4007
08.10.09,10:13
Zdravim,

ako som si prezeral toto forum, tak o tom ako zriadit zivnost a podobne pri zakladani internetoveho obchodu tu je popisane dost.

Mna by zaujimalo ci je nejaka moznost prevadzkovania maleho internetoveho obchodu sukromnou osobou. Cize bez potreby vybavovania si zivnostenskeho listu, registracie na danovaom urade a ostantych formalit.

Som normalne zamestnany a obchod by som chcel vyuzit len na obcasny predaj triciek. Napriklad teda vytvorim si nejaky motiv a dam urobit potlac triciek s timto motivom. Tie tricka by som potom ponukal v tomto internetovom obchode. Obrat urcite nebude presahovat 100 000 rocne (do vtedy tusim nieje potreba platit DPH) a predstavoval by som si to tak ze to uvediem v danovom priznani ako bocny ostatny prijem, alebo tak nejako.

Obchod by som prevadzkoval skor ako hobby a nie nieco co by ma malo zivit, takze preto by som to chcel riesit takto.

Opravujem sa sukromnou osobou myslim zrejme fyzicku osobu :)

Vopred dakujem za rady.
padro
08.10.09,08:57
zivnost budes potrebovat
4007
08.10.09,09:09
Ak by som teda aj pristupil na moznost zo zivnostou, co by to potom pre mna znamenalo v praci? Musle by som poziadat zamestnavatela nech mi da zmluvu na zivnost, alebo mozem byt zamestnany klasicky na zmluvu aj ako zivnostnik?
bolacka
08.10.09,10:28
mozes byt zamestnany na TPP a mozes mat subezne aj zivnost..ale je tu jeden zadrhel..budu sa ti duplicitne odvadzat odvody..cize jednak zamestnavatel za teba odvedie zdravotnu a socialku..ale potom toto musis absolvovat aj pri zivnosti, stym ze vysku zdravotnej neviem ci musis platit dvakrat..to asi nie..ale ak by si mal velky prijem pri zivnosti, mas aj vyssie zdravotne poistenie ako ostatni..
..a prvy rok pri novej zivnosti odvody plati stat (aj socialku)..ale po roku, uz si budes muset platit sam..a podla mna to nieje mala suma..ale neviem kolko to je presne momentalne..

..v tomto pripade by bolo pre teba riesenie spytat sa sefa ci nebude pre neho vyhodnejsie stebou uzavriet nejaku partnersku zmluvu, cize budes u neho robit na zivnost..
alebo zohnat niekoho kto ma zivnost alebo obchodnu spolocnost s rpedmetom cinnosti maloobchod/velkoobchod a prakticky fakturovat pod tou firmou/zivnostou a tym padom by si si nemusel zakladat zivnost sam..
yannisa
21.10.09,17:37
ja tiež rozmýšlam nad takým niečim, čo som si zatiaľ zisťovala bolo, že živnosť treba, ale ak príjem zo živnosti nepresiahne cca 100 000 Sk, tak netreba odvádzať do socialky, ani zdravotky žiadne financie, keďže odvádza zamestnávateľ.
Ak sa mýlim, prosím opravte ma niekto.
dorah34
21.10.09,17:48
nemas niekoho blizkeho, na koho ten eshop napises? ked to budu jednorazovky a prilezitostne, tak je to asi jednoduchsie najskor dat na niekoho. ak by sa ti nahodou darilo, tak odides z roboty, das to na seba a staci zacat platit a vybavovat potom. mozno sa mylim, ale ja by som to asi takto riesila.