MySpace
11.10.09,18:09
Ahojte,
co je lepsie skladany notebook alebo hotova zostava z obchodu? Aky mate na to nazor?

Mam moznost vyskladat si notebook od firmy Dell, i ked da sa aj od IBM.
... ale nepozdava sa mi to, za vhodne riesenie. Problem vidim v tom, ci bude kompatibilita jednotlivych dielov a ako vysoko vyleti cena...

Dovod preco nad tym trosku vaham je ten, ze v obchodoch mi na tych NB vzdy nieco vadi, resp. mam pocit, ze uz je tam len odpad, ci par kuskou, co vystali, ktore su moznoze pre beznych uzivatelov vhodne a nevravim, ze ich nikto nekupy, ale nesedia mi...
Fero11
11.10.09,16:28
Ani skladany notebook, ani hotova zostava, ale skladana zostava
duves
11.10.09,16:37
Notebook sa predsa neda kupit po sučiastkach, ale vždy ako hotovy, poskladany a funkcny. Maximalne je možné pridanie ramky, ale to je skor historicka zaležitosť, dnes maju aj pamäť dostatočnú.
mecky
11.10.09,21:03
po suciastkach sa zhana velmi tazko, ale nakonfigurovat si vnutornosti na mieru u vyrobcu nieje problem
http://www.notebooky-dell.sk/content/7-notebooky-dell-konfigurator
mpca
12.10.09,02:49
ak chces skadat od dellu tak sa nicoho neboj. je to len otom aby nevyrabali 10 modelov jednej rady v roznych konfiguraciach a potom im budu sediet na sklade,takto si kazdy kupi presne co chce!
MySpace
12.10.09,08:39
po suciastkach sa zhana velmi tazko, ale nakonfigurovat si vnutornosti na mieru u vyrobcu nieje problem
http://www.notebooky-dell.sk/content/7-notebooky-dell-konfigurator

Dik za tu url. To som povodne myslela, co spominas.
Z Dell-u mi vraveli, ze mam tu moznost, bo i sidlo maju tu nedaleko, tak tam mozem skocit...
Len sa na to pytam skor pre to, ze moj otec pochybuje o funkcnosti takychto modelov a vravel, ze by som mala skor investovat prachy do nejakej znacky a hotovych zostav, pri ktorych je vysoký predpoklad, ze su i otestovane a vedecky overene. Tak ma to trosku zarazilo.
mpca
12.10.09,08:48
Ak budem konkrétny DELL je značka a vraj majú najlepší servis notebokov,, už sa o tom na porade popíslalo,, vraj prídu domu (do firmy) vymenia vadný kus "na kolene" a funguje sa dalej.. žiadne posielanie do servisu atd...
btw: na delloch beží veľa bánk a renomovaných spoločností...
rabek
12.10.09,12:56
Kup si DELL. Maju servis na 100%. V pripade poruchy, na dalsi pracovny den pride ku Tebe technik.
mecky
12.10.09,16:23
Len sa na to pytam skor pre to, ze moj otec pochybuje o funkcnosti takychto modelov a vravel, ze by som mala skor investovat prachy do nejakej znacky a hotovych zostav, pri ktorych je vysoký predpoklad, ze su i otestovane a vedecky overene. Tak ma to trosku zarazilo.

konfigurator nedovoli dat dohromady nekompatibilne veci, v pripade dellu je to tak, ze sice za rovnako vykonny kus zaplatite viac ako u inych znaciek ale kvalita spracovania a hlavne ten casto spominani servis cenu, cloveku ktory chce mat istotu na bezproblemove fungovanie a pripadny rychli servis daleko vyvazia.