tik0b
08.10.09,09:22
Dobrý deň,

spolu so svojou priateľkou som bol na výlete v prírode, kde nás po príchode naspäť k autu (autom som neurobil žiaden priestupok, auto bolo zaparkované správne) začala kontrolovať mestská polícia. Boli sme vyzvaný, aby sme vyložili všetky veci, bez dôvodu. Nemali sme čo skrývať tak sme tak i urobili. Po skončení tohto divadla, sme chceli ísť domov avšak hliadka nás zasa predbehla a zastavila na ceste, pričom mestský policajt nás vyzval aby som vyliezol z auta, že ho ide skontrolovať. Vliezol do auta a začal mi ho prekutrávať!!! Špáral sa mi v peňaženke, v popolníku, v koši atď. Chcem sa spýtať, či majú príslušnici MP na takéto počínanie právo a ak nie, ako sa môžme brániť a či to má vôbec zmysel?

S pozdravom
Stanislav 1975
08.10.09,07:35
Dobrý deň,

spolu so svojou priateľkou som bol na výlete v prírode, kde nás po príchode naspäť k autu (autom som neurobil žiaden priestupok, auto bolo zaparkované správne) začala kontrolovať mestská polícia. Boli sme vyzvaný, aby sme vyložili všetky veci, bez dôvodu. Nemali sme čo skrývať tak sme tak i urobili. Po skončení tohto divadla, sme chceli ísť domov avšak hliadka nás zasa predbehla a zastavila na ceste, pričom mestský policajt nás vyzval aby som vyliezol z auta, že ho ide skontrolovať. Vliezol do auta a začal mi ho prekutrávať!!! Špáral sa mi v peňaženke, v popolníku, v koši atď. Chcem sa spýtať, či majú príslušnici MP na takéto počínanie právo a ak nie, ako sa môžme brániť a či to má vôbec zmysel?

S pozdravom
Ak nemám pravdu,tak ma opravte,ale ja si myslím,že MESTSKÝ policajt na toto nemá právo...-ani robiť osobnú prehliadku,ani sa kutrať v aute-ak sa mu niečo nezdalo,mali si mestský zavolať na pomoc štátnych policajtov...
hanelie
08.10.09,07:39
stanko, máš pravdu, avšak aj zelení môžu takúto prehliadku robiť len na základe dôvodného podozrenia
Stanislav 1975
08.10.09,07:41
stanko, máš pravdu, avšak aj zelení môžu takúto prehliadku robiť len na základe dôvodného podozrenia

ale tak zasa vieš ako to je- to odovodnenie si možu nájsť vždy-povedia,že majú podozrenie,že prevážaš drogy a pod.,neviem zeleným by som asi moc neodporoval.hmhm
tik0b
08.10.09,07:57
Ak nemám pravdu,tak ma opravte,ale ja si myslím,že MESTSKÝ policajt na toto nemá právo...-ani robiť osobnú prehliadku,ani sa kutrať v aute-ak sa mu niečo nezdalo,mali si mestský zavolať na pomoc štátnych policajtov...

Keby to boli zelený nepoviem ani pol slova, ale boli to normálny MP. Sparal sa mi v osobných veciach, bez opýtania. Arogantný, zjavňe sme sa stali obeťou jeho nálad alebo neviem o čo tam išlo, že nás 2x buzeroval. To im naozaj prejde všetko?
Stanislav 1975
08.10.09,08:01
Keby to boli zelený nepoviem ani pol slova, ale boli to normálny MP. Sparal sa mi v osobných veciach, bez opýtania. Arogantný, zjavňe sme sa stali obeťou jeho nálad alebo neviem o čo tam išlo, že nás 2x buzeroval. To im naozaj prejde všetko?

A prečo nenapíšeš sťažnosť?Aj keď asi by to moc nepomohlo,ale aspoň by si im ukázal,že ani obyčajný človek sa nebojí,hmhm
buchač
08.10.09,08:02
stanko, máš pravdu, avšak aj zelení môžu takúto prehliadku robiť len na základe dôvodného podozrenia

Nie je pravdou , môžu aj preventívne , bez udania dôvodu ....

