laicka
11.10.09,10:56
Zdravim vas vsetkych, veľmi by ma zaujimalo, co si myslite o feng suej. Vyuzivate ho? Verite mu? Hladate o nom informacie? Alebo je to iba moderny trend, ktory zase odide?
Blankake
11.10.09,08:58
laicka
11.10.09,09:10
podla mna to nie su tie iste temy, tam chcu konkretne feng suej rady, ja sa pytam na nazor o feng suej....
DanielaSL
11.10.09,09:31
Ja si myslím, že niečo na tom bude ...aj tomu verím, ale zase nejako veľmi tieto veci nesledujem. Ale keď sme prerábali náš domček, tak som rozmýšľala, že sa budem podľa toho aj riadiť, ale nakoniec všetko sa udialo tak rýchlo, že na sledovanie nebol nejako čas. Ale čomu verím dosť , tak to je pôsobenie mesiaca.
giovanna1
11.10.09,09:50
Ja myslím že určite na tom niečo je - zásady, že by mal byť všade poriadok - napr. pod posteľou, na skrini - v izbe všeobecne - aby mohla prúdiť energia, alebo že sa treba zbaviť starých nepotrebných vecí - to má niečo do seba. Prečítala som pár kníh o tom, ale aby som si teraz prestavala dom kvôli fengšuej... to nie. Podľa mňa je to aj o intuícii, človek by mal robiť veci tak ako to cíti, ako sa to jemu páči. Neviem si predstaviť žiť v prostredí, ktoré mi niekto - upraví, nadiktuje - aj keď podľa zásad fengšuej.
tetrisss
11.10.09,10:01
Neriadim sa tym v zivote, ani to nemam nejake prebadane, ale bola som pred casom v Singapure a toto mesto je stavane podla tychto zasad /vraj/ a je tam neuveritelna pozitivna energia, spokojni ludia, zelen a poriadok. Ja mesta nemusim, ale toto je asi jedine, kde by som teoreticky mohla zit, takze si myslim, ze na tejto filozofii nieco bude.
wegamizi
11.10.09,15:20
Ja si tiez myslim, ze prvky z feng suej, ked su spravne aplikovane, prinesu svoje ovocie. Nenazvala by som to vôbec modernym trendom, uz len z dovodu dlhodobej tradicie v niektorych krajinach.
Ked sa docitame o hlavnych principoch uplatnovania tejto filozofie, zistime, ze ma svoju logiku.
Ako bolo spominane, poriadok okolo nas, dalej eliminovat ostre hrany na nabytku, zbavovat sa suchych listov na kvetinach, nesedavat chrbtom k dveram, nemat dvere oproti oknu atd. Ja osobne verim tomu, ze treba vytvorit podmienky na prirodzeny tok dobrej energie.
misomiso
11.10.09,15:40
Neriadim sa tym v zivote, ani to nemam nejake prebadane, ale bola som pred casom v Singapure a toto mesto je stavane podla tychto zasad /vraj/ a je tam neuveritelna pozitivna energia, spokojni ludia, zelen a poriadok. Ja mesta nemusim, ale toto je asi jedine, kde by som teoreticky mohla zit, takze si myslim, ze na tejto filozofii nieco bude.

Ale ved to sa staci ist pozriet do Ljubljany, myslim, ze tu nestavali podla febg suej. Vela zelene na cloveka vzdy dobre vplyva, v tomto je Bratislava uplne na chvoste. Ci za sociku alebo teraz - kde sa len da, zelen sa likviduje. Dokonca aj na Hlavnom namesti spilili tie stare stromy a nahradili ich iba skapinajucimi bonsajmi v kochlikoch.
durisovad
11.10.09,15:58
Ked som este pracovala ako aktivna ekonomka, kancelariu mi zariadoval architekt. Potom prisiel jeden clovek, ktory sa zaoberal touto vedou a povedal, ze kancelaria je zariadena zle. Napriek tomu sa mne aj firme darilo dobre, bola som v tej kancelarii spokojna a vydrzala som tam uspesne do penzie.
tetrisss
11.10.09,16:17
Ale ved to sa staci ist pozriet do Ljubljany, myslim, ze tu nestavali podla febg suej. Vela zelene na cloveka vzdy dobre vplyva, v tomto je Bratislava uplne na chvoste. Ci za sociku alebo teraz - kde sa len da, zelen sa likviduje. Dokonca aj na Hlavnom namesti spilili tie stare stromy a nahradili ich iba skapinajucimi bonsajmi v kochlikoch.

