Dana7
09.10.09,13:54
Prosím o radu, ako si poradiť s takýmto problémom z pohľadu miezd.
Pracovník nastúpil do práce 1. 10. 2009. Firma pracuje na 3 zmeny. 2.10. nastúpil na riadnu rannú zmenu, odpracoval viac než polovicu tejto zmeny a dostal epileptický záchvat, takže ho sanitka previezla do nemocnice, kde ostal asi 3 dni. Čiže na 2.10. má vlastne doklad o PN-ke. Môžem mu na ten deň dať aj PN-ku, aj mzdu za tie odpracované hodiny? Nebude proti tomu mať sociálka nejaké výhrady? Ešte som sa niečím takým nestretla. Teraz totiž potrebuje potvrdenie pre úrad práce, pretože chorobu zatajil, takže hneď sa aj ukončil pracovný pomer v skúšobnej dobe, ale neviem, čo s tým jedným dňom.

Vďaka:eek:
bv_alexandra
09.10.09,12:01
Nie nebude to problém aj na PN sa vypisuje kolko hodin v den PN odpracoval. ;):)
ondrejvla
09.10.09,20:15
Súhlasím a navyše prvých 10 dní PN hradí zamestnávateľ, takže SP to určite trápiť nebude, no a ak zadáš do dochádzky v softe v ten deň počet odpracovaných hodín a PN neodklikneš celý deň, ale počet hodín, máš výpočet podľa počtu hodín odpracovaných a hodín, ktoré bol PN.
Inak toho vášho bývalého zamestnanca úprimne ľutujem, dosť na tom, že má trápenie so svojou ťažkou chorobou, ešte aj po krátkej dobe je opäť na ulici...
Dana7
10.10.09,05:23
Súhlasím a navyše prvých 10 dní PN hradí zamestnávateľ, takže SP to určite trápiť nebude, no a ak zadáš do dochádzky v softe v ten deň počet odpracovaných hodín a PN neodklikneš celý deň, ale počet hodín, máš výpočet podľa počtu hodín odpracovaných a hodín, ktoré bol PN.
Inak toho vášho bývalého zamestnanca úprimne ľutujem, dosť na tom, že má trápenie so svojou ťažkou chorobou, ešte aj po krátkej dobe je opäť na ulici...

Ďakujem pekne za rady, ale problem je v tom, že program mi nedovoli zadat PN - ku na hodiny, kedze PN-ka je ratana na dni, nemam moznost dat tam hodiny. Aj fakt, ze prvych 10 dni plati firma je ok, len neviem, kedze vlastne na druhy den uz nebude nasim zamestnancom a bude mu to dalej hradit socialka, ako sa k tomu postavi ona. A inak na to tlacive o PN-ke je len datum - naposledy pracoval dna - ale hodiny som tam este nikdy neuvadzala. Mne je ho tiez luto, a prave preto mu nechcem poskodit este tym, ze ho potom budu zo socialky posielat hore dole, lebo nieco bude mat zle. Ale aj tak vdaka.
bv_alexandra
10.10.09,05:56
Ďakujem pekne za rady, ale problem je v tom, že program mi nedovoli zadat PN - ku na hodiny, kedze PN-ka je ratana na dni, nemam moznost dat tam hodiny. Aj fakt, ze prvych 10 dni plati firma je ok, len neviem, kedze vlastne na druhy den uz nebude nasim zamestnancom a bude mu to dalej hradit socialka, ako sa k tomu postavi ona. A inak na to tlacive o PN-ke je len datum - naposledy pracoval dna - ale hodiny som tam este nikdy neuvadzala. Mne je ho tiez luto, a prave preto mu nechcem poskodit este tym, ze ho potom budu zo socialky posielat hore dole, lebo nieco bude mat zle. Ale aj tak vdaka.
A aký máš program, to nie je možné aby sa to tam nedalo zadať.
Dana7
10.10.09,06:09
A aký máš program, to nie je možné aby sa to tam nedalo zadať.


