Angibabuska
11.10.09,20:18
Dobry!
Ma niekto skusenosti s firmou PAP s.r.o. alebo SLOVSYSTEM? Aku dobru firmu na plastove okna odporucate? Dakujem
Miloš Mičega - CIMOM TN
12.10.09,09:26
O akú lokalitu sa jedná ???
Angibabuska
13.10.09,04:35
Lokalita je Kosice - Terasa , ulica Vystavy
Blankake
13.10.09,04:41
Lokalita je Kosice - Terasa , ulica Vystavy
Ja Ti odporúčam Slovaktual (frima Ekotech) so sídlom na B. Němcovej (v OC Merkúr). Máme od nich okná my, svokrovci, moji rodičia, moja sestra...a sme spokojní. Majú šikovných a spoľahlivých montérov.

http://www.slovaktual.sk/node/887
Lenka1979
13.10.09,05:17
Dobry!
Ma niekto skusenosti s firmou PAP s.r.o. alebo SLOVSYSTEM? Aku dobru firmu na plastove okna odporucate? Dakujem

Firmy sú rôzne, Ty sa zameraj na kvalitu a značku plastového profilu, dovoz z PL a predaj na SK nie je dobrý výber.
radek666
13.10.09,05:43
Firmy sú rôzne, Ty sa zameraj na kvalitu a značku plastového profilu, dovoz z PL a predaj na SK nie je dobrý výber.

nie vždy je to písaným pravidlom. skús pozreť www.oknoplast.com sú to okná vyrábané v polsku - krakow s dobrou kvalitou. týchto okien by som sa nebál. my ideme tiež do týchto. treba len nájsť dobrého obchodného zástupcu ktorý má kvalifikovaných montážnikov.

Radek
Lenka1979
13.10.09,05:48
nie vždy je to písaným pravidlom. skús pozreť www.oknoplast.com (http://www.oknoplast.com) sú to okná vyrábané v polsku - krakow s dobrou kvalitou. týchto okien by som sa nebál. my ideme tiež do týchto. treba len nájsť dobrého obchodného zástupcu ktorý má kvalifikovaných montážnikov.

Radek

Možno... , každý má svoj názor. ;)
Nie je to len o dobrom obchodnom zástupcovi a kvalifikovaných montážnikoch, predovšetkým by som povedala, že si treba preveriť výrobok ako taký (profil, výstuha v krídle, sklo...);););)
radek666
13.10.09,06:10
Možno... , každý má svoj názor. ;)
Nie je to len o dobrom obchodnom zástupcovi a kvalifikovaných montážnikoch, predovšetkým by som povedala, že si treba preveriť výrobok ako taký (profil, výstuha v krídle, sklo...);););)

ja netvrdím že si netreba preveriť výrobok ja som len napísal že nie všetko z polska je šmejd. a ked si preveríš ten výrobok tak už to potom záleží na tom či ti to dobre namontujú. Kludne nech si dá okná od firmy ktorá vyrába okna na slovensku. ale z vlastnej skúsenosti ti možem povedať že tie okna vyrobené na slovensku bioli na tom kvalitatívne horšie ako tie polské. :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Radek
Lenka1979
13.10.09,06:18
ja netvrdím že si netreba preveriť výrobok ja som len napísal že nie všetko z polska je šmejd. a ked si preveríš ten výrobok tak už to potom záleží na tom či ti to dobre namontujú. Kludne nech si dá okná od firmy ktorá vyrába okna na slovensku. ale z vlastnej skúsenosti ti možem povedať že tie okna vyrobené na slovensku bioli na tom kvalitatívne horšie ako tie polské. :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Radek

Ok, Radek, v pohode... ani ja nevrdím to,čo tvrdíš Ty. Ja som tiež nenapísala,že všetko čo je z Poľska je šmejd, len že si treba preveriť výrobok. To je všetko.
Pekný deň prajem.;)
radek666
13.10.09,06:23
Ok, Radek, v pohode... ani ja nevrdím to,čo tvrdíš Ty. Ja som tiež nenapísala,že všetko čo je z Poľska je šmejd, len že si treba preveriť výrobok. To je všetko.
Pekný deň prajem.;)

napísal som to obrazne na margo toho čo si napísala - dovoz z PL a predaj na SK nie je dobrý výber. inak v pohode ;)
Angibabuska
13.10.09,07:28
Firmy sú rôzne, Ty sa zameraj na kvalitu a značku plastového profilu, dovoz z PL a predaj na SK nie je dobrý výber.
Ani to nie je jedno, ze ako namontuju..
Lenka1979
13.10.09,07:32
Ani to nie je jedno, ze ako namontuju..