Nuz, zase je na vine socik... a ja, ako rodena bratislavcanka, si pamatam nadherne zakvitnute nabrezie Dunaja, kde sa teraz vybuduju byty pre zbohatlikov a pamatam si Karlovu Ves, kde neboli ziadne panelaky, ale sme do lesa chodili zbierat snezienky a fialky. Dnesna Bratislava je dobabrana tak socikom, ako terajsim zriadenim.
sarasara
11.10.09,17:49
Feng šuej je stará tradícia v ázijských krajinách. Trochu to poznám a trošku sa tým riadim. Nemám zrkadlo v spálni, vo vstupnej chodbe, ktorá má dvere vpredu aj vzadu mi visí kryštáľ, sedenie mám oproti dverám a vonku mám bambusovú, teraz neviem ako to nazvať, zvonkohru. No to je asi všetko. Feng šuej je obsiahla "veda" a z jednej knihy sa toho človek veľa nedozvie. a či to funguje? Keď si človek zariadi svoj byt tak, ako sa mu to páči, má čistučko, okolo seba dobrých ľudí, je mu dobre s feng šuej aj bez neho.
hanelie
11.10.09,17:58
tiež sa riadim iba takými základnými pravidlami feng shui
veľa črepníkových kvetov
žiadne rezané kvety - ihneď začína hnilobný proces
žiadne sušené ani umelé kvety - mŕtva energia
Nika
11.10.09,18:03
..ja sa neriadim ani fengom ani suejom, ale ako už písala giovanna sama sebou.. a mám energie na rozdávanie.....:)
Iwett
11.10.09,18:44
..ja sa neriadim ani fengom ani suejom, ale ako už písala giovanna sama sebou.. a mám energie na rozdávanie.....:)
tak to ti závidím...v dobrom:)
misomiso
11.10.09,18:59
Nuz, zase je na vine socik... a ja, ako rodena bratislavcanka, si pamatam nadherne zakvitnute nabrezie Dunaja, kde sa teraz vybuduju byty pre zbohatlikov a pamatam si Karlovu Ves, kde neboli ziadne panelaky, ale sme do lesa chodili zbierat snezienky a fialky. Dnesna Bratislava je dobabrana tak socikom, ako terajsim zriadenim.

