bolacka
12.10.09,12:12
AHojte,

netusim do akej temy by som zaradila tuto vec tak skusim sem, mozno niekto bude vediet:

SOm konatelka sro a aj spolocnicka a vo firme je este jeden konatel ktory je tiez aj spolocnik.

Premet cinnosti su graficke prace na pc, fotografie, maloobchod/velkoobchod..a veci stym spojene (robime weby a mame eshop)

Zacala som studovat na vyske, ktora je sukromna a je tam celkom dost mastne skolne..da sa dat do nakladov toto skolne, ako nejake zvysovanie kvalifikacie konatela za cielom zvysenia zisku spolocnosti ked bude mat lepsi prehlad?:))

Tato ista otazka sa tyka aj druheho konatela a dorobenia maturity na sukromnej strednej skole.

Dakujem vam moc.
JarkaL
12.10.09,10:24
Na akej VŠ študuješ? Má ten odbor niečo spoločné s predmetom činnosti Tvojej firmy?
Lianka
12.10.09,10:26
Preberalo sa tu tu uz, sice u SZCO, ale zaver bol, ze sa neodporuca dat do nakladov, ak, tak len v urcitej vyske.
bolacka
12.10.09,10:41
studujem ekonomiu a manazment verejnej spravy..prakticky vacsina predmetov je o podnikani, ekonomii a manazmente:)..

..cize sa to neodporuca?preco?danova kontrola to nemusi uznat?
JarkaL
12.10.09,10:43
Ťažko by sa to obhajovalo, veď prehľad by mal mať každý kto podniká. Možno by sa dala dať do N len určitá časť s tým, že by si so s.r.o. uzatvorila pracovnú zmluvu, kde by ste ošetrili aj to, ako dlho po ukončení školy budeš povinná zotrvať v pracovno-právnom vzťahu, aby sa jej vynaložené náklady vrátili.
bolacka
12.10.09,10:46
Ťažko by sa to obhajovalo, veď prehľad by mal mať každý kto podniká. Možno by sa dala dať do N len určitá časť s tým, že by si so s.r.o. uzatvorila pracovnú zmluvu, kde by ste ošetrili aj to, ako dlho po ukončení školy budeš povinná zotrvať v pracovno-právnom vzťahu, aby sa jej vynaložené náklady vrátili.
zamestnat sa nechcem nakolko na TPP som zamestnana inde..cize dvakrat platit odvody je blbost..oki cize v tomto pripade je to bezpredmetne:)

Dakujem moc za pomoc
Stefan2005
15.10.09,13:15
Získanie vyššieho stupňa vzdelania (maturitného, bakalárskeho, vysokoškolského sa nepovažujú za "doškolovanie". Zamestnávateľom takto uhradené výdavky nemožno teda považovať za daňovo uznateľné a u zamestnanca sú to zdaniteľné príjmy (preddavok sa zrazí v mesiaci uskutočnenia takéhoto výdavku)....
JankaO
15.10.09,13:22
AHojte,

netusim do akej temy by som zaradila tuto vec tak skusim sem, mozno niekto bude vediet:

SOm konatelka sro a aj spolocnicka a vo firme je este jeden konatel ktory je tiez aj spolocnik.

Premet cinnosti su graficke prace na pc, fotografie, maloobchod/velkoobchod..a veci stym spojene (robime weby a mame eshop)

Zacala som studovat na vyske, ktora je sukromna a je tam celkom dost mastne skolne..da sa dat do nakladov toto skolne, ako nejake zvysovanie kvalifikacie konatela za cielom zvysenia zisku spolocnosti ked bude mat lepsi prehlad?:))

Tato ista otazka sa tyka aj druheho konatela a dorobenia maturity na sukromnej strednej skole.

Dakujem vam moc.
Prikladám usmernenie DR SR ohľadom vzedlávania