... nie, nie je to jedno, to som nenapísala, že je to jedno:rolleyes:. Napísala som,že sa najprv treba zamerať na výrobok, nikto kto príde do firmy sa neopýta ako prvé " ako montujú vaši montážnici"? , ale sa zaujíma každý ako prvé o výrobok- aspoň u nás to tak funguje...

PS: neviem ako by sa Ti páčilo, keby Ti profil začal po dvoch-troch rokoch žltnúť, nehovoriac o tom, že ak nedajú do krídla dostatočne hrubú výstuž, začne sa Ti vplyvom priameho slnečného žiarenia, resp. silných mrazov kriviť (doslova sa prehne)...;););)
Výber máš široký... konečné rozhodnutie je aj tak na Tebe.... ja sa len snažím poradiť.:)
martina2907
14.10.09,05:33
Nasa spokojnost s Deceuninck -Zendow...
Angibabuska
14.10.09,18:00
Nevie niekto ci existuje porovnanie profilov?
Dakujem!
220870
14.10.09,18:19
Nevie niekto ci existuje porovnanie profilov?
Dakujem!
Čo chcete na tých profiloch porovnávať?Belosť,chemickú a fizkálnu odolnosť,tvar profilu,tepelný prechod .Trochu sa v tom vyznám,ak máte niečo konkrétne tak presne zadajte otázku,poradím.
Prispievatelia predomnou vás asi trochu postrašili,ale môžete si byť istá že profili ktoré žltli ,mäkli,krútilisa alebo mali nejaké iné konštrukčné vady sa už na SK trhu vyskytujú len veľmi zriedka(ak tak len rýchlodovoz z PL alebo podobných krajín).Ak zvolíte osvedčenú firmu ktorá je na SK trhu zaspoň trochu zabehnutá nič vám v tomto smere nehrozí.Najviac chýb a nedostatkov sa vyskytuje v montáži okien ,takže skôr ako ne profil sa sústredte na odbornú montáž.Skôr ako niečo podpíšte radšej trikrát prečítajte a ak niečomu nebudete rozumieť nepodpisujte ,ale spýtajte sa niekoho čo o tom niečo vie( okná sú neni zajac neujdú).Ak chcete špičkovú kvalitu v oblasti profilov tak si nachystajte kopu evri navyše tu ju máte.Volá sa Rehau Geneo

http://www.rehau.sk/podnik/o.nas/fokus/fenstersystem.geneo.shtml
Stefan2005
14.10.09,20:29
http://www.rehau.sk/podnik/o.nas/fokus/fenstersystem.geneo.shtml


Videl som, že v sortimente majú aj vchodové dvere. Ale nenašiel som, kto ich dodáva, montuje... Vieš poradiť?
220870
15.10.09,03:37
Lenka1979
15.10.09,04:38
Prispievatelia predomnou vás asi trochu postrašili,

Nepostrašila, je to realita. Možno na západnom a strednom Slovensku sa to vyskytuje menej, ale na východe je to bohužiaľ bežná rutina. A je to všetko dovoz z PL a servis si potom chudáci ľudia,ktorí nič netušia žiadajú urobiť od firiem, ktoré majú certifikované plastové profily a pri každom jednaní s klientom nemajú problém certifikát predložiť (podotýkam, že certifikát kvality je vystavený na meno firmy a značku profilu, ktorý vyrába)... ale ako som písala , výber je na samotnom zákazníkovi...:rolleyes:
Stefan2005
15.10.09,10:49
http://www.doner.sk/index.php?sekcia=kontakt

