jajka123
10.10.09,19:14
Ahojte, poraďte mi čo najskôr, som fakt zúfalá:
U nás ako inak na dedine ;) je škôlka otvorená od 6,50 do 16,00. To je presne moja a manželova pracovná doba. a to musíme ísť o 30 min. skôr aby sme to stihli....
Keď mi prijali syna do škôlky (teda nastúpi až v januári 2010, ale prijatý už je) starosta obce mi dal prísľub, že ak hodím na papier, že aj iní rodičia potrebujú zmenu na 6,30 - 16,30, bude sa s tým dať niečo urobiť. samozrejme, že ja ako taká kozička som v dobrom obehala rodičov, spísali sme petíciu - 22 podpisov, OÚ ju prevzal (ešte som šla vrámci serióznosti pani riaditeľke škôlky oznámiť, že idem urobiť tento krok, aby to nebrala ako útok na jej osobu - predsa len sme na dedine... - som najivka však) a potom sa to začalo. (mimochodom všetko sa to odohralo v máji 2009)zastupiteľstvo žiadosť jednoducho odignorovalo, odsúhlasili na zasadnutí tie isté prev. hodiny, ani jednu z možností neuznali, teda ani posun ráno, príp. poobede... pani riaditeľka znepríjemnila všetkým podpísaným a ich deťom život tak (na príkaz starostu ich telefonicky kontaktovala a dosť nediplomatickým spôsobm , až si niektorí šli na ňu sťažovať), že na prvom rodičku v septembri sa už na túto tému ozvali len dvaja rodičia.... ani sa tým ostatným nedivím. okrem iného mám teraz ohrozené zamestnanie (posun pracovnej doby sa dá, ale to by som videa syna tak možno cez letné prázdniny, aj to len možno, lebo kým by som si nadrobila chýbajúce hodiny, no dovi dopo...)dokonca viem o rodičoch, ktorí si museli kvôli tomu skrátiť úväzok... pritom by stačilo vytvoriť zbernú triedu ráno o 30 min. skôr a poobede o 30min. neskôr. neviem na koho sa mám ešte obrátiť, keby bývajú zasadnutia zastupiteľstva, či tam mám jednoducho prísť a predložiť túto žiadosť osobne, aby to aj "páni poslanci pochopili". resp. neviem kto je nadriadený orgán OÚ, či by som už nemala zájsť na vyššie miesto, aby sa ľady pohli, alebo mám ísť na školstvo, alebo priamo zavolať jojku:D nech sa už konečne preberú. lebo tu je to ako v dobe kamennej. Viete už musím bojovať sama, lebo mi je ľúto všetkých rodičov, ktorí to podpísali, ja nemám problém sa obhájiť a ísť si za tým až kým to nedotiahnem do zdárneho konca.... a koniec koncov, viem, že to nepotrebujem len ja.... takže, keď môj syn vyrastie, určite to využije mnoho ďalších rodičov. prosím poraďtečo najskôr mamimama
sarasara
10.10.09,17:46
Zriaďovateľom škôlky je obec, jej prevádzka patrí plne do jej kompetencie. Budú voľby. Ty si bojovník, tak skús kandidovať za poslanca.
jajka123
10.10.09,17:58
dík, ale voľby do obec.zastupiteľstva budú až o rok a to už budem musieť pracovať, musím zistiť kto je právomocami vyššie nad OÚ
kaco11
10.10.09,18:00
obec je podriadená kraju.Akurát som si nie istá či pochodíš. Držím ti však palce a veľa šťastia. Jedine, že by ste sa vy ako rodičia nejakým spôsobom dohodli a riešili to, vymyslím si, niekoho na tú polhodinu "najať". Neprišli by ste o prácu, nemuseli krátiť úväzky. To som si momentálne vymyslela, ale keď Vás bolo 22 tak to už je celkom slušný počet. Súkromne sa dohodnúť s nejakou učiteľkou alebo riaditeľkou škôlky, že za 50 Eur mesacne vám ostane niekto tú hodinu navyše. Niečo také by nešlo?
