kote1509
09.10.09,11:16
dobry den, chcela by som poprosit o pravnu radu tykajucu sa vypratania/nevypratania veci po najomnikovi. Dna 6.4.2009 som uzavrela s najomnikom zmluvu na dobu urcitu do 30. 9. 2009. Najomnik platil kazde najomne neskoro po termine. 1.8.2009 uz nezaplatil vobec, tak som zacala s nim riesit ukoncenie zmluvy. Cely mesiac ma tahal za nos,ze zaplati. Ked 1.9. zacal chybat uz dalsi mesacny najom, poslala som mu vyzvu na zaplatenie dlzneho najomneho s tym,ze nech byt vyprace do 15.9.2009. On suhlasil. 15.9.2009 som si prisla pre kluce, avsak bol uz vystahovany, dokonca mi podpisal aj ukoncenie najmu aj suhlas s vymenenim zamku. Ale chcel odo mna,ze ci si este jeden den moze asi styri kusy nabytku a nej. oblecenie u nas nechat,lebo nemal auto na odvoz. ja blba som suhlasila. samozrejme, pre veci si doteraz neprisiel. Poradili mi poslat na jeho trvaly pobyt list s vyzvou na vypratanie veci s tym,ze ak si ich nevyprace do urciteho datumu,tak mu ich vylozim na chodbu pred byt. Mne je ho ale napriek tomu vsetkemu luto,tak tie veci som mu vypratala do pivnice a nabytok som nechala v byte. Dnes sa mi maju prist pozriet na byt novi ludia,tak sme mu vcera naposledy volali,ze nech si pre veci pride alebo nech ich uz ani nehlada. On mi do telefonu zacal vykrikat,ze tam ma veci za 200 eur a ze si pride vziat garnize z celeho bytu,ktore urobil v byte bez mojho suhlasu... mam z toho hlavu v smutku, neviem,ci po tomto vsetkom mam vsetko vyhodit do kosa,alebo co mam vlastne robit. na vyzvy, ci uz pisomne, telefonicke, doteraz nereagoval, az vcera ma prosil,ze dnes mi urcite zavola a pride si pre veci, ja som mu vcera povedala,ze sme tri hodiny tam,ze nech pride hned aj s dlznou sumou,alebo nech uz nevola a nechodi... som z neho zufala,lebo sa z neho vyklul chorobny klamar a podvodnik. zistila som,ze ukradol auto, ma dlhy v banke, vymahaju sudnou cestou od neho uz vela veci. a este verim, ze dnes urcite nezavola,pretoze od toho 16.9. mi uz 10-krat volal,ze si pre veci pride a nikdy sa potom neozval.
poradte mi, prosim, co s takymto clovekom robit.
o to je to horsie,ze ide o byt mojej sestry a ja som iba splnomocnena osoba
dakujem
danushka
09.10.09,09:32
Vôbec sa s ním nebav, kým Ti nezaplatí dlh. Ako drzáň on Tebe dlží peniaze a Ty krotučko a tichúčko mu bezplatne robíš skladovacie služby:eek:.
Povedz mu nech sa správa slušne a najbližší termín stretnutia mu určíš Ty, kde bude s Tebou nejaký chlap. Hlavne nech je od neho vyšší a vie tresnúť po stole pred drzáňom a poprípade ho aj za golier vytiahnuť von.
Na veľkú dieru - veľká záplata, neboj sa.
Určite mu nič nevráť, kým ostane dlžiť nájomné.
A do budúcna, keď budeš uzatvárať novú nájomnú zmluvu, poisti sa zálohovou platbou, ktorou by si pokryla náklady 3 mesiacov u potenciálneho neplatiča, keď vypovedáš nájomnú zmluvu a zo zákona musíš dodržať 3 mesačnú výpovednú lehotu.
kote1509
09.10.09,09:40
este som zabudla v tom velkom texte dodat,ze nastastie na zaciatku nam zaplatil jeden depozit,ktory mal sluzit na pripadne nedoplatky alebo nejake skody v byte,ked bude odchadzat. cize depozit som pouzila na najomne za mesiac august a dlhuje nam iba za september, teda do toho 15.9.2009. a este by som sa chcela poradit,ako je mozne vyratat poplatok z omeskania...keby moc vyskakoval... :-(
danushka
09.10.09,09:50
este som zabudla v tom velkom texte dodat,ze nastastie na zaciatku nam zaplatil jeden depozit,ktory mal sluzit na pripadne nedoplatky alebo nejake skody v byte,ked bude odchadzat. cize depozit som pouzila na najomne za mesiac august a dlhuje nam iba za september, teda do toho 15.9.2009. a este by som sa chcela poradit,ako je mozne vyratat poplatok z omeskania...keby moc vyskakoval... :-(

No keď ste to nemali nejako zmluvne podchytené, tak asi poplatok z omeškania od neho nedostaneš, keď ani riadne nájomné nevieš dostať.
Len mu Ty pekne povedz, že nábytok dostane až vtedy keď zaplatí, inak ho predáš a vyrovnáš tak jeho dlh. A daj mu termín posledný, potom mu už ani telefón nezodvihni. Pre jedno nájomné neumrieš, neopaltilo by sa ti pre tie peniaze opletať po súdoch a právnikov platiť, ale jednoznačne mu ukáž, že pánom situácie si TY. Veď aj si;)
kote1509
09.10.09,10:38
dakujem za odpoved. ved aj ja si myslim,ze som v prave a hlavne som sa mu snazila vyjst v ustrety,ale jednoducho s niekym sa to neda... pol najomneho nas veru nezabije, sudy nebudeme otravovat kvoli 250 euram,len sa bojim toho,ze pridu novi ludia,budu uzivat jeho veci a on si zrazu zmysli,ze tie veci chce a donesie mi dlzne najomne. jednoducho neviem,ako sa mam zachovat voci tym novym, aby tam vobec chceli ist. no jednoznacne im poviem pravdu taka aka je a ak najom odmietnu,tak nebudem vahat ani sekundu a cely jeho nabytok a televizor vyhodim ku kontajneru.
len jedneho sa bojim,a to aby nemohol pravne voci mne nieco podniknut za tie jeho veci,aj ked ja mu ich tam trpim uz od 16.9. nasilu.
kaco11
09.10.09,13:22
Ty mas na papieri ze ti dlzi peniaze. Tak isto aj ze sa vystahoval aj s vecami,vsak? On tam ma nejake skrine? Ved tie tam boli. Povedz mu ze dostane veci ked zaplati. Ty na sud ako tvrdis nepojdes. A ver mi podla toho ake ma problemy ani on ta neda na sud za opotrebenie pripadnu stratu veci,ktore tam oficialne ani nie su. Ty drzis v sachu jeho papierom nie on teba hlupymi skrinami a garnizami
kote1509
12.10.09,08:06
dakujem za odpovede, snad to dobre dopadne a budem mat od neho pokoj. uz len zohnat novych najomnikov a bude to super.