Ale ved presne to som napisal, treba iba citat.
Silvernola
12.10.09,01:56
V tvojej otázke už je obsiahnutá aj moja odpoveď: Ak tomu veríš, tak to funguje, ak nie tak nie.
húžva
12.10.09,02:54
Feng suej, preložme si to do slovenčiny, aby sme sa pokúsili odpovedať si v tejto veci.
Harmónia, súlad, alebo ešte jednoduchšie poriadok, kedysi ľudia vravievali každá vec musí mať svoje miesto...
To všetko a ešte oveľa viac je feng šuej.
Ak mi chce niekto tvrdiť, že ho nijako neovplyvňuje to, ako má zariadený dom,to aký má v ňom poriadok, to či sa denno denne potkýna o vysoký prah , alebo to či zobúdzajú vŕzgajúce vchodové dvere jeho susedov... tak zbytočné sú každé ďalšie slová.
Ako pri všetkom aj tu platí, že "Skôr než sa stane zázrak musí prísť viera."
Ale súhlasím aj s tým, že všetkého veľa škodí a v dnešnej dobe je aj táto veda o harmónii zaháňaná svojou premrštenosťou do disharmónie.
V prvom rade ide o cibrenie citu a intuície. Práve preto je zbytočné sa dohadovať o tomto s mnohým hrubým-necitlivým mužom, ktorý tieto veci síce cítiť nemôže, to však neznamená, že na neho nemajú priamy vplyv.
Ďalšia vec ktorá v súčasnosti mnohým uniká pri horlení v tomto smere, teda pri dokonalom zariaďovaní je to, že prvoradý "feng šuej" BY MAL BYŤ, v našich vzťahoch.
Ak totiž z nejakých, nepoznaných príčin nefunguje náš vzťah, ak v ňom vládne disharmónia, hádky...potom nás nezachráni ani prestavba domu v tomto starovekom umení.
Ak naopak v našom vzťahu prežívame skutočnú, nefalšovanú a nepredstieranú lásku, potom nám nemôžu nejak vážne uškodiť ani nejaké disharmonické architektonické prvky v našom obydlí.
Ak si napríklad podľa feng šueju dáme vchodové dvere vedľa uštipačnej svokry, tak nám to môže uškodiť oveľa viac, ako keby sme ich mali otočené na celkom opačnej a nevhodnej strane.
pepsikova
12.10.09,03:03
Nuz, zase je na vine socik... a ja, ako rodena bratislavcanka, si pamatam nadherne zakvitnute nabrezie Dunaja, kde sa teraz vybuduju byty pre zbohatlikov a pamatam si Karlovu Ves, kde neboli ziadne panelaky, ale sme do lesa chodili zbierat snezienky a fialky. Dnesna Bratislava je dobabrana tak socikom, ako terajsim zriadenim...

..a vedela by si si predstaviť žiť niekde inde?..
..ja chodím do Bratislavy tak raz za štvrť roka a teším sa ..prejdem cez mesto,síce električkou, ale ten ruch a iné tváre ma dobíjajú,prídem domov a teším sa, kedy zas pôjdem "na výlet"..mesto na mňa pôsobí ako dobíjačka batérie,možno aj preto, že tam "len idem", ale páčilo by sa mi tam žiť..
tetrisss
12.10.09,11:17
..

..a vedela by si si predstaviť žiť niekde inde?..
..ja chodím do Bratislavy tak raz za štvrť roka a teším sa ..prejdem cez mesto,síce električkou, ale ten ruch a iné tváre ma dobíjajú,prídem domov a teším sa, kedy zas pôjdem "na výlet"..mesto na mňa pôsobí ako dobíjačka batérie,možno aj preto, že tam "len idem", ale páčilo by sa mi tam žiť..

Nuz, musim ta sklamat, zijem uplne inde, ale do Bratislavy chodim raz za mesiac a mam tam rodny dom a brata, ale zit by som tam uz nechcela. Teraz je to velky zhon a o sulade sa neda vraviet.
laicka
12.10.09,18:13
Prosim, skuste neodbocovat od temy, na toto su ine portaly, mna nezaujimalo, kto kde byva a co si mysli o ktorom meste, ale co si myslite o feng suej...Dakujem - Sme na porada.sk, nie na vyrozpravajsa.sk.

Tym, co reagovali na moju temu, dakujem za pochopenie a odpovede.
Fajoska
13.10.09,16:23
Prosim, skuste neodbocovat od temy, na toto su ine portaly, mna nezaujimalo, kto kde byva a co si mysli o ktorom meste, ale co si myslite o feng suej...Dakujem - Sme na porada.sk, nie na vyrozpravajsa.sk.

Tym, co reagovali na moju temu, dakujem za pochopenie a odpovede.