jajka123
10.10.09,18:08
skôr nie ako áno, v MŠ totiž vytvorili atmošku, ako keby sme podpísali niekomu tresty smrti, mimochodom toto som povedala aj starostovi, lebo takéto jednanie je pre mňa nepochopiteľné. ešte nebolo nič schválené a už sa chúďatká triasli, a splietali siete na "podpísaných)
Melnick
10.10.09,18:26
skôr nie ako áno, v MŠ totiž vytvorili atmošku, ako keby sme podpísali niekomu tresty smrti, mimochodom toto som povedala aj starostovi, lebo takéto jednanie je pre mňa nepochopiteľné. ešte nebolo nič schválené a už sa chúďatká triasli, a splietali siete na "podpísaných)
Zdá sa ,že si jasnovidka, keď vieš o pocitoch "chúďatiek" nevedela by si predpovedať sama sebe ako ďalej?
To je reakcia na Tvoje slová. :)

A teraz: koľko tried má MŠ vo vašej obci ? Ak má viac tried, tak sa dá krásne pracovná doba upraviť. Ak je to iba jedna trieda, potom je to problém, pretože riaditeľka má kratší pracovný úväzok a učiteľka tiež nebude robiť viac ako má. To dúfam uznáš. Ale počkám si čo napíšeš.
danushka
10.10.09,18:52
V našej obci je tiež MŠ v takomto čase. Tým čo to nevyhovuje, vozia svoje ratolesti do mesta. Rodičia sú vôbec radi, že nejaká škôlka v obci je. Nedá sa vyhovieť všetkým a už vôbec nie v maličkých obciach, ktoré zápasia s nedostatkom financií.
jajka123
10.10.09,19:10
Prepáč, uspávala som malého :-) o ich pocitoch som sa dozvedela pomerne dosť rýchlo...., a veľmi ma mrzela táto ich reakcia,((hlavne vzhľadom na to, že som nemala zlý obraz o MŠ, práve naopak - veď ak by sa mi na MŠ niečo nepáčilo, určite by som tam svojho syna nedávala :-) )) keďže ja som šla najskôr seriózne do MŠ s prosbou, práve preto, aby sa to nerozmazávalo, nemilo ma prekvapilo ako to zbytočne nafúkli - toto sú totiž podľa mňa veci, ktoré sa dajú riešiť seriózne, samozrejme ak sa chce. Inak u nás sú tri triedy a spolu myslím že 60 detí, 4 učky a riaditeľka. Samozrejme, že chápem, ak máš kratší úväzok prečo by si mala robiť viac, to je jasné. Ja len akosi nemôžem pochopiť, prečo sa to v iných škôlkach dá zariadiť tak, že sú otvorené napr. od 6,30 a u nás to jednoducho nejde. Potom mi povedz v čom sme horší od ostatných rodičov? Naše deti nemá právo na to aby sme si ich vodili do škôlky?, lebo takto musíme hľadať iné riešenia a to mi príde dosť nevhodné vzhľadom na psychiku dieťaťa, obzvlášť ak ide ako nováčik, tam je jednoducho kontakt s rodičom potrebný, to určite uznáš. Okrem toho ma napadá ešte pár otázok: 1.myslím, že škôlky boli zriadené pre rodičov detí viď. školský zákon, teda sú tu pre nás a nie opačne, bez našich detí by pani učiteľky ani nemali prácu ?! 2.hľadám len najjednoduchšie riešenie: oprav ma ak to nie je tak, ale mám za to, že je jednoduchšie ak sa zriadi zberná trieda s jednou pani učiteľkou (viem, že sa budú musieť striedať) a vyrieši sa tak problém min. 20 ak nie viacerých rodičov, ako by to malo byť opačne: teda, že musia 20 rodičia riešiť problém s dochádzkou dieťaťa? a ešte na záver mám pocit, že zákon Ministerstva školstva č. 245/2008 Z.z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) platí pre všetkých rovnako......
