Wotan
09.10.09,13:24
Mam auto na leasing na 5 rokov. teraz mam splatenu presnu polovicu, cize 2.5 roka. Som bez prace, takze je dost velky problem ho splacat dalej.

Najlepsia moznost by bola asi odstupit niekomu leasing, ale to sotva niekoho najdem, pretoze nove auto rovnakeho typu si uz dnes kupi za ovela nizsiu cenu.

Takze sa chcem spytat, ci je mozne nejak zrusit leasingovu zmluvu z dovodu neschopnosti splacat a ci mi aspon nejake peniaze vratia.

Tiez by ma zaujimalo, v pripade ze by sa predsa len niekto nasiel, kto by prebral odo mna leasing, kolko asi pytat?

Plna cena vozidla s full vybavou bola 10 622 EUR / s navysenim 12 600 EUR/
Zaplatene je uz 6000 EUR.

Trhova cena noveho vozidla full vybava je dnes uz len cca. 9000 EUR /bez navysenia/
Martin Mocko
09.10.09,11:34
Mam auto na leasing na 5 rokov. teraz mam splatenu presnu polovicu, cize 2.5 roka. Som bez prace, takze je dost velky problem ho splacat dalej.

Najlepsia moznost by bola asi odstupit niekomu leasing, ale to sotva niekoho najdem, pretoze nove auto rovnakeho typu si uz dnes kupi za ovela nizsiu cenu.

Takze sa chcem spytat, ci je mozne nejak zrusit leasingovu zmluvu z dovodu neschopnosti splacat a ci mi aspon nejake peniaze vratia.

Tiez by ma zaujimalo, v pripade ze by sa predsa len niekto nasiel, kto by prebral odo mna leasing, kolko asi pytat?

Plna cena vozidla s full vybavou bola 10 622 EUR / s navysenim 12 600 EUR/
Zaplatene je uz 6000 EUR.

Trhova cena noveho vozidla full vybava je dnes uz len cca. 9000 EUR /bez navysenia/

Bohužiaľ je to tak, že už na druhý deň má nové auto hodnotu iba 90% z kúpnej ceny. A čím ďalej to ide..tým hodnota viac klesá. Ja som sa taktiež snažil raz urobiť niečo podobné, že postúpiť leasing. Avšak lízingovka iba za to odstúpenie chcela 6tis bez DPH (SKK) a auto by som predal naozaj pod cenu. Tak som ho radšej ani nepredával.

Navýšenie nemôžeš brať do úvahy, keď by si chcel vypočítať, koľko si za auto skutočne zaplatil. Je to cena úroku za to, že ťa lízingovka úveruje.

Zober si, že stojíš na druhej strane. Máš možnosť kúpiť 2,5ročné jazdené auto za takú cenu, ako by si kúpil nové..bral by si to?
Wotan
09.10.09,11:44
plne s tebou suhlasim, preto s tou moznostou postupit niekomu velmi nepocitam.

Ale jednoducho nevladzem to platit, tak ci tak ked ho nezaplatim, tak si ho leasingovka berie. Preto sa chcem spytat, ked s leasingovkou zrusim zmluvu, ci mi aspon nejake peniaze vratia... Necakam samozrejme ze mi daju vsetko co som zaplatil, ale ci mam narok na nejake peniaze.
Martin Mocko
09.10.09,12:04
plne s tebou suhlasim, preto s tou moznostou postupit niekomu velmi nepocitam.

Ale jednoducho nevladzem to platit, tak ci tak ked ho nezaplatim, tak si ho leasingovka berie. Preto sa chcem spytat, ked s leasingovkou zrusim zmluvu, ci mi aspon nejake peniaze vratia... Necakam samozrejme ze mi daju vsetko co som zaplatil, ale ci mam narok na nejake peniaze.

Neviem ako to funguje v tomto prípade. Ale predpokladám, že lízingovka auto predá, prípadne ponúkne na lízovanie inej osobe a z toho vyjde buď tvoja strata alebo tvoj zisk. Druhá možnosť je podľa mňa úplne nereálna, takže určite budeš musieť doplatiť rozdieľ medzi predajnou cenou a lízingovým zostatkom. To už je naozaj lepšie urobiť to postúpenie lízingu a zostane ti aspoň niečo - aj keď reálne z toho nedokážeš vyťažiť toľko, koľko si do toho vložil.
Ja som skúšal postúpiť lízing 2ročného auta (vstupná cena bola 400tis). Bol som ochotný ho odpredať za cca 120tis a nikto to nechcel..každému sa zdala cena vysoká - popritom som vtedy už mal splatené 2/3 ceny.
Wotan
09.10.09,19:02
hm, takze nieze este nieco dostanem naspat, ale dokonca budem musiet asi uhradit rozdiel ceny..no pekne..

