lover
09.10.09,14:31
Ahojte,

pohravam sa stale s myslienkou dovazat spodne pradlo z USA. Jedna sa vacsinou o bavlnene pradlo. Obchod, ktory by ma zasoboval nie je vyrobcom a predava XY znaciek made in USA, China, Juzna Amerika...
Veci ako colne sadzby + DPH a doprava su mi viac-menej jasne, skor ma zaujima, ci potrebujem nejake potvrdenie resp. certifikat k predaju spodneho pradla.
Cim by som teda musel prejst, aby som mohol dat toto pradlo do maloobchodneho predaja?? (preclim a dam do predaja alebo je to daleko zlozitejsie??)

DAKUJEM!
lover
12.10.09,08:06
Ahojte,

pohravam sa stale s myslienkou dovazat spodne pradlo z USA. Jedna sa vacsinou o bavlnene pradlo. Obchod, ktory by ma zasoboval nie je vyrobcom a predava XY znaciek made in USA, China, Juzna Amerika...
Veci ako colne sadzby + DPH a doprava su mi viac-menej jasne, skor ma zaujima, ci potrebujem nejake potvrdenie resp. certifikat k predaju spodneho pradla.
Cim by som teda musel prejst, aby som mohol dat toto pradlo do maloobchodneho predaja?? (preclim a dam do predaja alebo je to daleko zlozitejsie??)

DAKUJEM!

Postaci mi tovar nakupit a bez problemov predavat? Alebo... ?
lover
14.10.09,12:21
Postaci mi tovar nakupit a bez problemov predavat? Alebo... ?

Ahojte,

vie niekto "helfnut"?

DAKUJEM!
andreaS
14.10.09,12:29
skus sa obratit na statnu skusobnu v PN (nie som si ista presne nazvom tejto institucie)...

kedze tovar nema povod v EU, tak potrebujes isto daku certifikaciu... a to nie je ani jednoduche ani lacne...
tengi
14.10.09,13:41
moj osobny nazor je, ze ziaden certifikat nie je potrebny... viem ze ked som ja chcel doviezt jeden vitamin a byt hlavny distributor, tak som potreboval certifikat.

Ak je potrebny certifikat, tak neviem ktory organ to kontroluje, pretoze statu ide hlavne o DPH
lover
15.10.09,08:10
moj osobny nazor je, ze ziaden certifikat nie je potrebny... viem ze ked som ja chcel doviezt jeden vitamin a byt hlavny distributor, tak som potreboval certifikat.

Ak je potrebny certifikat, tak neviem ktory organ to kontroluje, pretoze statu ide hlavne o DPH

Niekde som zachytil, ze je nutne mat certifikat, najma co sa spodneho pradla tyka. Zaujima ma, ci je nieco take nutne a v akom rozsahu, kedze skoro kazdy kus spodneho pradla je od ineho vyrobcu. To by pre mna znamenalo dat kazdy kus pradla certifikovat... To by skutocne stalo vela casu a penazi, cim by moj zamer stratil zmysel...

DAKUJEM!
lover
17.10.09,17:19
skus sa obratit na statnu skusobnu v PN (nie som si ista presne nazvom tejto institucie)...

kedze tovar nema povod v EU, tak potrebujes isto daku certifikaciu... a to nie je ani jednoduche ani lacne...

AndeaS: Inak, skoro som zabudol, DAKUJEM... ;)

Ma s tym niekto aj osobnu skusenost? Rad by som vedel, ci by som musel kazdy jeden vyrobok dat testovat alebo ako je to v skutocnosti... Dat testovat kazdy kus spodneho pradla - boxerky, nohavicky... by ma asi vyslo neskutocne draho a tym by moja idea stroskotala...

DAKUJEM!
lover
19.10.09,09:11
AndeaS: Inak, skoro som zabudol, DAKUJEM... ;)

Ma s tym niekto aj osobnu skusenost? Rad by som vedel, ci by som musel kazdy jeden vyrobok dat testovat alebo ako je to v skutocnosti... Dat testovat kazdy kus spodneho pradla - boxerky, nohavicky... by ma asi vyslo neskutocne draho a tym by moja idea stroskotala...

DAKUJEM!

Ahojte,

pls, ma s tym niekto osobnu skusenost? Keby som doviezol 1000ks treniek musim dat kazdy kus certifikovat?
pepe111
22.10.09,18:48
z
dorah34
24.10.09,17:09
ahoj, mrzi ma, velmi ti pomoct neviem, ale ak sa do toho pustis, tak by som mala zaujem o spolupracu, tak sa potom ozvi pls. Drzim ti palce, nech sa to podari, napad je to vyborny.
tengi
24.10.09,20:11
Moja kamoska dovaza z UK mrte veci a dokonca to hned na druhy den predavaju v obchode..

