Lucius-IL
12.10.09,10:26
Prosim viete mi poradit ako aktivovat CS2? potrebujem ju surne. Dakujem
pistik71
12.10.09,09:44
Staci kupit a kluc je v baleni :-)
Skus sa popytat na inych forach...
Lucius-IL
12.10.09,10:01
:) dakujem za radu... :)
Alexandra1978
12.07.11,19:29
Ahojte, prosim vas o strucny navod, ako je mozne vytvorit cez adobe photoshop (mam verziu cs2 v cestine) tzv. kolaz, resp. ide mi o to, aby som vedela na rozmer A4 vytlacit urcity pocet toho isteho obrazku podla zadanych rozmerov, bez okrajov, aby bolo co najmenej prace s orezavanim.
Dakujem.
IT-Solutions
14.07.11,13:14
Vytvor si novy dokument o rozmeroch A4 (210x297mm) alebo opacne pre lezatu A4. Pokial to pojde do tlace, pouzi rozlisenie 300 DPi. No ak mas zdrojovy obrazok v mensom rozliseni, pouzi radsej to. Potom vloz zdrojovy dokument pomocou prikazu FILE/PLACE (v cestine asi SUBOR/VLOZIT). Potom si zarovnaj obrazok do rohu pracovneho dokumentu a vo vrstvach klikni na vrstvu obrazku pravym tlacidlom a zvol duplikovat. Ked novu(duplikovanu) vrstvu pritiahnes k predoslej, automaticky sa ti pritiahne (zarovna). Potom oznac obe vrsty a naduplikuj, az kym nebudes mat zaplneny cely horizontalny riadok. Potom duplikuj len riadky, az kym nezaplnis cely dokument A4. Vyexportovat do PDF a vytlacit. Aspon takto to prevazne riesim ja.
Alexandra1978
15.07.11,10:58
Vytvor si novy dokument o rozmeroch A4 (210x297mm) alebo opacne pre lezatu A4. Pokial to pojde do tlace, pouzi rozlisenie 300 DPi. No ak mas zdrojovy obrazok v mensom rozliseni, pouzi radsej to. Potom vloz zdrojovy dokument pomocou prikazu FILE/PLACE (v cestine asi SUBOR/VLOZIT). Potom si zarovnaj obrazok do rohu pracovneho dokumentu a vo vrstvach klikni na vrstvu obrazku pravym tlacidlom a zvol duplikovat. Ked novu(duplikovanu) vrstvu pritiahnes k predoslej, automaticky sa ti pritiahne (zarovna). Potom oznac obe vrsty a naduplikuj, az kym nebudes mat zaplneny cely horizontalny riadok. Potom duplikuj len riadky, az kym nezaplnis cely dokument A4. Vyexportovat do PDF a vytlacit. Aspon takto to prevazne riesim ja.

Velka vdaka, tvoje rady mi velmi pomohli, kolaz mam pripravenu.
Len mam este otazocku:
Nejako som neprisla na to, ako naduplikovat 2 a viac vrstiev do jednej a potom len duplikovat riadky.
Aku klavesu treba stlacit, aby som mohla naduplikovat obe vrstvy? CTRL mi pritom nefungovalo. Tak som to riesila tak, ze som zakazdym duplikovala tu 1. vrstvu, tym padom sa mi ale vytvorilo 15 vrstiev, co je ale asi zbytocne.

A prosim ta, ako vyexportujem dokument do PDF? Mne to automaticky ulozilo do PSD.

A este jedna podotazka :
Daju sa nejakym tlacitkom "vycentrovat" obrazky? Aby mi tam zbytocne nevznikali nejake medzery a ramiky medzi obrazkami a aby som nemusela potom orezavat tie zbytocne okraje...

Juj, ale som taka rada, ze som sa konecne pohla z jedneho miesta :):D. A fakt ma to zacina bavit :)
Urcite budem mat cim dalej, tym viac otazok, mozem sa potom na teba opät obratit?

Este raz velka vdaka !