bonita
08.10.09,09:17
Pripominaju vam uvedene priznaky nejake ochorenie?
18 rokov, dievca, viacmenej zdravie vzdy ok, len dost velka kazivost zubov - zo strachu pred zubarom, ho nenavstevuje, postava normalna.
Zacalo to vypadavanim vlasov, teraz je z nich ca polovica. Pridali sa abscesy - jeden na chrbte, v oblasti nad krizami, nad miechou, musel byt vyrezany s korenom. O tyzden na to dalsi, mensi, vyrezany na stehne. Ca o tri tyzdne absces v prsniku, msel byt prepichnuty vytlaceny, hromada hnisu. Kontrolne sono o mesiac neukazalo nic po zakroku. Keby dokt. nevedel, ze tam bol absces, ani nevie. Medzitym, asi po atb hnacka, trvajuca par dni, potom pauza a po par dnoch opat hancka typu - ze neico zjedla alebo vypila vodu, dostala o chvilu krce a musela ist na WC. Trvanie ca 2 tyzdne, tyzden nic a teraz znovu. Abscesy zatial v klude, vlasy padaju dalej. Berie C so zinkom a zelezom, kys. listovu. Popritom ma takmer denne bolesti hlavy / asi migrenicka po mne/. Chut do jedla je mensia nez byvala. Fajciarka ca 8 cig. denne.

Vypytali sme vym. poukaz imunologovi , chysta sa neurologovi a Kam by este mala zajst? Kolonoskopia? Ratam s ty, ze nas imun. niekam odporuci.

Mozno niekto mal podobne znosku priznakov a ma uz potvrdenu dg. Ani nemusia vsetly spolu suvisiet. Googl mi moc neporadil. Viem ze ta hnacka moze ukazovat na crohna, ale o abscesoch som sa tam moc nedocitala.
Pisem sem, lebo domov pridem az 14 teho a iba na dva tyzdne, takze potrebujeme postihat nejakych odbornikov. Za tipy dakujem.
Xanti
08.10.09,07:21
Pripominaju vam uvedene priznaky nejake ochorenie?
18 rokov, dievca, viacmenej zdravie vzdy ok, len dost velka kazivost zubov - zo strachu pred zubarom, ho nenavstevuje, postava normalna.
Zacalo to vypadavanim vlasov, teraz je z nich ca polovica. Pridali sa abscesy - jeden na chrbte, v oblasti nad krizami, nad miechou, musel byt vyrezany s korenom. O tyzden na to dalsi, mensi, vyrezany na stehne. Ca o tri tyzdne absces v prsniku, msel byt prepichnuty vytlaceny, hromada hnisu. Kontrolne sono o mesiac neukazalo nic po zakroku. Keby dokt. nevedel, ze tam bol absces, ani nevie. Medzitym, asi po atb hnacka, trvajuca par dni, potom pauza a po par dnoch opat hancka typu - ze neico zjedla alebo vypila vodu, dostala o chvilu krce a musela ist na WC. Trvanie ca 2 tyzdne, tyzden nic a teraz znovu. Abscesy zatial v klude, vlasy padaju dalej. Berie C so zinkom a zelezom, kys. listovu. Popritom ma takmer denne bolesti hlavy / asi migrenicka po mne/. Chut do jedla je mensia nez byvala. Fajciarka ca 8 cig. denne.

Vypytali sme vym. poukaz imunologovi , chysta sa neurologovi a Kam by este mala zajst? Kolonoskopia? Ratam s ty, ze nas imun. niekam odporuci.

Mozno niekto mal podobne znosku priznakov a ma uz potvrdenu dg. Ani nemusia vsetly spolu suvisiet. Googl mi moc neporadil. Viem ze ta hnacka moze ukazovat na crohna, ale o abscesoch som sa tam moc nedocitala.
Pisem sem, lebo domov pridem az 14 teho a iba na dva tyzdne, takze potrebujeme postihat nejakych odbornikov. Za tipy dakujem.
No ja ked som čítala príznaky, tak mňa napadol práve Crohn. Nakoľko jeho mimočrevné prejavy sa často vyskytujú práve na koži, a abcesy pri crohnovi sa tvoria aj na črevách.
Asi by som odporučila návštevu gastroenterologa a s tým súvisiace vyšetrenia.