A dalsi kamos, ale to je ina kapitola kupuje veci z ebay.com a predava na aukro.sk daju sa s tym pekne prachy zarobit... ma dakych 900€ meacne len klikanim :)

Ale spat, to bolo off topic, myslim si ze nie je problem zavolat na neaky organ, ktory to ma na starosti...
andreaS
25.10.09,07:15
porovnat UK s USA je nemozne z hladiska cla...

UK je sucast europskej unie a nakup odtial uz nepodlieha clu... a starost s certifikatmi ma ten, kto to do UK doviezol z tretich krajin ako prvy...

a uprimne povedane, vacsina nakupujucich z ebay a predavajuca u nas na roznych strankach to robi mimo zivnosti... ale dokedy... (netvrdim tym, ze je to pripad tvojho znameho, ale ze to tak vacsinou bohuzial je)
lover
28.10.09,21:50
Skusil som pisomne kontaktovat ten technicky skusobny ustav v PN, tak som zvedavy...

Napada ma este jedna vec - myslite, ze kvanta spodneho pradla a pyzam, ktore nam ponukaju na trhoviskach a vsetko "made in China vyrobky" maju vsetky certifikaty? :cool:
Dáša_
29.10.09,06:12
Napada ma este jedna vec - myslite, ze kvanta spodneho pradla a pyzam, ktore nam ponukaju na trhoviskach a vsetko "made in China vyrobky" maju vsetky certifikaty? :cool:

Jasne že majú :cool::cool: číňania dajú absolútne každý certifikát na čokoľvek a vyhlásenie o čomkoľvek :D:D
lover
29.10.09,06:42
Jasne že majú :cool::cool: číňania dajú absolútne každý certifikát na čokoľvek a vyhlásenie o čomkoľvek :D:D

Tiez si myslim... :D Oni maju jeden univerzalny certifikat na vsetko...:D
lover
30.10.09,10:59
skus sa obratit na statnu skusobnu v PN (nie som si ista presne nazvom tejto institucie)...

kedze tovar nema povod v EU, tak potrebujes isto daku certifikaciu... a to nie je ani jednoduche ani lacne...

Len pre info, keby niekto riesil podobnu dilemu ako ja - zo skusobne v PN ma odkazali na VÚTCH-CHEMITEX Žilina... Tak uvidim...
lover
02.11.09,09:27
Len pre info, keby niekto riesil podobnu dilemu ako ja - zo skusobne v PN ma odkazali na VÚTCH-CHEMITEX Žilina... Tak uvidim...

Zatial nic... Nenasiel sa tu zatial niekto, kto riesi/riesil podobnu vec?
xeva
03.11.09,06:24
myslím že by nebolo od veci poinformovať sa na obchodnej inšpekcii, alebo tiež u nejakého výrobcu u nás - neviem či napr. Slovenka BB ešte robí
lover
29.04.10,06:06
Ahojte,

ozivujem opatovne tuto temu, pretoze stale dostavam rozporuplne informacie...

Na VUTCH v Ziline som dostal informaciu, ze je nutne vykonat testovanie zhody na jednom kuse z kazdej farby tovaru, na jednej z kazdeho materialu, kazdej potlace...

Informacie od isteho majitela eshopu zo SR su, ze na SOI mu potvrdili, ze jedine, co SOI vyzaduje je "vysacka" s info o osetrovani textilu, material...
Preverujem este SOI osobne, tak som zvedavy na odpoved...

Taktiez som nasiel predajcu toho isteho spodneho pradla u nasich susedov v Cechach a tam taktiez ziadny certifikat o zhode k pradlu nemaju...

Nemate niekto osobnu skusenost, pretoze zaujem o dovoz spominaneho artiklu ma stale neopustil a toto ma brzdi a odradza... :confused:

DAKUJEM!!!
lover
29.04.10,07:28
Este ma napadlo:

Ak ten isty tovar predava obchodnik z CR vo svojom internetovom obchode uz cca. 3 roky je mozne ho kupit aj cez neho a dalej ho distrubovat a teraz uz bez obav, nakolko sa jedna o tovar, ktory uz bol uvedeny na trh v EU a certifikat o zhode mal zabezpecit jeho distributor v CR???

DAKUJEM!