jajka123
10.10.09,19:19
No super, nebývaš náhodou tam kde ja?:-) Škôlku v meste beriem len ako poslednú možnosť - východisko z núdze, preto ma to tak trápi. A hlavne by som chcela, aby chodil sem aj do ZŠ, čiže aby poznal kolektív už od malička.
danushka
10.10.09,19:33
Nuž ja asi bývam v menšej obci, dokonca ZŠ u nás funguje doposiaľ ako malotriedka, dve učiteľky, 1. a 3. ročník v jednej triede a 2. a 4. v triede druhej. My matky sme doma učili svoje deti, aby zvládli učivo na prvom stupni...
Ale to sa mi zdá v tej Vašej obci naozaj divné, že pri 60-tich deťoch sa nedá upraviť pracovná doba ináč. Prečo ste to rodičia neriešili na začiatku školského roka, určite bola možnosť vyjadriť sa.
Melnick
10.10.09,19:46
To: jajka123 ,
V prípade, že sa jedná o viactriednu MŠ nevidím žiadny problém v tom, aby sa pracovná doba prispôsobila tak, aby to vyhovovalo obom stranám. Pri 5 učiteľkách a jednej riaditeľke môže vo veľkej pohode MŠ fungovať od 06:00 do 17:00. Pretože si neviem predstaviť ako Ťa bude čakať Tvoje dieťa o 16:30. Vari už oblečené???:cool:


Mimochodom, mne zákony citovať nemusíš.
krater
11.10.09,06:01
u nas je skolka od 6.20 do 17:00 ale nie sme dedina.
Zial na dedinach je to tak predtym som byvala na dedine a tiez bola skolka do 16tej tak sa rodicia vzburili ze nestihaju prist z prace este ked robili v meste a posunuli to na 17.00 ake bolo moje velke prekvapenie ked som prisla po deti o 16:40 a ucitelka nervozna lebo nase deti uz boli posledne!!! Vraj su tu same od stvrtej pytam sa no a co ved otvaracie su do piatej "ale rodicia chodia uz okolo stvrtej". Tak najskor si to presadzovali a potom bezali ozlomrky pre deti aby o mne nepovedali ze ide Misko posledny!!! Takze na dedine sa vsetko riesi po dedinsky :)
Ja si myslim ze staci povedat riaditelke ze chcu rodicia aby bola skolka dlhsie ale museli by ste byt viaceri a ist si za svojim. Koniec koncov ma skolka spolupracovat s rodicmi a obec je len zastresenie ine je ked riaditelka povie nie to vam uz asi nic neostava :(
jajka123
11.10.09,07:36
Vidíš Majka, to isté tvrdím i ja (že by to nemal byť problém), ale som rada, že je tu viac názorov, môžem si tak dotvárať obraz, či som konala správne, či netreba ubrať, alebo naopak, či sa oplatí riešiť to. U teba som len celkom nepochopila,to stým oblečením dieťaťa. U nás a to nemyslím ironicky v pohode stihnú deti odovzdávať o 14,30 aaaaaaaa oblečené:):):) O to sa fakt nebojím (veď som už spomínala, že škôlka ako celok je fakt dobrá, čiže aj s personálom, mňa len škrie tá prev.doba, nie tí ktorí tam pracujú). Ale vidím, že zrejme dobre chápeš o čom točím. no pôsobíš na mňa dosť podráždene (bez urážky), lebo toto a ešte na záver mám pocit, že zákon Ministerstva školstva č. 245/2008 Z.z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) platí pre všetkých rovnako...... nie je citát zákona - to je len číslo zákona - citát je výňatok zo zákona, napr. §1,2,3 ods. 1,2,3 a priložený text... atď. Možno by si mala brať túto diskusiu ako diskusiu, nie ako útok na tvoje vedomosti. O tých nikto nepochybuje, práve naopak, podľa tvojich vyjadrení vidím, že diskutujem so skutočnou odborníčkou (čo ma mimochodom teší), alebo prinajmenšom si od "fachu".
