rodinku a mal z čoho postaviť, či kúpiť nehnuteľnosť.

Ak budeš mať ešte nejaké otázky, rada odpoviem, prípadne Ti pošlem mailom aj VPP a OPP aby si si to preštudovala.

Daniela
bubkoch
23.07.11,06:51
poistovna sluzi na poistenie, na sporenie su tu ine, vhodnejsie institucie ... sporenie v poistovni je hlupost a cista strata pre klienta v akomkolvek produkte, ziadne sladke marketingove kecy zo školení na tom nic nezmenia
daniela.petrova
23.07.11,11:46
poistovna sluzi na poistenie, na sporenie su tu ine, vhodnejsie institucie ... sporenie v poistovni je hlupost a cista strata pre klienta v akomkolvek produkte, ziadne sladke marketingove kecy zo školení na tom nic nezmenia

Nesúhlasím s tebou, pretože pracujem pre istú poisťovňu, ktorá je dcérskou spoločnosťou banky, donedávna sa tieto produkty mohli predávať len pod logom banky. Neskôr sme sa oddelili, aby sme dosiahli vyššie krytie vložených prostriedkov, pretože banka ručí len do istej hodnoty. Keďže som pracovala aj v banke tak to viem posúdiť. Dovolím si tvrdiť, že sporenie, ktoré ponúkame je výhodnejšie ako uložiť peniaze na terminák, alebo niečo podobné. Výhody sú v tom že máš peniaze kedykoľvek k dispozícii, vyššie úročenie (minimálne raz toľko ako na termínovanom a máš aj krytie smrti), okrem ďalších výhod.
:o
84peter
26.08.11,15:23
Ja naopak súhlasím. V pripade ze chceš sporiť, treba si vybrať iny produkt ako IŽP. Prečo sporiť cez sprostredkovateľa, ked sa da sporiť priamo? Prečo tam má figurovať nejaká poisťovňa, ktorá ukrajuje výnosy?
rudopp
26.08.11,15:51
Ja naopak súhlasím. V pripade ze chceš sporiť, treba si vybrať iny produkt ako IŽP. Prečo sporiť cez sprostredkovateľa, ked sa da sporiť priamo? Prečo tam má figurovať nejaká poisťovňa, ktorá ukrajuje výnosy?

Je to malá násobilka.

Daj si vypočítať povedzme za 10 rokov :
- koľko vložíš
- koľko dostaneš?

Iné ani nepočúvaj ! :D

Porovnaj s inou formou
84peter
26.08.11,15:58
Je to malá násobilka.

Daj si vypočítať povedzme za 10 rokov :
- koľko vložíš
- koľko dostaneš?

Iné ani nepočúvaj ! :D

Porovnaj s inou formou

asi tak :)
buchač
27.08.11,13:16
poistovna sluzi na poistenie, na sporenie su tu ine, vhodnejsie institucie ... sporenie v poistovni je hlupost a cista strata pre klienta v akomkolvek produkte, ziadne sladke marketingove kecy zo školení na tom nic nezmenia

...no neviem ,neviem....

Celá moja family je poistená tak , že platby za poistky činia len polovičku celej doby poistenia ...
Poistná doba je 20 rokov ...
Výsledok je asi tak isto ....konečná suma je dvojnásobok vloženej za to platobné obdobie...
Manželka a staršia dcéra je už z platobného kola vonku ....;)
rudopp
27.08.11,13:29
...no neviem ,neviem....

Celá moja family je poistená tak , že platby za poistky činia len polovičku celej doby poistenia ...
Poistná doba je 20 rokov ...
Výsledok je asi tak isto ....konečná suma je dvojnásobok vloženej za to platobné obdobie...
Manželka a staršia dcéra je už z platobného kola vonku ....;)

Pri poistke ?????????????????????:D:D:D
To by si musel dojednať minimálne s okresným riaditeľom

Baj očko pri 20 rokoch by musel byť hrubý úrok cez 8%

PS
Daj konkrétne čísla za tých 20 rokov :
- koľko vložíš
- koľko dostaneš?
bubkoch
27.08.11,15:15
...no neviem ,neviem....

