Z.E.Ú.S.
08.10.09,17:59
ahojte , robím RZZP pre szčo ktorá sa zabudla a tak jej prišiel list že musí urobiť dodatočné ...
ide o to že tá osoba bola celý rok szčo ale až do 15.10.2008 nebola prihlasená v ZP pretože bola v zahraničí (športovec) a to aj v roku 2007
predtým než odišiel do zahraničia v r. 2007 bol poistencom Apolla kde celý čas nešli žiadne odvody asi to aj zrušil s tým že je v zahraničí, po príchode zo zahraničia sa 15.10.2008 zaregistroval v inej ZP konkretne Union...
teda moja otazka znie ako vypísať RZZP aby mu vyšlo platenie len za obdobie odkedy sa zaregistroval , ked v podsstate predtým ani nebol poistencom Unionu v roku 2008 ..... zda sa mi to dost komplikované :( prosím poradte
Z.E.Ú.S.
09.10.09,13:44
Zdravím takže nikto asi nevedel riešenie no ja som si ho už zistil tak to tu napíšem keby niekto mal v budúcnosti podobný problém ;)

szčo sa zaregistrovala v poisťovni až 15.10.2008 predtým nebola celý rok poistená v žiadnej inej ZP na Slovensku a tak sa RZZP robí tak ako keby szčo podnikala len od 15.10.2008 aj keď bola celý rok szčo ale v poisťovni UNION sa zaregistrovala až 15.10. takže ZP nič pred týmto dátumom nezaujíma a szčo mala vlastne zaplatiť preddavky len za časť oktobra cely november a december .....