Tak poraď, mám ešte skočiť za pani riaditeľkou, ak áno, potrebujem nejaké argumenty ohľadom počtu detí, počtu učiteliek a rozvrhnutia ich časového harmonogramu atď, vieš mi v tomto pomôcť? Je to síce práca niekoho iného:---, ale s tým nič nenarobím. Možno keby som sa vedela takto obhájiť, aj zmena by sa dala poriešiť. no neviem. čo povieš?
jajka123
11.10.09,07:44
svätá pravda, aj u nás sú takí rodičia, preto už nechcem do toho nikoho ťahať. na dedine fakt nikdy nevieš. tí krotí ti dnes tlieskajú :D ťa zajtra kameňujú.....:mee: Ale taký je život a stým sa počíta, nič nie je len tak "zadarmo".Preto na jednej strane viem, že by to všetkým pomohlo, no na druhej strane neviem, či to bude mať zmysel - hlavne ak sa na to pozriem čiste podľa tvojej skúsenosti, toto očakávam, že sa stane aj tu a to v duchu hesla: "len aby nemal niekto z toho zle".
Melnick
11.10.09,08:26
Neútočím, naozaj, no máš pravdu,chvíľami to tak vyzeralo. :) Asi som mala pricapnúť sem-tam smajlíka;). Vôbec nespochybňujem Tvoje vedomosti, to by som si nedovolila voči nikomu, pretože je tu toľko vzdelaných a múdrych ľudí, ktorým ja nesiaham ani po členky, takže toto z mojej strany naozaj nikomu nehrozí. Je dobre ak si obrnená zákonmi a vyhláškami a usmerneniami v prípade, že chceš niečo dosiahnuť.
K tomu oblečeniu : sama píšeš, že pracujete s manželom do 16:30 a aj MŠ má prevádzku do 16:30. Čiže tu ja potrebujem priestor na to, aby sa dieťa nerušene hralo kým preň prídeš, aby si uložilo po sebe hračky a Ty by si zatiaľ mala možnosť s učiteľkou prehodiť 2-3 slová o tom ,aké Tvoje dieťa cez deň bolo , v kľude by si ho poobliekala a odviedla domov. :)

Vieš o čom hovorím, však.:)

Scenár, ktorý ja neznášam:mad:: dieťa a učiteľka oblečené, učiteľka prestupuje z nohy na nohu, / pritom Dr. Ilko ani mráz nehlásil / kľúče vo dverách MŠ zvonku - pripravené na zamknutie, Ty upotená doletíš, zoberieš dieťa a ospravedlňuješ sa, že ideš neskoro. :cool:

mimotemy Pozor, aby sme nejedli prihorený obed - je to fakt nezdravé. :D:D:D
avonka1
11.10.09,08:26
V našej MŠ máme prevádzku 6:00 - 16:30. Na začiatku školského roka zvoláme rodičovské združenie, na ktorom sa s rodičmi prerokuje o.i. aj prevádzková doba, takže tu sa môžu rodičia presadiť.
Ak si však predstavíte situáciu z pohľadu dieťaťa, tak takýto denno-denný desaťhodinový ( a dlhší ) pobyt v škôlke ( t.j. krik, počiatočné plače atď. ) mu dá fakt zabrať. A hlavne maličkému dieťaťu, ktoré práve nastupuje do MŠ- celý deň sa pýta na mamičku a keď vidí, že všetky ostatné detičky už rodičia vzali domov - nebude to robiť dobrotu, ver mi...
Moja rada ( ja beriem ohľad hlavne na dieťa, prepáč ): upraviť si pracovnú dobu alebo skrátiť úväzok.
