All
21.07.04,06:27
Ahojte, znova stary problem.
Dnes som dostala informaciu o odpocte DPH.
Pr.
Fa z EU dna 06. 05.
Tovar dodany 01. 06.
Zahrnut do DP 15. 07.

Ja som to urobila tak, ze 06.05. som samozdanila a zauctovala tovar na ceste.
A 15. 07. som prijala na sklas ID.
alexaneta
21.07.04,07:39
pochopila som že si to dala do priznania za máj na vstup aj výstup čo je správne lebo dańová povinnosť ti vznikla dňom vyhotovenia fa ak si ju teda mala.kedy si obdržala fa a kedy bola vystavena neviem k čomu patrí 6.5.2004??lenže nadobudnutie ti vzniklo až 15.7. kedy si sa stala vlastníkom tovaru čiže nevzniká ti daňová povinnosť až týmto dňom a nie dňom vystavenia?ale pokiaľ viem aj u nás to robia že odvedú z faktúry a 7 mesiac by to dali do účtovníctva
All
21.07.04,08:11
Ahoj, diky za odpoved. Ano dala som to do maja. Fa som obdrzala v maji a je vystavena 06.05.
Viem, ze na DU sa znova venuju tomu problemu. Pretoze §20 hovori o danovej povinnosti pri nadobudnuti tovaru t.z., ze na prvom mieste je nadobudnutie.
Takze podla toho znamena, ze danova povinnost 15. 07.04.
Predpokladam, ze DU urcite ustanovi metodicky pokyn.