Designinka
11.10.09,23:24
Má niekto skúsenosti s prácou na ropnych plosinach? Znamy sa na to chce dat a na internete som sa dopracovala k naozaj roznorodym informaniaciam. Na jednej strane je to podavane ako praca pre velmi silnych muzov a životu nebezpecna a na strane druhej, ako praca, ktoru moze robit ktokolvek, zmiereny s tvrdsimi podmienkami.Skutocne neviem ci ho mam odradzat alebo podporit. :confused:
wegamizi
12.10.09,07:00
Moj manzel pracoval na vrtnej vezi na Slovensku. Boli to tazke vrtne supravy, ktore vrtali do hlbky cez 5.000 m. Bola to velmi tazka robota, zodpovedna a velmi nebezpecna. Dost casto hrozil unik plynu, na ktory pocas vrtania narazili. Praca je za kazdeho pocasia, nepretrzita, dost spinava a namahava.
Kamarat bol takto v Kanade, vela tazkej roboty, ale za vela penazi. Je to robota pre poriadne silnych a zdatnych chlapov, s dobrym zdravim a dobrou kondiciou.
arizona
13.10.09,19:22
Radšej odradiť...sú tam dosť veľké straty na životoch a robí sa vo veľmi ťažkých podmienkach...
petmar
14.10.09,05:45
Áno, ťažká práca. Jeden mladý známy tam chodí k počítačom, fyzicky ťažká je pre neho hlavne tá cesta tam a späť... ale je veľmi šikovný počítačový odborník.
bjuty smis
15.10.09,19:59
Moj manzel pracoval na vrtnej vezi na Slovensku. Boli to tazke vrtne supravy, ktore vrtali do hlbky cez 5.000 m. Bola to velmi tazka robota, zodpovedna a velmi nebezpecna. Dost casto hrozil unik plynu, na ktory pocas vrtania narazili. Praca je za kazdeho pocasia, nepretrzita, dost spinava a namahava.
Kamarat bol takto v Kanade, vela tazkej roboty, ale za vela penazi. Je to robota pre poriadne silnych a zdatnych chlapov, s dobrym zdravim a dobrou kondiciou.

ahoj, prosím ta a čo vrtali na slovensju v hlbke cez 5000 m ?
Stanislav 1975
15.10.09,20:06
Moj manzel pracoval na vrtnej vezi na Slovensku. Boli to tazke vrtne supravy, ktore vrtali do hlbky cez 5.000 m. Bola to velmi tazka robota, zodpovedna a velmi nebezpecna. Dost casto hrozil unik plynu, na ktory pocas vrtania narazili. Praca je za kazdeho pocasia, nepretrzita, dost spinava a namahava.
Kamarat bol takto v Kanade, vela tazkej roboty, ale za vela penazi. Je to robota pre poriadne silnych a zdatnych chlapov, s dobrym zdravim a dobrou kondiciou.

Wega, nechcela si napísať v SlovInsku???Lebo fakt tu kde by mohol byť taký veľký vrt?Asi preklep, čo?
Heni
16.10.09,05:28
kuk sem, sú tam aj pracovné pozície a mzdy...
www.vrtneplosiny.sk (http://www.vrtneplosiny.sk)
http://www.vrtneplosiny.sk/pracovne-pozicie/
wegamizi
16.10.09,09:58
Wega, nechcela si napísať v SlovInsku???Lebo fakt tu kde by mohol byť taký veľký vrt?Asi preklep, čo?
Nie, fakt, to co som ti pisala v Kaviarni, ze ides do Dalasu ( Gajary ).
Tam presne je ten vrt, v Gajaroch. Je to teda na Slovensku, konkretne na Zahori. Je to srandicka, ale okolo Gajar je zaujimave uzemie, z hladiska geologickych vrtov.;)
wegamizi
16.10.09,10:03
ahoj, prosím ta a čo vrtali na slovensju v hlbke cez 5000 m ?
Bol to geologicky, prieskumny vrt. Mam doma aj vzorky z jednotlivych vrstiev horniny, ako sa prevrtavali hlbsie a hlbsie. Je to velmi zaujimave. Robila to Nafta Gbely - vrtba. Ta firma sa uz zrusila, tusim to robia teraz madari a poliaci. Na Slovensku je uz len tazba.
Nadena
16.10.09,10:08
Bol to geologicky, prieskumny vrt. Mam doma aj vzorky z jednotlivych vrstiev horniny, ako sa prevrtavali hlbsie a hlbsie. Je to velmi zaujimave. Robila to Nafta Gbely - vrtba. Ta firma sa uz zrusila, tusim to robia teraz madari a poliaci. Na Slovensku je uz len tazba.


