jana987
09.10.09,12:45
chcela by som vediet ako postupovat okrem odvolania ak:dnes sme mali pojednavanie o znizeni vyzivneho.navrh podal otec.sudkina si prezrela jeho zmluvy na najomne,vobec sa nepytala na nazor mna ako matky.ani ju nazaujimalo,ze otec v case v ktorom ziadal o znizenie robil na cierno,nechcela ani dokazy ako vyplatne pasky a platene seky od otca.stacili jej zmluvy.a hned na prvom pojednavani znizila vyzivne na 30 eur!co teraz mam robit ja?brala som nahradne vyzivne od socialky.teraz by to vsetko bolo nepodstatne,lebo vyzivne upravila spatne a to by asi zrusili aj trestne oznamenie a vratili mu vodicak,este by som musela vratit peniaze aj socialke.moze sudkina rozhodnut bez dokazovania?
kaco11
09.10.09,13:13
Podala si namietku? Oponovala si na mieste?
jana987
09.10.09,13:35
sudkina vypocula otca a poslala nas von.potom uz povedala len rozhodnutie.vsetci ,aj s pravnickou sme ostali pozerat ,ze co sa robi.potom som jej povedala,ze co to ma znamenat,ze nic neoveruje,a povedala mi nech dam odvolanie ked sa mi nepaci.
kaco11
09.10.09,13:40
Tak podaj odvolanie okamzite. A opis tam uvedene skutocnosti. a mimochodom pises vsetci aj s pravnickou?? Ty platis pravnicku a ona nic nerobi? Vyhodit najat novu a dobru. Okamzite
arizona
09.10.09,14:40
...
lebo vyzivne upravila spatne a to by asi zrusili aj trestne oznamenie a vratili mu vodicak,este by som musela vratit peniaze aj socialke.moze sudkina rozhodnut bez dokazovania?
Tomuto nerozumiem, ako to myslíš???:confused:
Toto rozhodnute platí, až po nadobudnutí právoplatnosti...
Neprešvihni termín !!! a odvolaj sa. A napíš do odvolania všetko, čo si namala možnosť povedať na súde... a žiadaj o prešetrenie.

Podľa Tvojho opisu, je to dosť "okaté" nadŕžanie jednej strane... pouvažuj nad sťažnosťou o zaujatosti...platíš si právničku, tak nech niečo robí!:rolleyes:
jana987
10.10.09,04:44
pravnicka mi povedala,ze musime pockat na pisomne vyhotovenie rozsudku a potom odvolanie a pozadovanie dokazovania.najviac ma dojalo,ze ked som povedala,ako mam uzivit dieta z 30 eur tak sudkina mi povedala,ze jej sa suma 82 eur na dvojrocne dieta zda aj tak nadnesena,a kolizna pracovnicka mi hrdo vychrlila,ze nech to vsetko co tvrdim(ze otec robi nacierno)dokazem a oni nebudu mat problem dat mi peniaze zas.ta zena ako keby ani nezastupovala mojho syna!
elaurie
10.10.09,07:29
pravnicka mi povedala,ze musime pockat na pisomne vyhotovenie rozsudku a potom odvolanie a pozadovanie dokazovania.najviac ma dojalo,ze ked som povedala,ako mam uzivit dieta z 30 eur tak sudkina mi povedala,ze jej sa suma 82 eur na dvojrocne dieta zda aj tak nadnesena,a kolizna pracovnicka mi hrdo vychrlila,ze nech to vsetko co tvrdim(ze otec robi nacierno)dokazem a oni nebudu mat problem dat mi peniaze zas.ta zena ako keby ani nezastupovala mojho syna!