Čo sa týka zubov, ach jaj ani nehovorím o svojich problémoch s nimi.
bonita
08.10.09,07:41
Mozu pri nom vypadavat vlasy? Alebo je to uz nasledok pskodenej imunity, kedze ta zavisi dost na crevach. Inak co sa abscesov tyka, jej otec, ako dieta mal take a mal ich dost povyrezavanych, ci to nebude po nom. Pred tymito problemami mal dost zapchovu stolicu, teda chodila na velku tak 2x tyzdenne. A zabudla som dodat, ze pred celkovymi problemami - zacali vlasmi? ci abscesmi? - brala asi tyzden cipky, lebo nemohla ist na velku.

Crohna nikto v sirokej rodine nikdy nemal, ale asi to nie je dedicna indispozicia, ze? Crohna som si temy prestudovala, ale velmi abscesy nik nespomina, skor ako pises, celkovo sa vie tak prejavit.
Xanti
08.10.09,07:50
Mozu pri nom vypadavat vlasy? Alebo je to uz nasledok pskodenej imunity, kedze ta zavisi dost na crevach. Inak co sa abscesov tyka, jej otec, ako dieta mal take a mal ich dost povyrezavanych, ci to nebude po nom. Pred tymito problemami mal dost zapchovu stolicu, teda chodila na velku tak 2x tyzdenne. A zabudla som dodat, ze pred celkovymi problemami - zacali vlasmi? ci abscesmi? - brala asi tyzden cipky, lebo nemohla ist na velku.

Crohna nikto v sirokej rodine nikdy nemal, ale asi to nie je dedicna indispozicia, ze? Crohna som si temy prestudovala, ale velmi abscesy nik nespomina, skor ako pises, celkovo sa vie tak prejavit.Môžu padať vlasy a dôvodom je nedostatočná výživa tela. Totiž ak je to Crohn tak potom nepracujú správne črevá a potrebné živiny vitamíny minerály sa nevstrebávajú do organizmu ale sú vylúčené von. Preto mnoho ludí s crohnom sa potýka s takými vecami.

No vieš nedá sa všetko zvaliť na dedičnosť, bohužial ja som pri sebe prišla na to, že ochorenie preskočilo 4 generácie a prejavilo sa až na mne.
Ja som napr. ako dieťa mala afty, a ked sa mi prejavil v dospelosti crohn tak prvým príznakom boli práve afty , mimo častých návštev wc. :D

Naozaj nech navštívi gastroenterologa, on povie čo dalej a netreba sa hanbiť a treba spomenúť všetko všecičko. A abcesy no ak sa vytvoria pri konečníku tak zbohom zdravý rozum.