Ďakujem za link. Zaujímalo by ma, či máš dobré skúsenosti s prípadnými inými značkami - dodávateľmi vchodových dverí (i za menej evri:)), resp. ako vyriešiť tie vstupné dvere - mám riešiť otvor cca 1500x2800mm. Nechať to celé vyrobiť, alebo zamurovať (čím, ako, zatepliť,...) a nechať iba otvor 1100-2100mm na osadenie dverí. Z hľadiska pracnosti je rýchlejšia určite kompletná dodávka celého otvoru, ale z hľadiska izolačných vlastností a ceny to neviem porovnať...
220870
15.10.09,15:03
Izolačne ,podľa toho aký murovací materiál použijete.Ale tepelný odpor dverí je veľmi zhruba asi ako 200 mm plná pálená tehla.Z hľadiska pracnosti +- materiál to vyjde cca rovnako.
http://www.trhrealit.com/modules.php?name=News&file=article&sid=84
220870
15.10.09,15:07
Prispievatelia predomnou vás asi trochu postrašili,

Nepostrašila, je to realita. Možno na západnom a strednom Slovensku sa to vyskytuje menej, ale na východe je to bohužiaľ bežná rutina. A je to všetko dovoz z PL a servis si potom chudáci ľudia,ktorí nič netušia žiadajú urobiť od firiem, ktoré majú certifikované plastové profily a pri každom jednaní s klientom nemajú problém certifikát predložiť (podotýkam, že certifikát kvality je vystavený na meno firmy a značku profilu, ktorý vyrába)... ale ako som písala , výber je na samotnom zákazníkovi...:rolleyes:

Bohužiaľ východ Slovenska vôbec nepoznám.Najdalej som bol v Prešove aj to len na obrátku.:(
Zitulda
14.11.09,01:40
Ja Ti odporúčam Slovaktual (frima Ekotech) so sídlom na B. Němcovej (v OC Merkúr). Máme od nich okná my, svokrovci, moji rodičia, moja sestra...a sme spokojní. Majú šikovných a spoľahlivých montérov.

http://www.slovaktual.sk/node/887
Blankake má úplnú pravdu. Ja osobne Ti z vlastnej skúsenosti môžem iba doplniť. Tiež sa vyznám v profiloch okien a sledovala som výztuhy, kde ide o profil, aby bol skôr ako uzavretý a nie profilu U-a nie celkom od hrúbky, ale materialu a vzájomnej náväznosti výztuh v rohoch. A tiež je dôležitý typ kovania, a tesnenia. Mala som vyžiadané cenové ponuky pre celý trojizbový byt, osobne zistené všetky zaujímavosti a dôležitosti od piatich firiem. Slovaktuál odporúčam o.i. aj dôvodu kvalifikovaných montážnikov, ktorí pracovali nielen rýchlo, ale aj čisto a musím povedať že skoro bez prestávky. Zameranie prišiel osobne urobiť majiteť, zameral, skreslil a zapísal požiadavka na doplnky (žalúzie a siete proti hmyzu) Montážnici došli mali aj tie výkresy zo zamerania so sebou- pre porovnanie skontrolovalivšetky dovezené okná a doplnky, či nič nechýba a potom s pustili do práce. Mali sme pozakrývané skrine aj podlahy, ale oni ešte veľkými igelitmi, čo doniesli so sebou, pozakrývali podlahy, nenarobili veľa špiny, lebo hneď zametali. Po ukončení práce, aj svojim veľkým vysávačom povysávali. Demontované okná aj s vnutorné betónové parapety odniesli do zberného dvora z okien nových odstránili ochrannú fóliu a celé okná aj rámy poumývali. Daj na mňa, že som ich prácu sledovala a musím pochváliť, že naozaj odvádzajú perfektnú robotu. Došli k nám o pol desiatej a o štvrtej už neboli, Ja som ich musela prosiť nech si aspoň chlebíčky a kávu vypijú v kľude o inom, ani počuť nechceli. Ani fajčiarsku prestávku si nedali
Želala by som si, aby takých odborníkov na slovo vzatých bolo u nás stále viac aj v iných firmách, podnikoch a stavbách.
220870
14.11.09,04:55
Tak by to malo byť.Jeden z mála pozitívnych pochvalných príspevkov.:):):)
vladoziak
14.11.09,11:53
a co keby ste skusili odporucanych vyrobcov od tohto zdruzenia
http://www.slovenergookno.sk/uvod.htm
mendo933
14.11.09,13:16
moji favoriti Schuco Corona SI 82 (aluplast zh) a Geneo od Rehau (fenestra) zasklenie podla penazenky a koncepcie domu
igomar1
16.11.09,16:30
firma HERPLAST ....najlepsie ponuka z 10 firiem
petervi
16.11.09,17:40
firma HERPLAST ....najlepsie ponuka z 10 firiem
Mnohi sa dali zlakat na najlepsiu ponuku a teraz placu.Najlepsia ponuka ma mnohokrat daleko ku kvalite.
Sabadka
16.11.09,18:02
nie vždy je to písaným pravidlom. skús pozreť www.oknoplast.com sú to okná vyrábané v polsku - krakow s dobrou kvalitou. týchto okien by som sa nebál. my ideme tiež do týchto. treba len nájsť dobrého obchodného zástupcu ktorý má kvalifikovaných montážnikov.

