daja
12.10.09,08:17
Ahojte, chcem Vás poprosiť o radu. SZČO predal nákladný automobil inej SZČO s tým, že sa dohodli, že DzMV zaplatí predávajúci až kým kupujúci nesplatí celú sumu za auto. Teraz už kupujúci splatil celú sumu za vozidlo, takže chceme vozidlo odhlásiť z DzMV. Problém je v tom, že predávajúci v júli prerušil živnosť, a ja neviem, či môžem teraz odhlásiť toto vozidlo, alebo ako mám postupovať? Prosím poraďte mi. Ďakujem.
Milan7
01.11.09,17:16
Nerozumiem , ak SZČO /A/ predal vozidlo SZČO /B/ tak v podstate mal vozidlo vyradiť z majetku - vozidlo predsa ďalej nepoužíval - a na DÚ ohlásiť zánik daňovej povinnosti k dani z MV. Tým pádom by platil alikvotnú časť dane z MV. To že platil daň v podstate za iného daňovníka SZČO /B/ je nedaňový výdaj. SZČO /B/ mal urobiť presný opak - oznámiť vznik daňovej povinnosti DÚ ...
Milan7
01.11.09,17:57
To že si v júli prerušil živnosť - predpokladám že do konca roka - tak si mal v lehote do 30 dní oznámiť zánik daňovej povinnosti k MV. Urob tak čím skôr , mohol by si to urobiť aj spätne , ale už aj s pokutou za omeškanie ohlasovacej povinnosti. A vlastne kto je zapísaný v TP ako majiteľ vozidla ?
daja
04.11.09,10:17
To že si v júli prerušil živnosť - predpokladám že do konca roka - tak si mal v lehote do 30 dní oznámiť zánik daňovej povinnosti k MV. Urob tak čím skôr , mohol by si to urobiť aj spätne , ale už aj s pokutou za omeškanie ohlasovacej povinnosti. A vlastne kto je zapísaný v TP ako majiteľ vozidla ?


V TP je stále zapísaný ako majiteľ FO - Predávajúci.
Zita5
04.11.09,10:40
V TP je stále zapísaný ako majiteľ FO - Predávajúci.


Na čo vlastne predávajúci čaká , prečo to ešte neprepísal ?
daja
04.11.09,11:29
Predávajúci má záujem o prepis ale kupujúci, si nevie nájsť čas na to aby sa tam dostavil (keďže tam musia byť obaja aj s autom)
Zoltán Kovács
04.11.09,11:34
Predávajúci má záujem o prepis ale kupujúci, si nevie nájsť čas na to aby sa tam dostavil (keďže tam musia byť obaja aj s autom)

Na to aby predávajúci odhlásil auto zo svojho mena, tak nepotrebuje kupujúceho. Ja by som odhlásil, a to, že kupujúci kedy prihlási by ma netrápilo.
andreaS
04.11.09,11:47
nam sa toto stalo... auto sme odhlasili na predavajuceho a on si myslel ze to je vsetko, staci ze videl svoje meno a nebol to na seba prihlasit...

a po dvoch rokoch ked chcel zapisat zmenu pneu do technicaku nato prisli... prihlasenie ich stalo zevraj dakych 40tis Sk... vyvolavali nam potom kvoli tomu, ale to nebola nasa chyba...
daja
04.11.09,11:50
Na to aby predávajúci odhlásil auto zo svojho mena, tak nepotrebuje kupujúceho. Ja by som odhlásil, a to, že kupujúci kedy prihlási by ma netrápilo.

http://www.minv.sk/?zmena-drzitela-prepis-v-okrese

Keď je to v jednom okrese tak sa to asi nedá:(
Zoltán Kovács
04.11.09,11:58
http://www.minv.sk/?zmena-drzitela-prepis-v-okrese

Keď je to v jednom okrese tak sa to asi nedá:(


Aj z okresu do okres sa dá. Čerstvá skúsenosť. Asi pred 3 týždňami brat kupoval auto z iného okresu. Na odhlásenie z pôvodného majiteľa nebol potrebný ani brat a ani auto.
daja
04.11.09,12:08
áno keď sú v rôznych okresoch tak sa to dá /vlastná skúsenosť/, ale keď sú z toho istého /čo je náš prípad/ tak musia byť obidvaja prítomný aj s vozidlom.
Ale už sa dohodli, že to prepíšu koncom roka - vtedy už nie je toľko roboty na nákladné autá /tiež vlastná skúsenosť/ Tak hádam to už doriešime:)
andreaS
04.11.09,12:10
auto odhlasuje majitel, je jedno komu to da vybavit ak mu da splnomocnenie... auto k tomu netreba...

k prihlaseniu vsak treba ist s autom overit cisla a potom ist na policiu prihlasit auto na seba... resp. so splnomocnenim ina osoba...