EkoMax
12.10.09,09:34
Slovenská firma platca DPH dodávateľ vystavuje FA slovenskému platcovi DPH za práce na stavbe v ČR. Ako vystaviť FA?

Ide o slovenské firmy oboch platcov DPH. FA je vystvená v českých korunách. Ako ju vystaviť.

Overovala som si na DÚ, tam mi povedali, že si mám zisťiť v ČR či som povinná ako dodávateľ registrovať sa na DPH v ČR.

ako postupovať ? Mám sa tam registrovať, a potom FA bez DPH ? lebo teraz som vystavila FA na slovenskú firmu s DPH.
Katarína Cigánová
12.10.09,09:04
Slovenská firma platca DPH dodávateľ vystavuje FA slovenskému platcovi DPH za práce na stavbe v ČR. Ako vystaviť FA?

Ide o slovenské firmy oboch platcov DPH. FA je vystvená v českých korunách. Ako ju vystaviť.

Overovala som si na DÚ, tam mi povedali, že si mám zisťiť v ČR či som povinná ako dodávateľ registrovať sa na DPH v ČR.

ako postupovať ? Mám sa tam registrovať, a potom FA bez DPH ? lebo teraz som vystavila FA na slovenskú firmu s DPH.
nepostupovala si správne .
Tvoja firma sa mala registrovat pred začatímprác v ČR pre DPH , potom by soi vystavila slovenskej firme faktúru s českou DPH - pretože miesto ZP je v Česku . v ČR by tvoja firma podala DPpre DPH. Nemusela by si sa registrovař v ČR vtedy , ak by si fakturovala firme s českým DIČom , vtedy by si fakturovala bez DPH , fy s českým DIČ by sa samozdanila. / čiže by si preniesla daňovú povinnosř na fy s českým DIČOm/.
EkoMax
12.10.09,14:59
zisťovala som v ČR, vraj registrovať sa musím ak práce budem vykonávať viac ako 6 mesiacov. Vraj mám vystaviť FA na slovenskú firmu ale bez DPH
Vôbec neviem, či je to správne.

Dá sa dodatočne registrovať pre daň v ČR ? DPH potom musím odviesť do ČR ?