Myslím že geologický prieskumný vrt sa nedá porovnávať s prácou na ropných plošinách, wega.
Stanislav 1975
16.10.09,10:09
Nie, fakt, to co som ti pisala v Kaviarni, ze ides do Dalasu ( Gajary ).
Tam presne je ten vrt, v Gajaroch. Je to teda na Slovensku, konkretne na Zahori. Je to srandicka, ale okolo Gajar je zaujimave uzemie, z hladiska geologickych vrtov.;)

Tak sa ospravedlňujem...;););)
wegamizi
16.10.09,10:11
Nadena, neviem, ake mas s tym skusenosti, ale da. Tito chlapci chodievali vrtat na ropne plosiny do Iraku,aj do Canady, takze praca podobna, len iny vysledok a zmysel.
red333
28.10.09,06:41
Pracujem na ropných plošinach v Norsku.Pracujeme 12 hodin dene 31 dni v mesiaci 2až 3mesiace v kuse.Mame tam všetko zaplatene.Cesta lietadlom,ubytovanie a strava. Strava je vo forme šveckych stolov.Približne 70 druhov jedla.Fantazia,kto nevidel neuveri.Peniaze tam nepotrebujete.Jedine na cigareti 8až 10 eura.Alkohol 50 eura.Inakšie vam tu daju všetko.Ja opravujem plošiny na brehu.je to dost drina ale nie taka aby sa to nedalo vydržat ale za 5000 eura sa to da vidržat.tak už končim lebo mam po nočnej a idem už spat.Tak sa majte a čakajte na svoju šancu.Ja som na to čakal 14 rokov.A hlavne sa učte po anglicky a budete to mat vyhrane. Good night.
Framo14
29.10.09,00:12
RED333 AHOJ.
Fakt tam pracujes? Mohol by si mi poslat tvoj email chcel by som sa stebou porozpravat o tejto praci....dozvediet sa viac ziskat nejake informacie od cloveka ktory tam je a ktory zazil co to skutocne je. uz som poslal vela penazi roznym firmam co vraj pracu na plosinach poskytuju a mam stoho akurat to ze sedim doma. Bol by som velmi rad keby sme sa cez mail skontaktovali a pisali si o tvojich skusenostiach a poznatkoch s tejto prace.

Dakujem s pozdravom Michal Kostalik.:)
Designinka
29.10.09,11:02
Pracujem na ropných plošinach v Norsku.Pracujeme 12 hodin dene 31 dni v mesiaci 2až 3mesiace v kuse.Mame tam všetko zaplatene.Cesta lietadlom,ubytovanie a strava. Strava je vo forme šveckych stolov.Približne 70 druhov jedla.Fantazia,kto nevidel neuveri.Peniaze tam nepotrebujete.Jedine na cigareti 8až 10 eura.Alkohol 50 eura.Inakšie vam tu daju všetko.Ja opravujem plošiny na brehu.je to dost drina ale nie taka aby sa to nedalo vydržat ale za 5000 eura sa to da vidržat.tak už končim lebo mam po nočnej a idem už spat.Tak sa majte a čakajte na svoju šancu.Ja som na to čakal 14 rokov.A hlavne sa učte po anglicky a budete to mat vyhrane. Good night.



.... Ak mozes, nechaj na seba kontakt posuniem tomu znamemu a popytal by sa ta na to co potrebuje vediet on. Vykreslil si to tak ruzovo, az sa mi to nezda:D Ale ja to neviem posudit nebola som tam :D

vdaka
lucky24
08.01.10,08:07
Ahojte..mam velky zaujem pracovat na ropnych plosinach ale zatial sa mi nepodarilo najst nikde kontakt na niekoho co to vie sprostredkovat...nemate niekto znameho co tam pracuje alebo pracoval?lukaskovacik@gmail.com
lucky24
08.01.10,08:42
Ahoj red. prosim ta mohol by si mi poradit ako sa tam da dostat na plosiny?
arizona
08.01.10,11:02
Ahoj red. prosim ta mohol by si mi poradit ako sa tam da dostat na plosiny?
Pozri link v príspevku č. 7 ;)
lucky24
11.01.10,10:51
no na tej stranke som bol a dva krat som pisal na ten kontakt ale nic moc....snažím sa niekoho najst kto tam pracuje alebo ma možnosť mi to sprostredkovať
zubarko
08.09.10,22:52
Moj manzel pracoval na vrtnej vezi na Slovensku. Boli to tazke vrtne supravy, ktore vrtali do hlbky cez 5.000 m. Bola to velmi tazka robota, zodpovedna a velmi nebezpecna. Dost casto hrozil unik plynu, na ktory pocas vrtania narazili. Praca je za kazdeho pocasia, nepretrzita, dost spinava a namahava.
Kamarat bol takto v Kanade, vela tazkej roboty, ale za vela penazi. Je to robota pre poriadne silnych a zdatnych chlapov, s dobrym zdravim a dobrou kondiciou.AHOJ PROSIM TA NEVIEM dako komunikovat na tejto stranke a nide som nenasiel tvoj e-mail moj e-mail je 1jajko1 azet.sk chcem sa spitat na toho tvojeho kamarata co bol v kanade tiez by som chcel ist no neviem co a ako tak prosim ta odpis mi na mail dakujem krasne :O)
Senty2059
15.09.10,07:40
Osobne by som sa dosť obával o zdravie.
buchač
15.09.10,17:11
To ste fakt nedali nič do googla ?????????