Melnick
11.10.09,08:31
V našej MŠ máme prevádzku 6:00 - 16:30. Na začiatku školského roka zvoláme rodičovské združenie, na ktorom sa s rodičmi prerokuje o.i. aj prevádzková doba, takže tu sa môžu rodičia presadiť.
Ak si však predstavíte situáciu z pohľadu dieťaťa, tak takýto denno-denný desaťhodinový ( a dlhší ) pobyt v škôlke ( t.j. krik, počiatočné plače atď. ) mu dá fakt zabrať. A hlavne maličkému dieťaťu, ktoré práve nastupuje do MŠ- celý deň sa pýta na mamičku a keď vidí, že všetky ostatné detičky už rodičia vzali domov - nebude to robiť dobrotu, ver mi...
Moja rada ( ja beriem ohľad hlavne na dieťa, prepáč ): upraviť si pracovnú dobu alebo skrátiť úväzok.

A čo ak v dnešnej dobe je niekto rád, že tú prácu má ? A radšej so skráteným úväzkom ani nedráždi zamestnávateľa ?:cool:

mimotemy ten plač je zvyčajne len na začiatku roka a vtedy si aj mamičky rôzne poriešia dĺžku pobytu dieťaťa v MŠ - hlavne tie na dedinách.;) No neskôr si deti zvyknú a často ani nechcú ísť domov. :) Možno sa pousmejete, ale naozaj to tak je.
avonka1
11.10.09,08:39
Melnick, súhlasím so všetkým, čo píšeš, chcem však poukázať na vec aj z pohľadu dieťaťa.
jajka123
12.10.09,08:17
musím uznať, že debata začína byť riadne zaujímavá. Ja len smutne konštatujem, že patrím práve medzi tých, ktorí sú radi, že nejakú prácu majú (čakajú ma už 4 roky, lebo som bola na rizikovom) a teraz provokovať s úpravou úväzku, asi by som sa už fakt nemala kam vrátiť - a to si fakt momentálne nemôžem dovoliť. Pri prvom dieťati som pracovala 10 rokov na skrátený úväzok a verte, neverte pri tých platoch aké boli (a aké ešte sú) to ešte stále s manželom finančne dobiehame - myslím tým stratu oproti plnému úväzku. Pravda je, že dieťa bolo spokojné, teraz je to už dospelá kočka, ale je fakt, že keď som po ňu prišla do MŠ, často nechcela ani ísť domov a plakal, prečo musí ísť prvá, tak som tam koľko krát ostala a česala ďalšie dievčatká, ktoré sa práve zobudili, mimotemyvymýšľali sme si rôzne účesy, niekedy sa pridali aj chlapci, bola to zábava - jáj už odbočujem. pre všetky tieto okolnosti, ktoré som už vlastne zažila, som presvedčená, že by bolo jednoduchšie upraviť hodiny škôlky ako trápiť rodičov. a ešte k tým 10 hodinám v škôlke: myslím, že je lepšie aby bolo dieťa i keď 10 hodín (aj to myslím, že nie vždy - len podľa okolností, veď tiež nie som netvor) v prostredí, kde mu je dobre, kde má rád pani učiteľku a má krásne hračky ako by mal byť v škôlke 7 hodín a ďalšie 3 hodiny by si ho pohadzovali naši susedia - to myslím škodí deťom viac.
Manual
12.10.09,08:21
Ahojte, poraďte mi čo najskôr, som fakt zúfalá:
U nás ako inak na dedine ;) je škôlka otvorená od 6,50 do 16,00. To je presne moja a manželova pracovná doba. a to musíme ísť o 30 min. skôr aby sme to stihli....

Aj u nás v meste kde chodí vnuk je to tak, dokonca od 7,oo - 16,oo :)
jajka123
12.10.09,08:36
Neútočím, naozaj, no máš pravdu,chvíľami to tak vyzeralo. :) Asi som mala pricapnúť sem-tam smajlíka;). Vôbec nespochybňujem Tvoje vedomosti, to by som si nedovolila voči nikomu, pretože je tu toľko vzdelaných a múdrych ľudí, ktorým ja nesiaham ani po členky, takže toto z mojej strany naozaj nikomu nehrozí. Je dobre ak si obrnená zákonmi a vyhláškami a usmerneniami v prípade, že chceš niečo dosiahnuť.
