ZannaAvalon
12.10.09,00:04
Dobrý deň milý čitatelia,
táto téma je tu preto, lebo chcem urobiť prieskum ohľadom alternatívnej medicíny :
1.)Máte skúsenosti s alternatívnou medicínou?
2.)Ak áno, s akou metódou?
3.)Poznáte niektorú s týchto metód : Spiritual Response Therapy (SRT), AuraSoma, Kineziológia, Attractor Field Technique (AFT), Bachove esencie, Reiki, Farebná terapia
4.)Aký je váš názor a postoj k týmto metódam?

Ďakujem za Váš záujem
Zanna Avalon
calawen
12.10.09,05:29
1. Áno, máme (píšem aj za 4-mes. syna)
2. Homeopatia, detoxikácia Jonášovou metódou
3. nie
4. nepoznám, preto nemám postoj
Stina
12.10.09,05:51
1. áno
2. detoxikácia
3. SRT
4. používam SRT a som veľmi spokojná.
AtaH
12.10.09,11:05
1/ano 2/homeopatia 3/SRT 4/SRT-spokojnost, ostatne velmi nepoznam
alla66
12.10.09,16:53
Dobrý deň milý čitatelia,
táto téma je tu preto, lebo chcem urobiť prieskum ohľadom alternatívnej medicíny :
1.)Máte skúsenosti s alternatívnou medicínou?
2.)Ak áno, s akou metódou?
3.)Poznáte niektorú s týchto metód : Spiritual Response Therapy (SRT), AuraSoma, Kineziológia, Attractor Field Technique (AFT), Bachove esencie, Reiki, Farebná terapia
4.)Aký je váš názor a postoj k týmto metódam?

Ďakujem za Váš záujem
Zanna Avalon

1.- nemám žiadne skúsenosti
2.- so žiadnou
3.- nepoznám žiadnu z týchto metód
4.- neviem posúdiť
mimotemystaršie témy
http://www.porada.sk/t8556-srt-velmi-dobra-metoda-alternativnej-mediciny.html
http://www.porada.sk/t82339-alternativna-medicina.html
Xanti
12.10.09,16:59
1.) ano
2.) bylinky, psychotronici, kozmická energia
3.) nie
4.) výborné, som až na hlavu zdravá :D:D:D:D

Môj názor, každý si musí nájsť svoju cestu.
hanelie
12.10.09,17:05
trochu sa o to zaujímam - ale z iného hľadiska - práca s podvedomím/ programovanie vzorcov správania -
uvedené metódy poznám z teoretického hľadiska
Xanti
12.10.09,17:06
trochu sa o to zaujímam - ale z iného hľadiska - práca s podvedomím/ programovanie vzorcov správania -To ako, že si naprogramujeme zlepšenie stavu?
Či niečo v tom zmysle?

Tiež ma to zaujíma, lebo som pochybovač, a viem, že som sa nenaprogramovala na zlepšenie zdravotného stavu.
hanelie
12.10.09,17:15
zlepšenie kvality života po každej stránke - sú to rôzne aspekty života
trebárs odstránenie chorobnej žiarlivosti
zvládať stresové situácie
odnaučiť sa hnevu / najmä toho prchkého -
dokázať ovládať negatívne reakcie na vzniknutý problém
a mnoho, mnoho iných vecí
viac tu: www.jewel.sk
ZannaAvalon
13.10.09,22:58
Anketu som preto vytvorila lebo chcem vedieť aké povedomie je na Slovensku ohľadom alternatívnej medicíny alebo alternatívnej metóde liečby
Ja pracujem profesionálne s SRT , Bachové esencie a farebnou terapiou, začínam s AFS
Akosi mi to viazne, keď začnem rozprávať o SRT alebo AuraSoma niektorý ľudia na mňa čumia ako :-O
Preto hľadám riešenia - anketa mi ich ukázala :-)
Mám aj www stránku ešte je rozpracovaná a nemám tam všetko, nemám čas a nervy dopracovať to – robím to sama na „kolene“
w w w. hmlaavalonu.wbl.sk
Prijmem aj kritiku alebo niekoho kto mi zo stránkou pomôže :-) :-) :-)
bolacka
14.10.09,04:34
co je to to SRT?
Denisa
14.10.09,05:27
Akosi mi to viazne, keď začnem rozprávať o SRT alebo AuraSoma niektorý ľudia na mňa čumia ako :-O
Preto hľadám riešenia - anketa mi ich ukázala :-)


