marian porada
09.10.09,00:36
Zdravim Vas!

Jedna moja dobra znama ma prosila o radu, co ma robit, ked im steka dazdova voda zo susedovej strechy rovno na ich dom a uz je to v takom stadiu, ze im ta voda presiaka cez murivo a oduva sa im omietka. Skusali to riesit peknym slovom, ale to zjavne nestaci. Poradte prosim, ako ma postupovat dalej.

Dakujem
Chobot
09.10.09,00:08
Zdravim Vas!

Jedna moja dobra znama ma prosila o radu, co ma robit, ked im steka dazdova voda zo susedovej strechy rovno na ich dom a uz je to v takom stadiu, ze im ta voda presiaka cez murivo a oduva sa im omietka. Skusali to riesit peknym slovom, ale to zjavne nestaci. Poradte prosim, ako ma postupovat dalej.

Dakujem

Nech postavia nejakú striešku na ich strane tak, aby tá voda tiekla naspäť na ich stenu domu....:rolleyes:;)
220870
09.10.09,03:44
Sused suseda nemôže poškodzovať ani jeho majetok.Sused musí strechu opraviť.Môžete požadovať náhradu škody.
kero64
09.10.09,05:40
Toto je veľmi nepríjemná situácia. Ak to so susedom nejde po dobrom, treba sa obrátiť na úrady. Nie som právnik, ale svoj majetok si chrániť treba. Kamarátka nebude predsa trpieť pre benevolenciu a lajdáckosť suseda.http://www.porada.sk/attachment.php?attachmentid=44514&stc=1&d=1255070205Ešte dodám, je to z Občianskeho zákonníka.