lucia_fialka
10.10.09,20:56
Ahojte Poradaci,
o PHM a DPH sa tu uz popisalo vela. Chcela by som sa len uistit ci to chapem spravne. Pri tankovani v zahranici si nasa spolocnost neuplatnuje DPH na vstupe z blockov, co je logicke, lebo si nemozeme uplatnit inu sadzbu dane, a ani nie sme registrovani pre DPH v zahranici.
Moje otazky:
- robi sa v tomto rozdiel medzi MV kategorie M1 a N1?
- nemozeme si uplatnit DPH na vstupe (resp. vykonat samozdanenie) pri MV kategorie N1 keby nam CS vystavila fakturu bez dane?
Chapem tuto problematiku spravne?
Dakujem velmi pekne za akekolvek rady.
babi2
10.10.09,19:46
Ahojte Poradaci,
o PHM a DPH sa tu uz popisalo vela. Chcela by som sa len uistit ci to chapem spravne. Pri tankovani v zahranici si nasa spolocnost neuplatnuje DPH na vstupe z blockov, co je logicke, lebo si nemozeme uplatnit inu sadzbu dane, a ani nie sme registrovani pre DPH v zahranici.
Moje otazky:
- robi sa v tomto rozdiel medzi MV kategorie M1 a N1?
- nemozeme si uplatnit DPH na vstupe (resp. vykonat samozdanenie) pri MV kategorie N1 keby nam CS vystavila fakturu bez dane?
Chapem tuto problematiku spravne?
Dakujem velmi pekne za akekolvek rady.
DPH z bločkov pri tankovaní v zahraničí vstupuje do nákladov, nakoľko si nemôžte DPH uplatniť /nie ste tam registrovaný pre DPH/, ak by Vám CS v zahraničí /platiteľ DPH/ vystavila faktúru bez DPH, tak by ste vykonali samozdanenie. Je to rovnaké či je to kategória M1, alebo N1
Vladimír Ozimý
11.10.09,06:55
PHL má miesto dodania tam kde natankujete, takže z toho vyplýva že Vám nebude nikdy vystavená faktúra bez DPH. DPH vstupuje vrátane ceny do nákladov
lucia_fialka
11.10.09,12:26
a mohli by sme sa pokusit z tych blockov poziadat o vratenie dane v danych statoch? citala som tu na diskusii, ze su na to specializovane spolocnosti, co to robia, len nikde sa nepise, ci to plati len pre dopravne spolocnosti alebo pre akychkolvek podnikatelov. co myslite?