anna16
09.10.09,09:44
Dobrý deň, potrebujem poradiť. Naša firma je platcom dph, vystavujeme faktúru slovenskej firmy, ktorá je tiež platcom dph ale za služby /vykonané práce na stavbe/ boli v taliansku. Naša firma vykonala tie práce. Chcem sa opýtať, či máme vystaviť fa s dph a v daňovom priznaní máme podľa akého § postupovať? ako samozdanenie alebo.... veľmi pekne ďakujem....
jajko50
09.10.09,07:49
Musíš ešte uviesť komu faktúruješ. Firme registr. v Tal?, slov firme reg na Slov. pracujúcej v Tal?
miesto dodania je Taliansko aspon to máme určené.
anna16
09.10.09,07:59
Ja fakturujem firme rigistrovanej na slovensku, a ona potom fakturuje do talianska. Služba bola vykonaná v taliansku.
anna16
09.10.09,08:12
boli to montážne práce, montovali slnečné kolektory na budovy. Prosím o radu
anna16
09.10.09,08:22
Viete mi s tým pomôcť, ďakujem
Katarína Cigánová
09.10.09,09:23
Anna , jednoznačne boli práce vykonané v Taliansku - miesto ZP je teda Taliansko - má byt talianska DPH .
Ak vykonáš práce v EU mala sa Vaša firma registrovat pre DIČ v Taliansku , pretože musí fakturovat s talianskou DPH . Nemusela by sa registrovat v prípade ak má na koho preniest danovú povinnost / keby zadávatel pre vašu firmu bola firma s talianskym DIČ /. V tvojom prípade to nie je , pretože zadávatelom prác je firma so slovenským DIČ.
Snažila som sa to zrozumitelne napísat .
anna16
09.10.09,09:30
čiže zadávateľom je slovenská firma, tak mám fa vystaviť tej druhej slovenskej firme s dph 19 %. a v danovom priznaní to bude ako zdaniteľlný obchod, myslím § 10. Pochopila som to správne? Potrebujem ešte dnes vystaviť fa, prepáčte ak na Vás nalieham
Marianna01
09.10.09,12:16
čiže zadávateľom je slovenská firma, tak mám fa vystaviť tej druhej slovenskej firme s dph 19 %. a v danovom priznaní to bude ako zdaniteľlný obchod, myslím § 10. Pochopila som to správne? Potrebujem ešte dnes vystaviť fa, prepáčte ak na Vás nalieham

nie Anka, Ty musíš svoju firmu registrovať pre daň v Taliansku, potom budeš slovenskej firme fakturovať bez Talianskej DPH. Slovenská firma na Slovensku vykoná samozdanenie, Ty podáš v Taliansku daňové priznanie podľa talianskych zákonov.
Katarína Cigánová
12.10.09,08:49
nie Anka, Ty musíš svoju firmu registrovať pre daň v Taliansku, potom budeš slovenskej firme fakturovať bez Talianskej DPH. Slovenská firma na Slovensku vykoná samozdanenie, Ty podáš v Taliansku daňové priznanie podľa talianskych zákonov.
nesuhlasím . Anna svoju firmu zaregistruje v Taliansku , slovenskej firme to vyfakturuje pod talianskym DIČOm s talianskou DPH - pretože miesto ZP je Taliansko , v Taliansku podá DP pre DPH. Ak by Anna fakturovala fy s talianskym DIČOM , nemusela by sa registrovat v Taliansku , vystavila by fa pod slovenským DIČOm bez DPH fy s talianskym DIČOm - táto by sa v Taliansku samozdanila .