sisley
09.10.09,10:50
Ahojte poradaci,

chystam sa 1. krat v zivote kupovat auto, a preto by som ocenil rady, co vsetko treba vybavit a hlavne na co nezabudnut.

Som SZCO, platca DPH (ale nebudem kupovat N1, takze je to nepodstatna info), auto budem kupovat "v hotovosti" - teda nie na lizing, zaradene bude v majetku SZCO.

Co vsetko treba vybavit a ako postupovat? Rad by som pocul nejaky krok-po-kroku navod pre uplneho zaciatocnika. Nieco v style 1. vybrat si auto, 2. uzavriet zmluvu s predavajucim, 3. vybavit si PZP v niektorej poistovni, 4. prebrat si auto, 5. registrovat sa na DI a vybavit znacky, 6. zaregistrovat auto na DU... a pripadne co je inak pri kupe ojazdeneho auta.

Dakujem!
jajko50
09.10.09,08:55
neviem či tie body čo si napísal všetky zabsolvuješ? veď v podstate v tom máš jasno ak si ich uviedol.

Zjednodušil by som si to ja osobne, tak, že zadám údaje v autobazáre na firmu-teda údaje SZČO a všetko mi vybavia. mne by zostalo na vybavenie len nahlásenie vozidla na DU za paltcu dane z MV. To potom čo sa deje v majetku a účtovníctve to už rieši účtovník.
sisley
09.10.09,09:03
Praveze v tom nemam celkom jasno.

Ak budem kupovat nove auto, tak ano, predajca za mna moze vyvavit registraciu na DI a znacky, ale poistenia si asi musim vybavit sam...

A v pripade kupy ojazdeneho auta - ked sa kupuje priamo od inej osoby, bez bazaru - tak tam by som si vsetko musel vybavovat sam, a preto by som rad vedel co vsetko treba vybavit, a hlavne v akom poradi... Nemozem mat predsa najprv prepisane auto na seba bez toho aby som uz mal PZP, ci sa mylim?

Uctovnictvo si robim sam, ale to budem riesit az neskor...

Dakujem.