Mestský by bol rád , že je rád ....tak by som ho "ticho" odporúčal do teplých krajín .....
buchač
08.10.09,08:05
Povinnosti a práva policajtovzákladné

Mestskí policajti vykonávajú kontrolu dodržiavania všeobecne záväzných nariadení hlavného mesta a mestských častí, najmä v oblasti čistoty, požívania alkoholických nápojov na verejnom priestranstve, ochrany zelene, zisťovaní nepovolených skládok. Vo svojej právomoci majú vyberanie pokút podľa zákona o priestupkoch proti poriadku, proti občianskemu spolunažívaniu, ale aj ochranu majetku a osôb pomocou pripojenia na pult centrálnej ochrany; nepretržitú službu centrálneho dispečingu na linke 159; odťahovanie motorových vozidiel, ktoré tvoria prekážku premávke na pozemnej komunikácii, alebo parkujú na nesprávnom mieste.



Mestský policajt je oprávnený:

- obmedziť osobnú slobodu osobe pristihnutej pri trestnom čine;

- požadovať preukázanie totožnosti;

- požadovať vysvetlenie;

- otvoriť byt, ak je ohrozený život, zdravie človeka alebo hrozí škoda na majetku;

- odňať vec;

- použiť donucovacie prostriedky, t.j. hmaty, chvaty, údery a kopy sebaobrany, slzotvorné prostriedky, obušok, putá a služobného psa.

Inak kade ľahšie poslať ...;)
tik0b
08.10.09,08:33
Inak kade ľahšie poslať ...;)

Ďakujem, budem už vedieť. Myslel som si ale nebol som si istý. To je niečo

neskutočné, čo sa už deje v tomto štáte. Nabudúce, posielam do teplých

krajín teda.

Ešte otázka, môžem ich točiť na mobil? :). Nemám skúsenosti s

takýmito "ochrancami zákona". Sry za ot.
Stanislav 1975
08.10.09,08:50
Ďakujem, budem už vedieť. Myslel som si ale nebol som si istý. To je niečo

neskutočné, čo sa už deje v tomto štáte. Nabudúce, posielam do teplých

krajín teda.

Ešte otázka, môžem ich točiť na mobil? :). Nemám skúsenosti s

takýmito "ochrancami zákona". Sry za ot.

možeš ich natáčať, aj keď sa im to nebude páčiť,ale nieje to zakázané...
silviaz
08.10.09,10:49
No aj podľa mojich vedomostí to vôbec nieje v ich právomoci.
Mňa raz zastavil mestsky policajt v BA pri starom moste. Bol tak presvedceny o svojej pravde že mu nevadilo že mojim zastavením odstavil pol križovatky :)
Z dialky mu svietila cedulka mestska policia tvrdil mi že som išla moc rýchlo, povedala som mu že určite nešla, tak si rychlo vymyslel že mu mám ukázať povinnú výbavu v aute. To ma už nahnevalo tak som mu povedala že to kludne spravím ale že nech zavolá ozajstneho policajta.
Pán sčervenel a povedal chodte mi z očí :D
No niekedy sa oplatí stáť si za svojim.
kaco11
08.10.09,15:00
Zákon o obecnej polícii - Zákon č. 564/1991 Z. z.

http://www.vyvlastnenie.sk/predpisy/zakon-o-obecnej-policii/

V zmysle ich zákona na to oprávnenie nemá. Bohužial u mestske polície robia veľakrát ľudia, ktorí sú bývalí štátní policajti a ešte nedošli na to, že už nemajú také právomoci alebo ľudia, ktorí nezvládli príjmacie pohovory k PZ SR a teraz si takto niečo dokazujú. Kľudne sa voči nim ohradte. Zneužívajú nápis polícia na drancovanie ľudí. A ešte sa nazývajú kolegovcami zelených. Neskutočnéééééé. Osobne by som sa zastavila za náčelníkom a spýtala sa na postup menovaných. A k tomu mobilu. Nie je to zakázané. Nie je to použiteľné na súde ak to nie je s ich súhlasom, ale zase na druhej strane akákoľvek televízia milerada zaplatí za takéto zábery a oni si to rozmyslia pre budúcnosť.
najag
08.10.09,15:24
Ja by som podal trestne oznamenie, ale nie na policii, ale na prokurature, pretoze mestska a statna su jedna ruka, pre porusenie zakona o obecnej policii, pre bezdovodne obmedzovanie osobnych prav, pre prekrocenie pravomoci verejneho cinitela.......aby mu bolo trosku horuco.....:D
misoft
08.10.09,21:26
A k tomu mobilu. Nie je to zakázané. Nie je to použiteľné na súde ak to nie je s ich súhlasom, ale zase na druhej strane akákoľvek televízia milerada zaplatí za takéto zábery a oni si to rozmyslia pre budúcnosť.

