rybka7826
08.10.09,07:22
Chcela by som Vás touto cestou požiadať o nejaké rady, resp. Vaše skúsenosti.
Som v 5 mesiaci tehotenstva a predstava o spoločnom živote s otcom bábätka nejako nevychádza, vďaka jeho výčitkám a neustálemu obviňovaniu z niečoho, tlaku do svadby, či spoločného bývania, atď – a to všetko najmä v čase, kedy som to najmenej potrebovala.
Nie je mi to všetko jedno, kvôli bábätku, bolo by jednoduchšie žiť spoločne a vychovávať „dcérku“ spoločne, ale ide predsa aj o môj život a psychickú pohodu.
Práve včera sme sa dozvedeli, že to bude dcérka a po ultrazvuku sa ma opýtal, že ako si to predstavujem ďalej, lebo inak to bude riešiť súdnou cestou. Vyhráža sa mi súdom a bábätko sa ešte ani nenarodilo. O čo mu ide, o čo sa snaží, ako sa mám chrániť a nedovoliť to, aby mi nebodaj bábätko zobrali ?
Ďakujem za akúkoľvek odpoveď
sarasara
08.10.09,20:23
Dieťatko ti len tak nezoberú, ak sa budeš oň dobre starať. N ikto ťa nedonúti s otcom svojej dcérky bývať, či si ho zobrať. Ako ste sa však dohodli pred tým, než dcérka začala existovať? Mali ste nejaké spoločné plány, spolu bývať, zobrať sa? Treba aj chápať otca dieťaťa, že cíti zodpovednosť a má snahu sa starať. Rozhodne by si mala s ním prejednať vašu budúcnosť. Či už bude spoločná alebo nie.
danushka
08.10.09,20:49
Rybka, Ty sa teraz sústreď na svoje tehotenstvo, na to, aby si bola v psychickej pohode a absurdnosti svojho priateľa absolútne nerieš.
Pozerá veľa amerických filmov asi. Myslím, že by si sa mala porozprávať so svojou rodinou nech Ťa chránia.
Ani neviem, čo by som povedala. Nik Ti dieťatko nezoberie pokiaľ sa budeš oň starať, čo určite budeš :) a nároky Tvojho priateľa sú dosť obmedzené, keďže nie je Tvojim zákonitým manželom. Držím Ti palčeky!
rybka7826
29.10.09,08:10
S menším odstupom času sa zase vraciam k tejto téme. Práve dnes som totiž dostala vyhražnu SMS od niekoho z rodiny otca mojej malej, este nenarodenej dcerky. Povedala som mu, ze mozme riesit nasu malu, ale bohuzial teraz to s nasim vztahom nepojde. Uz ma ten natlak z jeho strany dost obtazuje a brani mi v normalnom fungovani. Viete mi poradit, co mam robit? Dakujem
nela07
29.10.09,08:21
Ahoj rybka, tvoju situáciu ti vôbec nezávidím. Niekoho, kto sa mi vyhráža v tehotenstve by som si určite nezobrala. Pokiaľ ide o vyhrážky porozmýšľala by som nad nahlásením na políciu. SMS máš ako dôkaz, myslím, že by to mohlo stačiť, nemám s tým skúsenosti. Dúfam, že máš dostatočnú podporu na strane svojej rodiny, lebo pomoc s malou budeš potrebovať, ale určite by som si na krk nevešala niekoho, kto sa takto správa už teraz, lebo potom sa ho už tak ľahko nezbavíš. Deti bývajú väčšinou (pokiaľ viem ) prisúdené matke, iba ak by ti dokázal, že sa o ňu nevieš postarať. Držím ti veľmi veľmi palce.

Betka
arizona
29.10.09,08:21
S menším odstupom času sa zase vraciam k tejto téme. Práve dnes som totiž dostala vyhražnu SMS od niekoho z rodiny otca mojej malej, este nenarodenej dcerky. Povedala som mu, ze mozme riesit nasu malu, ale bohuzial teraz to s nasim vztahom nepojde. Uz ma ten natlak z jeho strany dost obtazuje a brani mi v normalnom fungovani. Viete mi poradit, co mam robit? Dakujem
Tie výhražné SMS si odkladaj, ak by pokračovali, môžeš ich použiť.