Pracujem v Olympe, a PN - ku zadavam na kartu zamestnanca v personalistike a odtial si to taha. Tam sa zadava PN v dnoch od - do. Pri vypocte mzdy si to taha program odtial.
Danila
10.10.09,06:24
Prosím o radu, ako si poradiť s takýmto problémom z pohľadu miezd.
Pracovník nastúpil do práce 1. 10. 2009. Firma pracuje na 3 zmeny. 2.10. nastúpil na riadnu rannú zmenu, odpracoval viac než polovicu tejto zmeny a dostal epileptický záchvat, takže ho sanitka previezla do nemocnice, kde ostal asi 3 dni. Čiže na 2.10. má vlastne doklad o PN-ke. Môžem mu na ten deň dať aj PN-ku, aj mzdu za tie odpracované hodiny? Nebude proti tomu mať sociálka nejaké výhrady? Ešte som sa niečím takým nestretla. Teraz totiž potrebuje potvrdenie pre úrad práce, pretože chorobu zatajil, takže hneď sa aj ukončil pracovný pomer v skúšobnej dobe, ale neviem, čo s tým jedným dňom.

Vďaka:eek:A komu chorobu zatajil? Lekárovi pri vstupnej prehliadke? Prečudesné veci tu občas čítam.:eek:
Dana7
10.10.09,07:34
A komu chorobu zatajil? Lekárovi pri vstupnej prehliadke? Prečudesné veci tu občas čítam.:eek:

No žiaľ, je to tak, keďže firma má sídlo inde a tí zamestnanci za prácou dochádzajú /prehliadky zabezpečuje firma /, nie vždy je realita taká, že lekár, ktorý robí vstupnú prehliadku má k dispozícii predchádzajúcu zdravotnú dokumentáciu od lekára v mieste bydliska.
Malý príklad, aj môjmu manželovi dal lekár, ktorý má ordináciu niekde pri Bratislave potvrdenie, že je schopný práce ako vodič bez toho, aby videl nie len jeho zdravotnú dokumentáciu, ale ani jeho samotného. Sídlo firmy bolo v Blave, konateľ tam mal známeho lekára, manžel pracoval celý čas v Košiciach, a potvrdenie o prehliadke mu dal konateľ do ruky na nejakom školení, akože je všetko vybavené, potvrdenie má, a že ho lekár vôbec nevidel, detail a nepodstatný. Ja som sa vo svojej praxi s takýmito fiktívnymi prehliadkami stretla hádam sto krát, takže ja sa vôbec nedivím, že poniektorí lekári potvrdzujú čokoľvek komukoľvek. Našťastie nie všetci.
veronikasad
10.10.09,08:03
Pracujem v Olympe, a PN - ku zadavam na kartu zamestnanca v personalistike a odtial si to taha. Tam sa zadava PN v dnoch od - do. Pri vypocte mzdy si to taha program odtial.
Danka, dá sa to zmeniť aj v OLYMPE, aj keď to máš zadané cez kartu zamestnanca.
Nastavíš sa na deň PN, ktorý potrebuješ zmeniť, klikneš pravým tlačítkom myši a prepíšeš hodiny, ktoré chceš aby ti tam zostali. Vysvieti sa ti to na žlto.
Rovnaký úkon urobíš v tento deň aj v jeho vygenerovanej mzde, pravým tlačítkom myši zadáš počet odpracovaných hodín.
Dana7
10.10.09,08:07
Danka, dá sa to zmeniť aj v OLYMPE, aj keď to máš zadané cez kartu zamestnanca.
Nastavíš sa na deň PN, ktorý potrebuješ zmeniť, klikneš pravým tlačítkom myši a prepíšeš hodiny, ktoré chceš aby ti tam zostali. Vysvieti sa ti to na žlto.
Rovnaký úkon urobíš v tento deň aj v jeho vygenerovanej mzde, pravým tlačítkom myši zadáš počet odpracovaných hodín.

Ďakujem veľmi pekne za radu. Tak konečne mám po probléme.
Pekný deň:):):)
veronikasad
10.10.09,08:08
Ďakujem veľmi pekne za radu. Tak konečne mám po probléme.
Pekný deň:):):)
podarilo sa ti to aj urobiť ?
tomare
12.10.09,07:59
Záver je :zamestnanec má vyplatené odpracované hodiny + jeden deň Pn-ky?