peterv1
08.10.09,16:21
Dobry Den,

Otazka 1:
mam zivnost - programator a chcem sa spytat ak by som byval napr. 3 mesiace (ale menej ako 6 takze by som bol danovnik na Slovensku) mimo Slovenska - v inej krajine EU a pracoval odtial ci mam niaku povinnost podavat danove aj v tej krajine (nepracoval by som pre klientov tam, iba "odtial").

Teda, mozem normalne zaplatit dane na slovensku?

Otazka 2: keby ten stat mal vyhodnejsie dane pre mna a mame s tym statom zmluvu o dvojitom zdaneni mozem zaplatit dane tam a nie na slovensku ?

Dakujem

Peter
peterv1
11.10.09,10:30
Nikdo nevie ?
Iwett
11.10.09,10:36
Pokiaľ ti nevznikne v inom štáte stála prevádzkareň, podávaš DP na SK.
Lianka
11.10.09,12:20
Otazka 2: keby ten stat mal vyhodnejsie dane pre mna a mame s tym statom zmluvu o dvojitom zdaneni mozem zaplatit dane tam a nie na slovensku ?

V danovom priznani podavanom v SR uvadzas tzv. celosvetove prijmy. Co sa tyka dane zaplatenej v zahranici, dan zaplatena v zahranici sa v SR zapocita tzv. zapoctom alebo prijmy z tejto krajiny su pre ucely vycislenia dane v SR vynate. Zalezi od druhu prijmov a krajiny, odkial prijmy su - vid. zmluvy o dvojitom zdaneni.
peterv1
12.10.09,08:47
Dakujem za odpovede!

Mohol by mi este niekdo dalsi potrvrdid to s tou Prevadzkarnou nech som si naisto. Dakujem.
lukig
12.10.09,21:14
treba vždy vziať do ruky zmluvu o zamedzení dvojitého zdanenia s príslušnou krajinou, v ktorej budeš pracovať. V nej je presne povedané, čo ktorá krajina považuje za stálu prevádzkareň a kedy ti prípadne vznikne a pod.. Smerodajné nie len tvoje 3 mesiace, ale stála prevádzkareň ti môže vzniknúť aj vtedy, keď sa tvoje činnosti budú opakovať a to nemusíš splniť ani časový test na napr.6 mesiacov., Myslím, že každý prípad je špecifický na posúdenie...
peterv1
14.10.09,09:00
Dakujem za upresnenie.