ottoke28
08.10.09,12:19
Prosim Vas viete mi poradit kto kontroluje cinnost soi. Zaujimala by ma aj otazka do kolkych dni ma SOI reagovat na podnet? Budem Vam povdacny za odpoved.
Mária27
08.10.09,11:05
Slovenská obchodná inšpekcia (SOI) pôsobí
podľa zákona č. 128/2002 Z. z. o štátnej kontrole
vnútorného trhu vo veciach ochrany
spotrebiteľa a o zmene a doplnení niektorých
zákonov. Malo by tam byť aj komu zodpovedá.
akina
08.10.09,11:18
Odpoveď na podnet by mali zaslať do 30 dní odo dňa doručenia podnetu, pokiaľ nie je anonymný.
elaurie
08.10.09,11:18
Prosim Vas viete mi poradit kto kontroluje cinnost soi. Zaujimala by ma aj otazka do kolkych dni ma SOI reagovat na podnet? Budem Vam povdacny za odpoved.

Podľa § 3 ods. 2 zákona č. 128/2002 Z. z. o štátnej kontrole vnútorného trhu vo veciach ochrany spotrebiteľa SOI je orgánom štátnej správy podriadeným Ministerstvu hospodárstva SR.
ottoke28
08.10.09,12:05
Pytam sa kvoli tomu ze ked som dal oficialny podnet ani po 37 dnoch od podnetu som nedostal ani len papier o zaevidovani a priradeni cisla podnetu . Preto som sa bol informovat osobne a tam mi povedali ze SOI nema stanovenu lehotu na riesenie podnetu. Co sa mi nepozdava lebo pokial viem vsetky urady by mali mat lehotu na riesenie podani. Alebo sa mylim?
Preto som podal staznost ze som odpoved nedostal kvoli tomu ze bola zle zaevidovana . Potom som dostal odpoved na podnet ale tam pisu ze kontrolovali inu firmu s podobnym nazvom a to sa mi nezda lebo som daval aj ico firmy a na ich internetovej stranke stranke uvadzaju fakturacnu adresu uplne inu ako v dokladoch. a na to SOI nereagovala a zo stilizacie odpovede mam pocit ze to bolo cele zmanipulovane.
akina
08.10.09,14:45
Pokiaľ ste správne identifikovali subjekt, ktorý bol predmetom Vašej sťažnosti / uviedli ste správne IČO /, kontrolovať iný subjekt SOI nemohla, ak mala pochybnosti, mala Vás vyzvať k upresneniu údajov. Nadriadeným a odvolacím orgánom SOI je MH SR, tam by ste mali adresovať svoju prípadnú sťažnosť s nespokojnosťou a neúplnosťou vybavenia Vášho prvotného podania na krajskom inšpektopráte SOI.
kaco11
08.10.09,15:36
To je pravda. SOI nemá lehotu na kontrolu. Na odpoveď neviem, ale lehoty na kontroly nemajú.
akina
08.10.09,16:29
Podľa zákona č. 152/1998Zb. o sťažnostiach v znení neskorších predpisov - § 13, mala byť vaša sťažnosť vybavená do 30 dní, v odôvodnených prípadoch je lehota do 60 dní, o predĺžení lehoty je orgán verejnej správy povinný informovať sťažovateľa bez zbytočného odkladu. Nepoznáme obsah vášho podania, ak ju ale SOI kvalifikovala nie ako sťažnosť, ale len ako podnet, tak nemá lehotu na vykonanie a ukončenie kontroly.