Úplne Ti rozumiem. Ja robím regresnú terapiu a naučila som sa, že treba ku každému individuálny prístup. Niekto to vôbec neprijíma ani nechce počuť, iný sa chce na tom baviť (s tými o tom nedebatujem - strata času - nikoho nepresviedčam), niekoho to zaujíma a chce sa o tom niečo dozvedieť a sú aj takí, čo to berú samozrejme.

A čo Ti ukázala anketa?

...ešte odpovede:
1.)áno - veľmi pozitívne
2.) regresná terapia, homeopatia, reiki
3.)Spiritual Response Therapy (SRT), AuraSoma, Kineziológia, Bachove esencie, Reiki, Farebná terapia - s týmito som sa (v rámci prehľadu) teoreticky stretla
4.)určite má každé niečo do seba. Každému vyhovuje niečo iné a tiež na každý problém je niečo viac alebo menej vhodnejšie.
BXLmiami
14.10.09,06:04
1-ano
2-homeopatia,Bachove kvety,aromatherapia,therapia svetlom,kineziologia,psychotronika,akupunktura,aju rveda
3-poznám všetky metody a vo viacerých mám podrobné vzdelanie
4-výhrady mám voči reiky,nakoľko nikdy nevieme s kým sme v skupine a akú energiu vysiela,k hromadným cvičeniam typu joga mám tiež výhrady,aj ked iné ako katolícka cirkev.Myslím,že ľudia prevádzajuci tieto metodiky by mali v rámci medicíny poznať svoje miesto.Pokiaľ si myslia,že sa nimi daju vyliečiť všetky choroby sveta,viac škodia ako pomáhaju.
Pachole
14.10.09,07:05
Byla tady zmínka, že přesvědčovat někoho o metodě, pokud ji nechce, je ztráta času. Já se snažím respektovat opak - nepřesvědčovat někoho o svém názoru, že tyhle metody jsou jen práce s očekáváním, zvědavostí, lákavostí tajemna apod.

Dřív jsem se hodně zajímala o vše tajemné, ale časem jsem díky životním kotrmelcům našla klid a sílu sama v sobě, naučila jsem se zacházet se světem okolo a tajemno a jeho pomoc už jsem nehledala.

Dnes hledám, co lidé vlastně chtějí od věcí typu alterntivní medicína, věštění, náboženství, tajemno... Jak moc je vede nejistota, bezradnost z životních okolností, bezmoc, neznalost, ale i zvědavost, touha po nových a úžasnýchz zážitcích, hlad po konzumu dalších zajímavostí, protože dosavadní zábava už je nudí.

Uvažuju, kolik z těch všech neuchopitených věcí je jen dohoda, že budeme věřit, že to tak funguje. Co kdybych třeba řekla - dokaž mi, že to není blábol, ráda bych tvou metodu přijala, ale dokaž, že si neděláš legraci..

Co takhle odmítnout obecně uznávanou představu křesťanskjého boha a místo Otče náš si dosadit Trpaslíci moji na zahradě.... buď vůle vaše, přijď království vaše jak v nebi tak i u mě na zahradě, nebudu mít jiného boha než vás, trpaslíci moji na zahradě, hezcí zelení, na zahrádce pár soch, doma pár obrázků zelených trpaslíků, před hlavním zeleným trpaslíkem občas klečet na modlitbách..

Blbost, že? A proč blbost? Protože se kdysi lidé dohodli, že bůh bude podle křesťanského mustru? Tak mi zkuste vyvrátit moje trpaslíky a dokázat svého boha.

Podobně i s reiki. Je to sugesce, není....? Kineziologie? A proč to není oficiální léčebná metoda, když je údajně tak úžasná, jak její zastánci tvrdí?