K tomu oblečeniu : sama píšeš, že pracujete s manželom do 16:30 a aj MŠ má prevádzku do 16:30. Čiže tu ja potrebujem priestor na to, aby sa dieťa nerušene hralo kým preň prídeš, aby si uložilo po sebe hračky a Ty by si zatiaľ mala možnosť s učiteľkou prehodiť 2-3 slová o tom ,aké Tvoje dieťa cez deň bolo , v kľude by si ho poobliekala a odviedla domov. :)

Vieš o čom hovorím, však.:)

Scenár, ktorý ja neznášam:mad:: dieťa a učiteľka oblečené, učiteľka prestupuje z nohy na nohu, / pritom Dr. Ilko ani mráz nehlásil / kľúče vo dverách MŠ zvonku - pripravené na zamknutie, Ty upotená doletíš, zoberieš dieťa a ospravedlňuješ sa, že ideš neskoro. :cool:

mimotemy Pozor, aby sme nejedli prihorený obed - je to fakt nezdravé. :D:D:D

Majka, to je v pohode, niekedy mi tiež "uletí pero" - choroba z povolania, tam sa denne obraciame argumentami len na zákony:confused:,, aaaaaaaale veď sme len ľudia;). normálne začínam mať pocit, že mi čítaš myšlienky. aj s tým scenárom, ktorí, mimochodom neznášam aj ja;), preto som to hneď pri prijatí malého do MŠ p.riaditeľke povedala a to: že mám veľký záujem o tú zmenu práve preto, že nechcem aby raz došlo k takejto situácii, keďže si dosť vážim prácu učiteliek, nerada by som riešila nepríjemné výstupy, ktorým sa dá jednoducho touto zmenou predísť.
No niekedy myslím, že pravidlo Ak sa chce , tak sa dá - platí na 200%, lebo ak sa nechce.... tak sme tam kde sme a môžme tak maximálne ísť šlapať kapustu, lebo z miesta sa nepohneme. Ale ešte mám maličkú nádej, keďže sa na rodičku už ozvali aj rodičia (síce len dvaja, ale predsa, lebo vraj doteraz to všetkým nevyhovovalo, ale zápis z rodička nebol ani raz - nikto sa neodvážil také niečo žiadať pred učiteľkami:mee: - a potom bojuj - že za koho:rolleyes:...), že na ďalšom rodičku nájdu odvahu aj ostatní a snáď sa to pohne. Len neviem koľko ich potrebujú mať nespokojných na to aby s tým niečo urobili, keď 22 ľudí im bolo málo:confused::confused::confused:.
iriska
12.10.09,09:48
Ešte z iného pohľadu - pani riaditeľka by si mohla uvedomiť, že tá škôlka a tiež aj ona je tam preto, lebo vaše deti chodia do tej škôlky a nie naopak.
Melnick
12.10.09,13:40
Aj u nás v meste kde chodí vnuk je to tak, dokonca od 7,oo - 16,oo :)No Janko , divím sa, že takto to chodí aj v meste.:cool: Zdá sa,že sláva stúpa do hlavy nielen ľudom, ale aj zariadeniam:D? Sú si isté v kramflekoch, že znova sú zaujímavé pre rodičov. Pamätám si na slávne -neslávne obdobie, keď sa rušila jedna MŠ za druhou - to bolo vzlykov....... Asi by to bolo treba p. učiteľkám pripomenúť. :cool:
Melnick
12.10.09,13:48
čerpané zo stránky "Ústredný portál verejnej......."


