Lukáš 142
10.10.09,15:11
caute potrebujem poradit ako mozem spustit nejaky program pod inym uzivatelskym uctom(standardny ucet nie administratorsky), v XP sa to dalo ale Vista to nema, ale system by to mal podporovat, ak viete ako to spustit cez cmd resp. cez nejaky soft tak poradte, dik
arizona
10.10.09,14:44
pozri prílohu ( myslíš vytvorenie iného účtu ? )
Lukáš 142
10.10.09,14:52
nie myslel som, ze ako spustim napr. firefox pod inym uctom napr, som prihlaseny ako user1 a chcem na tom ucte spustit firefox ako user2, ale user2 nie je administratorsky ucet tak v ponuke to nemam je tam len spustit ako spravca, XP to malo ale Vista uz nie
Blankake
10.10.09,15:14
nie myslel som, ze ako spustim napr. firefox pod inym uctom napr, som prihlaseny ako user1 a chcem na tom ucte spustit firefox ako user2, ale user2 nie je administratorsky ucet tak v ponuke to nemam je tam len spustit ako spravca, XP to malo ale Vista uz nie
a máš vytvorené tie účty? (user1, aj user2)
Lukáš 142
10.10.09,15:22
ano mam len jednoducho potrebujem na ucte user1 spustit firefox ako user2 ale vista to nema ako XP ma tam len "spustit ako spravca" a XP-čko malo "spustit ako"
Blankake
10.10.09,15:31
ano mam len jednoducho potrebujem na ucte user1 spustit firefox ako user2 ale vista to nema ako XP ma tam len "spustit ako spravca" a XP-čko malo "spustit ako"
Vo Viste to nefunguje ako v XP (je tam možnosť len "Spustiť ako správca"). Ale skús si pozrieť diskusiu o tom tu:

http://forum.zive.sk/viewtopic.php?f=956&t=1074791
Blankake
10.10.09,15:48
Lukáš 142
10.10.09,15:54
to blankake: prvy link - pozeral som ale tak isto mi nejde zadat heslo v cmd a nejaky soft ktory obchadza heslo nechcem
k druhemu linku - neviem co si myslel lebo tam je pisane len o prehlaseni uzivatelskych uctov, pls nejaky prikaz cez cmd poradte pls
sondaw
10.10.09,20:11
Lukáš 142
11.10.09,06:11
to sondaw: no skusal som to tym prikazom runas ale potom musim v cmd zadat heslo toho uctu a ked ho zadavam tak sa neda zadat a ked ho aj tak zadam aj ked sa kurzor neposuva a potom stlacim enter tak mi vypise ze subor neni mozne najst, neviem kde robim chybu ale to heslo na 100% tam nejde zadat, ak vies tak porad, pls
Blankake
11.10.09,08:15
to sondaw: no skusal som to tym prikazom runas ale potom musim v cmd zadat heslo toho uctu a ked ho zadavam tak sa neda zadat a ked ho aj tak zadam aj ked sa kurzor neposuva a potom stlacim enter tak mi vypise ze subor neni mozne najst, neviem kde robim chybu ale to heslo na 100% tam nejde zadat, ak vies tak porad, pls
Keď to skúšaš, si prihlásený ako admin? Tu nepíšu nič o hesle:

"Po prihlásení ako štandardný používateľ možno použiť príkaz Spustiť ako správca aj na spustenie programu ako iný používateľ, aj keď tento používateľ nemá konto správcu. Ak chcete použiť tento spôsob, kliknite na príkaz Spustiť ako správca a potom vyberte konto používateľa. Ak chcete spustiť program ako iný používateľ, po prihlásení ako správca je potrebné zadať do príkazového riadka príkaz runas.exe /meno používateľa."