vadus
07.10.09,21:29
Dobrý den.
Potrebujem poradiť. mam prac pomer na dobu určitu.
Ak mi zamestnavateľ k dnu skoncenia prac pomeru nepredlži zmluvu, ani mi neoznámi že mi konci prac pomer, automaticky sa mi zmení prac pomer na dobu neurčitú, alebo sa pre mna skoncil pracovný pomer?
Andyke
07.10.09,20:32
§ 71 Zákonníka práce
Skončenie pracovného pomeru dohodnutého na určitú dobu


(1) Pracovný pomer uzatvorený na určitú dobu sa skončí uplynutím tejto doby.

(2) Ak zamestnanec pokračuje po uplynutí dohodnutej doby s vedomím zamestnávateľa ďalej vo výkone práce, platí, že sa tento pracovný pomer zmenil na pracovný pomer uzatvorený na neurčitý čas, ak sa zamestnávateľ nedohodne so zamestnancom inak.
Chobot
08.10.09,23:22
Dobrý den.
Potrebujem poradiť. mam prac pomer na dobu určitu.
Ak mi zamestnavateľ k dnu skoncenia prac pomeru nepredlži zmluvu, ani mi neoznámi že mi konci prac pomer, automaticky sa mi zmení prac pomer na dobu neurčitú, alebo sa pre mna skoncil pracovný pomer?

Musíš prísť do práce a pracovať. Ak ťa nikto nepošle preč, tak máš PP na dobu neurčitú.
jaanna
12.10.09,05:36
V prípade, že skončí zamestnancovi pracovná zmluva na dobu určitú, a naďalej vykonáva prácu, pracovný pomer sa mení na dobu neurčitú. Je povinnosť písomne upraviť pracovnú zmluvu, teda myslím nejakým dodatkom?
Tweety
12.10.09,05:38
V prípade, že skončí zamestnancovi pracovná zmluva na dobu určitú, a naďalej vykonáva prácu, pracovný pomer sa mení na dobu neurčitú. Je povinnosť písomne upraviť pracovnú zmluvu, teda myslím nejakým dodatkom?
Áno, ošetríte to dodatkom k pôvodnej PZ- §54 ZP.