pyton
23.08.05,09:32
Dávam do pozornosti, že už je len veľmi málo času na vybavenie si pôdy našej alebo po predkoch - len do 31. 8. 2005!!!!! Potom to prejde na štát a potom na obce.
http://www.geoportal.sk/roep/vseob.html

a tu je zoznam nezistených vlastníkov, stačí zadať priezvisko a uvidíte, či ešte máte nejakú nevysporiadanú pôdu.
http://www.geoportal.sk/roep/vseob.html
Podľa doteraz dostupných štatistík by po 1. septembri 2005 mohlo o svoje vlastníctvo prísť 700 000 - 1 000 000 vlastníkov!!!!
Evaman
23.08.05,07:47
Pyton, asi si zle prilepila tú druhú stránku na ten zoznam. Nemohla by si to prosím ťa prilepiť ešte raz?, lebo tie dve sú rovnaké.
Hanka
23.08.05,08:00
Evaman
23.08.05,08:19
Vďaka, tiež ma skôr nenapadlo ísť najprv na hlavnú www stránku geoportálu.To asi preto , že tu v KE od rána prší...
S21
23.08.05,09:46
pyton vďaka :), práve som objavila, že naša rodinka ešte nejaké pozemky má :eek: musím upozorniť rodičov
pyton
23.08.05,10:12
S21: a hlavne rýchlo konať, nech to neprepadne. Mňa tiež rodina naháňa, nech vybavujem.
http://galeriesmajliku.webzdarma.cz/062.telefon/018.gif
/PS: Sorry, že som to predtým prilepila nesprávne, ale našťastie to Hanka opravila/
ilona
23.08.05,10:48
Pyton,ďakujem,aj sa som objavila po starých rodičoch niečo o čom som myslela,že je to vysporiadané.
pyton
24.08.05,07:30
Tak včera som telefonovala na dve Správy katastra. Takmer nič som sa nedozvedela. Viete mi niekto poradiť, čo treba urobiť, aký list im poslať, ak som našla v zozname nezistených vlastníkov našu rodinu? Papiere od toho nemám. Ďakujem. /Hlavne, aby sa neprešvihol termín 31. 8. 05/
Ajuška
24.08.05,08:19
Ak si v zozname našla nevysporiadané pozemky ktoré sa Vás týkajú - máš tam uvedené číslo listu vlastníctva a katastrálne územie, v ktorom sa pozemky nachádzajú. Je potrebné si vyžiadať na príslušnom katastrálnom úrade minimálne výpis z listu vlastníctva /alebo z pozemkovej knihy/ na ktorom sú uvedené čísla parciel, výmera, vlastníci, ich vlastnícke podiely... taktiež by tam malo byť uvedené aj rozhodnutie na základe ktorého boli pozemky vyvlastnené /ak sa rozhodnutie nenachádza v domácej klenotnici, overenú fotokópiu si musíš žiadať v Štátnom archíve/. To sú prvé doklady, ktoré potrebuješ priložiť k žiadosti o priznanie reštitučného nároku oprávneným osobám. Adresuješ ju príslušnému Obvodnému pozemkovému úradu. Je k tomu potrebná spústa dokladovania oprávnených osôb - ale dôležité je v stanovenom termíne túto žiadosť podať a chýbajúce doklady postupne doplniť.
P.S. Pri vybavovaní potrebných dokladov je treba uviesť, že ich potrebujete k uplatneniu reštitučného nároku - sú oslobodené od poplatkov.
__________________________________________________ ______________
Tento postup sa vzťahoval k zákonu č. 503/2003 Z. z. a v tom prípade tu môj príspevok nemal čo robiť.
Všetkým sa ospravedlňujem a dodávam, že postup k usporiadaniu vlastníckych práv v zmysle zák. NR č. 180/1995 Z.z. je uvedený v závere článku Ing. Vojteka - v prvom pripojenom linku.
Zdena
24.08.05,09:21
Nechcem spochybnovat uvedeny prispevok, ale restitucne naroky sa mali podavat do 31.12.2004.

Ak sa mylim opravte ma.
Ajuška
24.08.05,10:13
Nechcem spochybnovat uvedeny prispevok, ale restitucne naroky sa mali podavat do 31.12.2004.

Ak sa mylim opravte ma.
Zdenka som Ti vďačná za Tvoju reakciu. Termíny podania žiadostí o priznanie reštitučných nárokov sa niekoľkokrát posúvali a priznám sa, že posledný platný neviem. Na tomto som sa chytila - s dobrým úmyslom som uviedla svoj príspevok. Na základe Tvojej poznámky som si uvedomila, že som sa vlastne vyjadrila od veci. Mrzí ma to a všetkým sa ospravedlňujem. Pôvodný príspevok som v zmysle tohto upravila.
pyton
24.08.05,19:17
Ajuška, ďakujem pekne!!! Aj Zdenka! Už som z tých papierov dosť znechutená, tak mi veľmi pomohlo, že si ma upozornila na ten posledný odstavec toho článku. Podľa toho zostavím listy a pošlem na príslušnú Správu katastra. Ešte raz ďakujem!!!:)

PS: Snáď takýto úkon - zaslanie listu do 31. 8. - bude stačiť na to, aby to neprepadlo štátu?!