Nahodím další otázku do diskuze - proč si provozovatelé alternativních metod zřizují praxe?
Denisa
14.10.09,07:46
...no asi preto, prečo si človek, ktorého baví opravovať autá otvorí autoservis. veď by bolo ideálne, keby každý robil to čo ho baví a vidí v tom zmysel, lebo potom to robí poriadne a prečo neposkytnúť ľuďom to čo hľadajú alebo potrebujú.
Pachole
14.10.09,09:30
...no asi preto, prečo si človek, ktorého baví opravovať autá otvorí autoservis. veď by bolo ideálne, keby každý robil to čo ho baví a vidí v tom zmysel, lebo potom to robí poriadne a prečo neposkytnúť ľuďom to čo hľadajú alebo potrebujú.

Je pochopitelné, že člověk dělá, co ho baví a co ostatní chtějí. Ale to je obecná motivace. Kdo ji nemá, vypadá divně - zkuste dělat něco, co vás nebaví a lidi o to nemají zájem.

Pokud jdu do servisu s autem, je výsledek prokazatelný. Po včerejšku to vidím na pneumatikách.... Ale kineziologie ani reiki na mě nefungují, takže si myslím, že to nejsou použitelné metody pro změny zdravotního stavu. Myslím si, že jde jen o dohodnutou VÍRU, že to bude fungovat. Zákazník si to myslí, terapeut možná taky. Nebo ne, ale tváří se tak.

Mě by zajímalo, co vede terapeuty k tomu, aby si zřídili praxi s použitím metod, které fungují jen na lidi, kteří jim věří. Domnívám se, že vůbec nejde o nějaké působení něčeho - třeba energie reiki, ale o práci s psychikou pacienta.

Je hezké, že chtějí pomáhat, léčit, ale proč zrovna metodami, které jsou neprokazatelné a každý je může lehce zpochybnit?
Denisa
14.10.09,19:52
Presne si to napísala, že reiki a kineziologia nefunguje na teba. No na druhých môže fungovať. Tak je to so všetkými liečebnými metódami. Tiež každému nezaberie rovnaký liek na tú istú chorobu. Veď aj alopatická medicína je o dôvere. Lekár Ti tiež povie, že máš myslieť pozitívne, že sa uzdravíš a keď si niekto bude stále hovoriť, aký je chorý, ako mu už nič nepomôže, tak mu naozaj nič ani nikto nepomôže.
A čo vedie terapeutov k tomu, aby si spravili prax? Nech sa tu vyjadria. Ja môžem povedať iba za seba, mne regresná terapia pomohla, presvedčila som sa, že to pomáha aj iným, po zdravotnej aj psychickej stránke. Veď každá choroba, či problém, má korene v psychike.
Ako "dohodnutá viera " by som to nenazvala, mne kokrétne raz pomohla známa, ktorá robí reiki - bolela ma hlava, dala mi ruky k nej, nič mi nehovorila, tak som ani nič nečakala alebo som nevedela čo mám čakať (som z tých, čo potrebujú dôkazy, len tak hocičomu neverím) a fugovalo to asi po 20 minutach, bolesť prestala. Z rúk som cítila nejaké príjemné teplo aj keď ich mala asi 5 cm od hlavy. To som si vysvetlovala ako normálne - veď má teplé ruky. Potom mi ešte párkrát posielala energiu na diaľku, keď som bola vyčerpaná a tiež som cítila zmenu. Niekedy viac, niekedy menej.
Pachole
14.10.09,22:44
Presne si to napísala, že reiki a kineziologia nefunguje na teba. No na druhých môže fungovať. Tak je to so všetkými liečebnými metódami. Tiež každému nezaberie rovnaký liek na tú istú chorobu. Veď aj alopatická medicína je o dôvere. Lekár Ti tiež povie, že máš myslieť pozitívne, že sa uzdravíš a keď si niekto bude stále hovoriť, aký je chorý, ako mu už nič nepomôže, tak mu naozaj nič ani nikto nepomôže.
A čo vedie terapeutov k tomu, aby si spravili prax? Nech sa tu vyjadria. Ja môžem povedať iba za seba, mne regresná terapia pomohla, presvedčila som sa, že to pomáha aj iným, po zdravotnej aj psychickej stránke. Veď každá choroba, či problém, má korene v psychike.
Ako "dohodnutá viera " by som to nenazvala, mne kokrétne raz pomohla známa, ktorá robí reiki - bolela ma hlava, dala mi ruky k nej, nič mi nehovorila, tak som ani nič nečakala alebo som nevedela čo mám čakať (som z tých, čo potrebujú dôkazy, len tak hocičomu neverím) a fugovalo to asi po 20 minutach, bolesť prestala. Z rúk som cítila nejaké príjemné teplo aj keď ich mala asi 5 cm od hlavy. To som si vysvetlovala ako normálne - veď má teplé ruky. Potom mi ešte párkrát posielala energiu na diaľku, keď som bola vyčerpaná a tiež som cítila zmenu. Niekedy viac, niekedy menej.