Celá moja family je poistená tak , že platby za poistky činia len polovičku celej doby poistenia ...
Poistná doba je 20 rokov ...
Výsledok je asi tak isto ....konečná suma je dvojnásobok vloženej za to platobné obdobie...
Manželka a staršia dcéra je už z platobného kola vonku ....;)

to ze dostanes viac ako si zaplatil neodporuje tomu ze to je pre teba nevyhodne a stratove ...
btw: ten dvojnasobok je nejaka projekcia agenta ked si dojednaval poistenie s predpokladanymi vynosmi okolo 12% p.a. alebo je to garantovana suma ? to je tiez rozdiel ...
buchač
27.08.11,17:54
to ze dostanes viac ako si zaplatil neodporuje tomu ze to je pre teba nevyhodne a stratove ...
btw: ten dvojnasobok je nejaka projekcia agenta ked si dojednaval poistenie s predpokladanymi vynosmi okolo 12% p.a. alebo je to garantovana suma ? to je tiez rozdiel ...
Inak poviem ...poistenie mám v poisťovni " X " ...

V poisťovni " Y " by som dosiahol takú istú cieľovú sumu pri tých 20-tich rokoch , ako v " X " ...

Rozdiel je ale v tom že v " X " platím len tých uvedených 10 rokov a v poisťovni " Y " celé obdobie , t.j. 20 rokov....



S tými výnosmi ???...neviem momentálne povedať ( nie som doma ) , ale pokiaľ si dobre pamätám , tak pri pravidelnom ročnom vyúčtovaní sú výnosy v pluse ...a na zmluve bola GARANTOVANÁ cieľová suma ...
rudopp
27.08.11,20:08
Inak poviem ...poistenie mám v poisťovni " X " ...

V poisťovni " Y " by som dosiahol takú istú cieľovú sumu pri tých 20-tich rokoch , ako v " X " ...

Rozdiel je ale v tom že v " X " platím len tých uvedených 10 rokov a v poisťovni " Y " celé obdobie , t.j. 20 rokov....



S tými výnosmi ???...neviem momentálne povedať ( nie som doma ) , ale pokiaľ si dobre pamätám , tak pri pravidelnom ročnom vyúčtovaní sú výnosy v pluse ...a na zmluve bola GARANTOVANÁ cieľová suma ...

Polovičný čas na začiatku? a dvojnásobnú sumu :D:D:D
mona091
28.08.11,03:03
neverim, ze garantovana suma je dvojnasobne vzssia, mohla by byt vyssia o % technickej urokovej miery (aj ked TUM znamena nieco ine ako urokovy vynos)
a ak bude poistovna velmi stedra, tak mozno aj trochu viac o vynosy,
o IZP sa nevyjadrujem, viac menej je to hop alebo trop,

btw: moja 10-rocna kapitalovka mala prve roky (asi 6 rokov) zhodnotenie od 8 do 16 %, zakladala som ju pri technickej urokovej miere 5%, ktora mi platila po celych 10 rokov, teraz som tuto poistku zrusila, akurat na splatnost 10 rokov, a dostala som presne garantovanu sumu, ani o chlp viac, ziadny rozdeleny vynos, a to som samozrejme som odratala sumu za poistenia, ktore nie su rezervotvorne, vravim, len o sporeni, takze sporit na sporiacich produktoch, nie cez poistovne, inac: cey poistne sporenie som dostala presne, co som dala na sporivu cast, to znamena, stratova som za celych 10 rokov o mieru inflacie (zdoraznujem, ze sumu za poistenie neratam do sporenia)


a este doplnim, nastastie som mala kapitalovku, ak by som sa bola nechala nahovorit na IZP na 10 rokov, dnes by som mala velke H...O,
schmidke
04.09.11,12:13
To poistenie, čo popisuje buchač je teoreticky možné, prečo nie? Za prvých 10 rokov zarobia vložené prachy napr. 4,5% p.a., čo môže byť +-28% a za daľších 10 rokov zarobí tá istina bez ďaľších vkladov pri 4,5% p.a. zvyšok do +-100%. (hruby vypocet, zlozene urokovanie, neriesim detaily)
Zostáva samozrejme diskutabilný fakt porovnania s poistkou, kde by sa platilo celých 20 rokov, tam sa mi tomu "vyrovnaniu" cieľovej sumy nechce veriť.

mona 091: Nechcem rýpať, ale odrátala si aj poplatok za základné životné poistenie (teda riziko smrti z akejkoľvek príčiny). Lebo túto cenu podľa mňa nikde v zmluve nenájdeš. Možno sa mýlim, skús pohľadať.
peter977
25.09.11,18:59
... a čo by si odporúčal :D
riešim to už asi tri mesiace a mám hlavu ako balón...

