Wikina-KE
10.10.09,11:07
Dobry den,

tem o peciatkach je tu dost, ale aj tak sa chcem pre istotu spytat, ci som to spravne pochopila..

Takze peciatka pre zivnostnikov nie je povinna, akurat ulahcuje pracu, ze sa nemusia vypisovat udaje..

A ake udaje vlastne musia byt uvedene na PPD?
Niekde som citala, ze:
- obchodne meno
- miesto podnikania
- ICO
- oznacenie registra a cislo zapisu

To znamena, ze DIC a IcDPH netreba uvadzat aj ked som platca DPH?

A to oznacenie registra a cislo zapisu je toto?: "Cislo zivnostenskeho registra: cislo"
Alebo treba uvadzat aj "Obvodny urad Mesto" a "C. OZP-C/2009/cislo"

Vopred dakujem za odpovede :)
Lianka
10.10.09,10:45
Ja by som doporucila tieto:

- obchodne meno
- miesto podnikania
- ICO
- DIC, ak sa ti zmesti
- IC DPH
- oznacenie registra a cislo zapisu (registrovaný v živnostenskom registri na Obvodnom úrade v Bratislave, číslo živnostenského registra: 103-15156) - ak sa ti nezmestí, uvádzas len na faktúrach

Vychdzas z vypisu zo zivnostenskeho registra, najdes aj na www.zrsr.sk.

Ak mas aj prevadzku - peciatka na prevadzke bude obsahovat aj adresu prevadzky.

§ 3a

(1) Každý podnikateľ je povinný na svojich obchodných listoch a objednávkach vyhotovených v písomnej alebo elektronickej forme (ďalej len "obchodné dokumenty") uvádzať obchodné meno, sídlo alebo miesto podnikania, právnu formu právnickej osoby a identifikačné číslo, ak je pridelené. Podnikatelia zapísaní v obchodnom registri alebo v inej evidencii podnikateľov uvádzajú aj označenie registra, ktorý podnikateľa zapísal, a číslo zápisu. Ak podnikateľ na svojich obchodných dokumentoch uvádza výšku základného imania, musí uviesť aj rozsah jeho splatenia.

(2) Údaje podľa odseku 1 je podnikateľ povinný uvádzať aj v písomnom úradnom styku.
http://www.porada.sk/t16766-obchodny-zakonnik-od-1-1-2009-a.html
Wikina-KE
11.10.09,07:12
Dakujem velmi pekne Lianka, uz mam vo vsetkom okolo toho jasno ;)