Radek

Súhlasím, ja od nich mám tiež, okná, balkónové dvere aj vchodové dvere, prostre kompletka na rodinnom dome. Som úplne spokojná. Kvalitná práca, kvalitná montáž. Môžem len odporúčať.
alenna32
19.10.10,17:13
My sme počuli o firme OKNA MARTIN , že sú seriózni a odvádzajú kvalitnú prácu . Boli sme milo prekvapení a odporúčam . Výroba na Slovensku , montážnici dôslední a precízni . Sídlia v Prešove pri Kauflande v budove Jednoty . :)
Lenka1979
19.10.10,17:20
My sme počuli o firme OKNA MARTIN , že sú seriózni a odvádzajú kvalitnú prácu . Boli sme milo prekvapení a odporúčam . Výroba na Slovensku , montážnici dôslední a precízni . Sídlia v Prešove pri Kauflande v budove Jednoty . :)

Alena, kde na Slovensku majú výrobu?
paloo
21.10.10,18:12
Aký máte názor na Ekoprofil ???
alltracboy
22.10.10,10:55
keby byvaju najvacsie zlavy na okna? teraz v sezone, alebo skoro na jar? zatial som si dal spravit ponuku od fenestra na geneo, potom skusim incon, ktore ma kolega.. popiste nejake nove poznatky :D
Lenka1979
22.10.10,10:59
keby byvaju najvacsie zlavy na okna? teraz v sezone, alebo skoro na jar? zatial som si dal spravit ponuku od fenestra na geneo, potom skusim incon, ktore ma kolega.. popiste nejake nove poznatky :D

