spor
09.10.09,09:12
Dobrý deň,
Mám kamarátku, ktorá má živnosť, pracuje ako kaderníčka a chcela by pracovať aj v bare. Neviete mi poradiť na akú zmluvu by mala pracovať, aby jej nezobrali živnosť?. Neviem či može pracovať len na dohodu, alebo ako?? Poradte mi čo je pre ňu najlepšie... budem moc vďačná dakujem
Xanti
09.10.09,07:14
Dobrý deň,
Mám kamarátku, ktorá má živnosť, pracuje ako kaderníčka a chcela by pracovať aj v bare. Neviete mi poradiť na akú zmluvu by mala pracovať, aby jejnezobrali živnosť?. Neviem či može pracovať len na dohodu, alebo ako?? Poradte mi čo je pre ňu najlepšie... budem moc vďačná dakujem
:eek::eek:A prečo by jej mali zobrať živnosť. Môže pracovať na normálny pracovný pomer alebo dohodu o vykonaní práce, alebo dohodu o pracovnej činnosti.

Nikto jej živnosť brať nebude.
spor
09.10.09,18:28
Ďakujem za odpoveď. Nevedela som, že može pracovat na Hlavnýp.p. iba na dohody, ona chcela byt iba krytá neakou zmluvou tak, aby neplatila odvody. Pracovala by v podstate iba cez víkendy a vtedy tam mavajú kontroly... len koli tomu neaká formalita aby bola.. ale dakujem aj tak za ochotu
Lianka
10.10.09,10:54
:eek::eek:A prečo by jej mali zobrať živnosť. Môže pracovať na normálny pracovný pomer alebo dohodu o vykonaní práce, alebo dohodu o pracovnej činnosti.

Nikto jej živnosť brať nebude.

S tou dohodou o vykonani prace by som nesuhlasila - nejde podla mna o jednorazovu cinnost vymedzenu vysledkom. Ale inak suhlasim. :)