kazdopadne diky za odpoved
220870
09.10.09,19:13
Je to fakt tažké predávať.Býva v tom veľa podvodov , ľudia by aj kúpili ale boja sa tých podvodov.A lízingovky sú podvodníci sami osebe...Je to tak ako písal Martin Mocko.
Bionda
10.10.09,04:59
V každom prípade aspoň by si sa mal pokúsiť ponúknuť odstúpenie leasingu - za pokus to stojí, mohlo by sa ti podariť aspoň nejaké peniaze dostať späť- určite ale nerátaj s plnou výškou investovaných . Najlepšie je ponúknuť ho aj u predajcu- stretla som sa s tým a nie raz!, že sprostredkovali predaj- resp. prebratie leasingu.
Stanislav 1975
10.10.09,07:18
V každom prípade aspoň by si sa mal pokúsiť ponúknuť odstúpenie leasingu - za pokus to stojí, mohlo by sa ti podariť aspoň nejaké peniaze dostať späť- určite ale nerátaj s plnou výškou investovaných . Najlepšie je ponúknuť ho aj u predajcu- stretla som sa s tým a nie raz!, že sprostredkovali predaj- resp. prebratie leasingu.

Ako píšeš za pokus to stojí,ale trh s ojazdenými autami momentálne stojí,hmhmhm-takže moc tomu neverím,že sa to podarí...(ale iná možnosť asi nieje)
Bionda
10.10.09,08:32
... aspoň nejaká nádej- ak to neskúsi,nevyčerpal by všetky možnosti. AK mu to odobere leasingovka- pochybujem že mu čosi dajú......
Wotan
23.10.09,12:02
este by som vas chcel poziadat o radu ci vas nazor, kolko asi pytat, ked sa mi niekoho podari zohnat, kto preberie za mna leasing?

Zhrniem este raz:

Konecna cena vozidla na leasing s full vybavou - cca. 12 600 EUR /pre upresnenie Renault Thalia 1.2/
Zaplatene je uz 6000 EUR. /teraz je zhruba polovica doby leasingu/

Je treba platit este 30 mesiacov /2,5 roka/ splatku 170 EUR + 25 EUR havarijna poistka => spolu cca. 200 EUR mesacne

Auto je ako nove, ziadny problem, pravidelne kontroly v servise, najazdenych 20 000 km..

Kolko teda pytat..zaplatil som 6000 EUR ...
luigi72
26.10.09,17:45
Z toho, co pises, mi vychadza, ze je este treba zaplatit 6 600 EUR leasingovej spolocnosti. Za ojazdene, aj ked malo pouzivane auto je to dost vela. Ceny aut isli velmi rapidne dole.

Porovnaj napr.:
http://www.aaaauto.sk/sk/renault-thalia/car.html?id=1950203&make=100
alebo
http://www.autobazar.sk/inzerat/detail/76508/renault-thalia-12-16v-privilege-sedan-p-m5/
alebo
http://renault-thalia.autobazar.eu/12-16v-id1216775.html
alebo
http://renault-thalia.autobazar.eu/12-16v-id1196551.html
alebo
http://renault-thalia.autobazar.eu/12-16v-id1149618.html
alebo
http://renault-thalia.autobazar.eu/12-16v-authentique-id1226887.html

Priemerna cena je max. 5600 EUR.
Je sice pravda, ze nemaju v cene havarijne poistenie, ale uznaj, z toho rozdielu 1000 EUR si hravo zaplatia mesacne tych 25 EUR za poistenie.

Nova Thalia stoji vo verzii Authentique (1,2 16V 55 kW 75 k) 7 490 EUR, verzia Expression (1,2 16V 55 kW 75 k) v akcii so zapocitanim srotovneho stoji 6 290 EUR. :eek:

Z toho celeho mi vychadza velmi smutne konstatovanie, ze najpravdepodobnejsia moznost bude prenechat si leasing niekomu za symbolickych 1 EUR. :mee: (alebo 100 EUR, ako som videl vo vela pripadoch v inzeratoch)
luigi72
26.10.09,18:12
Este jedna vec: co tak sa skontaktovat s leasingovou spolocnostou a poziadat o predlzenie leasingoveho obdobia? Predpokladam, ze by mozno pomohlo, keby boli splatky znizene trebars na polovicu.
Aj pre leasingovku by to bolo asi prijatelnejsie riesenie, nez vymahat od teba peniaze a robit si zbytocne starosti s odpredajom jazdeneho vozidla...