Jani, v tom stave, ako to teraz je, naozaj treba počkať na písomné vyhotovenie rozsudku,bez neho sa odvolanie nedá napísať... Ďalej bude na sformulovanie odvolania potreboná zápisnica z pojednávania, pretože dosť záleží aj od toho, čo sa v tej zápisnici uvádza... Tvoja právnička si ju mala na tom pojednávaní vyžiadať. Ak ju nemá (si ju vtedy nevypýtala), treba ísť na súd a žiadať o nahliadnutie do spisu a urobiť si kópiu (predtým sa samozrejme telefonicky nahlásiť a dohodnúť)... Určite však nech odvolanie napíše právnik, ak nedôveruješ tej doterajšej právničke, tak ju vymeň, ale v takom prípade konaj rýchlo, pretože lehota na podanie odvolania nie je dlhá a zo dňa na deň nebudeš môcť od nikoho chcieť, aby Ti napísal kvalitné odvolanie...
Stanislav 1975
10.10.09,07:35
Jani, v tom stave, ako to teraz je, naozaj treba počkať na písomné vyhotovenie rozsudku,bez neho sa odvolanie nedá napísať... Ďalej bude na sformulovanie odvolania potreboná zápisnica z pojednávania, pretože dosť záleží aj od toho, čo sa v tej zápisnici uvádza... Tvoja právnička si ju mala na tom pojednávaní vyžiadať. Ak ju nemá (si ju vtedy nevypýtala), treba ísť na súd a žiadať o nahliadnutie do spisu a urobiť si kópiu (predtým sa samozrejme telefonicky nahlásiť a dohodnúť)... Určite však nech odvolanie napíše právnik, ak nedôveruješ tej doterajšej právničke, tak ju vymeň, ale v takom prípade konaj rýchlo, pretože lehota na podanie odvolania nie je dlhá a zo dňa na deň nebudeš môcť od nikoho chcieť, aby Ti napísal kvalitné odvolanie...

Píšeš vo svojom profile,že si právnička- sa dohodnite s jankou a napíš jej to odvolanie ty- to ma momentálne napadlo a ak bývate niekde nablízku,tak ste sa mohli aj stretnúť,hmhm,aj to je možnosť...Dohodnite sa na cene a chodte do toho...
elaurie
10.10.09,14:13
Píšeš vo svojom profile,že si právnička- sa dohodnite s jankou a napíš jej to odvolanie ty- to ma momentálne napadlo a ak bývate niekde nablízku,tak ste sa mohli aj stretnúť,hmhm,aj to je možnosť...Dohodnite sa na cene a chodte do toho...

mimotemyNie som advokátka, ani sa nevenujem rodinnému právu...
jana987
12.10.09,06:28
tak cele:otec dietata poziadal pol roka od posledneho rozhodnutia sudu o znizenie davky z 82 na 26 eur.z dovodu,ze nema pracu a tak.sudkina s aho opytala,ci na tom trva a kolko chce teda platit a povedal,ze 30 eur moze byt.pred par tyzdnami sa zamestnal.posledny pracovny pomer ukoncil v den posledneho sudu pred rokom na dohodu z dovodu rusenia miesta(na paperi,oficialne viem,ze sa dohodol s kamaratom na vypovedi).preco nepoberal davky z uradu prace si nepamata(sudkina nepozadovala papier).doteraz byval u rodicov a zivili ho rok oni(haha).na sud predlozil najomnu zmluvu,ucet z banky(vsetko datumovane na september).vyplatnu pasku ani vyplatu,ze este nemal.ako zaplatil predchadzajuce pozicky a exekucie sudkina tiez nezistovala,vyplatnu pasku nechcela.mna sa opytala,ci sa mi nejako zmenili pomery odkedy sme mali sud.vycislila som vetko potrebne aj zdokladovala,ze som proti tomu,aby sa menila vyska vyzivneho.poslala nas von a potom uz len povedala rozsudok,ze znizuje vyzivne.ze aj kolizna pracovnicka suhlasi,ked sa opytala,ci sme spokojni,tak otec hned vybehol stastny von a ja som jej povedala,ze preco si nic nepyta zdokladovat,ved on robi nacierno taxikarapovedala mi,ze ked sa mi rozsudok nepaci mam sa odvolat.kolizna pracovnicka na mna kukla sa dolozila,ked to co hovorite aj dokazete,peniaze vam vratime!citila som sa ako zbity pes!a isli sme prec.
jana987
12.10.09,06:31
este som zabudla,pri odchode mi sudkina povedala,ze 82 eur je podla nej aj tak prehnane vyzivne,a keby ma sudila ona,take by urcite nedala,kolizna pracvnicka jej pritakala!no a orem ineho zas robi u toho isteho zamestnavatela,a zas ma zmluvu na 3 mesiace.
kaco11
12.10.09,09:10
Preboha, to je čo za .... teleso??? Obidve???? 82 Eur je vela? Prepáč, ale odkial si, ked jej je 82 eur vela? Som šokovaná. I napriek tomu podaj odvolanie. Pokiaľ ti ho neuznajú máš šancu, keď podáš po istom čase návrh na zvýšenie výživného, dostať iného sudcu.
riccado
12.10.09,09:37
Možno by si potom mohla vo svojom profile ( : Zamestnanie-predvolené právnik ) zameniť Zamestnanie za " Zamestnávateľ", aby sme boli presnejšie informovaní.

