Erricco
08.10.09,18:26
Dobrý večer

Známi má problem s notebookom a nevie si rady, tak ma poprosil o pomoc a ja sa obraciam na vás, nakolko ste mi už veľa krát pomohli.

Citujem : " Potreboval by som pomôcť s jedným problemom.
Po roku mi z ničoho nič pri zapnutí nešiel notebook, dal som ho k predajcovi na servis a ten ho odoslal do servisného
strediska.
Pre notebook som si bol dnes ráno, po 24 dnoch . Prevzal som ho, prišiel domov, zapol, fungoval 5 minut a ... tma.
Tak som ho zabalil a zaniesol späť.

Ide mi o to, či má teraz zase predajca k dispozícii 30 dní, alebo lehota plynie dalej, kedže notebook zase nejde .
Potrebujem ho k práci a dalších 30 dní nemienim znova čakať, je to choré ... :( "

Dakujem vopred za vaše reakcie.
alla66
08.10.09,16:50
Nereklamovala som 2x za sebou NB ale telefón, predajca napísal nový reklamačný protokol a bola som nútená čakať ďalších 30 dní.
Operátor sa riadil zákonom, 30-dňovú lehotu dodržal presne na deň.
Erricco
08.10.09,17:13
Dakujem za odpoved, presne toho som sa obával :(
Ešte sa opýtam, ak by mu zase po návrate zo servisu notebook nešiel ma už narok na nový, resp. vratenie peňazí ?

Dakujem
vulxy
08.10.09,17:21
Nereklamovala som 2x za sebou NB ale telefón, predajca napísal nový reklamačný protokol a bola som nútená čakať ďalších 30 dní.
Operátor sa riadil zákonom, 30-dňovú lehotu dodržal presne na deň.

som dopadol podobne ale s navigaciou,v prvom pripade 25dni v druhom 22 a sranda je ze to furt nejde:D ale uz necham tak,nato nemam nervy
Erricco
08.10.09,17:27
hm, to nie je riešenie predsa, možno máš dosť peňazí a tak ti to je jedno, ale notebook za 37 000 Sk by som ja osobne len tak nenechal ... a nieto ešte ten známy :D

Podla mna je to nedomyslene, už len preto že ked mi dojde niečo zo servisu a ešte v ten den poobede je to späť, tak zrejme urobil chybu servis a mal by za to platiť.
známy používa notebook na prácu, teraz má požičiany môj starý, ale čakať dalších 20-30 dní ???
to je to naše Slovensko, tu je zákazník len špina.
alla66
08.10.09,17:37
Dakujem za odpoved, presne toho som sa obával :(
Ešte sa opýtam, ak by mu zase po návrate zo servisu notebook nešiel ma už narok na nový, resp. vratenie peňazí ?

Dakujem

3x reklamovať s tou istou chybou... ak servis nedokáže opraviť, máš nárok na výmenu NB.
luigi72
08.10.09,19:24
3x reklamovať s tou istou chybou... ak servis nedokáže opraviť, máš nárok na výmenu NB.



Suhlasim a doplnim, ze v bud 3x ta ista reklamovana chyba, alebo sucasne 4 rozne (nesuvisiace) chyby.

V pripade, ak dorucia NB zo servisu, treba hned na mieste vyskusat - kludne aj dlhsiu dobu. Ak pojde bez problemov, vtedy treba prevziat, ak nie poslat spat do servisu. V tomto pripade nemozu spisat novy protokol, lebo sa reklamuje oprava, cize plynie tych istych 30 dni. Po uplynuti 30 dni ma zakaznik pravo na odstupenie od zmluvy a narok na vratenie penazi alebo vymenu tovaru.
tonberry
18.03.10,09:32
Suhlasim a doplnim, ze v bud 3x ta ista reklamovana chyba, alebo sucasne 4 rozne (nesuvisiace) chyby.


zdravim chcem sa spytat, mam notebook z OR splacam ho na splatky druhy rok zaruka je 3roky a chcel by som ho dat reklamovat

je tam problem s nabijanim, odisiel mikrofon, aj jedno tlacidlo je akesi pofiderne.
chcel by som radu ci mam dat notebook reklamovat. ale najrdsej by som idisiel od zmluvy a zobral naspat tie tazke peniaze co som zanho dal.. tie 4 rozlisne vady co spominate mozu byt aj v jednej reklamacii a vratia mi peniaze? alebo to musim dat 4krat reklamovat kazdy krat po jednej chybe? :D myslim ze do konca zaruky sa este nejake chyby ukazu :)
luigi72
19.03.10,17:37
zdravim chcem sa spytat, mam notebook z OR splacam ho na splatky druhy rok zaruka je 3roky a chcel by som ho dat reklamovat

je tam problem s nabijanim, odisiel mikrofon, aj jedno tlacidlo je akesi pofiderne.
chcel by som radu ci mam dat notebook reklamovat. ale najrdsej by som idisiel od zmluvy a zobral naspat tie tazke peniaze co som zanho dal.. tie 4 rozlisne vady co spominate mozu byt aj v jednej reklamacii a vratia mi peniaze? alebo to musim dat 4krat reklamovat kazdy krat po jednej chybe? :D myslim ze do konca zaruky sa este nejake chyby ukazu :)

Bud 3x reklamovat tak, ze autorizovany servis uzna reklamaciu, alebo 1x reklamovat so 4-mi nezavislymi chybami, ale tieto musi tiez potvrdit autorizovany servis.
Cize pri tretej reklamacii poslat len na diagnostiku pristroja a nie na opravu, alebo pri 4 roznych chybach naraz tiez poslat len na diagnostiku.
V kazdom pripade opravnenost reklamacie moze potvrdit len autorizovany servis.
tonberry
20.03.10,09:33
vdaka za odpoved :)
nozkar
20.03.10,09:42
Ja sa chcem spýta na 30 dní. Počíta sa to dňom doručenia na reklamáciu? Príklad: dám reklamovať mobil 24.2. takže posledný deň, kedy ho musím mať opravený, je 24. 3.?
alla66
20.03.10,13:29
Ja sa chcem spýta na 30 dní. Počíta sa to dňom doručenia na reklamáciu? Príklad: dám reklamovať mobil 24.2. takže posledný deň, kedy ho musím mať opravený, je 24. 3.?

Február má 28 dní;)...skôr sa prikloním k 26.3.
Vybavenie reklamácie nesmie trvať dlhšie ako 30 kalendárnych dní.
Po uplynutí tejto lehoty má spotrebiteľ rovnaké práva, akoby išlo o chybu, ktorú nemožno odstrániť.