Určite návšteva GAE a vyšetrenia, btw. nemá teploty zvýšené?
korduľa
08.10.09,08:01
to je strasne, ked to citam nechapem co to mame za lekarov, ze nevedia co s tym. ja by som ju asi zobrala do nejakeho komplexneho medicinskeho centra, mozno to bude drahsie, ale porobia jej take testy, ze normalne sa k tomu cloveknedostane. ja som chcela pred dvomi rokmi len z krvi si dat urobit testovanie na dve konkretne veci a moja lekarka mi to nedovolila, tak som sa zobrala a isla som si to dat urobit do plateneho centra. mali tam na 4 strany co vsetko sa da z krvi testovat, tak som si nakoniec porobila toho viacej. kolega mal zapal hrubeho creva, dva roky pchal lekarom peniaze a nakoniec isiel na operaciu.... po dvoch rokoch!!!
maja
08.10.09,08:03
A hlavne dať do poriadku aj zuby. Máme v rodine dievča (teraz 18 rokov) od 11 rokov má veľké problémy so srdcom, silný zápal srdce pracuje na 40%. Má to z neliečeného zuba, strach bol veľký a teraz je už neskoro. (nechcem strašiť, ale napr. bolesť hlavy môže byť aj z toho)
Maja
Xanti
08.10.09,08:07
to je strasne, ked to citam nechapem co to mame za lekarov, ze nevedia co s tym. ja by som ju asi zobrala do nejakeho komplexneho medicinskeho centra, mozno to bude drahsie, ale porobia jej take testy, ze normalne sa k tomu cloveknedostane. ja som chcela pred dvomi rokmi len z krvi si dat urobit testovanie na dve konkretne veci a moja lekarka mi to nedovolila, tak som sa zobrala a isla som si to dat urobit do plateneho centra. mali tam na 4 strany co vsetko sa da z krvi testovat, tak som si nakoniec porobila toho viacej. kolega mal zapal hrubeho creva, dva roky pchal lekarom peniaze a nakoniec isiel na operaciu.... po dvoch rokoch!!!
Strašné je akurát to , že napr. ochorenie Crohn sa zisťuje veľmi ťažko. To neni len tak kuknem a vidím. Treba kopu vyšetrení a aj tak mnoho rokov sa nemusí na to prísť.

A z krvi sa všetko zistiť nedá bohužial.

ADD Maja, nemusí to byť zo zuba, lebo zuby sú oslabené ak je to náhodou crohn. Mnoho ludí ma pri tom ochorení problém s osteroporozov a osteopeniou tj. odvápňovanie a zubom to tiež ubližuje.
Denisa
08.10.09,08:11
Všetko so všetkým súvisí. Veď telo je jeden komplex, preto by sa aj komplexne malo liečiť. Pôvod problémov začína v psychike. Keď sa problém nerieši, tak sa začne prejavovať na fyzickom tele rôznymi chorobami. Nič sa nedá zaškatuľkovať do jednej diagnózy. každý sme iný a inak na nás pôsobia rôzne vplyvy, či choroby alebo lieky.
bonita
08.10.09,08:16
Dakujem za rady. Pevne verim , ze to crohn nebude. Ale samozrejme to moze vylucit az kolonoskopia.Pytam sa tu aj preto, ze z tem vidim ako mnohi putovali od lekara k lekarovi, a trvalo dlho, kym sa dopracovali k diagnoze. Chcem sa tomu vyhnut a ked obvodna neposiela nikam, sama dcera pyta vym. listky podla navodu. Aj imunologa sa cudovala, ze naco. Myslim si ze mnohi chori ludia maju viac skusenosti nez obvodny lekar.
Zuby sme uz zacali riesit aspon tak, ze som sa na stomat. v ruzinove pytala na postup - ako to spravit pod narkozou. Ze ak donesie listok od psychiatra, bude to na ucet poistovne. Inak sa za narokozu plati. A bez nej si dcera do zub. kresla nesadne.

Zial na kompl- prehliadku volnych 10-12 tis. nemam.
bonita
08.10.09,08:29
Strašné je akurát to , že napr. ochorenie Crohn sa zisťuje veľmi ťažko. To neni len tak kuknem a vidím. Treba kopu vyšetrení a aj tak mnoho rokov sa nemusí na to prísť.

A z krvi sa všetko zistiť nedá bohužial.

ADD Maja, nemusí to byť zo zuba, lebo zuby sú oslabené ak je to náhodou crohn. Mnoho ludí ma pri tom ochorení problém s osteroporozov a osteopeniou tj. odvápňovanie a zubom to tiež ubližuje.



To, ze si puka prstami, klbami, krkom - moze znamenat odvapnovanie? Uz roky jej to zakazujem, ale robi to stale obcas.
Xanti
08.10.09,08:33
To, ze si puka prstami, klbami, krkom - moze znamenat odvapnovanie? Uz roky jej to zakazujem, ale robi to stale obcas.
Nie,
napr. na rtg si zvyknú všimnúť ak niečo nie je v poriadku čo sa týka kostí. Nepanikar, treba ísť k lekárovi a poriadne vyšetriť.

