vmsux
10.10.09,15:40
Ahojte.
Chcel by som vas poprosit o radu o tom, aku kuriersku sluzbu je najlepsie pouzivat pri dorucovani tovaru po Slovensku.
Tovar ma hmotnost 0-3 kg. Dodacia lehota moze byt do tyzdna.
Ako s dorucovanim na dobierku?
Na zaciatok tovaru vela nebude, mozno 1ks denne, casom snad aj niekolko krat viac :-)
Co by ste poradili?
Diky.
padro
10.10.09,13:42
posta do 2kg, vratane dobierky cca 2 Eura, dorucenie na druhy den... posielat to cez kuriera nema zmysel podla mna, pri takych malych poctoch sa nedoplatis...
zubro85
22.10.09,10:14
tiez si myslim ze posta je najlepsia, jeden kamarat hovoril ze su od nich najskor peniaze, a pre pripadnu expresnu zasielku EMS alebo obchodny balik, to je kurierska sluzba posty, ja to zatial riesim takto
vmsux
01.11.09,22:16
Diky za odpovede.
A ako to riesit, ked tych zasielok je povedzme 10. Ist na postu ako ostatni a postavit sa do radu?
Alebo sa da objednat?
A este otazocka, kde by ste poradili kupit baliky, do ktorych budeme balit tovar? Nejake nie velmi drahe.
Dik.
camozzi
01.11.09,23:35
Diky za odpovede.
A ako to riesit, ked tych zasielok je povedzme 10. Ist na postu ako ostatni a postavit sa do radu?
Alebo sa da objednat?
A este otazocka, kde by ste poradili kupit baliky, do ktorych budeme balit tovar? Nejake nie velmi drahe.
Dik.
Posta nema specialne priehradky pre biznis klientelu. Jednoducho sa postavis do radu a cakas a obsluzia ta rovnako s jednym, tak s 50 balikmi.
Ak posielas tym ich kurierom, tak za prichod kuriera sa priplaca okolo 3€ a treba ho objednat den vopred.
Krabice si skus pozhanat v potravinach, drogeriach, elektropredajniach... Popros ich ci by ti nenechali nejake krabice. Oni budu radi, ze sa zbavili odpadu a ty budes mat do coho balit.
Nezabudni, ze baliky nad 3 kg musis pre postu este opatrit pevnym motuzom alebo ruckami. Po skusenostiach s postou odporucam krabice nakoniec balit aj do folie.

Nesuhlasim s nazorom, ze posta spracuje peniaze za dobierky najrychlejsie.
padro
02.11.09,08:44
posta je v spracovani dobierok asi najpomalsia,.. no ja ma vybavene postovne uverovane, donesiem na postu balicky a podaci harok a idem prec, postarka si to spracuje ked ma cas a na druhy den mi ta potvrdenie, neviem ale ci to je podla predpisov, na dedine si to da v meste by to asi neslo.
zubro85
03.11.09,09:18
no cez ems mam peniaze na ucte stvrty den od podania, obycajny balik sa neda porovnavat kedze nevies kedy si ho zakaznik preberie
EricDaze
04.11.09,15:50
Ak by si tych krabic mal malo, presny rozmer a tvar krabice si vies objednat na www.karton.sk ... je tam kontakt, napis im email, alebo zavolaj, poslu ti ponuku.

Dorucovanie pri mnozstvach menej ako 100 urcite cez slovensku postu, ale rataj s tym, ze si postojis v rade na pobocke a nie vzdy sa ti dostane prijemneho pristupu. Vyvazi to ale cena :)

Ak je toho viac ako 100 ks, kontaktuj napr. UPS, urobia ti individualnu ponuku, podla poctu ks, ktore posielas, vahy a dobierkovych sum. Rozposli urcite aj do ostatnych kurierskych sluzieb, ale ja z vlastnej skusenosti Ti radim UPS, maju najviac dep na slovensku a profesionalny pristup. V cene mas odnos zasielok kazdy den, 4 x opakovane dorucenie, ak sa to na 4. pokus nepodari, kontaktuju ta, riesia ze co dalej ... u posty sa s tym nestretnes, pokial sa strati, pripadne adresat nedostane oznamenie o zasielke, maju 30 dni na to, aby ti dali odpoved... inac ti nikto nepomoze, nikto nikam nezavola...
camozzi
04.11.09,17:26
Ak by si tych krabic mal malo, presny rozmer a tvar krabice si vies objednat na www.karton.sk (http://www.karton.sk) ... je tam kontakt, napis im email, alebo zavolaj, poslu ti ponuku.

Dorucovanie pri mnozstvach menej ako 100 urcite cez slovensku postu, ale rataj s tym, ze si postojis v rade na pobocke a nie vzdy sa ti dostane prijemneho pristupu. Vyvazi to ale cena :)

Ak je toho viac ako 100 ks, kontaktuj napr. UPS, urobia ti individualnu ponuku, podla poctu ks, ktore posielas, vahy a dobierkovych sum. Rozposli urcite aj do ostatnych kurierskych sluzieb, ale ja z vlastnej skusenosti Ti radim UPS, maju najviac dep na slovensku a profesionalny pristup. V cene mas odnos zasielok kazdy den, 4 x opakovane dorucenie, ak sa to na 4. pokus nepodari, kontaktuju ta, riesia ze co dalej ... u posty sa s tym nestretnes, pokial sa strati, pripadne adresat nedostane oznamenie o zasielke, maju 30 dni na to, aby ti dali odpoved... inac ti nikto nepomoze, nikto nikam nezavola...
Su "iba" tri pokusy dorucenia. Cenu ti spravia aj pri mensich objemoch. Ja som hned na zaciatku dostal zlavu 20%. Vsetko je vec rokovani.
wvsystem
14.11.09,18:15
Mam tiez podpisanu servisnu zmluvu s UPS a zatial som spokojny, urobili mi zlavu s moznostou upravit este ceny nadol do buducna, podla mnozstva zasielok. Vybral som si ich pre dlhorocnu spokojnost s predosleho zamestnania. Vsetko je vec dohody pri podpise servisnej zmluvy s obchodakom.
jumo
15.11.09,11:29
No ja som uz postou poslal tento rok niekolko stovak zasielok a ...tuk, tuk, tuk... ziadny problem.