katrin21
09.10.09,13:19
v kratkosti:
-priatel podnikal s ujom a tetou, mal tretinu vo firme s.r.o.
-v maji 2005 jeho podiel zanikol ( predal ujovi za 10 000sk, manzelstvo bolo v krize , manzelka bola od januara pracovne vo Francuzsku a on sa staral sam 8 mesiacov o ich 3r dceru, nemali byt,ani nic ine, len prenajom..) . Nasledne po jej navrate sa manzelsvo rozpadlo a zacalo sa rozvodove konanie koncom roka 2005
- v januari 2007 sa rozviedli a on v marci svoj podiel kupil spat.

manzelka podiel vo firme nikdy nemala, robi si narok na 50% hodnoty jeho podielu, kedze ho nadobudol pocas manzelstva a asi nevie,ze sa ho v case dva roky pred rozvodom aj vzdal.. odvolava sa , ze mu " vytvarala podmienky a starala sa aby mohol podnikat"... ha ha ha, ved kvoli tomu sa snim rozviedla, lebo vraj len pracoval a ona na MD bola stale sama... tak sa zaplietla s kolegom, s kt. bola aj va tom pracovnom pobyte. prasklo to dva dni pred ich odletom.Otec dietata tu zostal a mal co robit, aby to nejako prezil...

Otazka: ma EX manzelka narok a sancu nieco ziskat????
Moze napadnut pravoplatnost pravneho ukonú( predaj podielu vo firme, hoci ona o tom mozno ani nevie, ze on uz takmer dva roky do rozvodu nebol spolumajitelom firmy... takze si mysli, ze cely cas bol...), ak sa to vobec da, po takej dlhej dobe( od maja 2005)???nie je to uz premlcane?

- od rozvodu budu tri roky v januari 2010, preto chce vysporiadat akoze BSM.... podla nas ju max. mozme vyplatit 50% z tych 10tis, co dostal moj priatel za ten svoj podiel. Lebo v case rozvodu a takmer dav roky pred nim uz nebol spolocnikom vo firme...

Diky za odpoved. Ta zena nam robi problemy uz roky, vydiera nas, stale pyta peniaze a malu nechce davat nacas... takze na oplatku asi my toto dame na sud.. a aj to, ze pocas 8mes. , co boli manzelia a on sa staral o malu , mu nedala ani korunu na dieta...
este na upresnenie.. sama som rozvedena a mam dieta, ale tak ako sa ona chova a odkedy som s priatelom chova, ako zneuziva dieta, manipuluje ho atd. to nechapem a nikdy chapat nebudem.
Je to strasne falosny clovek, kt. sa nezastavi pred nicim, a pohar nasej trpezlivosti uz pretiekol. Pritom dostava na malu 3,5tis a este dalsich 3,5 jej priatel setri kazdy mesiac na ucet.
danushka
09.10.09,11:30
katrin21
09.10.09,11:47
no, diky, ale z toho mudra nie som.. lebo je tam napisane akurat, ze ma narok manzel/ka na hodnotu obchodneho podielu, na kt sa bud dohodnu, alebo ju urci dokazovanie... ale ked sa toho podielu vzdal a ziadny uz pocas rozvodoveho konania nemal???????? toto ma zaujima ...
sarasara
10.10.09,12:43
Ak priateľ nebol spolumajiteľom firmy, túto predal dva roky pred rozvodom, tak manželka nemá nárok na podiel z firmy. Priateľ to však musí dokázať, že firmu predal aj to, že podiel ktorý teraz vlastní odkúpil až po rozvode.
danushka
10.10.09,14:56
Presne tak ako píše sarara. Keďže exmanželka Tvojho priateľa by teraz chcela ťažiť z niečoho z čoho sa ťažiť oficiálne nedalo už ani za trvania manželstva, tobôž nie po rozvode. Exmanželka má v tomto prípade smolu, je len na Tvojom priateľovi, aby to vedel dokázať.
Na Tvoju otázku, či exmanželka môže predaj podielu v čase manželstva napadnúť, odpoveď znie : nemôže :).
To už by len mali po ptákách všetky právnické osoby vo svojich sro-čkách, keby zúfalí /ex/manželia a /ex/manželky mohli zasahovať z púhej ješitnosti.
Tvoj priateľ keď predal svoj podiel v sro za trvania manželstva, tak predsa to bol príjem pre oboch, ktorý sa jednoducho minul;).