Fany1000
10.10.09,14:55
Dobrý deň, prosím vás, poraďte, kto s tým máte skúsenosť. Sme materská škola v zriaďovateľsskej pôsobnosti obce. Chceli by sme si zriadiť webovú stránku materskej školy (zatiaľ máme len podstránku na obecnej www). Čo všetko je k tomu potrebné a najmä, ako sa táto záležitosť financuje? A ešte jedna otázka. Úplne od veci:). Ospravedlňujem sa. Máte skúsenosti s detskými kobercami v triedach? Máme v pláne kúpiť si nový koberec, len ohlasy na tie koberce s detskými motívmi sú rôzne. Niektorí sú veľmi spokojní, iní nám ich neodporúčajú, vraj nevydržia dlho. Len cca 2 roky. Hlavne po tepovaní vraj veľmi zmäkli a zvlnkovali sa. Ak môžete poraďte. Ďakujem.
jaros5
14.10.09,16:09
1. Aká veľká ste MŠ ? (navštevujú ju deti aj z okolitých obcí, širokého okolia ?)
2. Je MŠ vybavená PC? Máte lokálnu sieť? Správcu siete? Alebo niekoho kto sa vyzná napr. aj v tvorbe webstránok? Proste niekoho kto vám bude wwwstránku aktualizovať ?
jaros5
14.10.09,16:12
Webmajster je drahá záležitosť - pokiaľ to nie je nejaký nadšenec z radov pracovníkov MŠ alebo rodičov;
Fany1000
14.10.09,19:08
Sme trojtriedna materská škola. Sme spádová oblasť ešte pre dve obce. Tento rok, ale chodia deti len z jednej. Počítač zatiaľ nemáme, ale rysuje sa. V obci zabezpečuje internetové pripojenie jedna firma, alebo cez telekomunikácie. Máme rodičov, ktorí sú v tejto veci dosť zbehlí, starajú sa o stránku obce. Neviem... Hádam všetko :-). A ďakujem za záujem.
jaros5
15.10.09,07:51
Sme trojtriedna materská škola. Sme spádová oblasť ešte pre dve obce. Tento rok, ale chodia deti len z jednej. Počítač zatiaľ nemáme, ale rysuje sa. V obci zabezpečuje internetové pripojenie jedna firma, alebo cez telekomunikácie. Máme rodičov, ktorí sú v tejto veci dosť zbehlí, starajú sa o stránku obce. Neviem... Hádam všetko :-). A ďakujem za záujem.
Ak máte priestor na obecnej www, tak sa mi zdá zbytočné, aby ste si vytvárali vlastnú webstránku ... pokiaľ neposkytujete nadštandardné služby pre pre širší región;
Fany1000
15.10.09,15:18
Len sa nám to zdá neprehľadné. A, okrem toho, na tú obecnú stránku môžu prispievať len asi traja ľudia, ktorí sú na to určení. Bolo by jednoduchšie, ak by sme mali prístup k svojim veciam aj my. Takto všetko musíme dať na kľúči poverenej osobe, ktorá to dá na stránku , keď má čas. A potom sa stáva, že je neaktuálna a pod. Máme kolegyňu, ktorá si by si to zobrala na starosť. ALe, ako píšem, moje info o tejto veci sú značne skreslené a obmedzené. Chcela som sa dostať do obrazu.
luigi72
15.10.09,17:41
Dobrý deň, prosím vás, poraďte, kto s tým máte skúsenosť. Sme materská škola v zriaďovateľsskej pôsobnosti obce. Chceli by sme si zriadiť webovú stránku materskej školy (zatiaľ máme len podstránku na obecnej www). Čo všetko je k tomu potrebné a najmä, ako sa táto záležitosť financuje?


Je treba navrhnúť a vypracovať design a štruktúru stránky a potom vyhotoviť samotnú webovú stránku. Najoptimálnejšie je mať stránku s vlastným administračným rozhraním, v ktorom jednoducho, kedykoľvek môžete zmeniť obsah jednotlivých stránok a podstránok - nepotrebujete drahého webmastra.
Ak už máte stránku, treba ju publikovať, čiže potrebujete webhosting - priestor, kam sa umiestni stránka a vlastnú doménu - www adresu, kde vašu stránku nájdu návštevníci.
Platba za vyhotovenie kompletnej webovej stránky je jednorázový výdavok, za doménu sa platí poplatok raz ročne, za webhostingové služby platíte poplatok mesačne, štvrťročne, polročne alebo ročne, pričom výška poplatku sa odvíja od ponúkaných služieb.
Fany1000
19.10.09,15:21
Ďakujem veľmi pekne. Rozumela som z toho síce minimum:-), ale čo som čakala, však? V prípade potreby sa ozvem. Ešte raz vďaka.