Podľa toho, čo od životnej poistky očakávaš. Ako si spomínal nasporená suma Ti je ukradnutá.
Ak máš poistenú smrť, trvalú invaliditu s progresiou od 1 % a PN - úrazom a chorobou alebo denné odškodné, tak máš taký slušný základ. Otázne je aké máš poistné sumy... Pretože poistné sumy by mali zahŕňať to, či máš úvery, deti a manželku a tvoju aktuálnu výšku úveru.
peter977
25.09.11,19:05
Nesúhlasím s tebou, pretože pracujem pre istú poisťovňu, ktorá je dcérskou spoločnosťou banky, donedávna sa tieto produkty mohli predávať len pod logom banky. Neskôr sme sa oddelili, aby sme dosiahli vyššie krytie vložených prostriedkov, pretože banka ručí len do istej hodnoty. Keďže som pracovala aj v banke tak to viem posúdiť. Dovolím si tvrdiť, že sporenie, ktoré ponúkame je výhodnejšie ako uložiť peniaze na terminák, alebo niečo podobné. Výhody sú v tom že máš peniaze kedykoľvek k dispozícii, vyššie úročenie (minimálne raz toľko ako na termínovanom a máš aj krytie smrti), okrem ďalších výhod.
:o

Hm.. zaujímavé. Predpokladám, že vieš o tom, že priemerne 200 % ročného poistného ide na provízie a klient je počas prvých 2 rokov stratový, čo sa týka sporenia... Okrem toho : máš peniaze kedykoľvek dispozícií", to čo je za hlúposť? V životnom poistení? Vieš vôbec, čo je odkúpna hodnota?

Životné poistenie môže, zdôrazňuje môže byť výhodnejšie ako termínovaný účet, no len ak sa smrť neplatí z nasporenej sumy, fondy spravuje iná "nezainteresovaná" správcovská spoločnosť (teda nie správcovská spoločnosť danej poisťovňe) a klient si sporí viac ako 10 rokov!
jana32
30.12.12,16:16
Dobrý deň, po rokoch bez akejkoľvek poistky som sa rozhodla nejakú si založiť. prešla som tak xy strán o poistkách a vyšlo mi z toho jedno : mám záujem vyslovene len o rizikové poistenie bez akéhokoľvek sporenia. A - nechcem nikoho uraziť - ale o finančných poradcoch ktorých osobne poznám nemám veľkú mienku, povedala som si že na tejto porade som si xy krát pomohla, tak možno pomôžem niekomu ja - mám na mysli niekoho z Vás, ktorý s poistkami robíte a vedeli by ste mi poradiť a ja si tú poistku založím cez Vás. Šiel by do toho niekto?
richardhudec
23.01.13,16:34
Dobrý deň Jana,
ak je to ešte aktuálne, mám jednu známu, ktorá robí veľmi výhodné rizikové poistenie cez ING. Porovnával som si ceny, nakoľko tiež pracujem v oblasti financií a vyšlo mi, že táto poistka vychádza najlepšie. Ak si z BA a okolia, kľudne mi napíš na hudecrichard@gmail.com a posuniem ťa tej známej, prípadne ak nie, tak nabehni do ING sama :)
hubatá
23.01.13,17:14
Poistila som len seba a nie deti: ak by sa niečo so mnou stalo (úraz, smrť) aby deti mali peniaze, lebo bez peňazí si ich nevezme do starostlivosti ani najbližšia rodina.
Ak by sa niečo stalo niektorému z detí - ja dospelá si poradím, prípadne privyrobím a dokážem zvládnuť situáciu finančne (aj keď po psychickej stránke pochybujem....).

V kríze sa mi zdajú poistky na deti zbytočné, treba z niečoho aj žiť a poistky sú veľkou dlhodobou finančnou záťažou pre rodinu, vymáhateľné súdom, exekútorom ........
fortunka
23.01.13,17:33
niekedy aj pre dospelych, ja mam poistku niekolko rokov a tazko som to olutovala...pretoze v podstate nic nekryje :)
richardhudec
23.01.13,20:37
To si urobila rozumne, ak je situacia taka ako hovoris. Presne ako hovoris, setrit cez poistku je hlupost rovnako ako poistovanie deti, resp. ludi bez zavazkov.
Ci je kriza alebo nie poistky pre deti su zbytocnost. Ked uz nevyuzijes ine investicne moznosti, ktore su zaujimave a lacne, tak vyuzi stavebne sporenie na sporenie detom, nie poistku. Prvu poistku by deti mali mat ked si zoberu hypoteku a aj to len rizikovu, ako si si uzavrela ty.