Maintenance Roustabout ($47,000); main duties include general upkeep and cleansing of deck area of rig. Also painting.
Roustabout ($54,500); main duties include guiding the crane as loads are moved about the deck, supplying equipment to the rig floor as requested and keeping pipe deck and main deck areas clean and tidy. Will also assist Roughnecks on the drill floor when required. This usually only happens when the Roughnecks are too busy to get a meal break. The Roustabout will get his meal, then go to the drill floor allowing one Roughneck to get his break. Then each Roughneck swaps out until everyone has eaten. Roustabouts are often members of the stretcher party.
Welder ($62,000); Two types, first is the rig welders. They are permanently on one rig and carry out all day to day repairs and building of new metalwork. They are always busy. When there is a big project often a squad of welders are hired to finish the job quickly. These guys move from rig to rig wherever their company has a contract.
Scaffolders($57,500); are not tied to any one rig. They go to different installations depending on where their company has work.
Radio operator($62,000); Probably the easiest job in the world. Good money if you can stand it. Bring plenty books. However, it is a vital job.
Medic($69,000); They are rarely doctors but have a high level of medical training. Some are former nurses. On some smaller rigs they double up as a Rig Safety & Training Co-ordinator (RSTC). They are responsible for the upkeep of the Sick Bay and the medical stocks. Issuing medicines like a pharmacist. Most rigs now carry out medical checks on all employees every six months or so. Keeping of rig medical records. The rig also has designated first aiders in every crew.
Rig Safety & Training Co-ordinator (RSTC)($80,000); Some say, this is a well paid job for the amount of work involved. There is a lot of responsibility. A job for someone who is a good communicator, good organizational and computer skills. You will also require full knowledge of the offshore safety laws and company policies.
Mud engineer($72,500); is in charge of the drilling fluids being used. S/he will likely have a degree in chemistry and will have a good knowledge of drilling procedures.
Materials man/woman(Storeman/woman)($59,000); Responsible for the maintenance of the stores and stock ordering and receiving. Must be computer literate. One drawback of this comfortable job is that on smaller rigs with only one store person they sometimes have to get up at all hours to check the cargo coming off the boat.
Painter($57,500); Given his work from the Barge Engineer, the Painter is responsible for the rig painting program. Like the Forth Road Bridge it is a never ending job. Often working at heights with scaffolding safety harness and or work basket hoisted by the crane. Usually builds his own scaffolding. May have an assistant, especially if the rig does not have a Maintenance Roustabout squad.
Motorman (Mechanical Department)