Ahoj, ja sa venujem tejto filozofii aktívne, snažím sa vzdelávať a učiť nové školy (metódy), podľa ktorých pri zariaďovaní interiérov postupujem. Keďže pracujem ako interiérová dizajnérka, je naozaj zaujímavé porovnávať a spájať tieto dve zaujímavé práce (trendy, dizajn + FS)...
giovanna1
13.10.09,19:34
Bavilo by ma byť interierovou dizajnerkou. Ako to ide? Máš klientov a navrhneš im byt zariadiť podľa feng suej - ked o tom nemajú ani šajnu? Alebo si to žiadajú oni? Akých máš klientov? Sú takí čo si dajú prerobiť už kompletne zariadený celý byt? Alebo začínate v prázdnom? Dávnejšie som to trochu sledovala, nie sú to najlacnejšie služby. Ale práca zaujímavá. Tak nech sa darí... / ospravedlňujem sa, ak som veľmi zvedavá, no zaujímajú ma tieto veci/
laicka
13.10.09,19:40
Ahoj, ja sa venujem tejto filozofii aktívne, snažím sa vzdelávať a učiť nové školy (metódy), podľa ktorých pri zariaďovaní interiérov postupujem. Keďže pracujem ako interiérová dizajnérka, je naozaj zaujímavé porovnávať a spájať tieto dve zaujímavé práce (trendy, dizajn + FS)...

Zaujimave, ako si zhanas klientov na FS? Najdu ta sami?
DanielaSL
14.10.09,10:30
Ahoj, ja sa venujem tejto filozofii aktívne, snažím sa vzdelávať a učiť nové školy (metódy), podľa ktorých pri zariaďovaní interiérov postupujem. Keďže pracujem ako interiérová dizajnérka, je naozaj zaujímavé porovnávať a spájať tieto dve zaujímavé práce (trendy, dizajn + FS)...

Tak ty by si sa mi bola zišla na jar, keď sme dokončievali náš domček....aj som skúšala hľadať odborníka a napokon som sa spoľahla sama na seba. :)
cathyc
15.10.09,12:18
Prosim, skuste neodbocovat od temy, na toto su ine portaly, mna nezaujimalo, kto kde byva a co si mysli o ktorom meste, ale co si myslite o feng suej...Dakujem - Sme na porada.sk, nie na vyrozpravajsa.sk.

Tym, co reagovali na moju temu, dakujem za pochopenie a odpovede.

Toto bolo trošku ostré a určite nie v súlade s feng šuej, pretože toto učenie je aj o harmónii v medziľudských vzťahoch. Určite je správne, že si sa snažila o usmernenie diskusie, ale volila by som iný tón.

Teraz k feng šuej z môjho pohľadu. Amatérsky sa týmto učením zaoberám už dlhé roky. Určite nie som fanatik, ale práve veľa skúsenosti ma naučilo, že naozaj všetkého veľa škodí. Ak si niekto v tejto krajine bez ázijských koreňov prepchá svoj životný priestor cudzím rastlinstvom a inými feng šuej pomôckami, narobí viac škody ako úžitku. Zbytočne budem čakať ochranu od drakov keď v nich neverím. Je však zaujímave odsledovať trošku aj našu históriu a človek zistí, že týmto učením sa ľudia riadili aj u nás. Nemalo síce žiaden názov, nedochovali sa žiadne ucelené zápisy, tak ako všetko v slovanstve, ale to nemení nič na veci, že sa ľudia snažili žiť v súlade s vesmírom. Svoje poznatky si odovzdávali ústne z pokolenia na pokolenie. Stavali domy na miestach kde sa neliala voda, nezosúvala pôda, ako tu už niekto písal všetko malo svoje miesto, aj napriek skromným pomerom mali čisto a útulne zariadené domčeky, čisté dvory. Maľby nad dverami mali ochranný charakter. Toto všetko ma nakoniec privádza až k permakultúre.
Dnes sa domy stavajú na tých najnevhodnejších miestach, hlavne že sú lukratívne. Stačí sa napríklad pozrieť cestou z vlaku pri hlavnej stanici. Neviem ako sa tam ľuďom môže žiť. Ani 50 plastových okien natrepaných na sebe nezmení nič na tom, že je to deštruktívne prostredie.
Fajoska
15.10.09,17:46
Odpoviem všetkým :)