Přijde mi divné, že na někoho metoda typu reiki zabere a na někoho ne. Tak působí nebo nepůsobí? To jsme natolik jinak přírodou udělaní, že jednou to funguje a podruhé ne?
Co takhle alkohol - ten bude po požití v krvi vždy. Nebo taky ne?
Co inzulin - zabere, nezabere....?
Co hrnek vody teplé 37 stupňů, vzdálený 5 cm - cítíte teplo?
húžva
15.10.09,03:03
Přijde mi divné, že na někoho metoda typu reiki zabere a na někoho ne. Tak působí nebo nepůsobí? To jsme natolik jinak přírodou udělaní, že jednou to funguje a podruhé ne?
Co takhle alkohol - ten bude po požití v krvi vždy. Nebo taky ne?
Co inzulin - zabere, nezabere....?
Co hrnek vody teplé 37 stupňů, vzdálený 5 cm - cítíte teplo?

Mne zasa príde divné, že ste ešte doteraz neodpovedali ani na jednu v úvode položených otázok. Naozaj Vás tu nikto o ničom nepresviedča, iba jednoducho vyjadrite svoj názor.
Môj názor je, že "Skôr než sa stane zázrak musí prísť viera."
Denisa
15.10.09,06:14
Přijde mi divné, že na někoho metoda typu reiki zabere a na někoho ne. Tak působí nebo nepůsobí? To jsme natolik jinak přírodou udělaní, že jednou to funguje a podruhé ne?


Reiki som zažila iba ako klient, treba sa spýtať vyškolených a hlavne s praxou...
húžva
20.10.09,17:26
Prepáčte nedostalo sa mi vtedy na to aby som aj ja odpovedal na tie otázky, ale pokladám túto tému za zaujímavú, preto sa chcem aj ja vyjadriť.

1. Ano
2. sám sebe doktorom, muzikoterapia, workterapy - alebo práca šľachtí, strava nech je tvojim liekom, pozitívny stres
3. Áno
4. Poznám reiky, bachove esencie, farebnú terapiu, aura soma.

Prikláňam sa k tomu názoru, že akékoľvek pracovanie s energiami, čakrami, aurou, alebo dokonca s našim podvedomím! je v súčasnosti dosť veľký hazard.

Existujú vlastne dva základné druhy liečiteľov. Jednoducho povedané dobrý a zlý. Inak povedané sú liečitelia ktorý sa už s týmto poslaním narodili to sú tí dobrí. K svojim schopnostiam sa dopracovali aj prostredníctvom viacerých životov neľahkou cestou.
Práve preto iba ťažko dokážu svoje videnia a zistenia zneužiť, lebo sú celkom bezúhonný... Sú to statočný, svedomitý a prirodzený liečitelia, telom, dušou aj duchom.
Tí druhý sú liečitelia nacvičený, vytrénovaný, "vyučený". Majú určité vlohy aj schopnosti, ale ich rozvoj urýchlili neprirodzenou cestou akýmsi umelým školením. To sú práve tí liečitelia, ktorí nám môžu, nechtiac, ale aj chtiac! ublížiť. Vnútorne na tento post ešte jednoducho nedozreli.
Nie sú to ešte hotoví ľudia, nedokážu ešte odrazu uniesť toľko "obdivu slávy a ...", ako keď peniaze človeku pokazia charakter.

