ingaur
08.10.09,17:55
Mám pred sebou tlačivo na zápis motorového vozidla do evidencie... prvej strane celkom rozumiem, ale stred tlačiva je pre mňa španielska dedina. Je nutné aj tieto údaje vyplniť?
Zita5
08.10.09,16:19
Je nutné všetko vyplniť podľa technického preukazu , údaje v tlačive sú totožné s TP.
ingaur
08.10.09,16:23
Je nutné všetko vyplniť podľa technického preukazu , údaje v tlačive sú totožné s TP.
ale toto auto má iba malý technický preukaz...jedná sa o 5 ročné auto. Pozerala som všetky papiere čo mám, ale podľa toho nebudem vedieť vyplniť všetky riadky
Zita5
08.10.09,16:47
ale toto auto má iba malý technický preukaz...jedná sa o 5 ročné auto. Pozerala som všetky papiere čo mám, ale podľa toho nebudem vedieť vyplniť všetky riadky

Tak by ste ešte teda k 5 ročnému autu mali mať aj veľký TP , z ktorého tieto údaje vpíšete do tlačiva .
Už teraz ak pôjdete prihlásiť auto dostanete lej jeden a to Osvedčenie o evidencii vozidla.
ingaur
08.10.09,16:56
Tak by ste ešte teda k 5 ročnému autu mali mať aj veľký TP , z ktorého tieto údaje vpíšete do tlačiva .
Už teraz ak pôjdete prihlásiť auto dostanete lej jeden a to Osvedčenie o evidencii vozidla.
...bohužial veľký TP k tomuto autu nieje :(
Zita5
08.10.09,16:58
...bohužial veľký TP k tomuto autu nieje :(

Tak potom už neviem ďalej poradiť , čo v prípade ak neviete vypísať údaje v tlačive . Jedine sa informujte na Vašoch príslušnom Dopravnom inšpektoráte .
To je vozidlo dovezené zo zahraničia ?
ingaur
08.10.09,17:01
Tak potom už neviem ďalej poradiť , čo v prípade ak neviete vypísať údaje v tlačive . Jedine sa informujte na Vašoch príslušnom Dopravnom inšpektoráte .
To je vozidlo dovezené zo zahraničia ?
..nie, je od nás... konkrétne z NR
Ďakujem a prajem krásny večer :)
Zita5
08.10.09,17:16
..nie, je od nás... konkrétne z NR
Ďakujem a prajem krásny večer :)

No ak ste ho kúpili a nemá nové Osvedčenie , tak ste mali obdržať malý aj veľký TP .........tak si to dožiadajte .
diabol4
09.10.09,09:31
Veľa záleží na pracovníkovi, ktorý to bude spracovávať. Nie všetky veľké TP majú vyplnené všetky náležitosti. Teraz majú program, kde zadajú značku, VIN, obsah a ostatné údaje im to doplní. Ja keď to vyplňujem manželovi, tiež nemám k dispozícii všetko. Napíšem len to čo mi je známe.
dad111
10.10.09,21:55
Rozhodne vypisujte všetko čo je v pôvodných papieroch a radšej viac ako menej. Ak z akýchkoľvek dôvodov budete potrebovať napríklad duplikát pri strate, vystavia Vám nový podľa toho čo ste tam napísali. Nikdy neviete, či nebude chcieť použiť napríklad iné rozmery pneumatík. Na STK Nemajú odkiaľ vedieť, či ten rozmer je povolený pre Vaše auto a budú trvať na tých čo sú zapísané. Bývajú tam aj kdejaké výnimky, ani neviete o čom to je, to mnohí neprepisujú a utešujú sa ako stými policajtami vybabrali a nedajú sa buzerovať. Môžu to byť dôležité maličkosti.
To s tým VINom je fakt? Bolo by to super.
tutiola
11.10.09,04:06
Ak je auto dovezené zo zahraničia a vy nemáte TP znamená to, že ste ešte neboli na Obvodnom úrade na odbore dopravy, ktoré na základe Certifikátu originality vám vystaví nový TP. Potom už len ísť naODI a auto prihlásiť. Veľké tlašivo nemusíte vypisovať celé. Stačí vypísať prvú stranu a urobiť kopiu TP, ktorú priložite k žiadosti o prihlásenie mot. vozidla do evidencie.
dad111
11.10.09,07:15
Veľké tlašivo nemusíte vypisovať celé. Stačí vypísať prvú stranu a urobiť kopiu TP, ktorú priložite k žiadosti o prihlásenie mot. vozidla do evidencie.

Nedoporučujem. Dajte si tú prácu a starostlivo vyplnte všetko. Za roky praxe mi prešlo cez ruky veľa áut a papierov, každú dobu mali policajti iný prístup, menili sa osoby, strácali sa papiere. Akési kópie a priložené papiere vyblednú, stratia sa. Po rokoch som dodatočne vybavoval zápisy, ktoré starý náčelník DI nemusel mať, po jeho odchode do dôchodku to už nebola pravda. Žiadne interné doklady neboli dobré. Pravdivé boli len ich evidenčné záznamy.
Na druhú stranu ale dnes už asi málokto bude x krát generálkovať auto, pritom niekoľkokrát vymení podstatné časti a vykoná pri tom prestavbu na iný typ, tak ako to bolo kedysi. Potom keď začali STK a prišlo tam 30 ročné auto, ktoré malo iné papiere a iná bola skutočnosť bol problém dať dokopy všetky výnimky, tie malé zápisy čísiel, ktoré aj tak nikto nevedel čo znamenajú.
tutiola
11.10.09,09:56
Momentálne to ide s kópiou, ale súhlasím aj s dad111, že časom sa vecí môžu zmeniť, ale kópie bledli len tie, ktoré neboli robené na kancelárskych papieroch. Ale možné je všetko. Ak prepisujete z TP do prihlasovacieho tlačiva je dôležité mať viac formulárov, lebo je veľmi, veľmi málo ľudí ktorým sa to podarí na prvý raz bez chyby. Nesmiete nič škrtať, opravovať, gumovať.
ingaur
15.10.09,18:53
Veľmi pekne Vám ďakujem za rady, autíčko už je prepísané ;)