Dúfam, že to nebude crohn. Veľa zdravia prajem.
Reprografia
08.10.09,08:35
Zdravím,
ja by som sa určite pýtala na CT alebo magnetickú rezonanciu, už aj kvôli tomu vypadávaniu vlasov ...
silviaz
08.10.09,10:25
no neviem pripada mi to dost komplikovane.
Niektore s priznakov sa hodia na ochorenie lymfatických uzlin, niektoré na poruchu štitnej žľazy a niektoré na chronickú chudokrvnosť. Ale tie hnačky do nich práve nezapadajú.
Co sa tyka menovaného vredovitého zápalu čriev tak môžem potvrdiť že nieje tak jednoduché ho diagnostikovať. Moj nevlastný syn ma dnes 23 rokov. Ked mal 18 mával často hnačky a silné krce spvavili mu vyšetrenie cez konečník nič nenašli. Povedali že niečo asi nesedí s imunitou a to bolo všetko. Po roku sa mu začali robit abscesy na chrbte a križoch, často mu bolo na vracanie a hnačky sa objavili znova. Opať kolonoskopia opat bez diagnozy. Po dalšom roku sa mu začali robiť na chrbte plesne aj na litkach hnačky sa opat objavili ale vtedy začal aj krvacať z konečníka. opat vysetrenie konecnika a az vtedy sa zistilo ze ma zápal a to až 50 centimetrový kus čreva. Len zázrakom sa lekárom podarilo to zastaviť tak aby nemusel mať vývod.
Určite by som odporučila vyšetrenie čriev, testy na štitnu žľazu a aj imunologa.
bonita
08.10.09,10:45
To mal ten zapal creva tak dlho bezpriznakov na creve? To je dost smutne, ze sice kontroly a nakoniec aj tak kus creva zapaleny.

Urcite pobehame doktorov. Lebo aby v 18 tich, co ma byt clovek normal zdravy - mlady organizmus, nepije- mal take viacere problemy, mi nepride nomalne. A to chce ist co najskor za sestrou do UK, byvat, ale som povedala, az toto poriesime,a tie zuby.

CT a MR by som nesla, ak to nie je diagnostikovane, nechem jej pustat zbytocne do tela radiaciu.
bonita
08.10.09,10:47
Ona sa inak citi normalne, nie choro. Len obcas mi povie - zase mam hnacku alebo co ma robit s vlasmi, ked jej tak padaju. Nezvracia, nie je malatna. Na SZ to nevyzera, tu mam ja autoimunnu a vlasy huste, vredy ziadne.
silviaz
08.10.09,10:55
No ideš na to správne je veľmi doležité aby bola zdravá a absolvovala všetky vyšetrenia.
Ved ak by ti vycestovala nevieš čo sa môže stať a na lekároch sa potom nedoplatíš.
Strach zo zubára je pochopiteľný ale naozaj môžu zuby sposobovať veľké problémy ktoré zdanlivo so zubami nesúvisia.
Prajem veľa zdravia
BXLmiami
08.10.09,13:45
Naozaj,co to mame za doktorov,ze nepridu na takuto malickost.:)Vsetko ukazuje prstom na tzv.fokalnu infekciu v oblasti zubov.Mars k zubarovi a ihned.Az ked sa toto vyluci,spekulujte nad vsetkymi dalsimi katastrofami.
Bionda
08.10.09,14:03
to je pravda jedna infekcia zanedbaná narobí "bordel" v celom organizme - do toho stres a ide to ruka- v ruke len so zhoršovaním !
Je veľká - má 18-násť, nie je tu na mieste strach- to jej nevadí, v akom stave má chrup? Veď je mladá slečna! Je hlúposť to riešiť celkovou anestézou, každá narkóza je riziko.
bonita
08.10.09,14:17
Samozrejmeje vadi v akom stave ma chrup, ale ma 18 - mam ju zviazat a nasilu posadit do zub. kresla? Existuje nieco ako fobia zo zubarov, presla som si nou tiez kedysi a bez narkozy som ani usta neotvorila - samozrejme vtedy po zamosti a nie lacno. trpela som ako kon, navstivila tri ambulancie a este z cakarni som mizla, len co som znutra zacula vrtacku. Nakoniec som skoncila v statnej na pod narkozou.

