dianmarco
09.10.09,19:04
Zdravím Vás. Poposil by som o radu. Som živnostník. Zaoberám sa sprostredkovaním obchodu. V živnostenskom liste je doslova napísané: Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu. Momentálne riešim dilemu, či môžem, alebo nemôžem na svoju živnosť sprostredkovať predaj akcií. Fyzická osoba vlastní 49% akcií a chce ich predať. Ja som bol požiadaný aby som našiel kupca - investora. Môžem ja ako živnostník - sprostredkovateľ nájsť kupca na akcie a v prípade úspešnej realizácie predaja mať za sprostredkovanie obchodu zaplatenú vopred dohodnutú províziu?
mi_ke
11.10.09,15:58
Podla mna takato cinnost nie je zivnostou a vztahuje sa na nu zakon o cennych papieroch a investicnych sluzbach, teda potrebujes na takuto cinnost povolenie NBS..
dianmarco
12.10.09,10:32
Nevie o tom niekto viac ?? Ja s akciami do styku neprídem, nebudem ich ponúkať ani na burze. Fyzickej osobe ktorá akcie vlastní, nájdem kupca a obchod potom prebehne bez mojej účasti priamo medzi nimi.
akina
15.10.09,05:25
Sprostredkovateľská činnosť na kapitálovom trhu je vylúčená zo živnostenského zákona, je to podnikanie podľa osobitných predpisov.
Robina
15.10.09,06:00
Aj ja mám podobný problém: s.r.o. chce vyfakturovať prenájom reklamnej tabule - len nevieme, že pod ktorý bod predmetu podnikania by sme to potom mohli zahrnúť, lepšie povedané ako správne formulovať fa, aby to bolo správne: v predm. podnika. máme: sprostredkovanie investícii a služieb v rozsahu voľných živností, sprostredk. predaja, prenájmu a kúpy nehnuteľností.Nevedel by mi niekto poradiť aby to bolo správne. Nechceli by sme rozširovať predmet podnikania lebo je to len dočasné. Ďakujem
akina
15.10.09,06:04
Aj ja mám podobný problém: s.r.o. chce vyfakturovať prenájom reklamnej tabule - len nevieme, že pod ktorý bod predmetu podnikania by sme to potom mohli zahrnúť, lepšie povedané ako správne formulovať fa, aby to bolo správne: v predm. podnika. máme: sprostredkovanie investícii a služieb v rozsahu voľných živností, sprostredk. predaja, prenájmu a kúpy nehnuteľností.Nevedel by mi niekto poradiť aby to bolo správne. Nechceli by sme rozširovať predmet podnikania lebo je to len dočasné. Ďakujem
Nemôžete faktúrovať prenájom reklamnej tabule, lebo nemáte na to živnosť: reklamné a marketingové služby.
Robina
15.10.09,06:30
a ako by sme mali formulovať faktúru, aby to bolo dobre? Potrebujeme vystaviť len jednu malú faktúru a poplatky za rozšírenie by nas vyšli viac. veľmi pekne ďakujem.
akina
15.10.09,08:46
a ako by sme mali formulovať faktúru, aby to bolo dobre? Potrebujeme vystaviť len jednu malú faktúru a poplatky za rozšírenie by nas vyšli viac. veľmi pekne ďakujem.
Poplatok za doplnenie predmetu činnosti je 3 eur na ŽÚ.Vy môžte zatiaľ vykonávať len sprostredkovanie reklamnej činnosti.