Trochu ťa doplním: príslušník MP MUSÍ strpieť záznam (zvukový alebo obrazový), pretože vykonáva činnosť na verejnosti a ako verejný činiteľ v tomto prípade naň neplatí nejaká ochrana osobnosti. NEMUSÍŠ od nich žiadať súhlas, len ich stručne oznámiš, že to zaznamenávaš. A ty ako autor a majiteľ tohto záznamu si s ním môžeš robiť čo chceš (je to tvojim majetkom a ako autor máš naň autorské právo), teda ho môžeš predať, alebo poskytnúť akejkoľvek organizácii alebo médiu.
kaco11
08.10.09,22:02
súhlasím s tebou. Viem o tom, ale nie som si istá či je to použiteľné pred súdom.
tik0b
09.10.09,07:36
strašne som mal pocit, že nás chceli stade vyhnať pre nejaký "iný" dôvod, asi sme im našli miesto na spanie albc... Bohužial som si nezaznamenal ich služobne čísla, takže s tým asi nič neurobím ale už sa mi to rozhodne nabudúce nestane, keď som informovaný.
kaco11
09.10.09,13:08
Precitaj si zakon o obecnej policii. Nie je dlhy a budes vediet co mozu a co nie.
Stanislav 1975
09.10.09,13:11
súhlasím s tebou. Viem o tom, ale nie som si istá či je to použiteľné pred súdom.

Pred súdom asi nie- neviem, ale keď súdili toho Bielika,tak niečo nemohli akceptovať ako dokaz,lebo to bolo získané bez súhlasu-alebo také niečo...
kaco11
09.10.09,13:27
Nepamatam si ten pripad,ale kazdy dokaz je posudzovany individualne. A individualne niekedy znamena podla nalady.
Stanislav 1975
09.10.09,13:38
Nepamatam si ten pripad,ale kazdy dokaz je posudzovany individualne. A individualne niekedy znamena podla nalady.

Nepoznáš prípad pána Bielika z KDH,bývalého starostu Rače?:cool::cool::cool:
kaco11
09.10.09,13:57
Nepoznam ho presne. P. Bielik je mala ryba. Robim co robim a ked padla tak ma nic taketo uz nezaujima:)
Stanislav 1975
09.10.09,14:15
Nepoznam ho presne. P. Bielik je mala ryba. Robim co robim a ked padla tak ma nic taketo uz nezaujima:)

No nevím nevím holka,či je pán Bielik malá ryba,hm-potom je Miki černák sardinka...:D:D:D
buchač
09.10.09,15:52
30. januára 2007 bol Špeciálnym súdom v Pezinku odsúdený za žiadanie úplatku vo výške päť miliónov Sk na 5 rokov väzenia a zákaz vykonávať funkciu verejného činiteľa počas siedmich rokov. Bielik sa odvolal na Najvyšší súd.[1]
http://sk.wikipedia.org/wiki/Pavol_Bielik_(politik)

Ani nie tak malá ryba -sardinka .....

Skôr by som povedal , že hotová žubrienka v porovnaní s Černákom ....a ostatných ani nespomínam...a nemusia to byť ani príslušníci tzv. mafie / tento výraz na Slovensku nemá ešte opodstatnenie / alebo vládnucej garnitúry , či minulej , terajšej alebo budúcej ...

Bielik proste nadhodnotil , debil , svoju cenu ....a preto má problémy , nenažranec ...

Aj iní sa nabalili , aj úplatky , aj všimné , aj tunely a aj ......a majú problémy ???

Holt , veľké oči ....Bielikove ....
Danila
09.10.09,16:04
http://sk.wikipedia.org/wiki/Pavol_Bielik_(politik)

Ani nie tak malá ryba -sardinka .....

Skôr by som povedal , že hotová žubrienka v porovnaní s Černákom ....a ostatných ani nespomínam...a nemusia to byť ani príslušníci tzv. mafie / tento výraz na Slovensku nemá ešte opodstatnenie / alebo vládnucej garnitúry , či minulej , terajšej alebo budúcej ...