giovanna... Ide to celkom dobre. Ďakujem za opýtanie ;) Feng Shui bez vedomia klientov určite nerobím. Ak navrhujem interiér pre klienta, ktorý neholduje tomuto "umeniu", navrhnem riešenie, ktoré by bolo možno v zásade s FS, ale ak klient nesúhlasí, tak nie... Ak ide o zariaďovanie podľa tejto filozofie, väčšinou než pristúpime k samotným zmenám, musím priestor zanalyzovať, zamerať, gua čísla a tak podobne... no a vytvoriť prvotný návrh farieb, rozmiestnenia nábytku (podľa toho čo konkrétne klient potrebuje). Na stretnutí si všetko vysvetlíme, čo a prečo je tam a tam... poprípade ak je niečo, čo sa klientom nepáči, skúsim nájsť ešte aj iné riešenie (niekedy sa dá, niekedy nie)... Čo sa týka stavu v akom sa byt nachádza, je to rôzne. Niekedy je nový, inokedy si žiadajú len zmenu, ktorú chcú zväčša pri výmene sedačky a vymaľovaní izieb (zmeny, ktoré robí každý raz za čas).
Ceny za služby... tak ja som interiérová dizajnérka, ja dávam ceny za návrh interiéru (či už je v súlade FS alebo nie).

laicka... klientov si hľadám sama, niekedy si nájdu oni mňa ;)

daniela... ak by si chcela, môžeme si to niekedy pri šálke čaju prejsť (alebo aspoň mailom). No alebo napríklad, keď náhodou budeš chcieť niečo zmeniť, riešiť, napraviť..... budeš vedieť, na koho sa obrátiť :D

Prajem všetkým krásny deň!
húžva
15.10.09,17:54
Toto bolo trošku ostré a určite nie v súlade s feng šuej, pretože toto učenie je aj o harmónii v medziľudských vzťahoch. Určite je správne, že si sa snažila o usmernenie diskusie, ale volila by som iný tón.

Teraz k feng šuej z môjho pohľadu. Amatérsky sa týmto učením zaoberám už dlhé roky. Určite nie som fanatik, ale práve veľa skúsenosti ma naučilo, že naozaj všetkého veľa škodí. Ak si niekto v tejto krajine bez ázijských koreňov prepchá svoj životný priestor cudzím rastlinstvom a inými feng šuej pomôckami, narobí viac škody ako úžitku. Zbytočne budem čakať ochranu od drakov keď v nich neverím. Je však zaujímave odsledovať trošku aj našu históriu a človek zistí, že týmto učením sa ľudia riadili aj u nás. Nemalo síce žiaden názov, nedochovali sa žiadne ucelené zápisy, tak ako všetko v slovanstve, ale to nemení nič na veci, že sa ľudia snažili žiť v súlade s vesmírom. Svoje poznatky si odovzdávali ústne z pokolenia na pokolenie. Stavali domy na miestach kde sa neliala voda, nezosúvala pôda, ako tu už niekto písal všetko malo svoje miesto, aj napriek skromným pomerom mali čisto a útulne zariadené domčeky, čisté dvory. Maľby nad dverami mali ochranný charakter. Toto všetko ma nakoniec privádza až k permakultúre.
Dnes sa domy stavajú na tých najnevhodnejších miestach, hlavne že sú lukratívne. Stačí sa napríklad pozrieť cestou z vlaku pri hlavnej stanici. Neviem ako sa tam ľuďom môže žiť. Ani 50 plastových okien natrepaných na sebe nezmení nič na tom, že je to deštruktívne prostredie.

