Millos
10.10.09,14:48
Chcem sa spytať ako je to s použitím známych songov v mojom videu, stačí uviesť autora a nazov diela alebo ako o je?
Zaujímam sa hlavne o to ako je to v USA, pretože projekt bude určený pre tento trh.

ďakujem
marian152
10.10.09,23:47
Ako by to malo fungovať: ...ak chceš hudbu vo videu, musíš mať s vlastníkom práv na tú hudbu dohodnuté že ti povoľuje použiť jeho hudbu. Ak toto povolenie máš, skontaktovať sa s youtube a situáciu im ozrejmiť. Ak ho nemáš, nemôžeš video s takouto hudbou použiť. Ak ho aj tak použiješ a youtube na to príde, máš dve možnosti. Buď si vyberieš hudbu z dostupného zoznamu na youtube, je to zoznam hudby ktorá je voľne šíriteľná, alebo celú zvukovu stopu ti odstránia.

Ako to funguje: sprav si video podľa toho ako to chceš, keď ti zablokujú audiostopu, budeš sa môcť proti ich konaniu odvolať cez formulár na ich stránke. Tam treba napísať niečo na svoju obhajobu, píš bez interpunkcie a po slovensky. Je jedno či to je pravda alebo nie, oni s tebou o tom diskutovať nebudú. Jednoducho to treba čo najviac sťažiť, aj tak si myslím že to nikto prekladať nebude. Po pár dňoch ti audiostopu znova odblokujú a video je plne funkčné. Ak by to náhodou zamietli, odvolaj sa znova. Veď sa pozri koľko je tam videí s hudbou...myslíš že všetci majú zmluvy s autormi? HA HA!
Millos
11.10.09,06:39
Dakujem za super odpoved hlavne to ze je tam volne siritelna hudba som nevedel.

Mna to zaujimalo v legalnej rovine aj pravne nie len aby youtube ma nechalo... Neviete ci sa da pouzit aspon uryvok piesne bez suhlasu majitela autorskych prav a ak ano aky dlhy uryvok
marian152
11.10.09,21:41
myslím že môžeš použiť maximálne 2 takty bez prerušenia, aké dlhé prerušenie má byť, to už bohužiaľ neviem...