Kiez by to bolo len zo zubov, je fakt ze piebezne raz za pol roka sa laduje tbl. proti bolesti.
misomiso
08.10.09,14:27
to je strasne, ked to citam nechapem co to mame za lekarov, ze nevedia co s tym. ja by som ju asi zobrala do nejakeho komplexneho medicinskeho centra, mozno to bude drahsie, ale porobia jej take testy, ze normalne sa k tomu cloveknedostane. ja som chcela pred dvomi rokmi len z krvi si dat urobit testovanie na dve konkretne veci a moja lekarka mi to nedovolila, tak som sa zobrala a isla som si to dat urobit do plateneho centra. mali tam na 4 strany co vsetko sa da z krvi testovat, tak som si nakoniec porobila toho viacej. kolega mal zapal hrubeho creva, dva roky pchal lekarom peniaze a nakoniec isiel na operaciu.... po dvoch rokoch!!!

No prepac, ale ty pises, ako keby lekari boli vseveduci a vsemohuci a jediny problem by bol v tom, ze su lenivi. Nie raz sa stane, ze nevedia diagnostikovat zavadu dokonca automechanici v servise, pretoze dnesne auta sau prilis "komplikovane" a niektore menej caste zavady sa prejavuju zvlastne. A to hovorime o stroji skonstruovanom clovekom a nie o ludskom tele, ktore svoril Boh, alebo priroda, ak chces.

V pripade mediciny ide o to iste, ako v pripade zimnej udrzby ciest. Cestari mozu iba "zmiernovat nasledky zleho pocasia". Soferi ktori pozaduju v kazdom pocasi suchu alebo mokru vozovku (pretoze jazdia na letnych gumach a rovnakym stylom ako v lete) su na smiech.Rovnake plati aj v pripade mediciny. Ak sa ja nebudem starat o svoje zuby a budem fajcit v 18 rokoch 8 denne, tak tazko budem moct pozadovat, aby ma lekari stale udrziavali v skvelej koncicii. A to este nehovorime o inych vplyvoch (strava, nedostatok pohybu).
Ja netvrdim, ze kazdemu sa po vyfajceni 8 cigariet rozvinu vyssie opisane problemy, (niektori ludia maju tzv. Churchillov gen), ale tym by som rozhodne zacal pred tym, ako by som sa pustil do lekarov. V mnohych krajinach su fajciari poistencami druhej kategorie (platia viac, musia cakat dlhsie) v zdravotnych poistovniach, pretoze sa nezodpovedne stavaju k svojmu zdraviu.

Ja som to tu uz popisoval, v 22 rokoch som bol blizko smrti, mal som stabilnu teplotu 37,5 ktora sa striedala so "styridsiadkami" Toto trvalo dva roky, lekari robili co mohli, mal som aj kopec "znamych" a lieky, ktore neboli za sociku u nas bezne dostupne. Uz by som dnes nezil, ak by som svoje zdravie nezobral razne do svojich ruk Po precitani Leviho knihy "Formula osobnosti" som nasadil ultraradikalny ozdravny rezim, o tri tyzdne som bol O.K. a o dva mesiace som bol v takej forme, v akej som nebol nikdy pred tym ani potom.