Alebo si zmeň číslo...
Ak na Teba priateľ neustále útočí, obmedz stretávanie na minimum, príp. mu pohroz, že to budeš riešiť cez políciu. V Tvojom stave nie je dobré sa trápiť, či rozčuľovať.
Žiaľ, to dieťa je aj jeho, takže niektorým rozhovorom sa asi nevyhneš.Ale nie si povinná sa s ním stretávať, či dať sa citovo vydierať.
hnedoočka
29.10.09,08:23
S menším odstupom času sa zase vraciam k tejto téme. Práve dnes som totiž dostala vyhražnu SMS od niekoho z rodiny otca mojej malej, este nenarodenej dcerky. Povedala som mu, ze mozme riesit nasu malu, ale bohuzial teraz to s nasim vztahom nepojde. Uz ma ten natlak z jeho strany dost obtazuje a brani mi v normalnom fungovani. Viete mi poradit, co mam robit? Dakujem

nie je mi jasná tvoja predstava o prípadnom budúcom spolunažívaní.
v každom prípade by ste si to mali vyjasniť len vy dvaja.
vycítila som,že spolunažívanie, príp. svadba z tvojej strany neprichádza do úvahy, ale keďže je budúcim otcom dieťaťa, nebolo by od veci pristúpiť na kompromis a dohodnúť s ním občasné návštevy po narodení dieťaťa / samozrejme, pokiaľ sa bude normálne správať/. možno to ukľudní jeho obavy o vzťah k dieťaťu a zároveň zmizne nátlak z jeho strany a ty získaš kľud a pokoj, ktorý je nevyhnutný i pre zdravý vývoj tvojej dcérky.
držím ti palce!
kaco11
29.10.09,08:23
Pokial sa jedna o vyhrazne sms z ktorych plynie dovodna obava o tvoj zivot tak trestne oznamenie. Ak nie zmenila by som si cislo. Ale tazko sa dedukuje ake mas problemy z tvojich chabych info. Chce sa o dieta starat? Chce ti ho zobrat? Mas kde byvat? Je to spolocny byt? Chces ho nahlasit ako otca dietata? A pod
rybka7826
29.10.09,08:40
Nastastie mam vsetky maily a sms odlozene. Podporu z mojej rodiny a podporu blizkych mam a to ma este tak nejako drzi. Este pred casom som zvazovala spolocne spolunazivanie a spolocnu vychovu, ale on mi svojim spravanim a pristupom, dalej tym, ze vyvolava mojej mame, posiela za mnou svoju rodinu a nasledne vsetko poprie (tazko to vsetko napisat do par riadkov), tak mi len pomaha v mojom rozhodnuti, ze ziadnu spolocnu buducnost s nim neriesit. Nemam problem s nim riesit otazku malej, nemam problem s tym, aby nas potom navstevoval, ale to je asi tak vsetko.
On ma zaujem starat sa o malu, aj ked zatial ziadna iniciativa, resp. realne skutky od neho nevysli. Mam pracu, mam kde byvat, mam z coho zit a aj napriek tomu som uz od neho pocula vyhrazky, ze to bude riesit sudnou cestou. Byt je moj a to ci ho chcem nahlasit ako otca dietata? V tom este nemam jasno a pravdu poviem, ani neviem, co by bolo v tomto pripade najlepsie riesenie – no som si vedoma toho, ze uz na to budem musiet intenzivne mysliet, lebo cas plynie rychlo.
