kamajana
10.10.09,17:10
Dobrý deň,
chcem sa opýtať, či sa dá niečo vysúdiť, ak ma dobil dospelý brat? Na tele mám preukázateľné modriny a škrabance...
danushka
10.10.09,15:25
Teraz neviem, či Tvoja otázka bola mienená ako finančné odškodnenie...či?
Týranie kohokoľvek, či už blízkej, alebo cudzej osoby je trestné. Treba ísť k lekárovi a na políciu. Pokiaľ nemáš svedkov, je to ťažké dokázať, ale tak to už pri domácom násilí býva. Ak nepodnikneš niečo, môže to pokračovať a stupňovať sa to. Neboj sa a konaj!
kamajana
11.10.09,08:12
a co robit v pripade, keby ste toho cloveka chceli udat,ale rodicia by sa vam vyhrazali, ze poletite z domu? co by som aj isla, ale nemam kam...
danushka
11.10.09,08:21
Kamajana, rodičom by som povedala, že sú spolupáchatelia a podieľajú sa na týraní, pretože ťa zastrašujú. Brat na Tebe pácha fyzické násilie a rodičia psychické.
Nechceš svoj problém rozobrať aj na linke dôvery?
napríklad tu http://www.i-psychologia.sk/view-124.php
Koľko máš kamajana rokov, študuješ? Koľko rokov má brat? Rodičia pracujú?
2009
11.10.09,10:08
a co robit v pripade, keby ste toho cloveka chceli udat,ale rodicia by sa vam vyhrazali, ze poletite z domu? co by som aj isla, ale nemam kam...

Máš svedkov? Asi nie aj rodičia sú proti Tebe. Ak máš 18 môžu Ťa vyhodiť z domu. Mojka odíď odtiaľ, Kamkoľvek ale odíď. Nijaký súd na základe modrín Ti nepomôže. Ale aj tak choď k lekárke. Nech Ťa prezrie a povedz čo sa stalo. Nedávam Ti veľkú šancu. Ale skús to. A trvaj si na svojom. Držím Ti palce
Designinka
12.10.09,14:14
my sme sa tahali po sudoch a policii 3 roky. Zatial moj otec sedel vo vysetrovacej vazbe. Nebolo to nic priemne pretriasat svoje osobne problemy a pocity pred roznymi cudzimi ludmi. Jednou z prvych veci ktore policia urobila bolo, ze nam dala do ruky papierik kontaktami na niekolko krizovych centier. Ak nemas kam ist, aj toto je vychodisko resp docane riesenie. Ak sa u teba jedna o domace nasilie, nemozu ta nechat na ulici. Samozrejme pomoze mat svedkov a ludi co ta podporia. Ak modriny nie su jednorazova zalezitost,zdokumentuj si ich najlepsie analogovym fotoaparatom aby ta nik nemohol napadnut ze vysledne fotografie su grafickou upravou. Fotografie sa aj s negativami prikladaju do spisu ako dokazovy material. Velmi dolezite je aj to, aby si mala niektore z urazov sposobenych tvojim bratom, podlozene aj vysetreniami od lekara, pripadne dokladmi o hospitalizacii... V nasom pripade sa jednalo o dlodobe nasilie, takze sa tam too veru nazbieralo neurekom... Priprav sa na dlhe a neprijemne tahanice, ale stoji to za ten klud.
Ak chces, nechaj na seba kontakt a skusim ti pomoct. Potrebujem vediet viac podrobnosti.