Stačí zobrať do ruky nejaké miestne plátky.. a budeš mať zľavy o akých sa Ti ani nesnívalo...:rolleyes: ... za kvalitu však neviem či možno ručiť...
mendo933
22.10.10,14:32
keby byvaju najvacsie zlavy na okna? teraz v sezone, alebo skoro na jar? zatial som si dal spravit ponuku od fenestra na geneo, potom skusim incon, ktore ma kolega.. popiste nejake nove poznatky :D
ja som tiez chcel geneo, nakoniec koncim pri trocal 88+, tie iste parametre u profilu stym ze trocal je s vystuzou a ine kovanie ,cena ta ista.
Skoro na jar mozes mat s prirazkou novej DPH prip. sa uvidi ako pôjde ropa hore
220870
22.10.10,17:17
keby byvaju najvacsie zlavy na okna? teraz v sezone, alebo skoro na jar? zatial som si dal spravit ponuku od fenestra na geneo, potom skusim incon, ktore ma kolega.. popiste nejake nove poznatky :D
Najlacnejšie január-feb-marec.Incon mal posledné 3 roky pred koncom roka akciu.Vtedy aj boli u nich najnižšie ceny.Okná ste si objednali dali vyrobiť už teraz(uzatvorili ste zmluvu) ale doviezli vám ich až na budúci rok od 15 januára do 15 mája.Dátum kedy doviesť bol na vás.:cool: Okná sú najdrahšie od júla do novembra.
Viera123
30.10.10,07:49
O kvalite plastových okien sa tu popisalo veľa, naozaj napovedia len skúsenosti tých, ktorí ich majú a môžu sa k tomu objektívne vyjadriť.
Ja mám momentálne dilemu, či použiť na výstup na terasu/resp. zadný vstup do domu, dvojdielne alebo trojdielne francúzske okno (nakoľko vchodové dvere sú len 90 cm, pri väčšom nábytku, či potrebe dostať do domu väčšiu vec, je problém, kadiaľ).
Týmto francúzskym oknom sa bude dosť často vychádzať/vchádzať, preto bude dosť často používané.
Mám obavu, či nebude ťažké na manipuláciu pri otváraní - píšem o posuvnom otváraní, nakoľko pri dvojdielnom riešení je okno v rozmeroch 2370x1350 mm - trojsklo, rám 81x76 mm, a myslím, že bude riadne ťažké. Chceli sme docieliť čo najoptimálnejší otvor na prípadnú potrebu dostať väčšie veci do domu, ako spomínam vyššie.
Ak niekto má skúsenosti, budem rada, ak sa s nimi podelí.
220870
30.10.10,16:51
1350mm je veľmi málo aj na dvojdielne okno a nie ešte na trojdielne.Všetok nábytok sa zmestí cez 800mm.celkom dobre nerozumiem tým rozmerom a hlavne ako chcete pri zašuchovacích dverách docieliť väčší otvor.To by sa museli zašuchovať mimo špalety.
Viera123
30.10.10,18:15
1350mm je veľmi málo aj na dvojdielne okno a nie ešte na trojdielne.Všetok nábytok sa zmestí cez 800mm.celkom dobre nerozumiem tým rozmerom a hlavne ako chcete pri zašuchovacích dverách docieliť väčší otvor.To by sa museli zašuchovať mimo špalety.
Rozmer otvoru je 3000 x 2370 mm, šírka/výška. Rozdeliť to do dvoch, či troch dielov. Pri troch dieloch je samozrejme menší otvor, (1100/1100/800 mm - ale nevyzerá to dobre, lebo okná - diely nie sú rovnakej šírky),
trojdielne fr. okno je zasa stabilnejšie a manipulácia by mala byť ľahšia.
Pri dvoch dieloch okna nám ho rozdelili na 1350 a 1650 mm, s tým, že menšie by sa zasúvalo samozrejme za to väčšie, ale mne sa zdá to okno príliš ťažké.
220870
30.10.10,18:36
Súhlasím ,bude to "hebedo".A prečo nerozdelili trojku na tri časti po metri 1000x1000x1000?Osobne neznášam zašuchovačky vždy s tým boli len problémy.Existujú aj rolovacie kovania len som sa s nimi ešte na slovensku nastretol.Sú rovnako nepraktické ,ako zašuchovačky.o oknách viem dosť ale keď si predstavím váš problém tiež by som asi musel moc premýšľať a špekulovať čo je lepšie.Neviem či je tam bezpodmienečne nutné dávať zašuchovacie.Ja by som asi volil trojdielne okno jedna časť pevná zostávajúce dve otváravé zo štulpom.
Viera123
30.10.10,18:51
Súhlasím ,bude to "hebedo".A prečo nerozdelili trojku na tri časti po metri 1000x1000x1000?Osobne neznášam zašuchovačky vždy s tým boli len problémy.Existujú aj rolovacie kovania len som sa s nimi ešte na slovensku nastretol.Sú rovnako nepraktické ,ako zašuchovačky.o oknách viem dosť ale keď si predstavím váš problém tiež by som asi musel moc premýšľať a špekulovať čo je lepšie.Neviem či je tam bezpodmienečne nutné dávať zašuchovacie.Ja by som asi volil trojdielne okno jedna časť pevná zostávajúce dve otváravé zo štulpom.
3000 mm - to je čistý otvor, čiže odrátali rám a keďže šom chcela čo najväčší otvor, vyzeralo to takto, ako píšem vyššie.
Tiež ma napadlo radšej obyčajné otváranie, a jedna časť pevná, len si myslím, že by sme sa o tie dvere stále nejako obtierali, zavadzali by do priestoru, keď by boli otvorené.
No, dilema. Takéto veci ma vôbec nenapadli, keď sa robil projekt :-(.
day
30.10.10,18:55
Súhlasím ,bude to "hebedo".A prečo nerozdelili trojku na tri časti po metri 1000x1000x1000?Osobne neznášam zašuchovačky vždy s tým boli len problémy.Existujú aj rolovacie kovania len som sa s nimi ešte na slovensku nastretol.Sú rovnako nepraktické ,ako zašuchovačky.o oknách viem dosť ale keď si predstavím váš problém tiež by som asi musel moc premýšľať a špekulovať čo je lepšie.Neviem či je tam bezpodmienečne nutné dávať zašuchovacie.Ja by som asi volil trojdielne okno jedna časť pevná zostávajúce dve otváravé zo štulpom.

