maca78
10.10.09,22:58
Dobrý večer moj 6-ročný syn má hemeroidy. Keď ide na toaletu tak sa mu vytlačí a potom mu hneď vojde dnu. Bola som u praktického lekára a ten mi dal dufalac. Chcela by som sa opýtať či sa to dá vyliečiť, alebo to bude mať už celý život. Ďakujem
stella125
18.10.09,07:27
Sedacie kúpele z dubovej kôry dobre zaberajú pri hemoroidoch -
3PLdubovej kôry vložiť do 300ml vriacej vody, na miernom ohni nechať variť 15 minút. Precediť, naliať do lavóra, pridať studenú vodu. Na sedací kúpeľ by mala byť voda vlažná. Najskôr robiť kúpeľ denne, pri zlepšení 2-3 razy do týždňa. Po kúpeli je vhodné natrieť konečník nechtíkovou masťou. Do stravy zaradiť čo najčastejšie ovsené vločky napr. ako musli tyčinky, kašu alebo ich mierne opražené pridávať do polievok. A veľa vlákniny aj v podobe ovocia a zeleniny- vyvarovať sa tak zápchy a s tým spojeného tlačenia...
ja.nus.ka34
18.10.09,10:28
No tak to uz bude mat navzdy.Aj moja dcera ked mala nieco cez 13 rokov,tak jej prvy krat vysiel.Chuda bola z toho vystresovana a ja tiez.Teraz ma 15 rokov a zatial sa jej vytlacil len raz,teraz v septembri.Chvala bohu nie je to tak casto co jej vyjde.....Ona pouziva FACTU mast.Dubova kora ju stipala.
bolacka
18.10.09,17:53
tomuto nerozumiem..kedysi pocitam ze ludia o tom zacala chyrovat v neskorom veku alebo zeny po porode..

..vyborna prevencia a aj liecba je hlavne mnoho mnoho mnoho pohybu, cize nenchat deticky sediet pred pocitacom cely den po tom co dojde zo skoly ale zapisat ho na nejaky sport alebo nejaku inu pohybovu aktivitu..

..a dalsia vec je strava..co dnesni rodicia tlacia do deti nieje normalne...v kazdom pripade treba markatne prehodnotit jedalnicek deti..velke mnozstvo zeleniny a ovocia je absolutna nevyhnutnost..cim menej pesticidov tym lepsie..ale to v tomto pripade je uz asi zanedbatelna vec, hlavne ze dieta bude jest zeleninu a ovocie..

..dalsia samozrejmost je dostatok vlakniny..kupte ovosne otruby co je najlapsi zdroj vlakniny dostupny v SR..a pridavajte to dietatu do jogurtu..cca dve lyzicky..ja som skusala rozne otruby ale ovesne chutia najviac a neznechutia sa ani po dlhej dobe uzivania..

..a asi posledna nevyhnutnost je vela cistej vody..ziadne malinovky a ine oblbovaky pre mamicky...naucit deti pit cistu filtrovanu vodu je velke plus pre ich zdravie do buducnosti..minimum dva litre...ak ste to zanedbali tak mu pridavajte trocha sirupu do tej vody, len nech dodrzuje pitny rezim..

..a este k tej zelenine..ak sa zacne niekto ohanat ze vsak na nedelny obed sme mali k maskua ryzi salatik tak si asi uz vazne zaklopem na celo..surova zelenina by mala byt minimalne 50%z hlavneho obeda..cize radsej naberte varejnej stravy dietatu menej, nech sa mu do bruska zmesti viac zeleniny..

..jasne ja si to predstavujem jednoducho ale tu uz ide o vela zanedbanych veci v mladom veku dietata...mnoho deti odmieta zeleninu a ovocie z roznych dovodov..ci uz nevidia jest tieto potraviny rodicov ale rodicia ich odmalicka tlacia hlupostami a ptoravinami ktore maju zvyraznovace chute cize je prirodzene ze deti zakladnu potravu odmietaju..

..zelam vela stastia
..tymto monologom nechcem nikoho urazit..netusim co je za tym..neda sa tato vec ani zovseobecnit..mozno ide o dieta ktore tieto zasady dodrzuju a aj tak sa stalo..to sa jednoducho deje v kazdej veci na svete..

..co by som ja dala za to keby v mojom mladom veku moji rodicia tieto zalezitosti nezanedbali..musela som na to dojst rokmi sama az ked som zistila ze mam problem..

žime zdravsie...