Pavol44
10.10.09,12:05
Nevie niekto dobrú radu ako sa zbaviť tohoto problému.
Bionda
10.10.09,10:27
dobre odpočiť v horúcej vode s nejakou prísadou- soľ, olej na zmäknutie kože - event. je dnes už veľká škála prípravkov na nohy. pemzou všetku bielu kožu ošúchať , poprípade aj opakovať celý proces a potom hydratovať-vymasírovať nohy dobre mastným krémom- ak nemáš aspoň olejom napr. olivovým, - niekto to tu už uvádzal na noc- nohy olejom alebo krémom dobre natreté, na ne sáčok a hrubé ponožky a nechať takto celú noc.
No a ak zvládnes najakútnejší stav, tak potom sa o noho pravidelne starať, občas prekrémovať a uvidíš, že zamedzíš tomu zhrubnutiu. :)
2009
10.10.09,10:27
Nevie niekto dobrú radu ako sa zbaviť tohoto problému.

Ľahko ak sa Ti nechce do vane namoč si nohy napr. do lavóra. Horúca voda a trochu oleja. Obyčajný stačí. 20 min a poradím nožík. Jemnunko ide to samo. Neradím iné lebo si muž. P.S. Len si potom utri nohy a nenarob manželke bodrel.

:rolleyes:
Bionda
10.10.09,10:29
dá sa to aj nožom, niektorí to robia aj žiletkou, ale ja aj keď som zdrav. sestra - sebe také neurobím :D , ja budem radšej pemzou nacvičovať dva krát tak dlho :D
2009
10.10.09,10:48
Bionda ja si to robím žiletkou. Skús ale pozor ženskou. Ver mi mám s tým roky skúsenosti. Teraz sa vyjadrím drsnejšie a asi si za to vyslúžim palec dolu. O nohy sa treba starať nechodíme bosky a neobrusujú sa prirodzene. Aj koňom sa strúhajú kopytá a podkúvajú sa. Juj asi ma vymažú.:confused:



dá sa to aj nožom, niektorí to robia aj žiletkou, ale ja aj keď som zdrav. sestra - sebe také neurobím :D , ja budem radšej pemzou nacvičovať dva krát tak dlho :D
abel
10.10.09,12:24
Mám veľmi dobré skúsenosti s ped egg. V televíznej reklame ho ponúkajú za cca 40.- €, ja som si ho kúpila na jarmoku za 2.- eurá a neviem si vynachváliť.
Jana2004
10.10.09,13:25
Objednaj sa na pedikúru a je to :)
arizona
10.10.09,14:34
Objednaj sa na kožné, môže to znamenať iný problém...urobia testy a predpíšu mastičky.

Rovnaká téma : http://www.porada.sk/t15652-sucha-pokozka.html
Nachtigal
10.10.09,14:53
ahoj, som toho istého názoru, že by si sa mal objednať na pedikúru. Pedikérka ti dá päty do poriadku a ty si ich už budeš ďalej len udržiavať. Ja osobne mám v sprche "šmirgeľ na päty" a pri každom sprchovaní si vždy prebehnem päty, potom suché päty natriem krémom a nôžky sú v poriadku:D
Tamila
10.10.09,17:29
Ja by som dodala k tej žiletke, v drogérii sa dá kúpiť originál "orezávač" Schol, kde je k nemu originál žiletka - je hrubšia ako klasická a veľmi dobre sa to používa. Potom treba pravidelne obrusovať nejakým pilníčkom, ale ja mám lepšiu skúsenosť s tým, že obrusujem päty na sucho a nie vymočené, pretože keď sú dobre vymočené, brúsením sa hrubá koža viac akoby rozstrapkala. Potom stále krémovať zmäkčujúcimi krémami, tých je na výber dosť.
kargo
11.10.09,08:32
Používam 5% salicylovú masť - dostal som ju na psorku a zistil som, že rieši aj tento problém. ( Bez námahy a za pár centov)
cowboyka
13.10.09,04:57
Nevie niekto dobrú radu ako sa zbaviť tohoto problému.
žiadne orezávanie, žiadne rašplovanie a kadejaké iné veci, čo ti hovoria - jednoducho ja aj moja mamina používame priesvitnú obyčajnú kozmetickú vazelínu a tá je najlepšia a stojí cca 3,50 €. Mamina mala dlhé roky problémy s popraskanou kožou na pätách, odkedy toto používa vrele odporúča aj ostatným - veľa krát nevedela ani na nohách stáť od bolesti a vyskúšala nespočetné kvantum kadejakých prípravkov, no s kozmetickou vazelinou je obzvlášť spokojná a problémy sú fuč. Ja osobne to tiež používam a taktiež to iba vrele odporúčam
ErikaDP
13.10.09,05:34
Nevie niekto dobrú radu ako sa zbaviť tohoto problému.
Prírodný peeling z toho čo najdete v kuchyni: hnedý cukor (stačí hnedý repný, nemusí byť drahý trstinový) zmiešať s olivovým olejom. Týmto vyšuchať päty , kotré sa predtým vymočili v teplej vode. Je to šetrnejšie ako ako "orezávanie" a príjemnejšie ako pemza a súčasne to aj premastí suchú kožu.
Aj keď sa to zdá čudný recept: používať na nohy cukor, ale toto isté zloženie + nejaká vôňa + pekné balenie navyše som našla aj na drahom kozmetickom prípravku určenom na peeling tela.

Vyskúšajte, naozaj to funguje.

A následne doporučujem - v tom reklama neklame - prípravok FLEXITOL , dostať v lekárni , sú rôzne - aj na päty aj na zádery na prstoch aj na ruky. Zo všetkých dostupných krémov kotré som vyskúšala tento bol najúčinnejší.
Nachtigal
17.10.09,17:12
No Pavol daj vedieť čo ti pomohlo. Pre ktorú radu si sa rozhodol a naozaj zabrala.:D
afrikánka
03.11.16,10:27
Mimochodom...Pavol44 mal posledný kuk na Porade 2012....takže kľudne môže byť s tým problémom nahor, alebo nadol.
arizona
03.11.16,11:13
afrikanka,ved Nachtigal sa pytala pred 7.rokmi .-) nepomylila si sa?
afrikánka
03.11.16,11:20
Nie, nepomýlila...iba šikovne povymazávané...otázka bola vytiahnutá po rokoch a ja som iba upozornila na veľký časový rozdiel. Že prajem pekný a úspešný deň