Takze esta raz - podla mna ak niekto fajci "8 denne", nema moralne pravo obtierat sa o "neschopnych" lekarov. Zanedbanie starostlivosti o chrup by sa dalo este ospravedlnit strachom, ale fajcenie?
silviaz
08.10.09,15:31
No bohužiaľ naozaj existuje fobia so zubárov. V tomto prípade s tým nič nespravíš môžes prosiť, vyhražať sa, zastrašovať, varovať proste čokoľvek. Ak má človek taký strach nič ho neprinúti, je to psychická záležitosť čiste individuálna a ľudia čo nevedia čo je to panika zo zubára to ťažko vedia pochopiť. Casto si myslia že sú to len výhovorky a obyčajný strach ale nieje to tak.
Viem že celková narkoza nieje zrovna zdravé a najlepšie riešenie ale ak je jej strach zo zubárov naozaj taký strašný tak by som to asi spravila. Predsa len zdravie je doležitejšie ako to pri akej anesteze ju vyliečia.
Mala som kolegynu ktorá mala tento problém a išla s tym k psychologovi na základe diagnozi jej potom poisťovňa preplácala zákrok pri narkoze.
bonita
08.10.09,17:17
No prepac misomiso, trochu si to prehmal s tym utokom, nie? Ja sa o lekarov neobtieram a navyse mi netvrd, ze u 18 rocneho dievcata, co by malo byt zdrave ako ryba, aj po vyfajceni 30 cigariet, to porobilo 8 cig. a aj tolko nie niekedy, denne.

Obuvaj sa do fajciarov, co fajcia 40 denne a uz dlhe roky a potom si stazuju na lekarov.

Ja som tu jednoducho popisala priznaky, ktore niekomu mozu byt zname a mozu mi poradit a ja podla toho navstivit odbornikov, mozno bez marneho a dlheho tapania. Asi aj na to je net, aby clovek mohol praktickemu lekarovi - co asi na net nechodi - podsunut mozne diagnozy na zaklade priznakov.

To akoze, za to, ze fajci, ju mam nechat doma, nech sa trapi padanim vlasov a obcasnymi hnackami? Ved nema co fajcit, tak jej treba? No neprides mi normalny.
bonita
08.10.09,17:20
Ja mam alergiu na alkoholikov a predsa netrvdim, ze sa ma na nich nase zdravotnictvo vykaslat. Stat dobre vie, preco sa u nas predavaju cigarety a alkohol. A ty si posledny co ma pravo rozhodovat o tom ci ma fajciar pravo na lekarov.
misomiso
08.10.09,20:54
No prepac misomiso, trochu si to prehmal s tym utokom, nie? Ja sa o lekarov neobtieram a navyse mi netvrd, ze u 18 rocneho dievcata, co by malo byt zdrave ako ryba, aj po vyfajceni 30 cigariet, to porobilo 8 cig. a aj tolko nie niekedy, denne.

Obuvaj sa do fajciarov, co fajcia 40 denne a uz dlhe roky a potom si stazuju na lekarov.

Ja som tu jednoducho popisala priznaky, ktore niekomu mozu byt zname a mozu mi poradit a ja podla toho navstivit odbornikov, mozno bez marneho a dlheho tapania. Asi aj na to je net, aby clovek mohol praktickemu lekarovi - co asi na net nechodi - podsunut mozne diagnozy na zaklade priznakov.

To akoze, za to, ze fajci, ju mam nechat doma, nech sa trapi padanim vlasov a obcasnymi hnackami? Ved nema co fajcit, tak jej treba? No neprides mi normalny.


Ja mam alergiu na alkoholikov a predsa netrvdim, ze sa ma na nich nase zdravotnictvo vykaslat. Stat dobre vie, preco sa u nas predavaju cigarety a alkohol. A ty si posledny co ma pravo rozhodovat o tom ci ma fajciar pravo na lekarov.

