vratnik
09.10.09,07:11
Dobrý deň prajem,

Chcel by som sa spýtať takúto vec. Kúpil som značkový výrobok v značkovej predajni. Hneď v ten istý deň sa výrobok pokazil. Na druhý deň ráno som výrobok zaniesol do predajne na reklamáciu, pričom som o tom dostal doklad. Predajňa zabezpečuje vlastný servis týchto výrobkov. Po cca dvoch týždňoch sa v servisnom oddelení nepozrel nik na túto reklamáciu (majú veľa práce) a zavolali ma, aby som vyplnil ďalšie tlačivo na tú istú reklamáciu, ktorú už zabezpečuje dovozca výrobku. V novom doklade, je však dátum prijatia reklamácie posunutý o dva týždne, s čím som nesúhlasil, ale mi bolo povedané, že reklamáciu inak nevybavia. Mám obidva doklady pri sebe a mám otázku, od ktorého dátumu plynie 30 - dňová lehota na vybavenie reklamácie ? Pravdou je, že výrobok som zaniesol reklamovať pred 4 - týždňami, reklamácia doteraz vybavená nebola. Ďakujem
ivka70
09.10.09,05:23
Tak mozes pozadovat vratenie penazi, lebo nevybavili reklamaciu do 30 dni.
K ziadosti o vratenie penazi pripni kopiu prveho dokumentu a nech skusaju argumentovat.
Chobot
09.10.09,07:25
Dobrý deň prajem,

Chcel by som sa spýtať takúto vec. Kúpil som značkový výrobok v značkovej predajni. Hneď v ten istý deň sa výrobok pokazil. Na druhý deň ráno som výrobok zaniesol do predajne na reklamáciu, pričom som o tom dostal doklad. Predajňa zabezpečuje vlastný servis týchto výrobkov. Po cca dvoch týždňoch sa v servisnom oddelení nepozrel nik na túto reklamáciu (majú veľa práce) a zavolali ma, aby som vyplnil ďalšie tlačivo na tú istú reklamáciu, ktorú už zabezpečuje dovozca výrobku. V novom doklade, je však dátum prijatia reklamácie posunutý o dva týždne, s čím som nesúhlasil, ale mi bolo povedané, že reklamáciu inak nevybavia. Mám obidva doklady pri sebe a mám otázku, od ktorého dátumu plynie 30 - dňová lehota na vybavenie reklamácie ? Pravdou je, že výrobok som zaniesol reklamovať pred 4 - týždňami, reklamácia doteraz vybavená nebola. Ďakujem

Teba nemusí zaujímať, či to posúvajú na výrobcu alebo nie. Ty si reklamoval hneď po pokazení, takže lehota plynie od prvého podania.
vratnik
09.10.09,08:01
Ďakujem za odpovede, druhý reklamačný list sa líšil len tým, že bol vytlačený na formulári dovozcu, závada zostala rovnaká.
arizona
09.10.09,18:27
Dobrý deň prajem,

Chcel by som sa spýtať takúto vec. Kúpil som značkový výrobok v značkovej predajni. Hneď v ten istý deň sa výrobok pokazil. Na druhý deň ráno som výrobok zaniesol do predajne na reklamáciu, pričom som o tom dostal doklad. Predajňa zabezpečuje vlastný servis týchto výrobkov. Po cca dvoch týždňoch sa v servisnom oddelení nepozrel nik na túto reklamáciu (majú veľa práce) a zavolali ma, aby som vyplnil ďalšie tlačivo na tú istú reklamáciu, ktorú už zabezpečuje dovozca výrobku. V novom doklade, je však dátum prijatia reklamácie posunutý o dva týždne, s čím som nesúhlasil, ale mi bolo povedané, že reklamáciu inak nevybavia. Mám obidva doklady pri sebe a mám otázku, od ktorého dátumu plynie 30 - dňová lehota na vybavenie reklamácie ? Pravdou je, že výrobok som zaniesol reklamovať pred 4 - týždňami, reklamácia doteraz vybavená nebola. Ďakujem

Dobre si urobil, že si nesúhlasil. Skúšali... Ak nestihli opravu v 30 dňovej lehote, žiadaj späť peniaze a hľadaj serióznejší obchod.:)
Je to klamstvo, že inak Ti reklamáciu nevybavia! Ak máš tie papiere v rukách , pošli kopie na ŠOI a žiadaj písomné vyrozumenie... nech si nemyslia, že každý zákazník je hlupák, ktorý sa nechá klamať :rolleyes:
Bionda
10.10.09,05:23
dnes už nie je problém nájsť predajcov, ktorí ak prídeš na druhý deň, že tovar nie je funkčný, ti ho vymenia kus za kus .