Prajem Vám dobrý večer(...?). Úprimne by ma zaujímalo, čo konkrétne na permakultúre sa Vám blíži, nazvem to k "slovenskému dobovému feng šueju".
Osobne som sa dostal k permakultúre cez bio, eko, teda trvalú udržatelnosť a život v súlade so všetkým...
Ale aby som bol úprimný, vyskúšal som si permakultúru aj v praktickom živote na lazoch a moje skúsenosti sú negatívne. Totiž v permakultúre som našiel veľmi veľa v praxi, a hlavne v našich európskych podnebných podmienkach neuskutočniteľných ideí.
Pokiaľ žije človek v meste a zaoberá sa tým viac menej iba teoreticky, alebo na nejakej modelovej situácii na balkóne, či miny záhradke všetko je to reálne.
Ale práve to, podľa mňa, veľa ľudí mýli. Mestské podmienky budú vlastne ešte dlhú dobu iba neprirodzené, pretože my podľa mňa ešte nevieme žiť v mestách = veľkých spoločenstvách.
Akonáhle však človek berie permakultúru ako ozajstný životný štýl v ktorom by mu mala prirodzene poslúžiť aj ako zdroj obživy a všetko ostatné pre život dôležité, vtedy permakultúra, prestáva fungovať. Teda také sú moje skúsenosti, preto ma skutočne zaujíma Váš uhol pohľadu na tieto veci.
Ďakujem
cathyc
15.10.09,18:14
Prajem Vám dobrý večer(...?). Úprimne by ma zaujímalo, čo konkrétne na permakultúre sa Vám blíži, nazvem to k "slovenskému dobovému feng šueju".
Osobne som sa dostal k permakultúre cez bio, eko, teda trvalú udržatelnosť a život v súlade so všetkým...
Ale aby som bol úprimný, vyskúšal som si permakultúru aj v praktickom živote na lazoch a moje skúsenosti sú negatívne. Totiž v permakultúre som našiel veľmi veľa v praxi, a hlavne v našich európskych podnebných podmienkach neuskutočniteľných ideí.
Pokiaľ žije človek v meste a zaoberá sa tým viac menej iba teoreticky, alebo na nejakej modelovej situácii na balkóne, či miny záhradke všetko je to reálne.
Ale práve to, podľa mňa, veľa ľudí mýli. Mestské podmienky budú vlastne ešte dlhú dobu iba neprirodzené, pretože my podľa mňa ešte nevieme žiť v mestách = veľkých spoločenstvách.
Akonáhle však človek berie permakultúru ako ozajstný životný štýl v ktorom by mu mala prirodzene poslúžiť aj ako zdroj obživy a všetko ostatné pre život dôležité, vtedy permakultúra, prestáva fungovať. Teda také sú moje skúsenosti, preto ma skutočne zaujíma Váš uhol pohľadu na tieto veci.
Ďakujem
Pre upresnenie nežijem v meste. Nakoľko však viem, že autorke tejto témy sa nepáči odbočovanie o nej, rada svoj postoj vysvetlím cez ss.
peter kkk.
15.10.09,18:33
ahoj. ja moc na rozne pozitivne energie, fazy mesiaca, lunarny kalendar a rozne "cari mari" neverim ale feng suej ma celkom zaujima a to nie pre jeho pozitivnu energiu ale v tom (a mozno to bude hlavne tym) ako som videl v casopisoch krasne naaranzovane bytiky, domceky, zahrady atd. je to zaujimave aj z toho dovodu ze feng suej mi pripada ako pekne usporiadany zivot a preto prudi ta pozitivna energia.

velke minus ale vidim, bohuzial, v tom ze ak tym chces zit, musis si postavit a navrhnut cely dom, rozostavanie izieb atd pretoze ak byvas v garzonke ci pocetna rodina v mensom byte (pri ktorom staci len aby bol orientovany na zlu stranu) tak proste nemas sancu. dokonca ak by si si chcela kupit byt v novostavbe v danej lokalite a k tomu sa este chcela zariadit podla feng suej, tak musis byt v tucnom baliku alebo s bohovskym stastim aby mohlo byt vsetko po tvom v sulade s feng suej
cathyc
15.10.09,18:42
ahoj. ja moc na rozne pozitivne energie, fazy mesiaca, lunarny kalendar a rozne "cari mari" neverim ale feng suej ma celkom zaujima a to nie pre jeho pozitivnu energiu ale v tom (a mozno to bude hlavne tym) ako som videl v casopisoch krasne naaranzovane bytiky, domceky, zahrady atd. je to zaujimave aj z toho dovodu ze feng suej mi pripada ako pekne usporiadany zivot a preto prudi ta pozitivna energia.

