stefan987
08.10.09,08:33
Dobrý deň!
Účtujem pre autoškolu. Chcel by som vedieť, že či mám zaúčtovať všetky ľudí ktoré sa prihlásili do autoškoly hneď do pohľadávok?Lebo sú taký, ktorý len podpíšu prihlášku a potom ani neprídu, alebo len nabudúci rok, a potom musím ich zaúčtovať ako príjem, hoci mi v tom roku neplatili nič. Čiže môžem s tým čakať dovtedy, kým mi zaplatia kurz alebo nie???
Ďakujem!
Danila
08.10.09,07:03
Dobrý deň!
Účtujem pre autoškolu. Chcel by som vedieť, že či mám zaúčtovať všetky ľudí ktoré sa prihlásili do autoškoly hneď do pohľadávok?Lebo sú taký, ktorý len podpíšu prihlášku a potom ani neprídu, alebo len nabudúci rok, a potom musím ich zaúčtovať ako príjem, hoci mi v tom roku neplatili nič. Čiže môžem s tým čakať dovtedy, kým mi zaplatia kurz alebo nie???
Ďakujem!Tento príspevok by si zaslúžil byť na čele hviezdnej roty.:)
Prihlásených nezaúčtuješ, ale zaúčtuješ pohľadávku a príjem len v prípade, že nirktorí neodídu, že kurz úspešne dokončia, bude im vystavený daňový doklad na zaplatenie a doklad, že zaplatili.;) Alebo len jedno z toho.
Prajem Ti úspešný deň.
promont maja
08.10.09,13:05
Musíš si najprv dať odpoveď na hlavnú otázku, "kedy Ti vznikol účtovný prípad = u Teba poskytnutie služby...?" a keď ti ten účtovný prípad vznikne, tak potom môžeš vystavovať účtovné doklady = pohľadávky, faktúry atď.