jastrab1
08.10.09,13:01
mam možnosť nakupovať veci z usa a chcel by som ich predávať cez eshop.
nie je vsak mozne doložiť potrebné certifikáty na preclenie. viete mi niekto poradiť či je možné to predávať aj bez preclenia? aké sú kontroly, pokuty či sankcie ak nedokážem doložiť doklad o preclení? a kontroluje to vôbec niekto ak ide o eshop? ďakujem.
belo72
08.10.09,11:42
Myslim ze si koledujes o poriadny pruser. Pri takom podnikani prides aj o to co nemas. Vymysli nieco normalne. Okradat stat v malom sa neoplati to ti pojdu po krku, ak chces vediet ako sa to robi pozeraj spravy :)
jastrab1
08.10.09,12:46
no jasne ved som si aj myslel, ze to nie je take jednoduche. ja len, ze som videl viacero obchodov na nete, preto ma zaujima, ako je mozne, ze ma niekto na to odvahu a nerobi si z toho ziaden problem. hm...
belo72
08.10.09,14:40
bud to maju dobavene papiere alebo odvahu :)
vmsux
08.10.09,19:15
Inac to clo nieje nejako extra velke a ani doprava vela nestoji.
Nam robi specializovana firma aj preclenie a pomerne lacno. Takze pri slabom dolari sa oplati doviezt tovar a zaplatit aj dopravu, clo aj preclenie.
Naco si to komplikovat.
belo72
09.10.09,07:04
Este dodam ze najlacnejsie vedia doviest a preclit Poliaci.
jastrab1
09.10.09,11:43
no myslim, ze s dovozom a zaplatenim cla nema problem nikto. problemom vsak je, ze ak chces mat preclenu vec musis mat k nej certifikaty. a tie ti nevystavi v usa hocikto. musi to urobit predajca, ci samotna znacka. no a tu je kamen urazu. niektore znacky nemaju zaujem obchodovat v europe, aspon nie vo velkom a preto nechapem, ako je mozne, ze ludia v pohode ponukaju produkty a vo velkom nie len na nete, ale aj v kamennych predajniach.
vmsux
09.10.09,12:29
No pokial ja viem a ako mi bolo povedane, colnicu zaujima len clo. Oni neriesia certifikaty, to ma nastarosti SOI.
Ale niekedy SOI robi aj namatkovu kontrolu na colniciach, ale to skor pri dovozoch z Ciny.
My teraz dovazame tovar, z USA, na ktory su tiez potrebne certifikaty, ale tie my mame tu, oni nejdu s tovarom.