Bielik proste nadhodnotil , debil , svoju cenu ....a preto má problémy , nenažranec ...

Aj iní sa nabalili , aj úplatky , aj všimné , aj tunely a aj ......a majú problémy ???

Holt , veľké oči ....Bielikove ....Jurko, včul som skoro odpadla. Môžeš mi poskytnúť zdroj, odkiaľ si toto prevzal? Alebo Ty si zdroj? Ježišmáriajózef.;)
buchač
09.10.09,16:45
Jurko, včul som skoro odpadla. Môžeš mi poskytnúť zdroj, odkiaľ si toto prevzal? Alebo Ty si zdroj? Ježišmáriajózef.;)

Neodpadávaj , stačí len sledovať históriu a vývoj mafie vo svete , v jej kolískach ....hlavne
Daj si porovnanie s tou " našou " a uvidíš ...

Ak myslíš tých chlapcov v šušťákoch , ktorí sa zviditeľňujú , tak ako všetci občas vidíme , tak to nie ...
To nejaké vypálené auto , rozbitý bar , hm , vražda ????
Veď aj naposledy 16-ročný cigán zabil pre pár šupov starkú v Jasove , je preto mafián ???
Že si chlapci vyrovnávajú účty ..???
Mafia bude vtedy , keď nejaký sudca , prokurátor , šéf veľkej firmy a podobne najprv chytí jednú presnú do čela a až potom ostatní budú / ak vôbec / počuť zvuk výstrelu ...

Je síce pravdou , že kniha Mafia v Blave má dačo do seba , no ....mafia , ako taká je o niečom inom .....
Hentí sú len organizované zločinecké skupiny , gangy , povedzme , do počtu členov tak 20 duší ....
Mafia , vysoko riadená a organizácia , kde kontakty siahajú na najvyššie miesta vládnucej moci štátu , kde jeden príkaz zasiahne celé vrstvy obyvateľstva ...

Danila , toto ale nie je téma na písanie , k tomu by sme sa mohli baviť dosť dlho , no aj tak by sme a asi nezhodli , čo by ma vôbec netrápilo , veď duskusia je o názoroch ...:cool:
Ja sa inak zásadne nehádam ...používam argumentáciu ako Don Vito z Krstného otca ...:rolleyes:...možno si spomenieš na tú pasáž o jeho začiatkoch ...;)

ZDROJ , nie , nie je žiadny , inak by som citoval , je to len môj subjektívny názor , svojho času som sa zaujímal o túto tématiku , teraz už ani nie ...
http://www.cernak.sk/ a aj inde ...:cool:


Ježišmáriajózef ani nemusí byť ...kľudne si spomeň aj na FérencJóžku http://www.eurotopshop.sk/obchod/bmz_cache/f/f901d274775f81a4be191ab6dccde206.image.150x108.jpg :rolleyes:;):---:D
Danila
09.10.09,17:29
No dobre, dobre, Jurko, však to ja len tak, že občas sa tí novinári teda blbo vyjadrujú. Teda žiadna mafia. Juj, dobrá správa pre Slovensko.;)
A aby som nebola celkom mimo témy, aj tak si myslím, že tí mestskí policajti to prepískli.:)
misoft
09.10.09,17:39
Je predsa ľahšie napísať v texte (alebo povedať v relácii) mafia, ako komplikované organizovaná zločinecká skupina. :D. Takže až niekde v XY skupinka nadržaných a ožratých miestnych mladíkov vybúcha len tak z rozkoše miestneho starostu, tak sa v správach neobjaví organizovaná miestna skupina opitých mladíkov z XY zbila miestneho starostu, ale XY-vská mafia zlikvidovala miestneho predstaviteľa.
buchač
09.10.09,17:45
No dobre, dobre, Jurko, však to ja len tak, že občas sa tí novinári teda blbo vyjadrujú. Teda žiadna mafia. Juj, dobrá správa pre Slovensko.;)
A aby som nebola celkom mimo témy, aj tak si myslím, že tí mestskí policajti to prepískli.:)

Kua a ocenenie a body za odbornú a terminologicku fundovanú odpoveď nič ......????;):---:D:rolleyes::cool:

Ste mi tu teda poriadna

partia , alebo komplikovaná organizovaná poraďácka skupina;););):---:---:---:D:D:D:D:D:cool::cool::cool:
buchač
09.10.09,17:54
Je predsa ľahšie napísať v texte (alebo povedať v relácii) mafia, ako komplikované organizovaná zločinecká skupina. :D. Takže až niekde v XY skupinka nadržaných a ožratých miestnych mladíkov vybúcha len tak z rozkoše miestneho starostu, tak sa v správach neobjaví organizovaná miestna skupina opitých mladíkov z XY zbila miestneho starostu, ale XY-vská mafia zlikvidovala miestneho predstaviteľa.

mimotemy
Júúúúúúúj , ale mafia je len jedna , táto má v rôznych oblastiach sveta síce rôzny názov , no prapodstata je tá istá .
Nechajme už radšej tak ...;)

A čo sa týka textu , relácie , to je niečo fakt , ale fakt iné .:---:---:---
V týchto médiách nemajú ani páru niekedy tá mládež - redaktori/ky , o čo niekedy ide .
Veď taký zasran / pardon/ nevie , aký je rozdiel medzi pištoľou a revolverom a kľudne dá do článku ..." páchateľ vystrelil dávkou aspoň 10 rán z revolveru .."
he , rehocem sa , až mi slzy tečú ...:cool::D:D:D
pasuliatko
09.10.09,23:38
mestský policajt nesmie zasahovať do premávky ani ti šmátrať auto a nie to bože peňaženku...
zk24
27.11.11,11:16
Ahojte,

nechcem zakladať novú tému kvôli jednej otázke tak sa spýtam tu.

Podarilo sa mi včera otočiť sa cez električkové koľaje, kde je ponovom zákaz otáčania. Ide o novú značku, a celý čas vedľa mňa išlo nákladné vozidlo, takže ani v najlepšom som nemala možnosť túto značku zachytiť. No nič to nemení na tom, že som proste porušila predpisy. Samozrejme mestskí policajti sa veľmi tešili z tejto novo osadenej značky a striehli tam na takého ako som ja :)

Tak ma vyzvali na predloženie OP, ktorý som im ochotne ukázala. Spýtali sa či poznám sadzobník pokút, povedala som že nie, tak mi začal citovať priestupky ako keby som zabila 4 ľudí a unikla bez poskytnutia prvej pomoci....

Najprv sa spýtal aké očakávam riešenie, tak som povedala ze asi teda blokovú pokutu? Nakoniec ma upovedomil ze by sa to dalo vyriešiť aj inač a s malým náznakom úplatku sa spýtal, či mám záujem to vyriešiť hneď teraz na mieste. Povedala som že "nie". Nasratý mi hodil naspať OP so slovami - tak budete nahlásená. Tak som sa poďakovala a odišla.

Potom ma napadlo - bez ohľadu na to že som si vedomá priestupku, myslíte ze mi dojde domov nejaké predvolanie alebo cosi? Ocakavala som že policajt so mnou bude spisovať nejakú zápisnicu, alebo mi dá nieco podpísať.

Myslíte že ho iba nasralo ze som odmietla dať úplatok a chcel ma vystrašiť alebo mám očakávať naozaj ľúbostný dopis?

Pýtala som sa známeho zo štátnej polície, ten povedal že pokial so mnou nespísal zápisnicu či čo, tak nemá šancu. Doslova - "ked zistil že z teba nič nekápne, tak ťa chcel aspon vystrašiť".

Ked mi príde pokuta, zaplatím ju. Chcela by som vsak vediet ci myslíte ze mi naozaj dojde v tomto prípade, a ak áno, tak v akých lehotách to posielajú?

Dakujem.
Negoti
27.11.11,11:18
pokiaľ ja viem, MP môže sankcionovať zákazové a príkazové značky......
zk24
27.11.11,11:19
pokiaľ ja viem, MP môže sankcionovať zákazové a príkazové značky......

Ano môže. To viem. Moze ma aj zastavit za jazdy. Ale ci ked som nic nepodpisala, ani som nebola pofotená zo všetkých svetových strán, tak či má MP nejaký dokaz na základe čoho posiela pokuty alebo predvolania...

Proste ci ma len vyplasil alebo naozaj mám očakávať list.