Erika686
08.10.09,13:41
Chcela by som vediet ako to vlastne je a aj vase skusenosti. Chcem zmenit svoju gyndosku, dnes som bola u "novej", nech mi napise listok pre "staru" , ze ziada o vyradenie z evidencie. Nova dr. mi nechcela dat ten listok, pretoze vela pacientiek uteka od svojich dr. k nej a tym padom stare stracaju pacientky a penaze. Podotykam,ze to len u tej dr. robi take problemy, asi sa stara na nu hneva,ze jej berie pacientky.
Povedala mi, ze nech idem ku starej s tym,ze sa stahujem do dalekeho mesta, ale este nemam vybrateho noveho dr., nech mi len napise listok ,ze ma vyradila.
Stara dr. ma nechce vyradit bez toho debilneho listka. Hovorim jej,ze to sa mam koli tomu listku vracat z Bratislavy (to som si vymyslela)? Tak ona na to ,taky je postup.
Tak co robit? Ta nova dr. uz nieco vymyslela,ak to vyjde,tak o.k., ale aj tak,co mna ma zaujimat nejaky konflikt medzi dr. Ja si chcem sama svojvolne vybrat dr. ku ktoremu pojdem. Tak som dost z toho nas.rata.
buchač
08.10.09,11:46
Chcela by som vediet ako to vlastne je a aj vase skusenosti. Chcem zmenit svoju gyndosku, dnes som bola u "novej", nech mi napise listok pre "staru" , ze ziada o vyradenie z evidencie. Nova dr. mi nechcela dat ten listok, pretoze vela pacientiek uteka od svojich dr. k nej a tym padom stare stracaju pacientky a penaze. Podotykam,ze to len u tej dr. robi take problemy, asi sa stara na nu hneva,ze jej berie pacientky.
Povedala mi, ze nech idem ku starej s tym,ze sa stahujem do dalekeho mesta, ale este nemam vybrateho noveho dr., nech mi len napise listok ,ze ma vyradila.
Stara dr. ma nechce vyradit bez toho debilneho listka. Hovorim jej,ze to sa mam koli tomu listku vracat z Bratislavy (to som si vymyslela)? Tak ona na to ,taky je postup.
Tak co robit? Ta nova dr. uz nieco vymyslela,ak to vyjde,tak o.k., ale aj tak,co mna ma zaujimat nejaky konflikt medzi dr. Ja si chcem sama svojvolne vybrat dr. ku ktoremu pojdem. Tak som dost z toho nas.rata.

" Starý " doktor /ka/ je povinný vyradiť pacienta z evidencie ....

" Nový " doktor/ka/ však nového pacienta nemusí prijať , dôvody nie je povinný dokladovať ....stačí len tá oblikátna odpoveď o tom , že má dostatok pacientov...

Nutné ošetrenie je však niečo iné ....toto sem nepatrí ...
Dada
08.10.09,11:48
Stará lekárka by ti mala dať výpis zo zdravotnej dokumentácie a s tým by si mala ísť za novou, ktorú si si vybrala. Avšak nový lekár ťa nemusí prijať. Taká je zaužívaná prax.
Erika686
08.10.09,12:03
Ale mna " nova" lekarka chce prijat, len "stara ma nechce vyradit z evidencie bez nejakeho listka od "novej" lekarky.
silviaz
08.10.09,15:37
No ja ked som menila lekarku tak stačilo že som jej zavolala aby ma vyradila a ona ma vyradila. Ked som si nasla novu, ta mi dala listok na zdravotnu kartu a stara lekarka ho poslala novej poštou.
Ešte sa mi nestalo že by lekár chcel aj doklad na vyradenie.
Ale z profesionálneho hľadiska ak ho stará lekárka chce tak by ho mala tvoja nová lekárka poslať. Ved teba ako pacienta nemajú čo zaťažovať tým aké majú ony dve medzi sebou vzťahy.
maca.tt
08.10.09,17:39
môj syn dostal kartu od starého lekára až ked priniesol lístok od novej,inak mu ju nevydali
Melnick
08.10.09,18:35
môj syn dostal kartu od starého lekára až ked priniesol lístok od novej,inak mu ju nevydali

Čo sa mi zdá dosť logické a zároveň dobré pre pacienta. Čo ak od "starej " odíde a nenájde sa žiadna "nová" dr., ktorá ho bude chcieť.:o
buchač
08.10.09,18:44
Martasch
08.10.09,18:52
Mne sa zdá logický postup s akým sa sa stretla u našich niektorých lekárov: nový lekár si vyžiada zdravotnú dokumentáciu od predchádzajúceho. Teda pacient má nového lekára a bývalý lekár má "žiadanku". Niektorí to realizujú poštou, niektorí posielajú po sestričkách ...
susann2
09.10.09,05:04
Ale mna " nova" lekarka chce prijat, len "stara ma nechce vyradit z evidencie bez nejakeho listka od "novej" lekarky.
Spýtaj sa v zdravotnej poisťovni, kde si poistená revízneho lekára na správny postup pre zmene lekára. Revízni lekári kontrolujú dokumentáciu lekára, takže budú vedieť presne, či to má právo vyžadovať lekár, alebo nie. Nechce sa mi veriť, že by takýto lístok na základe niečoho mal žiadať. Skôr to vyzerá, že nie je nadšený, že odchádzaš a keď už nič inšie, aspoň ti spôsobí problém.
feron
12.10.09,09:00
Spýtaj sa v zdravotnej poisťovni, kde si poistená revízneho lekára na správny postup pre zmene lekára. Revízni lekári kontrolujú dokumentáciu lekára, takže budú vedieť presne, či to má právo vyžadovať lekár, alebo nie. Nechce sa mi veriť, že by takýto lístok na základe niečoho mal žiadať. Skôr to vyzerá, že nie je nadšený, že odchádzaš a keď už nič inšie, aspoň ti spôsobí problém.tieto veci kontroluje Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou, over si tam na regionálnej pobočke hoci telefonicky srávny postup, a potom povedz u "starej" doktorky, čo ti povedali, nezabudni povedať, kde ti to povedali (v prípade, že ti povedia, že žiaden papier od "novej" doktorky nepotrebuješ)