Údržba robotník (47000 dolár), hlavné povinnosti patrí všeobecne údržba a čistenie palubnej plochu stojana. Tiež maľovaní.
Robotník (54500 dolár), hlavné povinnosti patrí vedenie žeriavu ako zaťaženie pohybovala na palubu, poskytnutie vybavenia na plošinu podlahu požadované informácie, a vedenie potrubia palubou a hlavnou palubou plochy čisté a upratané. Budú tiež pomáhať Roughnecks na vŕtačku podlahu v prípade potreby. To zvyčajne len sa stane, keď bitkárov sú príliš zaneprázdnení, aby si jedlo break. Robotník dostane svoje jedlo, potom prejdite na vŕtačku podlahu dovoľovať jeden bitkár dostať jeho prerušenia. Potom každý bitkár swapy, kým každý má jesť. Roustabouts sú často členmi nosidlá strany.
Zvárač (62000 dolár), dva typy, prvý je Rig zváračov. Oni sú trvalo na jednom zariadení a vykonať všetky každodenné opravy a stavby nových kovových predmetov. Oni sú vždy obsadené. Keď tam je veľký projekt často komando zváračov sú najímaní na prácu dokončiť rýchlo. Títo chlapi prejsť od plošine plošinu kde ich firma má zmluvu.
Sociálne zabezpečenie (57500 dolár), sa neviažu na jednu plošinu. Oni idú do rôznych zariadení, v závislosti na tom, kde ich firma prácu.
Radista (62.000 dolár) Asi najjednoduchšie prácu na svete. Dobré peniaze, ak môžete vydržať. Prineste veľa kníh. Je však dôležité práce.
Medic (69000 dolár), sú len zriedka lekári, ale majú vysokú úroveň lekárskej odbornej prípravy. Niektoré z nich sú bývalé zdravotné sestry. Na niektorých menších plošín sú dvoch až ako Rig Bezpečnosť a školenia Co-koordinátor (RSTC). Oni sú zodpovední za udržiavanie maródke a lekárske zásoby. Vydávanie liekov, ako lekárnik. Väčšina plošín teraz vykonávať zdravotné prehliadky u všetkých zamestnancov, každých šesť mesiacov alebo tak. Vedenie Rig lekárskych záznamov. Rig tiež určil prvej pomoci v každej posádky.
Rig Bezpečnosť a školenia Co-koordinátor (RSTC) (80.000 dolár) Niektorí ľudia hovoria, je to dobre platené zamestnanie pre množstvo práce s tým spojené. Tam je veľa zodpovednosti. Prácu pre niekoho, kto je dobrý komunikátor, dobré organizačné a počítačové zručnosti. Budete tiež vyžadovať plnú vedomostí offshore bezpečnostných predpisov a firemnej politiky.
Bahenné inžinier (72500 dolár), má na starosti vŕtanie tekutín sa používa. S / on bude pravdepodobne mať vysokoškolské vzdelanie v odbore chémia a bude mať dobré znalosti z vŕtania postupov.
Materiály muž / žena (skladník / žena) (59.000 dolár) Zodpovednosť za udržiavanie skladov a zásob objednávanie a príjem. Musí byť počítačovo gramotní. Jedna nevýhoda tohto komfortnú prácu je to, že na menšie plošinách sa iba jeden obchod osoby, ktoré majú niekedy vstávať vo všetkých hodinách skontrolovať náklad prichádzajúce z lode.
Maliar (57.500 dolár) Vzhľadom k jeho práci z Barge Engineer, maliar je zodpovedný za maľovanie program Rig. Rovnako ako Forth Road Bridge je to nikdy nekončiaci práce. Často pracujú vo výškach s lešenia bezpečnostný postroj a alebo pracovať koša zdvihnutá do žeriavu. Obvykle stavajú svoje vlastné lešenie. Môže mať asistenta, zvlášť pokiaľ Rig nemá Údržba robotník komando.
Strojvodca (mechanické oddelenie)
http://www.rigworker.com/jobs/entry.shtml

a nasleduje ....

http://www.google.sk/search?client=opera&rls=sk&q=work+on+oil+rigs&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8

Fakt nechápem ...:rolleyes:
Laco-monter
15.09.10,17:23
Veľmi sympatické, buchač,

len objasni ako sa priemerný človek zo Slovenska dostane na takú plošinu aby tam bol zamestnaný.

Ak do tohto procesu vstúpi medzičlánok, prac. agentura zo Slovenska, tak jednotlivec može na také zárobky zabudnuť.
buchač
15.09.10,17:32
Ale to ja už neriešim ...to je už na šikovnosti dotyčného ...
Mám za to , že aj to sú nejaké linky , od ktorých sa dá odpichnúť ...informácií je plný net , len je potrebné sa tomu venovať ...
Predsa nemôže nik očakávať , že mu nejaký dobrodinec na tácke všetko podá ...to si hádam nemyslíš ...???
A cez agentúru - slovenskú - predsa záujemca nemusí ísť ...

mimotemy
Raz som jednu info zháňal ...technický návod , manuál ...
Kua , tri dni , cca , som za mašinou sedel ...ale našiel som , v originále , ešte som aj preklad musel robiť ....ale ...dokázal som , pomohol si ...
Laco-monter
15.09.10,17:37
Aj ja to asi začnem takto riešiť,
dostavím sa do firmy v zahraniči, a spustím :

I am , here, I looking for job.

I have strong interes about work, especially...

I am craftman, i am skilled worker with 20 year experience in...

I am prepared , I have certificates... and full and strong experiences...

I looking and waiting for agreement...

Takto nejako by sa to dalo ?
buchač
15.09.10,17:45
Yes, it would probably be possible to say ...
Laco-monter
15.09.10,17:53
.keď ty hovoríš,že pravdepodobne by som sa mohol takto ohlásiť , tak to vyskúšam..
dago
22.01.13,14:22
v norsku su aj prijemnejsie pracovne ponuky ako pracovat na plosinach..napr kuchar,klampiar,elektrikar,vodic a pod.
aktualne pozicie na ...
Indeed
23.01.13,12:05
...ale nie je zlé tuto tému oživiť....