preco su zasuchovacky problemove?
Viera123
30.10.10,19:13
preco su zasuchovacky problemove?
Zašuchovačky na koľajničke pri tak veľkom rozmere nebudú dosť stabilné, nakoľko ta hliníková koľajnička - tzv. bezbariérový prechod, nemusí udržať dobrú stabilitu tak veľkého okna. Aspoň nás na to upozornili vo firme, kde okná robia. A zašuchovačky s kovaním - čiže bariérové - tak tie kvôli úplne zložitej, ťažkej a nepraktickej manipulácii nedávam ani na menšie francúzske okná, tam som to úplne zavrhla, tam dávam otváravo sklopné.
220870
31.10.10,05:52
Zašuchovačky na koľajničke pri tak veľkom rozmere nebudú dosť stabilné, nakoľko ta hliníková koľajnička - tzv. bezbariérový prechod, nemusí udržať dobrú stabilitu tak veľkého okna. Aspoň nás na to upozornili vo firme, kde okná robia. A zašuchovačky s kovaním - čiže bariérové - tak tie kvôli úplne zložitej, ťažkej a nepraktickej manipulácii nedávam ani na menšie francúzske okná, tam som to úplne zavrhla, tam dávam otváravo sklopné.
Presne tak.Treba aj rozmýšlať na dtým,že montážna firma dá záruku na dva roky .položte si otázku ,udrží kovanie dverí také veľké a ťažké dvere a ak udrží ako dlho?Aká je životnosť takýchto dverí.
Po druhé záruka je síce na dva roky ale nie doštelovávanie dverí,potom je otázne či ste vy sama alebo ,či je váš manžel natoľko zručný aby dokázal takéto dvere sem tam doladiť "doštelovavať".Časom je s tým doštelovávaním oštara.;)
mendo933
31.10.10,09:41
k tym "zasuchovackam". su 2- typy
posuvne (HS-portal) a posuvno-sklopne (PSK).
Posuvne su s nizkym prahom cena je odost vysia , po case slabsie tesnia.
PSK maju vyssi prah, na spodku je vodiaca lista , tolko k ich rozliseniu
Ja na PSK 2000x2350 mam sice len 2-sklo , vyrobca spominal ze ani pri 3-skle nieje problem, len pri 3skle si treba skusit akou silou ich treba otvarat aby to nebolo na ostaru, predsa 3sklo nieco vazi. Ono zavisi aj od kovania, lebo kolega ma z hlinika velku presklenu stenu a ta ide uplne lahucko - ale cena je niekde inde. Pri mojom otvore stoji len kovanie cca 500euri, tak ked nieje nutnost takych dveri tak sa da usetrit. Zaruka mam 7 rokov tak uvidim ako budu drzat
markus1766
19.01.11,15:44
Potrebujem poradiť, ktoré okná zvoliť: Inoutic Prestige (tri tesnenia, 76 mm stavebná hlbka)s bezpečnostným kovanim MACO v základnej
výbave (dvíhač krídla,poistka chybnej manipulácie,pri OS- štrbinové
vetranie) a izolačnými sklami plnenými argónom od
výrobcov ako sú GLASKO a AGC.
alebo: SLOVAKTUAL 5-komorový ALUPLAST ID5000 3 tesnenia
mendo933
20.01.11,06:29
k tym "zasuchovackam". su 2- typy
posuvne (HS-portal) a posuvno-sklopne (PSK).
Posuvne su s nizkym prahom cena je odost vysia , po case slabsie tesnia.
PSK maju vyssi prah, na spodku je vodiaca lista , tolko k ich rozliseniu
Ja na PSK 2000x2350 mam sice len 2-sklo , vyrobca spominal ze ani pri 3-skle nieje problem, len pri 3skle si treba skusit akou silou ich treba otvarat aby to nebolo na ostaru, predsa 3sklo nieco vazi. Ono zavisi aj od kovania, lebo kolega ma z hlinika velku presklenu stenu a ta ide uplne lahucko - ale cena je niekde inde. Pri mojom otvore stoji len kovanie cca 500euri, tak ked nieje nutnost takych dveri tak sa da usetrit. Zaruka mam 7 rokov tak uvidim ako budu drzat

