balala
23.08.05,11:07
Ahojte hlavičky,

chcem sa poradiť ohľadom cestnej dane k traktoru. Naša spoločnosť má zaplatenú cestnú daň za traktory, pričom teraz sme obstarali nový a pravdupovediac dobre som sa zmagorila pri čítaní zákona, lebo niekde som čítala (asi v nejakom komentári, alebo príklade neviem), že traktor nie je predmetom cestnej dane. Máme k nemu aj náves, a to už som celkom vedľa, lebo neviem, či sa to chápe ako súprava (pri súpravách je tam úprava, že sa zaradí do takej a takej hmotnostnej kategórie...) normálne podľa zákona, alebo či súpravou myslia len ťahač a náves.

Ak je niekto múdrejší ako ja ( čo určite ste ), prosím uveďte ma na správnu mieru...:o)
Stina
23.08.05,10:32
Traktor resp. vozidlo používané v poľnohospodárskej výrobe môže byť oslobodené od dane z motorových vozidiel iba ak sa používa alebo použije len na prejazd z jedného poľa na druhé. Ak by sa však použilo na dopravu je už každý podnik povinný zaplatiť daň z motorových vozidiel. Príves - hmotnosť a počet náprav.
balala
23.08.05,11:28
super, ďakujem, tiež som to tak na začiatku chápala, akurát, čím viac som čítala, tým viac som z toho bola zmagorená...:o