Ale ved to co som napisal plati samozrejme aj o alkoholkioch fetakoch, ako aj o ludoch, ktori sa prejedaju klobaskami a sedia na zadku. Do poslednej kategorie patrim obcas ciastocne aj ja, takze ja sa z toho tiez nejako nevylucujem. Ja som iba napisal, ze clovek ma vzdy zacat od seba a az potom spoliehat na pomoc inych. Za tym si stojim.
misomiso
08.10.09,20:56
Inak - ja som necitoval teba, ale kordulu, ktora pise, ze nechape, co to mame za lekarov.
danushka
08.10.09,21:13
Bonita, Tvoja dcéra má 18 rokov, ale nepíšeš, či má problémy s chrupom odmalička, alebo posledné 2-3 roky. Sleduj ju, ako sa stravuje a či nedajbože netrpí bulímiou. Pokazený chrup je jedným z príznakov bulímie, vypadávanie vlasov, nedostatočné zásobovanie tela minerálmi, vitamínmi a stopovými prvkami narobí paseku v celom organizme.
Vidím na svojej 12 ročnej dcére, že ustavične vyhľadáva na svojom tele nedostatky, hodne športuje, ale akosi moc pozerá na kalórie. Zatiaľ to je v norme, ale bulímia a anorexia u tínedžeriek nie je až tak celkom zriedkavá v dnešnej dobe, takže sleduj a čítaj medzi riadkami svoje dieťa. V prvom rade treba chrup liečiť, tak ako Ti už ostatní radili. A cigarety, juj - nech nefajčí.
Želám Ti, aby ste čím skôr prišli na korienok zdravotných problémov dcérky.
BXLmiami
08.10.09,22:57
No prepac misomiso, trochu si to prehmal s tym utokom, nie? Ja sa o lekarov neobtieram a navyse mi netvrd, ze u 18 rocneho dievcata, co by malo byt zdrave ako ryba, aj po vyfajceni 30 cigariet, to porobilo 8 cig. a aj tolko nie niekedy, denne.

Obuvaj sa do fajciarov, co fajcia 40 denne a uz dlhe roky a potom si stazuju na lekarov.

Ja som tu jednoducho popisala priznaky, ktore niekomu mozu byt zname a mozu mi poradit a ja podla toho navstivit odbornikov, mozno bez marneho a dlheho tapania. Asi aj na to je net, aby clovek mohol praktickemu lekarovi - co asi na net nechodi - podsunut mozne diagnozy na zaklade priznakov.

To akoze, za to, ze fajci, ju mam nechat doma, nech sa trapi padanim vlasov a obcasnymi hnackami? Ved nema co fajcit, tak jej treba? No neprides mi normalny.
Priznaky som spoznala a poradila som,zacat mate od zubara.Na to aby spoznal ci sa jedna o fokalnu infekciu,staci rentgen zubov.Ono je fajn vybavovat CT a kolonoskopiu a neurologiu,ale vsetky problemy u osemnastky mozu byt uplne kludne z toho,ze imunita je zamestnana nejakym napr.hnisavym vackom v zube a nema cas riesit ostatne veci,s ktorymi sa stretava.Ludovo povedane.
Pachole
08.10.09,23:17
Kolik ta slečna váží, měří, jak se stravuje, jak často jí, co jí, není vegetariánka nebo se neomezuje nějak jinak v jídle? Jak dlouho ty potíže trvají, co má se zuby, kolik kazů, nebo zubní kámen, nebo nevytlačené osmičky? Jak menstruuje - zda vůbec, bere antikoncepci? Na tohle všechno se pořádný doktor musí ptát...
bonita
14.10.09,15:29
No, konecne som doma. Zajtra ide dcera psychiatrovi vypytat papier na osetrenie zubov pod narkozou a potom zacneme u zubov. Potom este imunolog a uvidim co dalej. Neviem, poriadny lekari nejako asi vymreli. Ked sa obvodna cuduje, ze chce vymenny listok k imunologovi....
Az sa nieco dozvieme, dam vediet.
BXLmiami
14.10.09,17:20
No ak spravila krvné vyšetrenia a nič nenasvedčuje na poruchu imunity,tak má právo sa čudovať.Ak vyšetrenia neurobila,to je druhá vec.A mimochodom,bud rada,že sa síce čuduje,ale lístok dá.Nie je to totižto jej povinnosť.Mám kopu kolegov,ktorí bez mihnutia oka napíšu...Prosim o vyšetrenie na žiadosť pacienta...A to je potom iná zábava.