Organizácia
Organizácia výchovy a vzdelávania v materskej škole môže byť:

poldenná (predprimárne vzdelávanie poskytuje spravidla 5 hodín denne v dopoludňajšom alebo popoludňajšom čase),
celodenná (predprimárne vzdelávanie poskytuje spravidla od 06,00 hodiny do 18,00 hodiny podľa miestnych podmienok a potrieb zákonných zástupcov), Nikde tu nevidím pokyn : podľa miestnych podmienok a potrieb zamestnancov MŠ. :D:D:D:D:D:D
týždenná (pre deti, o ktoré sa zákonní zástupcovia nemôžu starať počas pracovných
dní v týždni) a
nepretržitá (predprimárne vzdelávanie poskytuje deťom bez prerušenia, aj počas dní pracovného pokoja).
bikam
13.10.09,07:16
Jajka 123, bývam na dedine iste menšej ako ty, v MŠ máme zriadenú len 1 triedu "zmiešanú", ale iste aj vy máte v MŠ Školskú radu. Skús sa obrátiť tam, Školská rada je sprostredkovateľ medzi rodičmi, zamestnancami MŠ pedagogickými aj nepedagogickými, a zriaďovateľom.
Ešte sa chcem spýtať - stačilo by ti napr. 10 min?
V našej škôlke sa takýto problém aj s pomocou Školskej rady vyriešil tak, že 2 detičky nosí mamka o 10 min 7, aj keď pracovná doba MŠ je od 7, sú tam tých pár minút s nepedagogickým pracovníkom - pani, čo otvára škôlku, zapne kúrenie, vyvetrá,môžme ju pomenovať školníčka - pani učiteľka príde pár minút pred 7, a je všetko vybavené. Keď sa chce, všetko sa dá. Závisí to od vzájomnej ústretovosti.
jajka123
13.10.09,16:09
majuška tak presne týmto som argumentovala v žiadosti, a vieš čo? len mi bola doporučená zmena pracovnej doby - aj tým ďalším 22 rodičom... sila, že? preto ma zaujímalo, koľko potrebujú podpisov na to aby to prešlo. a z kuloárov som sa dozvedela, že sa p. riaditeľka nechala počuť, že keď to takto fungovalo 14 rokov, prečo by to mali zrazu meniť a vraj ona urobí všetko preto, aby sa to nezmenilo:confused: aaaa : vraj včera na margo tých nespokojných rodičov vyvesila na nástenke, že sa opäť obecná rada rozhodla nechať pôvodné prev. hodiny....:eek::eek::eek::eek: tak sa snaží a snaží, len pre koho :mee::mee::mee::rolleyes::rolleyes::rolleyes:
jajka123
13.10.09,16:17
Tiež si myslím, lenže: ja potrebujem dieťa odovzdať 30 min. pred otvorením, a počas tejto doby má p. upratovačka iné povinnosti, čiže moje dieťa - podotýkam nováčika šikne do triedy, dieťa bude bez dozoru 30 minút - možno sám v novom prostredí- teda minimálne 2 týždne, kým si zvykne, potom by sa to už dalo vydržať a dokonca som niekde čítala, že týchto 30 min. pri "nepovolanej" osobe si za svoje dieťa zodpovedná ty ako matka. čiste hypoteticky, čo ak tam začne blbnúť a niečo si vyvedie, veď som ešte mladá, nechcem byť už šedivá :D:D:D:D:D, a už vôbec nechcem prísť o syna, alebo prinajmenšom o jeho zdravie :mad: Keby pri ňom tá pani celých 30 min. sedela, teda resp. kým príde p. učiteľka, je po probléme. nemusím nič riešiť. Dúfam, že tak dobrú vílu nájdem. :)
Melnick
14.10.09,15:04