V dnešnej dobe už nie je problém kúpiť knihu s podrobným návodom ako sa stať jasnovidným, alebo...
Problém nastáva vtedy, keď sa to podarí človeku, ktorému by sa to za normálných okolností ešte nepodarilo.
Reiky, hypnóza, akékoľvek, meditácie a stavy zmeneného vedomia sú praktiky, ktoré nás vyzliekajú z tela pred ľuďmi ktorých vôbec nepoznáme! a preto ani nemôžeme vedieť, či niektoré najintímnejšie info o nás nedokážu zneužiť vo svoj prospech.
Jednoducho povedané, človek ktorý spozná prostredníctvom Vašej dobrovoľne "vystavovanej" aury, Vaše naj charakterové vlastnosti, ale aj slabosti!, potom nebude mať problém znova Vás získať na svoju stranu, respektíve kedykoľvek Vás získať pre svoj "obchod".
Pointa spočíva v tom, že nikto z nás normálnych ľudí nemá šancu zistiť, kto je väčší liečiteľ a kto obchodník.
Nepochybujem o tom, že môj názor na vec mnohých pobúri, ale treba si uvedomiť iba to, že dnes už žijeme v takej dobe, kedy Vám niektorý opravár antén opraví anténu tak, aby sa o mesiac, či o dva znova rozladila. Toto som videl na vlastné oči.


Je to skutočne na Vážne zamyslenie.
kattyb
10.12.09,16:51
Dobrý deň milý čitatelia,
táto téma je tu preto, lebo chcem urobiť prieskum ohľadom alternatívnej medicíny :
1.)Máte skúsenosti s alternatívnou medicínou?
2.)Ak áno, s akou metódou?
3.)Poznáte niektorú s týchto metód : Spiritual Response Therapy (SRT), AuraSoma, Kineziológia, Attractor Field Technique (AFT), Bachove esencie, Reiki, Farebná terapia
4.)Aký je váš názor a postoj k týmto metódam?

Ďakujem za Váš záujem
Zanna Avalon
Ked sa clovek neciti dobre a klasicka medicina mu nezaberie tak skusa vsetko co by mu mohlo pomoct.
Aj ja som uz vyskusala vselico...
roznych liecitelov,reiky,homeopatia..
myslela som si ze clovek tomu musi verit aby mu to pomohlo...
ja som naozaj verila.."naivne"
avsak po skusenostiach s homeopatiou musim povedat ze to bolo jedine co mi pomohlo,a to uz som prestavala dufat...
len nie je homeopat ako homeopat...
ak si clovek najde dobreho homeopata,a to nemusi byt ani drahy,
tak mu to pomoze...
aj ked je to zdlhave,niekedy si ani clovek neuvedomi ze uz nema ten problem co mal...
a homeopatiu po vlastnych skusenostiach vrelo odporucam!!
korela
11.12.09,13:51
1-ano
2-homeopatia,Bachove kvety,aromatherapia,therapia svetlom,kineziologia,psychotronika,akupunktura,aju rveda
3-poznám všetky metody a vo viacerých mám podrobné vzdelanie
4-výhrady mám voči reiky,nakoľko nikdy nevieme s kým sme v skupine a akú energiu vysiela,k hromadným cvičeniam typu joga mám tiež výhrady,aj ked iné ako katolícka cirkev.Myslím,že ľudia prevádzajuci tieto metodiky by mali v rámci medicíny poznať svoje miesto.Pokiaľ si myslia,že sa nimi daju vyliečiť všetky choroby sveta,viac škodia ako pomáhaju.
Prečo sa zasväcuje do reiki hromadne?
Poznám osobu, ktorá volí individuálny prístup. Je to drahšie.
danilus
11.12.09,18:04
Musim uznat, ze velmi dobra tema...:)