Pripajam skusenosti z pouzivania: nakoniec je tam 3-sklo, vyrobca sa sekol tak to mam za cenu 2-skla a aj ked je to taka fajn vaha ( 3-ja to osadzali+ ja som este pomahal) tak posuvaju sa uplne lahko. Kovanie je automat takze vyklapanie posuvanie riadi klucka. netreba sa stym nijak namykat. Su aj polo-amtomaty tak pri vybere sa treba informovat o kovani
mendo933
20.01.11,06:47
Potrebujem poradiť, ktoré okná zvoliť: Inoutic Prestige (tri tesnenia, 76 mm stavebná hlbka)s bezpečnostným kovanim MACO v základnej
výbave (dvíhač krídla,poistka chybnej manipulácie,pri OS- štrbinové
vetranie) a izolačnými sklami plnenými argónom od
výrobcov ako sú GLASKO a AGC.
alebo: SLOVAKTUAL 5-komorový ALUPLAST ID5000 3 tesnenia

z tychto dvoch profilov ten prvy.
alltracboy
25.01.11,08:01
vnutorne parapety sa osadzaju az ked su hotove omietky?
andiablo
25.01.11,08:35
vnutorne parapety sa osadzaju az ked su hotove omietky?
no to je na tebe. niektorí dajú parapety a potom omietku. Zapucuješ tak omietkov kraje parapety. Niektorí dávajú až po omietkách a násedne doplnia medzeru akrylom.
Mne osobne sa páči prvý variant
alltracboy
25.01.11,09:45
ja sa len kvoly tomu pytam, ze firma co mi robi okna ma pisane ze vnutorne parapety davaju len v pripade murarskym vyspravok. Tak teraz neviem ci to mam dat osadit alebo nie. zatial mam holy ytong. to by mi akoze spravili spalety?
andiablo
25.01.11,12:12
ja sa len kvoly tomu pytam, ze firma co mi robi okna ma pisane ze vnutorne parapety davaju len v pripade murarskym vyspravok. Tak teraz neviem ci to mam dat osadit alebo nie. zatial mam holy ytong. to by mi akoze spravili spalety?
no záleží to veru na tebe. AK budeš dávať na špalety EPS tak si daj parapety potom.
Poradie by malo byť asi takto:
1. vyspravenie špaliet (EPS-ak chceš, zvnútra radšej XPS je tvrdší), sieťka lepidlo
2. osadenie parapetu.
3. natiahnutie omietky
Záleži ale na tebe ako to chceš
jssl
07.07.15,11:55
Recenzia na OKNOPLAST Žilina
V januári 2015 nám boli namontovane okna z firmy OKNOPLAST Žilina. Okna dodali ok ale dvere na bielej strane a hnedými pántami a kľučka bola tiež hneda. Z vonkajšej strany dverí boli škrabance ktoré sme reklamovali. Okna aj dvere sme si dali namontovať na pásky. Ešte že sme si naštudovali od výrobcu pásky illbruck ako sa to má montovať. Na montáž boli povolaný vysoko profesionálny montážnici podlá OKNOPLASTU . Keby sme ich neupozornili na správne otočenie pásky exteriér a interiér, tak to namontujú opačne . Montážnici až na náš podnet zisťovali cez internet ako otočiť tie pásky. Bohužiaľ ako sa majú správne osadiť to už nestihli. Po niekoľko týždňoch komunikácie s OKNOPLASTOM sme závadu pri neodbornej montáži museli odstrániť sami. Ďalšia reklamácia bola na poškriabané sklo na jednom s okien. Asi po mesiaci doniesli sklo no po osadení skla sem zistili, že je ešte v horšom stave ako to pôvodné. Dnes je 7.7.2015 a mi čakáme už na štvrté sklo. Dúfame, že to štvrté bude posledné a s firmu OKNOPLAST nechceme mať nič spoločné.
misoft
07.07.15,14:35
mimotemy
Na kieho oného si potom zakladal Debatu, keď tu debatuješ?
http://www.porada.sk/t268980-plastove-okna-oknoplast.html
Študuj!
http://www.porada.sk/t216110-etiketa-porady.html
"Skôr ako napíšem otázku, hľadám či už rovnaká otázka na Porade neexistuje."