majuška tak presne týmto som argumentovala v žiadosti, a vieš čo? len mi bola doporučená zmena pracovnej doby - aj tým ďalším 22 rodičom... sila, že? preto ma zaujímalo, koľko potrebujú podpisov na to aby to prešlo. a z kuloárov som sa dozvedela, že sa p. riaditeľka nechala počuť, že keď to takto fungovalo 14 rokov, prečo by to mali zrazu meniť a vraj ona urobí všetko preto, aby sa to nezmenilo:confused: aaaa : vraj včera na margo tých nespokojných rodičov vyvesila na nástenke, že sa opäť obecná rada rozhodla nechať pôvodné prev. hodiny....:eek::eek::eek::eek: tak sa snaží a snaží, len pre koho :mee::mee::mee::rolleyes::rolleyes::rolleyes:Ani jeden :) stačí dobrá vôľa.:cool:
jajka123
15.10.09,11:08
Ozaj to som zabudla dodať, že opäť zasadala obecná rada a opäť sa zmena neschválila. No a ešte pikoška: naša rodičovská rada (teda volia si ju rodičia tak tomu fakt nerozumiem:rolleyes:,asi pochopím na prvom rodičku:---:---) funguje asi tak, že ako druhý krok (okrem toho že som najskôr s prosbou oslovila pani riaditeľku) som oslovila rod.radu - teda jednu z mamičiek, ktorá je akože tiež zástupcom "nás". táto mi priamo povedala, že aj ona by to potrebovala, ale nebude si robiť "zlé meno" medzi učiteľkami:o. Dosť ma to teda šoklo, lebo mám pocit, že ak chcem niekoho o niečo požiadať, poprosiť, alebo niečo rozdiskutovať , ešte to neznamená, že si robím zlé meno, koniec koncov, mala byť len sprostredkovateľ, nemusela vôbec súhlasiť s tým, čo potrebujeme, mala len predložiť takúto požiadavku. Lenže ona práva naopak: p. učiteľkám prišla "pošepkať" že tá a tá ..... (čo si to vôbec dovoľuje) od vás chce aby ste tu boli tak skoro a tak dlho.... Potom sa nedivím, že sa nedá nič zmeniť, keď ideme sami proti sebe:rolleyes:.
mimotemy ale hlavne že sneží, synček sa teší, že keď nasneží budú vianoce a že pôjde konečne do škôlky :)
Ľubica2
15.10.09,11:34
majuška tak presne týmto som argumentovala v žiadosti, a vieš čo? len mi bola doporučená zmena pracovnej doby - aj tým ďalším 22 rodičom... sila, že? preto ma zaujímalo, koľko potrebujú podpisov na to aby to prešlo. a z kuloárov som sa dozvedela, že sa p. riaditeľka nechala počuť, že keď to takto fungovalo 14 rokov, prečo by to mali zrazu meniť a vraj ona urobí všetko preto, aby sa to nezmenilo:confused: aaaa : vraj včera na margo tých nespokojných rodičov vyvesila na nástenke, že sa opäť obecná rada rozhodla nechať pôvodné prev. hodiny....:eek::eek::eek::eek: tak sa snaží a snaží, len pre koho :mee::mee::mee::rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Takže namiesto aby sa upravila pracovná doba dvom pani učiteľkám, má si 22 rodičov zmeniť pracovnú dobu :confused: :eek:.
Ak v tom chceš naďalej konať skús napísať na Krajský školský úrad a prilož aj celú korešpondenciu k tomu. Ale musíš si uvedomiť, že aj keď konáš v práve, môže to mať rôzne dôsledky .... :(
jajka123
15.10.09,16:50
Dôsledkov sa neobávam, po tom, čo sa tu už udialo mám živú predstavu čo ma čaká:o. Tento postup však ešte zvažujem, myslím, že keď doleziem na nervy OÚ a p.riaditeľke (veď ja mám čas, kým som ešte na MD, takže otravovať ich môžem aj denne) tým, že budem stále do toho vŕtať, snáď sa to pohne. Ale určite som už zvažovala aj tvoju možnosť, ak to inak nepôjde, bohužiaľ, budem sa musieť k tomu prikloniť a spraviť rázny krok.