kaco11
29.10.09,12:29
Takže aby som to zhrnula celé, tak jediný tvoj problém je, že sa vyhráža a je otravný? je tak? nechcem nejak zľahčovať tvoje problémy, každý máme nejaké. Len pre ujasnenie. V tomto prípade sa výhražok z jeho strany ohľadom súdnej cesty. Nemôže nič. Takže kľud, nohy v teple a veľa veľa vitamínov pre bááááábatko
jana987
30.10.09,05:39
nezavidim ti situaciu v ktorej si sa ocitla.riesila som nieco podobne.musimti len povedat,ze ludia sa ani po kadejakych sluboch nemenia.tiez som cakala,ze ked sa dietatko narodi vsetko sa zmeni a moj priatel sa zacne spravat inak.spraval sa, aj s rodinou asi tak dva tyzdne.potom sa to vsetko zacalo odznova.teraz zijem so synom u nasich,je nam fajn,akurat na stale behacky po sudoch.lebo otec sa nam snazi zneprijemnit zivot ako sa da.syn na priezvisko po mne,a keby som sa vratila v case spat,uz by som urcite do rodneho listu dietata nenapisala ani meno otca.vyriesilo by sa tym spusta inych veci,hoc sa tym pripravis o nejaky ten prijem.a never ani tomu,ze ked sa nevie dohodnut otec s tebou teraz a vyhraza sa ti,ze o starostlivost o dieta sa podelite ako kamosi!myslim,ze na sude ti maily a sms nebudu na nic,je to len nepriami dokaz,pokial nepojdes na policiu a nezaregistruju to.ja ti skor radim,zmenit cislo aj mail adresu,nerozculovat sa,starat sa len sama o seba,aby ste s dcerkou boli zdrave.ked sa bojis,ze ta niekde stretne a mohol by byt nasilny,tak sa sama nepohybuj.vies ked ti ublizi a nebodaj dietaku,potom uzbude neskoro behat na policiu.drzim palce
elaurie
30.10.09,09:45
Pošli svojmu ex a tým z jeho rodiny, ktorí Ťa kontaktovali, sms alebo e-mail, že Ťa ich správanie obtažuje (aby si náhodou nemysleli, že to tak nie je). Následne si zriaď novú mailovú schránku a vybav nové telefónne číslo. So svojim ex zatiaľ nie si povinná komunikovať, nie si povinná voči nemu nič. Ak chce, môže sa obrátiť na súd, avšak to, či bude úspesný, je už druhá vec. Ako si sa už v inej téme dozvedela, ak nedôjde k určeniu otcovstva súhlasným vyhlásením rodičov, je Tvoj ex oprávnený podat na súd návrh na určenie otcovstva podľa § 94 zákona č. 36/2005 z. z. o rodine. Ak s ním nechceš mať nič spoločné, nekomunikuj s ním a počkaj, či sa teda na súd obráti a ako to dopadne... Možno sa mu nebude chcieť súdiť a možno spraví nejaké chyby...
rybka7826
11.11.09,07:27
Ahoj Poradaci,
dakujem vsetkym za reakcie. Nabera to na obratkach, jeden den dostanem e-mail s vycitkami, o dva dni na to zvrat o 180°C, o dalsie tri dni zase nieco ine. Vcera mi zavolal - urobila som hlupost, ze som zdvihla telefon, ale naivne som si myslela, ze ked mi dva dni predtym poslal normalny mail, tak sa s nim bude dat hovorit. No mylila som sa a zase som si len vypocula reci o mojom charaktere. Jasne som mu povedala, ze vztah s nim sa pre mna skoncil, co ho samozrejme nahnevalo a zase som si vypocula, ze som mu znicila zivot, aj mojej malej, ze vsetko som mala dopredu premyslene a pod. a ked k tomu pridam este jeho nabozensky fanatizmus.....Po vcerajsku teda zvazujem podanie oznamenia, kedze neviem normalne fungovat, nespim, som vnutorne nepokojna nerobi to vsetko dobre ani mne, ani malej. No a aby som nezabudla, ked to s nim nebudem riesit, tak on pride za mnou do prace a tu bude so mnou riesit veci. Toto vsetko je uz pre mna silna kava.
Nechcem nic viac, len aby mi dal pokoj a aby som bola ako-tak v pohode, pretoze nenesiem zodpovednost len za seba, ale aj za moju este nenarodenu dcerku.