Dašena O.
08.10.09,06:31
Zdravím, vie mi niekto poradiť,či je pravda, že požičovňa áut si môže uplatniť DPH pri nákupe os.auta?
Dašena O.
08.10.09,07:06
???
adabirk
08.10.09,07:32
- ustanovenie § 49 ods. 8 zákona o DPH:

(8) Platiteľ, ktorý kupuje osobné automobily, a to aj formou zmluvy podľa § 8 ods. 1 písm. c) na účely ich ďalšieho predaja alebo nájmu, a kúpa a predaj osobných automobilov a nájom osobných automobilov je predmetom podnikania platiteľa, môže odpočítať daň pri ich kúpe, ako aj pri kúpe tovaru tvoriaceho ich príslušenstvo vrátane montáže,


- Metodický pokyn DR SR k odpočítaniu dane podľa zákona o DPH - strana 8:

- Odpočítanie dane je podmienené skutočnosťou, že predmetom podnikania platiteľa musí byť kúpa a predaj alebo nájom osobných automobilov. Ak platiteľ dane, ktorého predmetom podnikania nie je kúpa a predaj alebo nájom osobných automobilov kúpi osobný automobil a následne ho prenajme inému platiteľovi dane, nemôže si odpočítať daň pri kúpe osobného automobilu.
Dašena O.
08.10.09,10:48
veľmi pekne ďakujem