mimotemy len tak pre tvoju info,
nie kazdy pravnik je advokatom, takze ak si to mylis, nemyl ostatnych, aby boli presne informovani... :D
Flinstone
12.10.09,09:49
Preboha, to je čo za .... teleso??? Obidve???? 82 Eur je vela? Prepáč, ale odkial si, ked jej je 82 eur vela? Som šokovaná. I napriek tomu podaj odvolanie. Pokiaľ ti ho neuznajú máš šancu, keď podáš po istom čase návrh na zvýšenie výživného, dostať iného sudcu.
veľa - málo... to záleží od príjmu povinného. Ale súhlasím, že by mala podať odvolanie. Nemá čo stratiť.
kaco11
12.10.09,11:15
veľa - málo... to záleží od príjmu povinného. Ale súhlasím, že by mala podať odvolanie. Nemá čo stratiť.

To chápem, že to záleží od príjmu povinného, ale ja som skôr reagovala na vyjadrenia sudkyne resp.kolíznej opratrovníčky. Ved to si nemôzu dovolit sa takto vyjadrovat. Nemyslitelné
Flinstone
12.10.09,12:30
To chápem, že to záleží od príjmu povinného, ale ja som skôr reagovala na vyjadrenia sudkyne resp.kolíznej opratrovníčky. Ved to si nemôzu dovolit sa takto vyjadrovat. Nemyslitelné
kolízna opatrovníčka má zastupovať záujmy dieťaťa, preto väčšinou majú až nezmyselne prehnané požiadavky. Sudkyňa už musí zvažovať reálne na základe dôkazov. Súhlasím, že sa mala zdržať týchto komentárov. Rozhodla ako rozhodla a ďalej je to na druhostupňovom súde, ako vec zváži na základe vykonaných dôkazov. (ak podá odvolanie)
jana987
13.10.09,10:11
dakujem za rady.za riaditelom socialky som uz bola,ze ako sa spravala kolizna pracovnicka,a ze si ju uz neprajem na zastupovanie.odvolanie urcite dame.zatial sa pravnicka snazi dohodnut so zastupcom druhej strany,ze dame oznamenie na danovy urad na vsetkych zamestnavatelov kde pracoval otec nacierno,ak pred sudom neodvola svoje nezmyselne znizovanie.no a ak ani to nepomoze,ze podame staznost .ak by niekoho este nieco napadlo udem rada.
kaco11
13.10.09,14:04
Myslim ze takyto smer tvojich aktivit staznosti a oznameni zatial staci. Hlavne vydrz a pockaj co z toho vylezie. Drzim palce