velke minus ale vidim, bohuzial, v tom ze ak tym chces zit, musis si postavit a navrhnut cely dom, rozostavanie izieb atd pretoze ak byvas v garzonke ci pocetna rodina v mensom byte (pri ktorom staci len aby bol orientovany na zlu stranu) tak proste nemas sancu. dokonca ak by si si chcela kupit byt v novostavbe v danej lokalite a k tomu sa este chcela zariadit podla feng suej, tak musis byt v tucnom baliku alebo s bohovskym stastim aby mohlo byt vsetko po tvom v sulade s feng suej

Nikto nemá ideálne podmienky pre život. Jednému chýba to druhému ono. Aj v malom byte orientovanom zlým smerom sa dajú urobiť harmonické úpravy a hlavné je samozrejme zmýšľanie obyvateľov takéhoto bytíka. Ak budú jeho obyvatelia depresívni a namrzení aj ich byt bude vyžarovať takúto energiu. Stačí sa ísť pozrieť do nejakého dedinského múzea. Fascinujú ma tie maličké priestory v ktorých dokázalo žiť množstvo ľudí bez vážnejších konfliktov. Aj napriek nie práve ideálnym pomerom dokázali títo ľudia vychovať svoje deti v úcte k prírode a iným ľuďom.
Preto ak len trošku môžeš skús sa na to pozrieť z iného uhla pohľadu. Prajem Ti aby sa Ti to podarilo.
dvapac
16.10.09,07:29
zo zaciatku som bol velky nepriatel Feng suej, kedze nenavidim vsetky tie cingrlatka a sosky a krystalove fontany... a keby mi mal niekto nabehnut do bytu a povedat, ze tuto stenu si vymalujte na zlto, tak ho pravdepodobne vyhodim z okna. Ale absolvoval som jeden kurz a tam mi bolo velmi dobre vysvetlene, co je za tym a ako sa treba spravat. Samozrejme zakladom je cistota a upratany byt ALE HLAVNE TO, ZE SA TAM CLOVEK DOBRE CITI. Cize ked niekto nema rad citronovu farbu, tak by bol magor aby si ju niekam dal. Tak asi tolko k tomu. Inak sa mi velmi paci ukladanie nabytku podla urcitych pravidiel... je to podla mna velmi rozumne.
Fajoska
17.10.09,09:09
dvapac a kto ťa dostal na ten kurz, keď si bol odporca FS..??
foza1
21.10.09,05:35
Ja si tiež myslým, že na tom niečo bude! Veď človek sa určite lepšie cíti v prostredí kde je čisto a poriadok. Mám doma tiež zopár kníh ohľadom feng-šuej a po ich prečítaní som zistila,že viac vecí čo tam píšu vlastne doma dodržiavam. Človek to tak nejako cíti. Som však tej zásady že nič netreba preháňať všetkého veľa škodí.;)
Fajoska
28.10.09,19:38
Všetkého veľa škodí a nič netreba preháňať, ale na druhú stranu... :D Ak budete fajčiť len polovicu cigarety, ... bude v tom rozdiel ??
kajaaja
04.03.12,12:31
je to o ludoch, kazdy veri neicomu inemu a ten kto nechce abude zosmiesnovat ucenie stare 6 000 rokov je velky ignorant, nebudem predsa zatracovat a zosmiesnovat to co nepoznam,ja si mylsim ze vo vsetko aj v tomto uceni nieco JE.
aj moji chlapy doma sa smeju feng suej a aj moje niake kamosky,ale nevysvetlitelne neviem povedat ze preco ale je to tak snazim sa niak urobit v byte a v zahrade vecicky podla tohto ucenia..dajte niake tipy...
fengshui.dusan
22.03.13,13:58
ano - Singapur, Hong Kong, Sanghaj aj napr. Dubai su postavene podla tychto zasad...
fengshui.dusan
22.03.13,14:10
vsetkeho vela skodi....ano, urcite. FengShui zasadne neskodi - lenze zmeny treba realizovat POSTUPNE, nie naraz a vsetko. Kniha poradi zakladne veci.
fengshui.dusan
22.03.13,14:15
chlapi sa mozu smiat :) FengShui sa zial vytrhava z celkoveho kontextu azijskej filozofie, s FengShui je dalsia kopa suvisiacich veci, napr. karma, filantropia atd.