mirianka
12.10.09,12:28
Je v poriadku, ak spoločnosť A kúpi od spoločnosti B tovar, tento síce nezhodnotí, ale navýši cenu, pridá k nemu komplementárny tovar a spolu to vyfakturuje lízingovke s tým, že konečný spotrebiteľ je spoločnosť B?
Chobot
12.10.09,10:42
Je v poriadku, ak spoločnosť A kúpi od spoločnosti B tovar, tento síce nezhodnotí, ale navýši cenu, pridá k nemu komplementárny tovar a spolu to vyfakturuje lízingovke s tým, že konečný spotrebiteľ je spoločnosť B?

Neviem, prečo by si pekárne nemohli kúpiť vo vedľajších potravinách balené rožky, ktoré im sami dodávajú voľne ložené....
mirianka
12.10.09,11:08
iste, len prečo by to robili? predať niekomu niečo a následne to od neho kúpiť drahšie spolu s iným produktom? Teda drahšie rožky plus máslo. spoločnosti nie sú personálne ani ekonomicky prepojené, takže asi s tým problém nebude.
Johanka
12.10.09,11:19
Ako vieš, že neexistuje prepojenie ? OR neobsahuje zákulisné informácie ...
mirianka
12.10.09,11:26
keď sú spoločníkmi FO, tak tam si neviem predstaviť aké zákulisie by mohlo existovať. viem, že rodinný príslušníci nie sú. keby boli spoločníkmi nejaké družstvá, tak si to netrúfnem povedať (napísať). myslíš, že je to teda ok? nemôže to vadiť žiadnemu zákonu? ja myslím, že nie, ale pre istotu..
Danila
12.10.09,11:50
Je v poriadku, ak spoločnosť A kúpi od spoločnosti B tovar, tento síce nezhodnotí, ale navýši cenu, pridá k nemu komplementárny tovar a spolu to vyfakturuje lízingovke s tým, že konečný spotrebiteľ je spoločnosť B?I TAK ŠE DA.:)
Manual
24.10.09,15:59
I TAK ŠE DA.:)
ano i tak še da...
ondrejvla
24.10.09,16:11
Dá sa aj tak, pripomína mi to spätný lízing, predaný tovar, alebo majetok lízingovke drahšie ako som kúpil a tá mi to predá na splátky ešte drahšie, ale mám hotové peniaze...